b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-03-07_17-46-11.jpg


اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom


❇️خودتان را معرفی کنید ؟ کرامت الدین یاپنگ غراوی فرزند نورجان آخوند از روستای نارلی آجی سو هستم که در حال حاضر دانشجو هستم .

❇️شما در جشن دهه فجر دبیرستان امام مراوه تپه همچون نامت کاری کریمانه انجام دادید که نگاهها را به خود معطوف ساخت در این باره حرف بزنید؟ در جشن 22 بهمن امسال جایزه نیم میلیون تومانی دبیرستان امام را دو باره برگرداندم به خود آن مدرسه که در چهار سال در آن درس خواندم .

❇️چرا ؟ از اول قصد گرفتنش را نداشتم، نیت کرده بودم اگر در کنکور توانستم رتبه خوبی بیاوررم پول را نگیرم و بجایش بدهم مدرسه تا برای بچه ها کلاس خصوصی بگذارند.
❇️درود برشما. شیر مادرت حلالت باد. آیا کسی قبلا به شما گفته بود و یا اینکه یک دفعه اینکار سخاوتمندانه را انجام دادید؟ نه کسی به من چیزی نگفت. چون پارسال می دیدم بساری از بچه ها و خودم همین طور محتاج کتاب و کلاس خصوصی بودیم ولی به دلایل چندی نشد بریم، پول را اهدا کردم به مدرسه .
❇️ رتبه شما در کنکور چند بود ؟ در چه رشته ای و کجا قبول شدید ؟ رتبه ام ۴۳۵ منطقه ۳ است. در رشته دبیری علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی کرج قبول شدم.
❇️اگه ممکنه درصد دروس عمومی و اختصاصی تان را اعلام کنید ؟ عمومی : ( زبان و ادبیات فارسی 4/25) ( زبان عربی 28 ) ( فرهنگ و معارف اسلامی 7/62 ) ( زبان خارجی 0/0 ) و اختصاصی : ( ریاضیات 7/26 ) ( اقتصاد 100 ) ( ادبیات فارسی تخصصی 5/24 ) ( زبان عربی تخصصی 7/16 ) ( تاریخ و جغرافیا 7/56 ) ( علو اجتماعی 4/73 ) ( فلسفه و منطق 2/36 ) ( روان شناسی 7/71 ) بود. @ulkamizcom
❇️کتابهای درسی را بیشتر خواندید یا کنکوری ؟ من بیشتر کتاب های درسی رو خوندم هر چند در کنار کتاب های درسی برای بعضی از درس ها کتاب های کمک درسی هم داشتم و بعضی مباحث رو از اون میخوندم .

❇️دلایل موفقیت شما در کنکورچه بود؟ اول از همه لطف و عنایت خداوند متعال بود، سپس پدر و مادرم ، مدیر مدرسه و معلمانم که خیلی حمایتم کردند و دوستانم و همکلاسی هایم که منو بیشتر به درس خوندن تشویق و راهنمایی میکردند که از همه این عزیزان تشکر میکنم.

❇️یرای موفقیت در کنکور چه توصیه ای به دانش آموزان دارید؟ دانش اموزان عزیز با یک برنامه خوب درس بخوانند. بیشتر بچه ها بدون برنامه درس میخوانند این کارخیلی بهشون ضرر میزنه، تا جایی که ممکنه برنامه شونو خودشون بنویسن چون آدم خودش نقاط قوت و ضعفش را بهتر از دیگران میشناسه و با توجه به موقعیتی که در اون زندگی میکنه میتونه ساعاتی که بهتر درس بخونه رو انتخاب کنه .

❇️دوستتون عرفان غراوی چه تاثیری در قبولی شما داشت ؟ یکی از عواملی بسیار تاثیر گذار بود. بیشتر وقتی که انگیزه ام رو از دست میدادم بهم انگیزه میداد. یک وقتی از درس خسته میشدم بهم امید میداد. اگه روش درس خوندنم اشتباه بود منو راهنمایی میکرد.

❇️شما اهل نماز و روزه هستید این مسائل چه تاثیری در موفقیت تان داشت؟ من هفته ای یک الی دو بار بیشتر مواقع میرفتم ذکر که موجب میشد تخلیه روحی شوم خستگی ام درمی آمد. وقتی از درس خوندن خسته میشدم با خوندان نماز یه جورایی ذهنمو آروم میکردم از مسائل . @ulkamizcom

سایت اولکامیز, [۰۷.۰۳.۱۸ ۲۰:۱۰]
ادامه گفتگو با کرامت غراوی

❇️برنامه ریزی درسی تون چگونه بود؟ روزی چند ساعت مطالعه می کردید؟ قبل نوروز که نتونستم درس رو زیاد بخونم، مدرسه میرفتم ساعات مطالعه ام کم بود ولی با تعطیل شدن مدرسه وقتم آزاد بود. میانگین روزی ۹ الی ۱۱ ساعت درس میخواندم تا رمضان. در ماه رمضان بازم کم شد ۵ الا ۶ ساعت میخوندم .

❇️دبیرستان امام یکی از بهترین مدارس مراوه تپه است تحصیل در این مدرسه چه تاثیری در روحیه و پیشرفت شما داشت ؟ دبیرستان امام به دلیل این که بچه های درسخونی داره و جو حاکم در اون جا بیشتر درسی هست موجب میشه آدم به درس شور و شوق بیشتری داشته باشه. دبیرستان امام با معلمان و مدیر زحمت کش که داره بچه هارو به سمت و سوی خوبی راهنمایی میکنه .

❇️استعداد بچه های مراوه تپه را برای قبولی در دانشگاه ها چگونه می بینید ؟ دانش اموزان مراوه تپه به نظر من با این امکانات کم که داره خیلی زحمت کش هستند واستعداد عالی دارند و با تلاش و زحمت می توانند در بهترین دانشگاهها قبول شوند.

❇️به گفته حکیم غراوی ( شهر مو ) شما یک برادر دوقلو دارید که امسال پشت کنکوره ، از او هم صحبت کنید؟ برادرم صلاح الدین یکی از عوامل موفقیت من نه تنها در درس و تحصیل بلکه در کل زندگیم می باشد. امسال در رشته تجربی پشت کنکور مونده و داره درس میخونه. انشاء الله قبول میشه.

❇️سئوال آخر، آرزوی شما چیه آقا کرام ؟ سلامتی و موفقیت برای همه .

✅لطیف ایزدی دبیر ادبیات دبیرستان امام مراوه تپه / اسفند ماه 96 @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - zhra

    Afrin...

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.