b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-03-07_17-46-11.jpg


اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom


❇️خودتان را معرفی کنید ؟ کرامت الدین یاپنگ غراوی فرزند نورجان آخوند از روستای نارلی آجی سو هستم که در حال حاضر دانشجو هستم .

❇️شما در جشن دهه فجر دبیرستان امام مراوه تپه همچون نامت کاری کریمانه انجام دادید که نگاهها را به خود معطوف ساخت در این باره حرف بزنید؟ در جشن 22 بهمن امسال جایزه نیم میلیون تومانی دبیرستان امام را دو باره برگرداندم به خود آن مدرسه که در چهار سال در آن درس خواندم .

❇️چرا ؟ از اول قصد گرفتنش را نداشتم، نیت کرده بودم اگر در کنکور توانستم رتبه خوبی بیاوررم پول را نگیرم و بجایش بدهم مدرسه تا برای بچه ها کلاس خصوصی بگذارند.
❇️درود برشما. شیر مادرت حلالت باد. آیا کسی قبلا به شما گفته بود و یا اینکه یک دفعه اینکار سخاوتمندانه را انجام دادید؟ نه کسی به من چیزی نگفت. چون پارسال می دیدم بساری از بچه ها و خودم همین طور محتاج کتاب و کلاس خصوصی بودیم ولی به دلایل چندی نشد بریم، پول را اهدا کردم به مدرسه .
❇️ رتبه شما در کنکور چند بود ؟ در چه رشته ای و کجا قبول شدید ؟ رتبه ام ۴۳۵ منطقه ۳ است. در رشته دبیری علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی کرج قبول شدم.
❇️اگه ممکنه درصد دروس عمومی و اختصاصی تان را اعلام کنید ؟ عمومی : ( زبان و ادبیات فارسی 4/25) ( زبان عربی 28 ) ( فرهنگ و معارف اسلامی 7/62 ) ( زبان خارجی 0/0 ) و اختصاصی : ( ریاضیات 7/26 ) ( اقتصاد 100 ) ( ادبیات فارسی تخصصی 5/24 ) ( زبان عربی تخصصی 7/16 ) ( تاریخ و جغرافیا 7/56 ) ( علو اجتماعی 4/73 ) ( فلسفه و منطق 2/36 ) ( روان شناسی 7/71 ) بود. @ulkamizcom
❇️کتابهای درسی را بیشتر خواندید یا کنکوری ؟ من بیشتر کتاب های درسی رو خوندم هر چند در کنار کتاب های درسی برای بعضی از درس ها کتاب های کمک درسی هم داشتم و بعضی مباحث رو از اون میخوندم .

❇️دلایل موفقیت شما در کنکورچه بود؟ اول از همه لطف و عنایت خداوند متعال بود، سپس پدر و مادرم ، مدیر مدرسه و معلمانم که خیلی حمایتم کردند و دوستانم و همکلاسی هایم که منو بیشتر به درس خوندن تشویق و راهنمایی میکردند که از همه این عزیزان تشکر میکنم.

❇️یرای موفقیت در کنکور چه توصیه ای به دانش آموزان دارید؟ دانش اموزان عزیز با یک برنامه خوب درس بخوانند. بیشتر بچه ها بدون برنامه درس میخوانند این کارخیلی بهشون ضرر میزنه، تا جایی که ممکنه برنامه شونو خودشون بنویسن چون آدم خودش نقاط قوت و ضعفش را بهتر از دیگران میشناسه و با توجه به موقعیتی که در اون زندگی میکنه میتونه ساعاتی که بهتر درس بخونه رو انتخاب کنه .

❇️دوستتون عرفان غراوی چه تاثیری در قبولی شما داشت ؟ یکی از عواملی بسیار تاثیر گذار بود. بیشتر وقتی که انگیزه ام رو از دست میدادم بهم انگیزه میداد. یک وقتی از درس خسته میشدم بهم امید میداد. اگه روش درس خوندنم اشتباه بود منو راهنمایی میکرد.

❇️شما اهل نماز و روزه هستید این مسائل چه تاثیری در موفقیت تان داشت؟ من هفته ای یک الی دو بار بیشتر مواقع میرفتم ذکر که موجب میشد تخلیه روحی شوم خستگی ام درمی آمد. وقتی از درس خوندن خسته میشدم با خوندان نماز یه جورایی ذهنمو آروم میکردم از مسائل . @ulkamizcom

سایت اولکامیز, [۰۷.۰۳.۱۸ ۲۰:۱۰]
ادامه گفتگو با کرامت غراوی

❇️برنامه ریزی درسی تون چگونه بود؟ روزی چند ساعت مطالعه می کردید؟ قبل نوروز که نتونستم درس رو زیاد بخونم، مدرسه میرفتم ساعات مطالعه ام کم بود ولی با تعطیل شدن مدرسه وقتم آزاد بود. میانگین روزی ۹ الی ۱۱ ساعت درس میخواندم تا رمضان. در ماه رمضان بازم کم شد ۵ الا ۶ ساعت میخوندم .

❇️دبیرستان امام یکی از بهترین مدارس مراوه تپه است تحصیل در این مدرسه چه تاثیری در روحیه و پیشرفت شما داشت ؟ دبیرستان امام به دلیل این که بچه های درسخونی داره و جو حاکم در اون جا بیشتر درسی هست موجب میشه آدم به درس شور و شوق بیشتری داشته باشه. دبیرستان امام با معلمان و مدیر زحمت کش که داره بچه هارو به سمت و سوی خوبی راهنمایی میکنه .

❇️استعداد بچه های مراوه تپه را برای قبولی در دانشگاه ها چگونه می بینید ؟ دانش اموزان مراوه تپه به نظر من با این امکانات کم که داره خیلی زحمت کش هستند واستعداد عالی دارند و با تلاش و زحمت می توانند در بهترین دانشگاهها قبول شوند.

❇️به گفته حکیم غراوی ( شهر مو ) شما یک برادر دوقلو دارید که امسال پشت کنکوره ، از او هم صحبت کنید؟ برادرم صلاح الدین یکی از عوامل موفقیت من نه تنها در درس و تحصیل بلکه در کل زندگیم می باشد. امسال در رشته تجربی پشت کنکور مونده و داره درس میخونه. انشاء الله قبول میشه.

❇️سئوال آخر، آرزوی شما چیه آقا کرام ؟ سلامتی و موفقیت برای همه .

✅لطیف ایزدی دبیر ادبیات دبیرستان امام مراوه تپه / اسفند ماه 96 @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - zhra

    Afrin...

IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.