860.pngاولکامیز- آخوند بهلکه:با سلام و تبریک عید پرشکوه قربان۱. بدیهی است که اولکامیز خوانندگان زیادی دارد و آخوند بهلکه نمی تواند همه را در یک سطح بینگارد. نگارنده توقّع ندارد که همه ی دلها را تسلیم خود کند ، ما وسیله ای بیش نیستیم ! 


بعضی کاربران که اذهان پر از سوال دارند می توانند به کتب مربوط و یا اساتید فنّ رجوع کنند تا بیشتر راهنمایی شوند. 

کاربری که می گوید نمی فهمد و بر این موضوع اصرار دارد عرض شود که ابن سینا یک کتاب را چهل بار خواند ، نفهمید ، بعداً فهمید. 

دلم می گوید ، کسی مخالف نباید باشد ، که نادانی و نفهمی ارزشی ندارد ، فهمیدن ارزش دارد و قضاوت آگاهانه که آن و این نوشته کجایش ابهام دارد ، ناقص است ، صادق است یا کاذب است. اگر امکان دارد شخص فهمیده و عالمی را پیدا کن که بتواند روشنگری کند و ابهام و نقصان و یا احیاناً کذب جایی از آن نوشته ی بهلکه را انگشت بگزارد و رو کند و به خوانندگان اولکامیز خدمت کند.

۰۲ وهّابی و آن دسته غیروهّابی که معتقداند فقط از خدا باید استمداد نمود، جای بحث اینجاست که آنها استمداد غایبانه از اولیای الهی را شرک می دانند ، آنان محض خواندن و ندا کردن اولیای الهی را عبادت می دانند و استناد می کنند به روایت : الدّعاء مخ العباده. [ و حال آنکه ما روی این روایت حرف داریم ، " ال " در " الدعاء " چه معنایی افاده می کند ؟ ] 

و همانطور که در متن آن مقاله ی کوتاه : " افراط و تفریط تیشه به ریشه " گفتیم ، در بخشی از سریال حضرت عمر رض - که در همان شبکه های وهّابی پخش شد - می آید ؛ صحابه ی کرام رض " بعد از رحلت حضرت رسول ص" در جنگ و جهاد با لشگر مسیلمه ی کذّاب ، ندا می کنند:

یا محمّداه ، وامحمّداه 

سوال ۱ : وهّابی ها و آن دسته غیروهّابی ها ، لطف کنند جواب بدهند: آیا صحابه ی کرام رض با ندای "یا محمّداه " به عبادت غیر خدا گرفتار شدند (نعوذبالله) ؟! 

۳. ما در هنگام زیارت قبور مسلمین ، با خطاب : السلام علیکم یا اهل القبور ... وارد می شویم.

حدیث : اذا وضع العبد فی قبره و ولّی عنه اصحابه و انّه لیسمع قرع نعالهم اتاه ملکان اسودان ... 

وقتی که میّت در قبر نهاده شد و یارانش بازمی گردند در حالیکه صدای کوبیدن کفش هایشان را بر زمین می شنود دو فرشته ی سیاه می آیند ...

انبیا در قبور نماز می گزارند ، چنانکه حضرت ختمی مرتبت در واقعه ی اسراء حضرت موسی ع را در قبر دید که نماز می گزارد. 

با مرگ و متلاشی و تجزیه شدن اجساد انسان های عادی، [ انبیا و شهدا و بعضی افراد دیگر بدن هاشان سالم می ماند ] بنا به یک رأی علما ، روح به ذرّیّه واقع در عجب الذّنب ( استخوانی در کمر، انتهای ستون فقرات) تعلّق می گیرد ، و بنا به یک رأی دیگر روح انسانی با همه ی ذرّات تجزیه شده ی بدن در قبر تعلّق دارد.

اولیای کامل و خاصّان الهی چه قبل از وفات و چه بعد از وفات مظهر و آینه ی اوصاف الهی اند. روی این جمله ای که گذشت تمرکز کنید!

سوال ۲ : شما کلام خدا ، قرآن را از خود خدای متعال شنیدید یا از پیغمبر خدا ؟! و پیغمبر خدا مظهر و آینه ی اوصاف الهی بوده است یا خیر؟! آیا این سوالات ابهام دارد و قابل فهم نیست ، دلتان چه می گوید؟!

بزرگ ترین مفسّرین اهل سنّت و جماعت در تفسیر کبیر ذیل آیه ی « ام حسبت ان اصحاب الکهف ... » می فرماید:

ترجمه از عربی به فارسی : .... همچنین بنده ای که بر بندگی و کارهای واجب خود ،‌ مواظبت نماید به مقامی می رسد که خداوند می گوید، من چشم و گوش او می شوم ٭ [ اشاره به حدیث قدسی در صحیح بخاری است : ... فإذا أحببته كنت سمعه الذي يسمع به وبصره الذي يبصر به ... - یعنی ؛ بنده ی مقرّب الهی مَظهر و آینه ی اوصاف الهی می شود ] ٭ و وقتی نور جلال خداوندی گوش برای او باشد، صدای دور و نزدیک را می شنود. و وقتی که نور خدا ، چشم برای بنده باشد، دور و نزدیک را می بیند. و وقتی آن نور دست برای بنده بشود، قادر بر تصرّف امورات سخت و آسان و نزدیک و دور می گردد.

سوال ۳ : به نظر شما - ما - اعتقاد خود را با بزرگان اهل سنت و جماعت از جمله ؛ امام فخرالدین رازی و علّامه تفتازانی و علّامه نسفی و سیّد شریف جرجانی و ... انطباق بدهیم یا با مجریان شبکه های ماهواره ای ؟!

سوال ۴ : آیا می دانید که یک ولیّ خدا می تواند در آن واحد در چندین مکان مختلف در سرتاسر جهان با ابدان متعدّد دیده شود؟! حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ص در واقعه ی اسراء و معراج حضرت موسی را در چند مکان مختلف دید و مدّت زمان اسراء و معراج چقدر بود ، کمتر از پلک زدن ؟! 

۴- بنده گاهی در بعضی محافل و انجمن ها در خطاب به گروهی مردم می پرسم:

فرض کنیم یکی از اولیای الهی مثل ابراهیم ادهم یا عبدالقادر گیلانی یا بایزید بسطامی در حضور ماست ، او می گوید: ٭ ای جماعت! یکی از شما به یک نمایشگاه کامیون در تهران زنگ بزند و به مسوول نمایشگاه بگوید؛ چشم از یک کامیون برندارد تا اینکه هم اکنون بنده در یک " چشم برهم زدن" آن کامیون را به این شهر گنبدقابوس منتقل کنم . ٭

سوال : به نظر شما آیا ادّعای این " ولیّ خدا " شدنی است؟!

اغلب مردم بی مطالعه متحیّر می شوند و می گویند عادتا که چنین چیزی ممکن نیست!

می گویم : حکایتی در قرآن کریم هست، در سوره ی نمل می آید: آیه ۴۰ سوره نمل 

قَالَ الَّذِی عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْکِتَابِ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی ...

ترجمه: کسی که ( آصف بن برخیا : وزیر حضرت سلیمان ع ) نزد او دانشی از کتاب [الهی] بود گفت من آن ( تخت بلقیس) را ( از مسافتی دور ) پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنی برایت می‌آورم ، پس چون آن [تخت] را نزد خود مستقرّ دید؛ گفت: این از فضل پروردگار من است تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسی می‌کنم .

سوال: وهّابیت در خصوص ادّعای آصف چه می گوید ، آیا آصف به غیب تصرّف داشته است؟! 

شبکه های ماهواره ای ، تالیفات شیخ محمد بن عبدالوهاب موسّس وهّابیّت را تبلیغ می کنند ، معذلک گریزانند که کسی آنها را وهّابی بنامد ، و حسّاسیت ویژه ای به عنوان وهّابی دارند ، چرا؟! آیا آنان واقعا نفهم اند یا خود را به نفهمی می زنند؟! آنکس که خود را به نفهمی بزند آیا می شود فهماند؟!


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - مهمان

  موضوعی که روشن است این است که :
  1- تاریخ احادیث پر از ابهام و اختلاف آمیز است. 2- تفسیر قرآن نیز مختلف و متناقض است. 3- پیامبران برای تبلیغ یک خدا آمده اند و اولین و مهمترین حرفی که پیامبر اسلام گفته اند این است که بگویید که خدائی جز الله وجود ندارد تا رستگار شوید. بنابر این، این همه سعی و تلاش برای به میان آوردن انواع مختلف واسطه با خدائی که خود می گوید که من از رگ گردن شما به شما نزدیکترم و قادر و توانا بر هر کاری هست برای چیست؟

 • اقای بهلکه اگر کسانی که در قبر گذاشته شده اند زنده هستند وقادر به هر کاریند به این سوال من پاسخ دهید بعد از فوت مردی ایا همسراو میتواند با کس دیگری ازدواج نمایددر حالی که شما زنده ایدوقادر به انجام هر کاری.امیدوارم ناراحت نشوید این سوالی بود که به خاطرم رسید

  آخرین بار در تاریخ حدودا 2 هفته پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
  از 1
 • مهمان - آخوند بهلکه

  با تشکّر از شرکت شما در بحث؛
  ۱- روشن است که امّت محمّدی ص به هفتاد و اندی فرقه بنا به پیشگویی حضرت رسول ص متفرّق شده است ، این تفرقه به سبب برداشت های مختلف از نصوص قرآنی و حدیثی است و یا اعتماد یا بی اعتمادی به احادیث صحیح و دروغین است. اهل سنّت و جماعت برداشت خود را دارد و اصولی دارد و فروعی دارد اختلاف در اصول گنجایش ندارد ولی اختلاف در فروع آن هم مختص اختلاف اجتهادی مجتهدین مذاهب شناخته شده مقبول است که این اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است. خداوند نیز در قرآن کریم اطاعت از خدا و اطاعت از پیغمبر و اطاعت از اولی الامر (مجتهدین ) را الزامی شمرده است.

  ما در صدد معرّفی این فرقه هستیم و بس. شما به کدامین فرقه وابسته هستی ؟

  ۲- خدایی که از رگ گردن نزدیکتر است ، دعوت می کند اشخاصی که به خود ظلم کرده اند به پیشگاه حضرت رسول ص بیایند تا آن حضرت ص هم برای این ظالمان آمرزش بخواهد :

  وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُواْ أَنفُسَهُمْ جَآؤُوكَ فَاسْتَغْفَرُواْ اللّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُواْ اللّهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا» (نساء 64).
  ٭ اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو بيايند و از خدا آمرزش بخواهند و پيامبر [نيز] براى آنان آمرزش طلب كند قطعاً خدا را توبه ‏پذير مهربان می يابند ٭. (سوره ي نساء آيه ي 64 ).

  به نظر شما چه نیازی بوده است که مردم بروند پیش حضرت رسول ص تا او واسطه ی آمرزش گناهان شود؟!

  حضرت موسی ع برای رشد یافتن سفر کرد به سوی خضر ع ، وقتی رسید پیش خضر و درخواست رشد کرد ، خضر چه گفت ؟! ... حکایت در قرآن در سوره ی کهف است.

 • مهمان - آخوند بهلکه

  جواب به کاربر محمد:
  حضرت رسول اعظم اسلام ص می فرماید : " هر کس مرا در خواب ببیند محققاً مرا دیده است ، شیطان به صورت من نمی تواند درآید . " واضح است که پیامبر ص با بدن مبارک خود که در مقبره ی مبارک او در مدینه ی منوّره است به خواب مسلمین نمی آید ، بلکه به صورت های مثالی در خواب هزاران کس می تواند رویت شود. همچنین حضرت رسول ص و اولیای کامل و مکمّل به صورت های مثالی با ابدان متعدّد در روی زمین در مقابل چشمان من و تو می توانند مشاهده شوند [ در متن نوشته از معراج و اسراء گفتیم و حضرت موسی در مکان های متفاوت رویت می شود ]. حال آنکه بدن اصلی آنان در قبور مبارک شان قرار دارد و آنان با بدن اصلی به این دنیا برنمی گردند. تزویج همسران متوّفیان ممنوع نیست، استثناءً کسی نمی تواند ازواج مطهّرات نبی ّمکرم اسلام را به همسری اختیار کند ، زیرا ؛ آنان به تعبیر قرآن " امّهات المومنین " مادران مومنان هستند .

 • مهمان - مهمان

  با توجه به این نظر و باور که << اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است>>.به نظر می رسد که حضرت رسول نظر واحدی را تایید نکرده و با برداشت های مختلف موافق بوده است؟ و اصراری به راه خاصی که امروزه به سنت پیامبر شناخته می شود نداشته است؟ آیا اختلاف در اعتقادات جزء اختلاف در اصول است (اگر دین را به اعتقادات و اخلاق و احکام تقسیم بندی کنیم)؟ به نظر می رسد که فرقه شما همان راهی است که مستقیم بوده و مهمترین جزء و ارکان اساسی آن هم سعی و تلاش در معرفی کردن اولیا و امثالهم به عنوان رکن اصلی فرقه یا دین و حل مشکلات مردم است؟ سوال این بود که اگر غیر از این است این همه سعی و تلاش در این مسیر برای چیست؟
  رجوع مکرر به احادیث که به گفته اندیشمندی، جناب ابوحنیفه فقط 17 تا از احادیث را درست می دانستند بحث و گفتگو را در دور باطل قرار می دهد.
  اگر به آیه 64 سوره نساء دقت نمایید جمله خبری است و نه دستوری یعنی اینکه خدا نگفته که جهت آمرزش به پیش پیامبر بیایند!توجه داشته باشیم که افراد مورد بحث در آیه فوق هنوز ایمان به دعوت پیامبر نیاورده اند.(و ما هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر آنكه به توفيق الهى از او اطاعت كنند و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو مى‏آمدند و از خدا آمرزش مى‏خواستند و پيامبر [نيز] براى آنان طلب آمرزش مى‏كرد قطعا خدا را توبه‏ پذير مهربان ميافتند )
  با سعی و تلاش در حد وسع خود امیدوارم در فرقه ای قرار گیرم که قرآن در مورد حضرت ابراهیم می گوید که او مسلم و حنیف بود.

 • مهمان - مهمان

  سلام
  آخوند بهلکه شما با شبکه کلمه بحث و گفتگو کنید.

 • مهمان - عبدالجلیل

  استاد بهلکه گفته هایت متین . ولی چرا خودشما این سئوالها را ازشبکه های به قول شما وهابی نمی پرسید ؟!شما که ایتقدر دلیل ومنطق دارید چرا به آنها زنگ نمیزنید تا جوانان ما سردوراهی قرار نگیرند خواهشا این لطف را درحق جوانان بکنید اگه دلسوزشان هستید .

یادداشت

چرا نباید بی تفاوت بود ؟

عصر ایران؛مازیار آقازاده - شاید برای بسیاری از انسان های روی کره خاکی کمک کردن برای التیام زخم های انسان هایی هزاران کیلومتر دورتر از آنها معنا و مفهومی نداشته باشد و این دسته از انسان ها بر... ادامه مطلب ..
IMAGE آیدئنگ گیجه

 اولکامیز- شاپور دوجی : عادت به نوشتن ندارم آدم دست به قلم نیستم شاید بعضی وقتها کتاب شعری به دست بگیرم، چون عاشق شعروشاعران هستم... ادامه مطلب ..
تحلیل اجتماعی یک شعر

اولکامیز - امان محمد خوجملی: بعضی از اشعار سروده شده ی شاعران در ایام قدیم معانی و مضامینی بسیار عمیق و تاثیر گذاری داشته اند. اما به مرور زمان با تغییر و تحولات اجتماعی و با بوجود آمدن ارزشهای... ادامه مطلب ..
IMAGE قجقی نژاد:صوفیه معمولا تحت تاثیر عقایدو آرای فرق غیر اسلامی بوده است

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:با عرض سلام به کاربر محترم سایت وزین اولکامیز.کاربر محترمی سوال کردند:آیا شما با تمامی طرق صوفیه مخصوصا نقشبندیه که در منطقه ترکمن صحرا رواج دارد مخالف هستید؟پاسخ:... ادامه مطلب ..
نگاهی به فرامین اسلام

اولکامیز خوجه دردی قجقی : درفلسفه ی فرامین اسلام مانند: صدقات ؛ عشر؛ زکوة؛ خمس ؛ امربه معروف ونهی ازمنکر وغیره طوری طرح ووضع گردیده است: ادامه مطلب ..
"الف " را بهتر بشناسیم

ا لکامیز - طوی قلیچ طاطار : مقاله ای با عنوان «الف را بشناسیم» درباره شناسایی بیشتر حرکات (اِعراب) و صداهای حروف خط رایج ترکمن (یورگینلی خط) و انتقادی بر اشکالات و کمبودهای نوشتاری خط جدید... ادامه مطلب ..
چالش شهردار گرگان

کانال گلستان و توسعه - حامد صمدلویی ( دکترای علوم سیاسی)     حماسه 29 اردیبهشت شهروندان گرگانی و انتخاب تمام و کمال لیست غیر سیاسی, فراجناحی و توسعه محور حامیان صادقلو نقطه عطفی در تاریخ تحولات... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت کامبیز قجقی نژاد درخصوص نقد تصوف و صوفی گری

اولکامیز – کامبیز قجقی نژاد:تقلید کورکورانه در عقاید و عباداتِ شریعتِ دینِ اسلام جایز نیست ما مسلمانان از پیروی آداب و سنن اهل کتاب و مشرکان نهی شده ایم عرفان و تصوف در اعمالشان با اهل کتاب... ادامه مطلب ..
IMAGE جلسه ی دیدار با قرجه طیار

اولکامیز-امان محمد خوجملی : گروههای تلگرامی و فضای مجازی شهرستان گنبد کاووس برای عمران و آبادانی و عقب ماندگی گنبد از سایر شهرهای بزرگ بسیار حساس هستند. این طلیعه ای مبارک و میمون برای حرکت در... ادامه مطلب ..
IMAGE درباره مسلمانان روهینگیا

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:مسلمانان روهینگا در برمه توسط بوداییان مورد کشتار و تعرض و ظلم قرار گرفتند متاسفانه این ظلم و تجاوز در حال حاضر به اوج خود رسیده است در حالیکه دنیا و تمام طواغیت بر... ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخ به کامبیز قجقی نژاد:نیست پیغمبر ولی کتاب دارد

اولکامیز-آخوند بهلکه:و علیکم السلام کامبیز عزیز۱- هجویری نوشت: از پیغمبر علیه السّلام پرسیدند از شعر ، وی گفت ، صلی اللّه علیه : «کلامٌ حَسَنُه حَسَنٌ و قبیحُه قبیحٌ.» سخنی است، نیکوی آن نیکو... ادامه مطلب ..
IMAGE فساد در ایران و فساد در غرب

اولکامیز- امان محمد خوجملی: فساد یک اتهام کلی است که می شود قباحت هر جُرم و بزه و گناه را با آن واژه بیان کرد بی آنکه نوع و جنس آن تفکیک و مشخص شود. عنوان فساد همواره در عرصه ی سیاست و اقتصاد و دین و... ادامه مطلب ..
IMAGE بای ذنب قتلت ؟!

اولکامیز - دکتر اراز محمد سارلی :  برمه، دولتی کوچک و خاموش در دنیای امروز است. کشوری با عقاید متعصبانه ی بودیسم، با گرایش های افراطی‌ و با نظامیانی که به راحتی مسلمانان را با تیر مستقیم می کشند  ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخ به آخوند بهلکه:مسائل اعتقادی را فقط از قرآن و حدیث رسول الله (ص) می توان برداشت کرد

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:با عرض سلام به آخوند بهلکه و کاربران وزین سایت اولکامیز.دوبیتی که از مولانا گفتید دلالت به حاضر و ناظر بودن من دون الله را ندارد بلکه دلالت به عالم کبری بودن آدمی را... ادامه مطلب ..
IMAGE عوامل فزونی جرم و جنایت در گنبد کاووس

اولکامیز - حاج قوجق قلی آق:مدتی است بزه و جرم در شهرستان اپیدمی شده فقط چند صباحی جامعه و مسئولین، موقتی دردمند شده افسوس می خورند و سپس فراموش می کنند. فراوانی اعمالی مثل سب وشتم ،ضرب و جرح ، قتل... ادامه مطلب ..
IMAGE من دون الله....

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:جمله قرآن هست در نفی سبب. کار خدا مانند انسان به علت و دلیل نیاز ندارد. انبازها و معبودهای دروغین را به فریاد بخوانند نمی توانند شما را یاری کنند. من دون الله؛ نمی... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه محمدرضا کیانفر به رئیس جمهور: فرصت نجات کشور رااز دست ندهید

رئیس جمهور محترم آقای دکتر حسن روحانیمایه ی مسرت بسیار است که موفق شدید کابینه ای تشکیل دهید که می توان به آن نام واقعی ی اعتدال را داد و نسبتاً مطمئن بود که دیگر مشکل عمده ای برای دستیابی به... ادامه مطلب ..
IMAGE کارخانه ید اینچه برون عنصر پرتوزای رادیوم تولید می کند

یک فعال محیط زیست گفت : کارخانه ید با بازگرداندن و رها پساب ها در تالاب اینچه تهدیدی برای محیط زیست جانوری به شمار می رود. کارخانه کانسار خزر ، ۲۰۰ لیتر بر ثانیه پساب اسیدی تولید می‌کند و مکاتبه... ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخی به نظرات کاربران:مجریان شبکه های مروج وهابیت بزرگان اهل سنت نیستند

اولکامیز- آخوند بهلکه:با سلام و تبریک عید پرشکوه قربان۱. بدیهی است که اولکامیز خوانندگان زیادی دارد و آخوند بهلکه نمی تواند همه را در یک سطح بینگارد. نگارنده توقّع ندارد که همه ی دلها را تسلیم... ادامه مطلب ..
IMAGE عید سعید قربان مبارک باد

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:قلم می گوید:ای همراه حیران منبنگر ای عاشقتوحید ابراهیمی راز ساقی مست شوبندهٔ شهنشاهی لطیف شو«بیزار شدم ز بت پرستان کنشت»ابراهیم علیه السلام به پدرش می گفت:پدرم! چرا... ادامه مطلب ..
IMAGE غارت ثروت ملی به بهانه ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی

    اولکامیز - احمد مراد پور * : نیلكوه بخشي از  زنجيره پاياني كوههاي البرز در شمال شرق كشور   از سال ٩٠ تا كنون توسط شركت سيمان پيوند  گلستان تراشيده ، تجزيه و فروخته  و وجه حاصل از فروش نيز به... ادامه مطلب ..
IMAGE افراط و تفریط ،تیشه بر ریشه ی دین

اولکامیز- آخوند بهلکه: چهارشنبه ی گذشته ۲۵ مرداد ، همایشی تحت عنوان:تکفیر و افراط گراییاز دیدگاه قرآن و سنّت در شهر بندر ترکمن برگزار گردیده است.ترکمن صحرا پویاست ، پویا تر باد.امروزه اهمیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE توکه نوشم نه ای،نیشم چرایی؟

اولکامیز – آتا گوگلان: چند سالی می شود که فروشندگان گنبدی  یک هفته مانده به عید های فطر و قربان ،شبانه  در خیابان کاخ  گردهم می آیند و از تقاطع سعدی تا وشمگیر بازاری پرجنب و جوش که دیگر لفظ... ادامه مطلب ..
IMAGE رشته زبان ترکمنی دانشگاه شمس؛طرحی با بنیان علمی محکم یا حرکتی سمبولیک با رویکردی پوپولیستی

اولکامیز –(یادداشت ذیل توسط برادر بزرگوارمان عطا محمد فروز شاعر ،نویسنده ودبیر ادبیات برای سایت ارسال شده است Tاولکامیز نظری در رد یا تایید مطالب مطروحه ایشان ندارد و ازنظرات دیگر مخاطبان... ادامه مطلب ..
IMAGE فساد فرزند انحصار

اولکامیز- امان محمد خوجملی: ایران یکی از کشورهایی است که فساد اداری و اقتصادی آن در سطح بسیاری بالایی قرار دارد. کاریابی برای جوانان بیکار و تحصیل کرده دشواراست. برای استخدام درکارهای دولتی... ادامه مطلب ..

اخبار


23 شهریور 1396

آخرین نظرات

به نظر من برای یک بار هم که شده اهل سنت چاله دروغگویان(اصلاح طلبان،که وعده دروغ می دهند و هیچ وقت عم...
سلام خسته نباشید آره فقط نان قیمتش برای مردم مناسب بوده مردم این استان هم بیشتر به نان تمایل دارند ا...
اگر گوش شنوائی باشد پیشهاد خوبی است و این کار شاید باعث شود که افراد توانمند برای امر خیر با همدیگر ...
مثلا چکار می خواهد بکند و چکار می تواند بکند؟ تبعیض تبعیض است.
آقای طیار چرا صحبت از یوسف آباد و نورحان آباد نکردید که ظرفیت شهرشدنش بیش از محله گدم اباد شماست در ...
سپاس از جناب آقای طیار
خداقوت پهلوان
پاینده وپیروز باشید درسایه ی الطاف بیکران الهی
با سلام خدمت نویسنده محترم آقای قجقی
بنده هم معتقدم بعضی از صوفیان غلو میکنند و برخی طرق صوفیه از ...
نقد صوفی نه همه صافی بی غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

روح و روان حافظ شاد باد که هموا...
و اینجاست ک معلوم میشود حکومت های اسلامی دست نشانده ی چند کشور بزرگ هستن و خاک بر سر ان ملت های بیسو...
مهمان - آقای سخاوی نمیدانم شمادرچه پست ومقامی هستی اگربرای شمایک دوست صمیمی چنین مطالبی رامی نوشتند ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.