b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-02-16_19-51-48.jpgاولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا : 

گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر کار خود را تحمل کند. ادامه ی کار بسته به این است که انسان چقدر حاضر به پرداخت هزینه آن می باشد.

✅بنده بعد ازانقلاب کم و بیش و جسته و گریخته مطالعه داشتم و دنبال دانستن بیشتر بوده ام و هنوز هم هستم. بعد از سال 70 مطالعاتم بیشتر شد و از سال 77 به بعد نوشتن را با تشویق دکتر عبدالرحمان دیه جی صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه محلی صحرا شروع کردم و تا سال 91 سالی چهار پنج تا مطلب می نوشتم و در صحرا منتشر می شد.

✅ اواخرسال 91 بود که با گسترش اینترنت و فضای مجازی با تشویق دوست بزرگوارم لطیف ایزدی برای خودم یک وبلاگ بنام خودم (وبلاگ تحلیلی امان محمد خوجملی) باز کردم که هنوز هم فعال است. البته مطالب من علاوه بر وبلاگ خودم در سایت اولکامیز هم منتشرمی شد و بعدها به درخواست سایر سایتها مانند ترکمن سسی و ترکمن نیوز و ترکمن24 هم از نوشته های من استفاده می کردند.

✅در این اواخر برخی کانالهای تلگرامی هم بنا به سلیقه ی خودشان برخی مقالات من را منتشر کردند.

✅در اواخر سال 96 بازهم با تشویق دوست بزرگوارم لطیف ایزدی خدا عمرش را بلند کند، کانال تلگرامی بنام(فردای آزاد) را برای خودم باز کردم تا مطالب و یادداشتهای من آنجا منتشر و دوستان عضو کانال از آن استفاده می کردند.

✅بنده بنا به اقتضای موقعیت خودم بطور متوسط هفته ای دو یادداشت می نوشتم. بعد از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد حساسیت نهادهای امنیتی روی نوشته های من بیشتر شد و گاهگاهی به نهادهای مختلف امنیتی و قضایی احضار و تذکرات لازم داده می شد.

✅البته لازم به یادآوری است به جز یکی دو مورد برخورد نهادهای امنیتی با بنده همیشه دوستانه و برادرانه و محبت آمیز از سر شفقت و رافت بوده است.

✅ در نهایت دیروز3/4/1397 مسئولان امنیتی استان مجدداً به بنده تذکر جدی دادند که نوشته های من هم موجب تشویش اذهان عمومی است، هم به ضرر امنیت ملی است، هم خوراکی برای ضد انقلاب خارج نشین شده است. اگر ادامه دهید در خصوص شما تصمیم قضایی گرفته خواهد شد.

✅بنده هم با مشورت یکی از دوستان تصمیم گرفتم دیگر مطلبی ننویسم و سکوت نمایم. تعهد کتبی هم داده شد تا دیگر مطلبی ننویسم تا آرامش و امنیت کشور به هم نخورد تا مسئولان در فضای آرام بتوانند مشکلات کشور را حل نمایند. چون ما نظام جمهوری اسلامی را از خودمان می دانیم هدف ما از نوشتن هم جبران کاستی ها بود تا با کاهش کمبودها مشکلات کشور کمتر شود. ولی تشخیص مسئولان امنیتی طور دیگری بوده بنده هم به تصمیم آنها احترام گذاشته از در خواست آنها اطاعت کردم.

✅البته در فضای مجازی مطلب برای خواندن کم نیست و با کنار رفتن یک یا چند نفر مشکلی پیش نمی آید. آنقدر مطالب متنوع و متفاوت و با کیفیت هست که در مقابل آنها نوشته های بنده تقریباً هیچ است. برای خواندن آنها شب و روز به جای 24 ساعت هزار ساعت هم باشد زیاد نخواهد بود.

✅ این تصمیم جدیدی بود که در راستای همکاری با مسئولان امنیتی تا اطلاع ثانوی گرفته شد. امیدوارم این مدت خیلی طولانی نباشد و با گشایش فضای جدید همه بتوانند نقطه نظرات خود را در راستای اعتلای کشور با دیگرا ن در میان بگذارند. اما تا آن موقع هم در وبلاگم وهم در کانالم و هم در سایر سایتهای اینترنتی و گروهها و کانالهای تلگرامی هم هیچ مطلب جدیدی از من منتشر نخواهد شد و به تعهد داده شده پایبند خواهم بود. 4/4/1397
منبع - فردای آزاد

t.me/joinchat/AAAAAEYME0U2Fbew-fsbxQ


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.