925.jpgاولکامیز - آتا گوگلان:اولین گل به خودی مسئولین استانی را باید به نام میرزازنجانی شهردار بندرترکمن نوشت شهرداری غیر بومی و از نزدیکان استاندار که در نبود نیروی توانای بومی ! قبول زحمت نموده  ووظیفه ی بسیار سنگین تکیه برکرسی پراسم ورسم شهرداری بندرترکمن را متقبل شدند

ایشان تازگی ها با بیان اینکه «مدیریت سواحل گلستان بر عهده محیط زیست مازندران است» برگی زرین دیگری را از کفایت مسئولین استانی رو کرده اند .بدین ترتیب مشخص شد که هنوز هم بخش هایی در استان وجود دارند که اداره آنها به پیر استان شمال وابسته است و بدین ترتیب من بعد مسئولیت هرگونه آلودگی در سواحل گلستان برعهده مازندران است و مسئولین گلستانی از هرگونه کم کاری در این زمینه مبرا هستند!

دومین گل به خودی مسئولین استانی را هم  مجبور هستیم که به نام مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان ثبت نماییم زیرا که ایشان تازگی ها در مصاحبه ی خود سه برگ زرین دیگر از عملکرد مسئولین استانی را رو کرده اند که به دلیل پرهیز از اطاله کلام تنها به ادعای ایجاد هفت هزار شغل اشان می پردازیم که نامبرده معتقدند در روستاهای استان صورت تحقق به خود گرفته است البته  اگر هزینه ایجاد هرشغل را 50 میلیون تومان هم در نظر بگیریم این کار اعتباری حدودا 350 میلیلرد تومان را می طلبد که هم خود این عزیز و هم شما مخاطبان دانا وهم من نادان نیک می دانیم که در استانداری گلستان از این بودجه ها خبری نیست که نیست!

سومین مورد گل به خودی مسئولین استانی هم به خبر چهار بانده کردن جاده متروک و غیر اقتصادی آق قلا به گمرک برمی گردد که حتی صدای مردم فهیم آق قلا راهم در آورده است مردم آق قلا معتقدند که اگر مسئولین استانی می خواهند در این زمینه کار بکنند بهتر است که این پول را خرج محور حادثه خیز آق قلا به گنبد بکنند که دیگر ظرفیت حجم عظیم ماشین های عبوری را ندارد .البته این حقیر معتقدم که هدف مدافعان این پروژه ممکن است به جای خدمت رسانی به مردم آق قلا چیزهای دیگری باشد من جمله 1- خدمت رسانی به مردم انقلابی و همیشه در صحنه ی ترکمنستان ! 2- منحرف کردن افکارو اذهان مردم آق قلا از فاجعه زیست محیطی دپوی زباله های استان در بیخ گوش آنان ویا شاید هم نوعی پاسخ به انتقادات تند وتیز حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد باشد که ممکن است این گونه خواستند بگویند که ما برای استان تصمیم می گیریم  ونه کس دیگر و الله اعلم

و چهارم.........


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - ترکمن

  میرزا زنجانی هر کسی باشه از بسیاری شهردارهای ترکمن بهتر عمل کرده، شهردارهای قبلی « ترکمن » که فقط میخوردن و میخوابیدن.
  هر چی باشه مردم شهرستان ترکمن ازش راضی اند. امیدوارم هر چه زودتر امتیازات بخشی از سواحل خزر به گلستان برسه که این ها وظایف جناب دکتر رامین نور قلی پور نماینده کردکوی بندرگز و کوموش تپه و ترکمن هستند و مسئولین شهرهای ساحلی استان هستش. امیدوارم نماینده مردم شهرهای ساحلی به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

 • مهمان - حسام

  برادر ارجمند آیا از تلفات انسانی وعزیزانی که در این جاده به قول جنابعالی متروکه از میان مارفته اند خبر داری ؟معلوم است که جنابعالی کمتر به شهرستان آق قلا وجاده آق قلا به سمت مرزآمده اید وگرنه اینگونه اظهار نظر نمی کردید

 • مهمان - امین

  و چهارم نیز به عدم انتشار نتایج مدارس نمونه اشاره کرد یادم است در همیبن اولکامیز که از مدیر کل آموزش و پرورش به بیسوادی معلمان ابتدایی اشاره شده بود حال می پرسم آقای مدیر کل این تاخیر نتایج آزمون مدارس دولتی را به چه کسی باید گفت در حال حاضر تمام استان های کشور نتایج را اعلام کردند به غیر از استان گلستان , آیا این صحبت های بین مردم را در باره نتایج را که می گویند مسئولین آموزش پرورش برای این دیر اعلام می کنند که نورچشمی ها وم فامیل های خود را قبول کنند این تاخیر را بوجود می آورند آقای مدیر کل حال با این افرادی که موجب تاخیر نتایج شده و کنارگوش خودتان نیز می باشدو باعث استرس در والدین و دانش آموزان شاید برایتان اینقدر بی ارزش است که تاکنون پیگیر این مسئله نشده اید و این از نظر شما و ضربات روحی وروانی که بوجود می آورند برای شما ارزشی نداردو شاید نیز برای کمارشان نیز مورد تشویق نیز قرار گیرند. حال صحبت با استاندار می باشد که چرا بااین افراد,امثال مدیرکل آموزش و پرورش ) برخوردی نشده است .

یادداشت

به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...
باسلام
ضمن تبریک سالروزولادت شاعرواندیشمندبزرگ مشرق زمین مختومقلی فراغی بحضورتمامی دوستداران و ارا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.