b_150_100_16777215_00_images_607261_107.jpgفرارو- درحالی که این روزها محمود احمدی نژاد و اطرافیانشان مشغول حمله به قوه قضائیه هستند و مداوم تلاش می‌کنند زمین و بازی را گسترش دهند و دیگر مسئولان نظام را وارد ماجرا کنند، رسانه‌ها و فعالان اصولگرا در سکوتی عجیب فرو رفته‌اند و هیچ واکنشی به اقدامات این سوگلی سابق، نشان نمی‌دهند. 
به گزارش فرارو؛ اظهار نظرهای جنجالی محمود احمدی نژاد این روزها به اوج خود رسیده است و در فرصت‌های مختلف تلاش می‌کند با قضا سازی در خصوص قوه قضائیه، پرونده خود و نزدیکانش را در شرایط مطلوب قرار دهد. گاهی مصاحبه می‌کند و قوه قضائی و لاریجانی‌ها را زیر سوال می‌برد و گاهی با بست نشینی در حرم شاه عبدالعظیم تلاش می‌کنند توجه ها را به خود جلب کنند و به نوعی عمل کنند که گویی پرونده‌ها و اتهام‌های صرفا به دلایل سیاسی ایجاد شده است.
 
اما نکته جالب توجه در این میان سکوت حامیان سابقش است. حامیانی که در دوران ریاست جمهوری او تمام قد از وی حمایت کردند و بر منتقدان و مخالفان احمدی نژاد تاختند تا شرایط کاملا برای ریاست او بر قوه مجریه فراهم باشد. کسانی که تریبون‌ها و رسانه‌های خود را در اختیار او قرار می‌دادند تا صدای او را به همه برسانند. گروه‌ها و افرادی که او را معجزه هزاره سوم معرفی می‌کردند و منتقدان را مخالف نظام جلوه می‌دادند.
 
البته بعضا برخی از این افراد دلیل سکوت خود را اینگونه عنوان می‎کنند که پرداختن به احمدی نژاد همان چیزی است که او می‌خواهد و موجب می‌شود او دیده شود و حرف‌هایش به گوش مردم برسد. اما واقعیت این است که در زمانه‌ای که شبکه‌های اجتماعی با تمام توان فعال هستند چه رسانه های رسمی به وی بپردازند چه او را نادیده بگیرند، احمدی نژادی ها به راحتی می‌توانند صدای خود را به ملت برسانند.
 البته فرضیه دیگری هم در این میان وجود دارد که عنوان می‌کند دلیل سکوت اصولگرایان و رسانه‌های وابسته به آنها نه نادیده گرفتن است و نه هیزم در آتش ریختن بلکه انها به واسطه ارتباط و نزدیکی که با دولت‌های نهم و دهم داشته اند، سعی می‌کنند خود را از این ماجرا دور نگه دارند تا دوباره اقدامات و فعالیت‌های آنها میان سال‎های 84 تا 92 علنی نشود.
 با اینحال هر دو اینها صرفا فرضیه و تحلیل‌هایی است که در سطح جامعه مطرح شده است و پاسخ این سوال که دلیل اصلی سکوت اصولگرایان در قبال محمود احمدی نزاد و نزدیکانش که این روزها در حال ایفای نقش در قالب اپوزسیون است، چیست، در اختیار اصولگرایان است. آیا این سکوت از روی ترس است یا صرفا مصلحت اندیشی موجب شده هیچ کدام از رسانه‌های این جریان سیاسی به ان نپردازد. زیرا واضح است که حتی اگر اظهاراتی از این دست در مقیاس کوچکتر از سوی اصلاح‌طلبان مطرح می‌شد، این رسانه‌ها تا مدت‌ها به آن می‌پرداختند و از آن به عنوان ابزاری مناسب بر علیه رقیب خود استفاده می‌کردند.
 
کفن پوشان کجا هستند؟
در همین خصوص علی دورانی فعال سیاسی اصولگرا طی گفت‌وگو با فرارو عنوان کرد: «اینکه ارتباط میان اصولگرایان و محمود احمدی‌نژاد چگونه بود و چه شد، نیاز به بررسی مفصل دارد اما واقعیت این است که آقای احمدی نژاد در سال 84 با یک کلاهبرداری سیاسی وارد عرصه انتخابات شد و حمایت اصولگرایان را جلب کرد. سال 88 هم دلیل حمایت اصولگرایان صرفا از روی ناچاری و مصلحت اندیشی بود. هر دو این حمایت‌ها در حالی انجام می‌شد که به عقیده من حتی در سال 88 هم اصولگرایان شناخت کافی از رئیس دولت نهم نداشتند.»
 
وی تاکید کرد: «البته نمی توان این را کتمان کرد که همان سال 88 هم برخی از اصولگرایان بارها و بارها هشدار دادند که عملکرد آقای احمدی‌نژاد و رفتاهایش نشان دهنده این است که دیر یا زود در برابر نظام می‌ایستد. حتی من هم بارها در همان دوران طی گفت‌‍وگو با فرارو این را هشدار داده بودم. اما متاسفانه اصولگرایان حامی او به هیچ عنوان گوش شنوا نداشتند.»
 
او در خصوص دلایل سکوت اصولگرایان در قبال احمدی نزاد گفت: «به نظر من یکی از دلایلی که اصولگرایان دربرابر احمدی‌نژاد سکوت کرده‌اند، این است که همانطور که سخنگوی قوه قضائیه هم اشاره کردند، این فرد به دنبال جلب توجه است و تلاش می‌کند از این طریق یک انرژی اجتماعی برای خود فراهم کند و هرچه بیشتر به او و حواشی اطرافش پرداخته شود، بیشتر به هدف خود رسیده است. لذا همان بهتر که در قبالش سکوت کنند و انگار اتفاقی رخ نداده است و حرفی نزده است و...»
 
وی افزود: «احمدی نژاد در تلاش است که مانند سال‌های گذشته به گونه‌ای عمل کند که نقش اپوزسیون نظام را ایفا کند. بنابراین برای رسیدن به این هدف سعی دارد با انتقاد از لاریجانی‌های خود را بر موج منتقدان و مخالفان آنها سوار کند و در گام بعدی تبدیل به اپوزسیون رهبری و به طور کامل نظام شود. اینگونه ان بخشی از مردم هم که منتقد یا مخالف هستند، به سمت او میایند و اون پایگاه اجتماعی مد نظرش فراهم می‌شود.»
 
دورانی تصریح کرد: «اما به نظر من با تمام هوشمندی که بعضا از او در موضوعات مختلف دیدیم، بر این باور هستم که این بازی احمدی نزاد سودی برای او نخواهد داشت و اتفاقا آسیب‌های زیادی برایش به همراه خواهد داشت. به عقیده من او هرچقدر در این مسیر جلوتر برود احتمال غرق شدنش روز به روز بیشتر می‌شود.»
 این فعال اصولگرا عنوان کرد: «ولی با اینحال احتمالا برای شما و مردم این سوال پیش آمده که در این شرایط  «کفن پوشان» کجا هستند و چرا خبری از انها نیست؟آنها که در خصوص نظام و رهبری بسیار حساس بودند چرا حالا که احمدی نژاد در حال تاخت و تاز و توهین و افترا است هیچ واکنشی نشان نمی دهند. اینها سوالاتی است که برای من هم پیش آمده است و کنجکاوم بدانم این افراد کجا هستند. البته شاید چون پای خودشان هم در ماجرای حمایت‌های بی چون و چرا از احمدی نژاد، گیر است حالا سکوت کرده اند.»
 دورانی در انتها افزود: «با تمام این تفاسیر به نظر من بهتر است اصولگرایان یکبار برای همیشه اعتراف کنند که در حمایت از محمود احمدی نژاد اشتباه کرده‌اند و از مردم رسما عذرخواهی کنند تا بتوانند در چنین شرایطی وارد عمل شوند و نسبت به این اقدامات ضد نظام احمدی نژاد واکنش نشان دهند. از سوی دیگر به نظر من قوه قضائیه هم بیشتر از حد معمول با این افراد مماشات می‌کند و بهتر است برخورد جدی تری داشته باشد.»
 
اصولگرایان باید توبه کنند
همچنین حسین کنعانی مقدم دیگر فعال اصولگرا در پاسخ به این سوال که دلیل سکوت اصولگرایان در مقابل اقدامات و اظهارات احمدی نژاد چیست به فرارو گفت: «به نظر من در موضوع احمدی نژاد اصولگرایان به سه دسته تقسیم شده اند. دسته اول منتقدان احمدی نژاد هستند که از همان سال‌های ریاست جمهوری‌اش در این جایگاه حضور داشته‌اند بارها او را مورد نقد قرار داده‌اند و حتی به دیگر اصولگرایان هشدار داده بودند که این فرد در آینده برای کشور و نظام بسیار هزینه آور می‌شود و بهتر است حسابشان را از او جدا کنند تا در آتش او نسوزند.»
 
وی ادامه داد: «دسته دوم اصولگرایانی هستند که دل خوشی از احمدی نژاد ندارد اما برای اینکه تا مدت‌ها از نزدیکان احمدی نژاد بودند و در خیلی از اشتباهات و اتفاقات دخیل بودند حالا تلاش می‌کنند نهایت فاصله با احمدی نزاد را حفظ کنند تا مبادا آنها هم وارد بازی شوند و برچسب منتسب بودن به احمدی نژاد به آنها زده شود و رسانه‌ها و مردم بار دیگر عملکرد و کارنامه‌شان طی سال‌های فعالیت احمدی نژاد در پاستور را مطرح کنند. اینها معمولا همان وزرا و دولتی‌های دوران احمدی نژاد هستند.»
 
او افزود: «دسته سوم کسانی هستند که حتی الان هم از این شرایط قصد استفاده دارند و با بهره گیری از اقدامات و احمدی نزاد و اظهار نظراتش، به دنبال یارگیری هستند. زیرا این دسته احساس می‌کنند که احمدی‌‍نژاد به کسانی حمله و تخریب می‌کند که اینها هم دل خوشی از آنها ندارند و خب در این وضعیت چه بهتر که احمدی نزاد حمله کند و او بسوزد و این دسته از نتیجه آن استفاده کنند.»
 این فعال اصولگرا در خصوص سکوت رسانه‌هایی مانند کیهان و وطن امروز و... گفت: «اینها همان شریک دزد و رفیق قافله هستند. کسانی هستند که در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد هرکه نظر مخالفی بیان می‌کرد، به او برچسب ضد انقلاب و حامی آمریکا و جاسوس و... می‌زدند. اینها به گونه‌ای از احمدی نزاد حمایت کردند و بر مخالفان و منتقدانش تاختند که حالا نمی‌توانند حرفی بزنند. چه بگویند؟ آنها باید ابتدا تکلیف آن اقدامات خود را مشخص کنند.»
 کنعانی مقدم در پایان اظهار کرد: «به عقیده من بهتر است اصولگرایان دو کار انجام دهند. ابتدا توبه کنند. به هرحال هرکسی می تواند اشتباه کند و درهای توبه بسته نیست. بعد از آن از محمود احمدی نژاد اعلام برائت کنند. این اقدام را باید کاملا رسمی انجام دهند تا همه مردم ببینند و بشنوند. به هرحال اشتباهی انجام داده اند که حالا هزینه زیادی برای نظام آورده است و لازم است معذرت خواهی و اعلام برائت کنند. این حداقل کاری است که اصولگرایان باید الان در ماجرای احمدی نژاد انجام دهند.»

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.