860.pngاولکامیز- آخوند بهلکه:با سلام و تبریک عید پرشکوه قربان۱. بدیهی است که اولکامیز خوانندگان زیادی دارد و آخوند بهلکه نمی تواند همه را در یک سطح بینگارد. نگارنده توقّع ندارد که همه ی دلها را تسلیم خود کند ، ما وسیله ای بیش نیستیم ! 


بعضی کاربران که اذهان پر از سوال دارند می توانند به کتب مربوط و یا اساتید فنّ رجوع کنند تا بیشتر راهنمایی شوند. 

کاربری که می گوید نمی فهمد و بر این موضوع اصرار دارد عرض شود که ابن سینا یک کتاب را چهل بار خواند ، نفهمید ، بعداً فهمید. 

دلم می گوید ، کسی مخالف نباید باشد ، که نادانی و نفهمی ارزشی ندارد ، فهمیدن ارزش دارد و قضاوت آگاهانه که آن و این نوشته کجایش ابهام دارد ، ناقص است ، صادق است یا کاذب است. اگر امکان دارد شخص فهمیده و عالمی را پیدا کن که بتواند روشنگری کند و ابهام و نقصان و یا احیاناً کذب جایی از آن نوشته ی بهلکه را انگشت بگزارد و رو کند و به خوانندگان اولکامیز خدمت کند.

۰۲ وهّابی و آن دسته غیروهّابی که معتقداند فقط از خدا باید استمداد نمود، جای بحث اینجاست که آنها استمداد غایبانه از اولیای الهی را شرک می دانند ، آنان محض خواندن و ندا کردن اولیای الهی را عبادت می دانند و استناد می کنند به روایت : الدّعاء مخ العباده. [ و حال آنکه ما روی این روایت حرف داریم ، " ال " در " الدعاء " چه معنایی افاده می کند ؟ ] 

و همانطور که در متن آن مقاله ی کوتاه : " افراط و تفریط تیشه به ریشه " گفتیم ، در بخشی از سریال حضرت عمر رض - که در همان شبکه های وهّابی پخش شد - می آید ؛ صحابه ی کرام رض " بعد از رحلت حضرت رسول ص" در جنگ و جهاد با لشگر مسیلمه ی کذّاب ، ندا می کنند:

یا محمّداه ، وامحمّداه 

سوال ۱ : وهّابی ها و آن دسته غیروهّابی ها ، لطف کنند جواب بدهند: آیا صحابه ی کرام رض با ندای "یا محمّداه " به عبادت غیر خدا گرفتار شدند (نعوذبالله) ؟! 

۳. ما در هنگام زیارت قبور مسلمین ، با خطاب : السلام علیکم یا اهل القبور ... وارد می شویم.

حدیث : اذا وضع العبد فی قبره و ولّی عنه اصحابه و انّه لیسمع قرع نعالهم اتاه ملکان اسودان ... 

وقتی که میّت در قبر نهاده شد و یارانش بازمی گردند در حالیکه صدای کوبیدن کفش هایشان را بر زمین می شنود دو فرشته ی سیاه می آیند ...

انبیا در قبور نماز می گزارند ، چنانکه حضرت ختمی مرتبت در واقعه ی اسراء حضرت موسی ع را در قبر دید که نماز می گزارد. 

با مرگ و متلاشی و تجزیه شدن اجساد انسان های عادی، [ انبیا و شهدا و بعضی افراد دیگر بدن هاشان سالم می ماند ] بنا به یک رأی علما ، روح به ذرّیّه واقع در عجب الذّنب ( استخوانی در کمر، انتهای ستون فقرات) تعلّق می گیرد ، و بنا به یک رأی دیگر روح انسانی با همه ی ذرّات تجزیه شده ی بدن در قبر تعلّق دارد.

اولیای کامل و خاصّان الهی چه قبل از وفات و چه بعد از وفات مظهر و آینه ی اوصاف الهی اند. روی این جمله ای که گذشت تمرکز کنید!

سوال ۲ : شما کلام خدا ، قرآن را از خود خدای متعال شنیدید یا از پیغمبر خدا ؟! و پیغمبر خدا مظهر و آینه ی اوصاف الهی بوده است یا خیر؟! آیا این سوالات ابهام دارد و قابل فهم نیست ، دلتان چه می گوید؟!

بزرگ ترین مفسّرین اهل سنّت و جماعت در تفسیر کبیر ذیل آیه ی « ام حسبت ان اصحاب الکهف ... » می فرماید:

ترجمه از عربی به فارسی : .... همچنین بنده ای که بر بندگی و کارهای واجب خود ،‌ مواظبت نماید به مقامی می رسد که خداوند می گوید، من چشم و گوش او می شوم ٭ [ اشاره به حدیث قدسی در صحیح بخاری است : ... فإذا أحببته كنت سمعه الذي يسمع به وبصره الذي يبصر به ... - یعنی ؛ بنده ی مقرّب الهی مَظهر و آینه ی اوصاف الهی می شود ] ٭ و وقتی نور جلال خداوندی گوش برای او باشد، صدای دور و نزدیک را می شنود. و وقتی که نور خدا ، چشم برای بنده باشد، دور و نزدیک را می بیند. و وقتی آن نور دست برای بنده بشود، قادر بر تصرّف امورات سخت و آسان و نزدیک و دور می گردد.

سوال ۳ : به نظر شما - ما - اعتقاد خود را با بزرگان اهل سنت و جماعت از جمله ؛ امام فخرالدین رازی و علّامه تفتازانی و علّامه نسفی و سیّد شریف جرجانی و ... انطباق بدهیم یا با مجریان شبکه های ماهواره ای ؟!

سوال ۴ : آیا می دانید که یک ولیّ خدا می تواند در آن واحد در چندین مکان مختلف در سرتاسر جهان با ابدان متعدّد دیده شود؟! حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ص در واقعه ی اسراء و معراج حضرت موسی را در چند مکان مختلف دید و مدّت زمان اسراء و معراج چقدر بود ، کمتر از پلک زدن ؟! 

۴- بنده گاهی در بعضی محافل و انجمن ها در خطاب به گروهی مردم می پرسم:

فرض کنیم یکی از اولیای الهی مثل ابراهیم ادهم یا عبدالقادر گیلانی یا بایزید بسطامی در حضور ماست ، او می گوید: ٭ ای جماعت! یکی از شما به یک نمایشگاه کامیون در تهران زنگ بزند و به مسوول نمایشگاه بگوید؛ چشم از یک کامیون برندارد تا اینکه هم اکنون بنده در یک " چشم برهم زدن" آن کامیون را به این شهر گنبدقابوس منتقل کنم . ٭

سوال : به نظر شما آیا ادّعای این " ولیّ خدا " شدنی است؟!

اغلب مردم بی مطالعه متحیّر می شوند و می گویند عادتا که چنین چیزی ممکن نیست!

می گویم : حکایتی در قرآن کریم هست، در سوره ی نمل می آید: آیه ۴۰ سوره نمل 

قَالَ الَّذِی عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْکِتَابِ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی ...

ترجمه: کسی که ( آصف بن برخیا : وزیر حضرت سلیمان ع ) نزد او دانشی از کتاب [الهی] بود گفت من آن ( تخت بلقیس) را ( از مسافتی دور ) پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنی برایت می‌آورم ، پس چون آن [تخت] را نزد خود مستقرّ دید؛ گفت: این از فضل پروردگار من است تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسی می‌کنم .

سوال: وهّابیت در خصوص ادّعای آصف چه می گوید ، آیا آصف به غیب تصرّف داشته است؟! 

شبکه های ماهواره ای ، تالیفات شیخ محمد بن عبدالوهاب موسّس وهّابیّت را تبلیغ می کنند ، معذلک گریزانند که کسی آنها را وهّابی بنامد ، و حسّاسیت ویژه ای به عنوان وهّابی دارند ، چرا؟! آیا آنان واقعا نفهم اند یا خود را به نفهمی می زنند؟! آنکس که خود را به نفهمی بزند آیا می شود فهماند؟!


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - مهمان

  موضوعی که روشن است این است که :
  1- تاریخ احادیث پر از ابهام و اختلاف آمیز است. 2- تفسیر قرآن نیز مختلف و متناقض است. 3- پیامبران برای تبلیغ یک خدا آمده اند و اولین و مهمترین حرفی که پیامبر اسلام گفته اند این است که بگویید که خدائی جز الله وجود ندارد تا رستگار شوید. بنابر این، این همه سعی و تلاش برای به میان آوردن انواع مختلف واسطه با خدائی که خود می گوید که من از رگ گردن شما به شما نزدیکترم و قادر و توانا بر هر کاری هست برای چیست؟

 • اقای بهلکه اگر کسانی که در قبر گذاشته شده اند زنده هستند وقادر به هر کاریند به این سوال من پاسخ دهید بعد از فوت مردی ایا همسراو میتواند با کس دیگری ازدواج نمایددر حالی که شما زنده ایدوقادر به انجام هر کاری.امیدوارم ناراحت نشوید این سوالی بود که به خاطرم رسید

  آخرین بار در تاریخ حدودا 8 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
  از 1
 • مهمان - آخوند بهلکه

  با تشکّر از شرکت شما در بحث؛
  ۱- روشن است که امّت محمّدی ص به هفتاد و اندی فرقه بنا به پیشگویی حضرت رسول ص متفرّق شده است ، این تفرقه به سبب برداشت های مختلف از نصوص قرآنی و حدیثی است و یا اعتماد یا بی اعتمادی به احادیث صحیح و دروغین است. اهل سنّت و جماعت برداشت خود را دارد و اصولی دارد و فروعی دارد اختلاف در اصول گنجایش ندارد ولی اختلاف در فروع آن هم مختص اختلاف اجتهادی مجتهدین مذاهب شناخته شده مقبول است که این اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است. خداوند نیز در قرآن کریم اطاعت از خدا و اطاعت از پیغمبر و اطاعت از اولی الامر (مجتهدین ) را الزامی شمرده است.

  ما در صدد معرّفی این فرقه هستیم و بس. شما به کدامین فرقه وابسته هستی ؟

  ۲- خدایی که از رگ گردن نزدیکتر است ، دعوت می کند اشخاصی که به خود ظلم کرده اند به پیشگاه حضرت رسول ص بیایند تا آن حضرت ص هم برای این ظالمان آمرزش بخواهد :

  وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُواْ أَنفُسَهُمْ جَآؤُوكَ فَاسْتَغْفَرُواْ اللّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُواْ اللّهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا» (نساء 64).
  ٭ اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو بيايند و از خدا آمرزش بخواهند و پيامبر [نيز] براى آنان آمرزش طلب كند قطعاً خدا را توبه ‏پذير مهربان می يابند ٭. (سوره ي نساء آيه ي 64 ).

  به نظر شما چه نیازی بوده است که مردم بروند پیش حضرت رسول ص تا او واسطه ی آمرزش گناهان شود؟!

  حضرت موسی ع برای رشد یافتن سفر کرد به سوی خضر ع ، وقتی رسید پیش خضر و درخواست رشد کرد ، خضر چه گفت ؟! ... حکایت در قرآن در سوره ی کهف است.

 • مهمان - آخوند بهلکه

  جواب به کاربر محمد:
  حضرت رسول اعظم اسلام ص می فرماید : " هر کس مرا در خواب ببیند محققاً مرا دیده است ، شیطان به صورت من نمی تواند درآید . " واضح است که پیامبر ص با بدن مبارک خود که در مقبره ی مبارک او در مدینه ی منوّره است به خواب مسلمین نمی آید ، بلکه به صورت های مثالی در خواب هزاران کس می تواند رویت شود. همچنین حضرت رسول ص و اولیای کامل و مکمّل به صورت های مثالی با ابدان متعدّد در روی زمین در مقابل چشمان من و تو می توانند مشاهده شوند [ در متن نوشته از معراج و اسراء گفتیم و حضرت موسی در مکان های متفاوت رویت می شود ]. حال آنکه بدن اصلی آنان در قبور مبارک شان قرار دارد و آنان با بدن اصلی به این دنیا برنمی گردند. تزویج همسران متوّفیان ممنوع نیست، استثناءً کسی نمی تواند ازواج مطهّرات نبی ّمکرم اسلام را به همسری اختیار کند ، زیرا ؛ آنان به تعبیر قرآن " امّهات المومنین " مادران مومنان هستند .

 • مهمان - مهمان

  با توجه به این نظر و باور که << اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است>>.به نظر می رسد که حضرت رسول نظر واحدی را تایید نکرده و با برداشت های مختلف موافق بوده است؟ و اصراری به راه خاصی که امروزه به سنت پیامبر شناخته می شود نداشته است؟ آیا اختلاف در اعتقادات جزء اختلاف در اصول است (اگر دین را به اعتقادات و اخلاق و احکام تقسیم بندی کنیم)؟ به نظر می رسد که فرقه شما همان راهی است که مستقیم بوده و مهمترین جزء و ارکان اساسی آن هم سعی و تلاش در معرفی کردن اولیا و امثالهم به عنوان رکن اصلی فرقه یا دین و حل مشکلات مردم است؟ سوال این بود که اگر غیر از این است این همه سعی و تلاش در این مسیر برای چیست؟
  رجوع مکرر به احادیث که به گفته اندیشمندی، جناب ابوحنیفه فقط 17 تا از احادیث را درست می دانستند بحث و گفتگو را در دور باطل قرار می دهد.
  اگر به آیه 64 سوره نساء دقت نمایید جمله خبری است و نه دستوری یعنی اینکه خدا نگفته که جهت آمرزش به پیش پیامبر بیایند!توجه داشته باشیم که افراد مورد بحث در آیه فوق هنوز ایمان به دعوت پیامبر نیاورده اند.(و ما هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر آنكه به توفيق الهى از او اطاعت كنند و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو مى‏آمدند و از خدا آمرزش مى‏خواستند و پيامبر [نيز] براى آنان طلب آمرزش مى‏كرد قطعا خدا را توبه‏ پذير مهربان ميافتند )
  با سعی و تلاش در حد وسع خود امیدوارم در فرقه ای قرار گیرم که قرآن در مورد حضرت ابراهیم می گوید که او مسلم و حنیف بود.

 • مهمان - مهمان

  سلام
  آخوند بهلکه شما با شبکه کلمه بحث و گفتگو کنید.

 • مهمان - عبدالجلیل

  استاد بهلکه گفته هایت متین . ولی چرا خودشما این سئوالها را ازشبکه های به قول شما وهابی نمی پرسید ؟!شما که ایتقدر دلیل ومنطق دارید چرا به آنها زنگ نمیزنید تا جوانان ما سردوراهی قرار نگیرند خواهشا این لطف را درحق جوانان بکنید اگه دلسوزشان هستید .

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.