860.pngاولکامیز- آخوند بهلکه:با سلام و تبریک عید پرشکوه قربان۱. بدیهی است که اولکامیز خوانندگان زیادی دارد و آخوند بهلکه نمی تواند همه را در یک سطح بینگارد. نگارنده توقّع ندارد که همه ی دلها را تسلیم خود کند ، ما وسیله ای بیش نیستیم ! 


بعضی کاربران که اذهان پر از سوال دارند می توانند به کتب مربوط و یا اساتید فنّ رجوع کنند تا بیشتر راهنمایی شوند. 

کاربری که می گوید نمی فهمد و بر این موضوع اصرار دارد عرض شود که ابن سینا یک کتاب را چهل بار خواند ، نفهمید ، بعداً فهمید. 

دلم می گوید ، کسی مخالف نباید باشد ، که نادانی و نفهمی ارزشی ندارد ، فهمیدن ارزش دارد و قضاوت آگاهانه که آن و این نوشته کجایش ابهام دارد ، ناقص است ، صادق است یا کاذب است. اگر امکان دارد شخص فهمیده و عالمی را پیدا کن که بتواند روشنگری کند و ابهام و نقصان و یا احیاناً کذب جایی از آن نوشته ی بهلکه را انگشت بگزارد و رو کند و به خوانندگان اولکامیز خدمت کند.

۰۲ وهّابی و آن دسته غیروهّابی که معتقداند فقط از خدا باید استمداد نمود، جای بحث اینجاست که آنها استمداد غایبانه از اولیای الهی را شرک می دانند ، آنان محض خواندن و ندا کردن اولیای الهی را عبادت می دانند و استناد می کنند به روایت : الدّعاء مخ العباده. [ و حال آنکه ما روی این روایت حرف داریم ، " ال " در " الدعاء " چه معنایی افاده می کند ؟ ] 

و همانطور که در متن آن مقاله ی کوتاه : " افراط و تفریط تیشه به ریشه " گفتیم ، در بخشی از سریال حضرت عمر رض - که در همان شبکه های وهّابی پخش شد - می آید ؛ صحابه ی کرام رض " بعد از رحلت حضرت رسول ص" در جنگ و جهاد با لشگر مسیلمه ی کذّاب ، ندا می کنند:

یا محمّداه ، وامحمّداه 

سوال ۱ : وهّابی ها و آن دسته غیروهّابی ها ، لطف کنند جواب بدهند: آیا صحابه ی کرام رض با ندای "یا محمّداه " به عبادت غیر خدا گرفتار شدند (نعوذبالله) ؟! 

۳. ما در هنگام زیارت قبور مسلمین ، با خطاب : السلام علیکم یا اهل القبور ... وارد می شویم.

حدیث : اذا وضع العبد فی قبره و ولّی عنه اصحابه و انّه لیسمع قرع نعالهم اتاه ملکان اسودان ... 

وقتی که میّت در قبر نهاده شد و یارانش بازمی گردند در حالیکه صدای کوبیدن کفش هایشان را بر زمین می شنود دو فرشته ی سیاه می آیند ...

انبیا در قبور نماز می گزارند ، چنانکه حضرت ختمی مرتبت در واقعه ی اسراء حضرت موسی ع را در قبر دید که نماز می گزارد. 

با مرگ و متلاشی و تجزیه شدن اجساد انسان های عادی، [ انبیا و شهدا و بعضی افراد دیگر بدن هاشان سالم می ماند ] بنا به یک رأی علما ، روح به ذرّیّه واقع در عجب الذّنب ( استخوانی در کمر، انتهای ستون فقرات) تعلّق می گیرد ، و بنا به یک رأی دیگر روح انسانی با همه ی ذرّات تجزیه شده ی بدن در قبر تعلّق دارد.

اولیای کامل و خاصّان الهی چه قبل از وفات و چه بعد از وفات مظهر و آینه ی اوصاف الهی اند. روی این جمله ای که گذشت تمرکز کنید!

سوال ۲ : شما کلام خدا ، قرآن را از خود خدای متعال شنیدید یا از پیغمبر خدا ؟! و پیغمبر خدا مظهر و آینه ی اوصاف الهی بوده است یا خیر؟! آیا این سوالات ابهام دارد و قابل فهم نیست ، دلتان چه می گوید؟!

بزرگ ترین مفسّرین اهل سنّت و جماعت در تفسیر کبیر ذیل آیه ی « ام حسبت ان اصحاب الکهف ... » می فرماید:

ترجمه از عربی به فارسی : .... همچنین بنده ای که بر بندگی و کارهای واجب خود ،‌ مواظبت نماید به مقامی می رسد که خداوند می گوید، من چشم و گوش او می شوم ٭ [ اشاره به حدیث قدسی در صحیح بخاری است : ... فإذا أحببته كنت سمعه الذي يسمع به وبصره الذي يبصر به ... - یعنی ؛ بنده ی مقرّب الهی مَظهر و آینه ی اوصاف الهی می شود ] ٭ و وقتی نور جلال خداوندی گوش برای او باشد، صدای دور و نزدیک را می شنود. و وقتی که نور خدا ، چشم برای بنده باشد، دور و نزدیک را می بیند. و وقتی آن نور دست برای بنده بشود، قادر بر تصرّف امورات سخت و آسان و نزدیک و دور می گردد.

سوال ۳ : به نظر شما - ما - اعتقاد خود را با بزرگان اهل سنت و جماعت از جمله ؛ امام فخرالدین رازی و علّامه تفتازانی و علّامه نسفی و سیّد شریف جرجانی و ... انطباق بدهیم یا با مجریان شبکه های ماهواره ای ؟!

سوال ۴ : آیا می دانید که یک ولیّ خدا می تواند در آن واحد در چندین مکان مختلف در سرتاسر جهان با ابدان متعدّد دیده شود؟! حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ص در واقعه ی اسراء و معراج حضرت موسی را در چند مکان مختلف دید و مدّت زمان اسراء و معراج چقدر بود ، کمتر از پلک زدن ؟! 

۴- بنده گاهی در بعضی محافل و انجمن ها در خطاب به گروهی مردم می پرسم:

فرض کنیم یکی از اولیای الهی مثل ابراهیم ادهم یا عبدالقادر گیلانی یا بایزید بسطامی در حضور ماست ، او می گوید: ٭ ای جماعت! یکی از شما به یک نمایشگاه کامیون در تهران زنگ بزند و به مسوول نمایشگاه بگوید؛ چشم از یک کامیون برندارد تا اینکه هم اکنون بنده در یک " چشم برهم زدن" آن کامیون را به این شهر گنبدقابوس منتقل کنم . ٭

سوال : به نظر شما آیا ادّعای این " ولیّ خدا " شدنی است؟!

اغلب مردم بی مطالعه متحیّر می شوند و می گویند عادتا که چنین چیزی ممکن نیست!

می گویم : حکایتی در قرآن کریم هست، در سوره ی نمل می آید: آیه ۴۰ سوره نمل 

قَالَ الَّذِی عِندَهُ عِلْمٌ مِّنَ الْکِتَابِ أَنَا آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَن یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًا عِندَهُ قَالَ هَذَا مِن فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی ...

ترجمه: کسی که ( آصف بن برخیا : وزیر حضرت سلیمان ع ) نزد او دانشی از کتاب [الهی] بود گفت من آن ( تخت بلقیس) را ( از مسافتی دور ) پیش از آنکه چشم خود را بر هم زنی برایت می‌آورم ، پس چون آن [تخت] را نزد خود مستقرّ دید؛ گفت: این از فضل پروردگار من است تا مرا بیازماید که آیا سپاسگزارم یا ناسپاسی می‌کنم .

سوال: وهّابیت در خصوص ادّعای آصف چه می گوید ، آیا آصف به غیب تصرّف داشته است؟! 

شبکه های ماهواره ای ، تالیفات شیخ محمد بن عبدالوهاب موسّس وهّابیّت را تبلیغ می کنند ، معذلک گریزانند که کسی آنها را وهّابی بنامد ، و حسّاسیت ویژه ای به عنوان وهّابی دارند ، چرا؟! آیا آنان واقعا نفهم اند یا خود را به نفهمی می زنند؟! آنکس که خود را به نفهمی بزند آیا می شود فهماند؟!


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - مهمان

  موضوعی که روشن است این است که :
  1- تاریخ احادیث پر از ابهام و اختلاف آمیز است. 2- تفسیر قرآن نیز مختلف و متناقض است. 3- پیامبران برای تبلیغ یک خدا آمده اند و اولین و مهمترین حرفی که پیامبر اسلام گفته اند این است که بگویید که خدائی جز الله وجود ندارد تا رستگار شوید. بنابر این، این همه سعی و تلاش برای به میان آوردن انواع مختلف واسطه با خدائی که خود می گوید که من از رگ گردن شما به شما نزدیکترم و قادر و توانا بر هر کاری هست برای چیست؟

 • اقای بهلکه اگر کسانی که در قبر گذاشته شده اند زنده هستند وقادر به هر کاریند به این سوال من پاسخ دهید بعد از فوت مردی ایا همسراو میتواند با کس دیگری ازدواج نمایددر حالی که شما زنده ایدوقادر به انجام هر کاری.امیدوارم ناراحت نشوید این سوالی بود که به خاطرم رسید

  آخرین بار در تاریخ حدودا 2 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
  از 1
 • مهمان - آخوند بهلکه

  با تشکّر از شرکت شما در بحث؛
  ۱- روشن است که امّت محمّدی ص به هفتاد و اندی فرقه بنا به پیشگویی حضرت رسول ص متفرّق شده است ، این تفرقه به سبب برداشت های مختلف از نصوص قرآنی و حدیثی است و یا اعتماد یا بی اعتمادی به احادیث صحیح و دروغین است. اهل سنّت و جماعت برداشت خود را دارد و اصولی دارد و فروعی دارد اختلاف در اصول گنجایش ندارد ولی اختلاف در فروع آن هم مختص اختلاف اجتهادی مجتهدین مذاهب شناخته شده مقبول است که این اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است. خداوند نیز در قرآن کریم اطاعت از خدا و اطاعت از پیغمبر و اطاعت از اولی الامر (مجتهدین ) را الزامی شمرده است.

  ما در صدد معرّفی این فرقه هستیم و بس. شما به کدامین فرقه وابسته هستی ؟

  ۲- خدایی که از رگ گردن نزدیکتر است ، دعوت می کند اشخاصی که به خود ظلم کرده اند به پیشگاه حضرت رسول ص بیایند تا آن حضرت ص هم برای این ظالمان آمرزش بخواهد :

  وَلَوْ أَنَّهُمْ إِذ ظَّلَمُواْ أَنفُسَهُمْ جَآؤُوكَ فَاسْتَغْفَرُواْ اللّهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُواْ اللّهَ تَوَّابًا رَّحِيمًا» (نساء 64).
  ٭ اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو بيايند و از خدا آمرزش بخواهند و پيامبر [نيز] براى آنان آمرزش طلب كند قطعاً خدا را توبه ‏پذير مهربان می يابند ٭. (سوره ي نساء آيه ي 64 ).

  به نظر شما چه نیازی بوده است که مردم بروند پیش حضرت رسول ص تا او واسطه ی آمرزش گناهان شود؟!

  حضرت موسی ع برای رشد یافتن سفر کرد به سوی خضر ع ، وقتی رسید پیش خضر و درخواست رشد کرد ، خضر چه گفت ؟! ... حکایت در قرآن در سوره ی کهف است.

 • مهمان - آخوند بهلکه

  جواب به کاربر محمد:
  حضرت رسول اعظم اسلام ص می فرماید : " هر کس مرا در خواب ببیند محققاً مرا دیده است ، شیطان به صورت من نمی تواند درآید . " واضح است که پیامبر ص با بدن مبارک خود که در مقبره ی مبارک او در مدینه ی منوّره است به خواب مسلمین نمی آید ، بلکه به صورت های مثالی در خواب هزاران کس می تواند رویت شود. همچنین حضرت رسول ص و اولیای کامل و مکمّل به صورت های مثالی با ابدان متعدّد در روی زمین در مقابل چشمان من و تو می توانند مشاهده شوند [ در متن نوشته از معراج و اسراء گفتیم و حضرت موسی در مکان های متفاوت رویت می شود ]. حال آنکه بدن اصلی آنان در قبور مبارک شان قرار دارد و آنان با بدن اصلی به این دنیا برنمی گردند. تزویج همسران متوّفیان ممنوع نیست، استثناءً کسی نمی تواند ازواج مطهّرات نبی ّمکرم اسلام را به همسری اختیار کند ، زیرا ؛ آنان به تعبیر قرآن " امّهات المومنین " مادران مومنان هستند .

 • مهمان - مهمان

  با توجه به این نظر و باور که << اختلاف در مسایل اجتهادی به تأیید حضرت رسول ص رسیده است>>.به نظر می رسد که حضرت رسول نظر واحدی را تایید نکرده و با برداشت های مختلف موافق بوده است؟ و اصراری به راه خاصی که امروزه به سنت پیامبر شناخته می شود نداشته است؟ آیا اختلاف در اعتقادات جزء اختلاف در اصول است (اگر دین را به اعتقادات و اخلاق و احکام تقسیم بندی کنیم)؟ به نظر می رسد که فرقه شما همان راهی است که مستقیم بوده و مهمترین جزء و ارکان اساسی آن هم سعی و تلاش در معرفی کردن اولیا و امثالهم به عنوان رکن اصلی فرقه یا دین و حل مشکلات مردم است؟ سوال این بود که اگر غیر از این است این همه سعی و تلاش در این مسیر برای چیست؟
  رجوع مکرر به احادیث که به گفته اندیشمندی، جناب ابوحنیفه فقط 17 تا از احادیث را درست می دانستند بحث و گفتگو را در دور باطل قرار می دهد.
  اگر به آیه 64 سوره نساء دقت نمایید جمله خبری است و نه دستوری یعنی اینکه خدا نگفته که جهت آمرزش به پیش پیامبر بیایند!توجه داشته باشیم که افراد مورد بحث در آیه فوق هنوز ایمان به دعوت پیامبر نیاورده اند.(و ما هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر آنكه به توفيق الهى از او اطاعت كنند و اگر آنان وقتى به خود ستم كرده بودند پيش تو مى‏آمدند و از خدا آمرزش مى‏خواستند و پيامبر [نيز] براى آنان طلب آمرزش مى‏كرد قطعا خدا را توبه‏ پذير مهربان ميافتند )
  با سعی و تلاش در حد وسع خود امیدوارم در فرقه ای قرار گیرم که قرآن در مورد حضرت ابراهیم می گوید که او مسلم و حنیف بود.

 • مهمان - مهمان

  سلام
  آخوند بهلکه شما با شبکه کلمه بحث و گفتگو کنید.

 • مهمان - عبدالجلیل

  استاد بهلکه گفته هایت متین . ولی چرا خودشما این سئوالها را ازشبکه های به قول شما وهابی نمی پرسید ؟!شما که ایتقدر دلیل ومنطق دارید چرا به آنها زنگ نمیزنید تا جوانان ما سردوراهی قرار نگیرند خواهشا این لطف را درحق جوانان بکنید اگه دلسوزشان هستید .

IMAGE تسلیت به وابستگان جانباختگان زلزله کرمانشاه
به خانواده های داغدار و مصیبت دیده  جانباختگان زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور...

یادداشت

IMAGE چرا باید خیراندیش هم باشیم؟

 اولکامیز- دراین عالم هستی برای انسان  بطریق اجتماعی زیستن وطبق کارحلال امرارمعاش نمودن بدون شک وشبهه به نفع  بشریت محسوب می شود۰ همچنین داشتن اتحادپایدار ومقاومت دربرابر برخی نارسایی هابه... ادامه مطلب ..
IMAGE بیایید خود بحران نباشیم!

عصر ایران، نورالله نصرتی- واقعه دلخراش دیگری به وقوع پیوسته؛ تن ایران عزیزمان دوباره از زلزله ای مهیب لرزیده؛ چه دلها که شکسته؛ چه چشمها که چشمه اشک شان خشکیده؛ چه دلهای مهربان که در سراسر این... ادامه مطلب ..
IMAGE چپ علیه چپ‌روی

کارگزاران - محمد قوچانی : چرا بهزاد نبوی همچنان از حسن روحانی حمایت می‌کند؟ پیرمرد با قامتی خمیده از رنج حبس شش ساله و تجربه‌ی یک عمر زندگی انقلابی و از آن مهم‌تر؛ تفکر انقلابی این روزها به... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با زمین

اولکامیز- دلنوشته عبدالکریم قزل*: امروز صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به زیر آوار فرهاد رفته باشد ادامه مطلب ..
IMAGE پایان تلخ

اولکامیز- وحید دلیجه : یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.  ادامه مطلب ..
IMAGE راز توسعه ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 عصر ایران؛ جعفر محمدی* - در یک ماه اخیر، فرصتی دست داد تا سفرهایی به ژاپن، کره جنوبی و مالزی داشته باشم؛ کشورهایی که هر گاه سخن از توسعه ایران گفته می شود، نامی از آنها نیز به میان می آید: زمانی... ادامه مطلب ..
IMAGE ظروف یک بار مصرف و تهدید محیط زیست

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی: پیشرف علم،صنعت و تکنولوژی و فناوری فرصتهای مناسبی را در اختیار انسانها قرار داده است. درسایه این پیشرفت هاست که انسانها اشتهای فزاینده ای به مصرف پیدا... ادامه مطلب ..
IMAGE اتوبوس‌های مرگ و درد عادی شدن

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از جریان‌ها و افراد سیاسی از چرخش روحانی به سمت اصول‌گرایان سخن می‌گویند. من هم می‌خواستم از این افراد سوال کنم دقیقا از کدام چرخش سخن می‌گویید؟ کاری... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه رحمان قره باش به استاندار

اولکامیز- رحمان قره باش یکی از چهره های شاخص و اعتدالگرای اقتصادی و سیاسی در استان گلستان است. وی شخصیتی تاثیرگذار در ترکمن صحراست که در پیشبرد ستاد استانی دکتر روحانی در ایام انتخابات نقش بی... ادامه مطلب ..
IMAGE اولین ها در باره شهردار مراوه تپه

اولکامیز- یکی از کاربران خوش قلم و تیزبین کانال تلگرامی اولکامیز در باره گلالگ بیگی زاده گزینه نهایی شورای شهر مراوه تپه برای احراز پست شهرداری مطلبی کوتاه و خواندنی نوشته اند که بی کم و کاست... ادامه مطلب ..
IMAGE فاجعه !

عصرایران-احسان محمدی: چند وقتی است که تصمیم گرفته ام اتفاقات خوب زندگی را هم ببینم. چشمم را به «بد» دیدن و دستم را به «سیاه» نوشتن عادت ندهم اما مگر می شود؟ وقتی اخبار بد مثل هوای آلوده پیرامون... ادامه مطلب ..
IMAGE دست از سر من بردارید!

فرارو- «دولت دوازدهم ادامه این دولت، دولت اعتدال و دولت اصلاحات است.» حسن روحانی این حرف را 23 اردیبهشت در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران و در برابر چشم 20 هزار نفر هوادار خود بیان کرد، همان... ادامه مطلب ..
IMAGE وضعیت کشورهای اسلامی

اولکامیز- امان محمد خوجملی: کشورهای اسلامی با تمام ادعاهای خود در هیچ زمینه ای وضعیت مناسبی نسبت به دیگر کشورهای غیر اسلامی ندارند. در زمینه های اقتصادی و اجتماعی وصنعت و تکنولوژی و فناوری و... ادامه مطلب ..
IMAGE جهالت و تخریب فرهنگی

کمی بالاتر از مصلی اهل سنت گنبد قبرستانی معروف به نام نازقلی خوجه وجود دارد که در محدوداش شخصیت های بسیاری از تورکمن ها آرمیده اند. از جمله این شخصیتها خوده نازقلی خوجه می باشد که قبرستان به نام... ادامه مطلب ..
IMAGE ادبیات مختومقلی

کانال مختومقلی : دکتر مصطفی تانچ، استاد دانشگاه ترکیه : عصری که مختومقلی در آن می زیست بهترین آثار ادبی ترکمن به اوج خود رسید. این آثار و سخن ناب شاعر برای ما خیلی پرفایده است. ادامه مطلب ..
IMAGE مجموعه طوایف اغوزخان

اولکامیز-  مجموعه ی قبایل بزرگ اعوذخان ازنسل فرزندقره خان ازآسیای میانه برخاسته اند۰ بیشترین آنها درتمامیت نقاط قاره ی آسیاودیگرقاره هابطورپراکنده گسترش پیداکرده مستقرشده اند؛البته... ادامه مطلب ..
IMAGE نکته های یک جشن

 اولکامیز- مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب جوان حوزه علمیه قازانقایه پیام ها و نکته های تلخ و شیرین داشت که به شرح ذیل می خوانید : ادامه مطلب ..
IMAGE دین و اجبار

 احسان مکتبی - ايمان از منظر لاك، وجهي با اجبار ندارد، آزادي انتخاب، حق اوليه انسان‌هاي عاقل و بالغ است و كسي را نمي‌توان به غير آنچه خود مي‌خواهد به ديني وا‌داشت ضمن آن‌كه حوزه دين حوزه... ادامه مطلب ..
IMAGE چه کردیم با سرزمین خود !

به قلم مهرداد خدیر- «ما خودخواه ترین نسلی هستیم که در طول هفت هزار سال پیش در این سرزمین زیسته چون هر بلایی بر سر حوزه محیط زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است. ادامه مطلب ..
IMAGE فرصت‌ها را دریابیم...

خانم ناظم از دختر محصل پرسید: به خاطر غیبت دیروز گواهی پزشک آورده‌ای؟ دختر نوجوان پاسخ داد: نه. چون بیمار نبودم و مادرم هم اطلاع داده بود که نمی توانم به مدرسه بیایم. ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ تقدیس

  گفتاری از صادق زیباکلام : توئیتی که بعد از مصاحبه تلویزیونی سه‌شنبه‌شب هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور گذاردم مبنی بر اینکه «به نظر می‌رسد ما دو ایران داریم یکی در عالم واقعیت و دومی هم در ذهن... ادامه مطلب ..
IMAGE ماجرای سپنتا و یک پرسش متفاوت: رییس قوه مقننه کیست؟

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- سخنان روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی در ابراز مجدد مخالفت با لغو عضویت سپنتا نیک نام عضو زرتشتی شورای شهر یزد تغییری در موضع فقهای شورای نگهبان ایجاد نکرده و سخنگو... ادامه مطلب ..
IMAGE وصیت کورش یا منشور سبز؟

 کانال فردای بهتر - گفتاری از سید مصطفی‌ تاجزاده : ✅ قطعه زیر را به کورش نسبت می دهند. صرف نظر از درستی یا نادرستی این انتساب، می توان آن را به عنوان"منشور سبز" معرفی کرد و برای تحقق توصیه هایش... ادامه مطلب ..
IMAGE نیست های هست نما

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: در این دنیا هر شخصی شب و روز در جستجوی چیزهایی است که فعلا نیست بعدا هست می شود مثلا اگر کسی گدایی می کند طالب بخششی است که فعلا یافت نمی شود ادامه مطلب ..
واکنش‌ها به درگذشت علی‌اشرف درویشیان

ایسنا نوشت: محمود دولت آبادی، شمس لنگرودی و جمال میرصادقی در پی درگذشت علی اشرف درویشیان از این نویسنده پیشکسوت و دغدغه‌هایش سخن گفتند. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

روز18 ابان هم سالگرد شهید حاج معمی هلاکو نماینده شجاع اسبق و سیاستمدار برجسته ترکمن بود لطفا در رسان...
اقای یلمه شما دیگه این حرف را نزنید خواهشا یلمه ها که مدعی اند ادم و حوا یلمه بوده
البته در ثلاثین حضور داشتند نه در اربعین
ضمن اینکه تک تک افراد جامعه در حفظ محیط زیست مسئولیت دارند افراد متولی امور اجتماعی لازم است طرح هائ...
لطیف جان ، تعداد نمایندگان شهید در سقوط یاک 40 بیشتر از 5 نفر بودند . لطفا اصلاح فرمایید. ممنون
مطالب نگارش شده کامل نبوده قهرمانی تیم کلنی اق قلا درسطح کشورجام نصر ویادی ازپدرفوتبال اق قلانشده وا...
سلام دوست عزیز ما فرزندان آدم وحوا هستیم مطرح کردن چنین مسا ئلی عقبگرد مردم یک منطقه را می رساند ب...
اظهارات شماپسندیده است۰ واقعٱ سقف وشیشه های اتوبوس عمومی چندان ایمنی نیستند۰ بایدفکری خوب وایمنی بای...
درگذشت حاج آقای نافعی که به ورزش مدارس نیز خدمت فراوانی کرد را تسلیت گفته و برای او و سایر درگذشتگان...
ببخشید که جسارت میکنم و واقعا شرمنده ام که عرض میکنم ولی شما یموت ها تنگ نظرترین افراد برای تاریخ ت...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.