b_150_100_16777215_00_images_925.jpgاولکامیز - آتا گوگلان:اولین گل به خودی مسئولین استانی را باید به نام میرزازنجانی شهردار بندرترکمن نوشت شهرداری غیر بومی و از نزدیکان استاندار که در نبود نیروی توانای بومی ! قبول زحمت نموده  ووظیفه ی بسیار سنگین تکیه برکرسی پراسم ورسم شهرداری بندرترکمن را متقبل شدند

ایشان تازگی ها با بیان اینکه «مدیریت سواحل گلستان بر عهده محیط زیست مازندران است» برگی زرین دیگری را از کفایت مسئولین استانی رو کرده اند .بدین ترتیب مشخص شد که هنوز هم بخش هایی در استان وجود دارند که اداره آنها به پیر استان شمال وابسته است و بدین ترتیب من بعد مسئولیت هرگونه آلودگی در سواحل گلستان برعهده مازندران است و مسئولین گلستانی از هرگونه کم کاری در این زمینه مبرا هستند!

دومین گل به خودی مسئولین استانی را هم  مجبور هستیم که به نام مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان ثبت نماییم زیرا که ایشان تازگی ها در مصاحبه ی خود سه برگ زرین دیگر از عملکرد مسئولین استانی را رو کرده اند که به دلیل پرهیز از اطاله کلام تنها به ادعای ایجاد هفت هزار شغل اشان می پردازیم که نامبرده معتقدند در روستاهای استان صورت تحقق به خود گرفته است البته  اگر هزینه ایجاد هرشغل را 50 میلیون تومان هم در نظر بگیریم این کار اعتباری حدودا 350 میلیلرد تومان را می طلبد که هم خود این عزیز و هم شما مخاطبان دانا وهم من نادان نیک می دانیم که در استانداری گلستان از این بودجه ها خبری نیست که نیست!

سومین مورد گل به خودی مسئولین استانی هم به خبر چهار بانده کردن جاده متروک و غیر اقتصادی آق قلا به گمرک برمی گردد که حتی صدای مردم فهیم آق قلا راهم در آورده است مردم آق قلا معتقدند که اگر مسئولین استانی می خواهند در این زمینه کار بکنند بهتر است که این پول را خرج محور حادثه خیز آق قلا به گنبد بکنند که دیگر ظرفیت حجم عظیم ماشین های عبوری را ندارد .البته این حقیر معتقدم که هدف مدافعان این پروژه ممکن است به جای خدمت رسانی به مردم آق قلا چیزهای دیگری باشد من جمله 1- خدمت رسانی به مردم انقلابی و همیشه در صحنه ی ترکمنستان ! 2- منحرف کردن افکارو اذهان مردم آق قلا از فاجعه زیست محیطی دپوی زباله های استان در بیخ گوش آنان ویا شاید هم نوعی پاسخ به انتقادات تند وتیز حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد باشد که ممکن است این گونه خواستند بگویند که ما برای استان تصمیم می گیریم  ونه کس دیگر و الله اعلم

و چهارم.........


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - ترکمن

  میرزا زنجانی هر کسی باشه از بسیاری شهردارهای ترکمن بهتر عمل کرده، شهردارهای قبلی « ترکمن » که فقط میخوردن و میخوابیدن.
  هر چی باشه مردم شهرستان ترکمن ازش راضی اند. امیدوارم هر چه زودتر امتیازات بخشی از سواحل خزر به گلستان برسه که این ها وظایف جناب دکتر رامین نور قلی پور نماینده کردکوی بندرگز و کوموش تپه و ترکمن هستند و مسئولین شهرهای ساحلی استان هستش. امیدوارم نماینده مردم شهرهای ساحلی به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

 • مهمان - حسام

  برادر ارجمند آیا از تلفات انسانی وعزیزانی که در این جاده به قول جنابعالی متروکه از میان مارفته اند خبر داری ؟معلوم است که جنابعالی کمتر به شهرستان آق قلا وجاده آق قلا به سمت مرزآمده اید وگرنه اینگونه اظهار نظر نمی کردید

 • مهمان - امین

  و چهارم نیز به عدم انتشار نتایج مدارس نمونه اشاره کرد یادم است در همیبن اولکامیز که از مدیر کل آموزش و پرورش به بیسوادی معلمان ابتدایی اشاره شده بود حال می پرسم آقای مدیر کل این تاخیر نتایج آزمون مدارس دولتی را به چه کسی باید گفت در حال حاضر تمام استان های کشور نتایج را اعلام کردند به غیر از استان گلستان , آیا این صحبت های بین مردم را در باره نتایج را که می گویند مسئولین آموزش پرورش برای این دیر اعلام می کنند که نورچشمی ها وم فامیل های خود را قبول کنند این تاخیر را بوجود می آورند آقای مدیر کل حال با این افرادی که موجب تاخیر نتایج شده و کنارگوش خودتان نیز می باشدو باعث استرس در والدین و دانش آموزان شاید برایتان اینقدر بی ارزش است که تاکنون پیگیر این مسئله نشده اید و این از نظر شما و ضربات روحی وروانی که بوجود می آورند برای شما ارزشی نداردو شاید نیز برای کمارشان نیز مورد تشویق نیز قرار گیرند. حال صحبت با استاندار می باشد که چرا بااین افراد,امثال مدیرکل آموزش و پرورش ) برخوردی نشده است .

یادداشت

IMAGE قصه مادبزرگم

اولکامیز- شهرام حاجیلی دوجی * : مادر پدر من ان موقع که من نبودم وحتی از ان هم دیرینه زمانی که پدرم بسیار کوچک بوده از دنیا رفته است ولی پدرم می گوید مادربزرگت بسیار مهربان بود فرزند مردی بسیار... ادامه مطلب ..
IMAGE وحدت اسلامی از زاویه ای دیگر

 اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی* : کشور ما از فِرق، اقوام و مذاهب گوناگونی تشکیل شده است که در جای جای ایران بزرگ زندگی می کنند. اتفاقاً زندگی آرام و دوستانه و برادرانه هم با یکدیگر دارند... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت "مدیرعامل خانه کتاب ایران" در پی درگذشت مدیر "کتابفروشی قابوس"

📝 "مجيد غلامی جليسه" مدیرعامل خانه کتاب ایران در یادداشتی درگذشت "مراد دردی قاضی" مدير كتابفروشی قابوس گنبدکاووس و از پیشکسوتان نشر فرهنگ و ادب ترکمن را تسلیت گفت. متن این یادداشت را در ادامه... ادامه مطلب ..
IMAGE اختلاف اسلوب اندیشه در گفتار و نوشتار

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: این قرآن افراد بشر را به بهترین راه هدایت می کند. علم نیز قلب انسان را گشاده می گرداند البته علمی که توام با حکمت قرآنی باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE ابتذال سیاست در ورزش

اولکامیز- امان محمد خوجملی : نارکارآمدی سیاست درخودِ سیاست به خاطر انتصابات و انحصاراتی که در آن وجود دارد دقیقاً مشخص نمی شود. چون همه چیز را نمی شود دقیقاً با دیگر کشورها با بیان مصداقهای آن... ادامه مطلب ..
IMAGE نویسنده‌ی بزرگ برایان آلدیس

نشریه صحرا - نویسنده: دکتر یوسف آزمون / ترجمه از ترکمنی به فارسی توسط آنادردی عنصری : (نوشته زیر به مناسبت درگذشت برایان آلدیس شاعر و رمان نویس مشهور انگلستان به رشته تحریر درآمده است. ادامه مطلب ..
IMAGE خودزنی و گل به خودی گرگان فردا

اولکامیز- انتصاب هیوه چی به فرمانداری بندرترکمن با تندترین حملات گرگان فردا مواجه شد. به گونه ای که با مطلب" ضعبف ترین انتصاب " به تخریب هیوه چی و نورقلی پور پرداخت. این رفتار عجیب حیرت فعالین را... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دکتر رادگهر / زندگی امید است و بس

  اولکامیز- دکتر نورلی رادگهر یکی از پزشکان حاذق و قدیمی ترکمن صحراست. این پزشک فرهنگدوست بیش از چهل سال است که به واسطه شغل طبابت به همنوعانش خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE چرا نمایشگاههای مطبوعات در گنبد کتابهای نازل عرضه می کنند؟

اولکامیز – حاج قوجق قلی آق: با این که شهرستان گنبد کاووس استقبال کنندگان بالایی دارد و در کتابخوانی در رده ی بالایی قرار دارد متولیان متاسفانه کم تحرک هستند. ادامه مطلب ..
IMAGE راز سکوت اصولگرایان

فرارو- درحالی که این روزها محمود احمدی نژاد و اطرافیانشان مشغول حمله به قوه قضائیه هستند و مداوم تلاش می‌کنند زمین و بازی را گسترش دهند و دیگر مسئولان نظام را وارد ماجرا کنند، رسانه‌ها و... ادامه مطلب ..
IMAGE گدایان میلیونر گنبدی

اولکامیز- امان محمد خوجملی : گدایی یا تکدی گری یا تقاضای کمک از دیگران یک امر تازه و جدید نیست که از قدیم الایام کم و بیش بوده است. اما گدا هم گدایان قدیمی بود. ادامه مطلب ..
IMAGE از رنجى كه ميبريم

اولکامیز - در کانال فردای بهتر از عليرضا شيرى این یادداشت سیاسی ورزشی را می خوانیم : نشسته ام باخت علیرضا کریمی را در کشتی جهانی میبینم و اینکه برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی در دور بعدی مربیش... ادامه مطلب ..
IMAGE آبشار باللی قایه

اولکامیز- متین ارازی خواجه *: آبشار باللی قایه درجنوب و در 20 کیلو متری شهر مرزی مراوه تپه واقع شده است. ادامه مطلب ..
IMAGE وحدت واقعی

اولکامیز- تحلیلی از امان محمد خوجملی*  : مراسم مذهبی امام حسین علیه السلام هر سال چه در روزهای عاشورا و تاشوعا و چه در اربعین هر چه باشکوهتر برگزار می شود. چندسال است به آن راهپیمایی هم افزوده... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا عبرت نمی گیریم؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : آیا این حق مردم ایران است که از یک سوراخ صد بار گزیده شوند؟ آیا این بدین معنا نیست که ما در تربیت فرهنگی انسانها موفق نبوده ایم؟ صرف فنی به بار آمدن مهندسان و پزشکان... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با برخی از مسئولین

اولکامیز- عجب زمانه ای شده است.هیچ کدام از ما جای خودمان نیستیم.دوست داریم سر از کار همه کس در بیاوریم.تا دستمان بجایی بند شد همه تلاش خود را برای نمایش خود بهر صورتی ولو شده با تبلیغات و یا قدرت... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا باید خیراندیش هم باشیم؟

 اولکامیز- دراین عالم هستی برای انسان  بطریق اجتماعی زیستن وطبق کارحلال امرارمعاش نمودن بدون شک وشبهه به نفع  بشریت محسوب می شود۰ همچنین داشتن اتحادپایدار ومقاومت دربرابر برخی نارسایی هابه... ادامه مطلب ..
IMAGE بیایید خود بحران نباشیم!

عصر ایران، نورالله نصرتی- واقعه دلخراش دیگری به وقوع پیوسته؛ تن ایران عزیزمان دوباره از زلزله ای مهیب لرزیده؛ چه دلها که شکسته؛ چه چشمها که چشمه اشک شان خشکیده؛ چه دلهای مهربان که در سراسر این... ادامه مطلب ..
IMAGE چپ علیه چپ‌روی

کارگزاران - محمد قوچانی : چرا بهزاد نبوی همچنان از حسن روحانی حمایت می‌کند؟ پیرمرد با قامتی خمیده از رنج حبس شش ساله و تجربه‌ی یک عمر زندگی انقلابی و از آن مهم‌تر؛ تفکر انقلابی این روزها به... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با زمین

اولکامیز- دلنوشته عبدالکریم قزل*: امروز صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به زیر آوار فرهاد رفته باشد ادامه مطلب ..
IMAGE پایان تلخ

اولکامیز- وحید دلیجه : یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.  ادامه مطلب ..
IMAGE راز توسعه ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 عصر ایران؛ جعفر محمدی* - در یک ماه اخیر، فرصتی دست داد تا سفرهایی به ژاپن، کره جنوبی و مالزی داشته باشم؛ کشورهایی که هر گاه سخن از توسعه ایران گفته می شود، نامی از آنها نیز به میان می آید: زمانی... ادامه مطلب ..
IMAGE ظروف یک بار مصرف و تهدید محیط زیست

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی: پیشرف علم،صنعت و تکنولوژی و فناوری فرصتهای مناسبی را در اختیار انسانها قرار داده است. درسایه این پیشرفت هاست که انسانها اشتهای فزاینده ای به مصرف پیدا... ادامه مطلب ..
IMAGE اتوبوس‌های مرگ و درد عادی شدن

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از جریان‌ها و افراد سیاسی از چرخش روحانی به سمت اصول‌گرایان سخن می‌گویند. من هم می‌خواستم از این افراد سوال کنم دقیقا از کدام چرخش سخن می‌گویید؟ کاری... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه رحمان قره باش به استاندار

اولکامیز- رحمان قره باش یکی از چهره های شاخص و اعتدالگرای اقتصادی و سیاسی در استان گلستان است. وی شخصیتی تاثیرگذار در ترکمن صحراست که در پیشبرد ستاد استانی دکتر روحانی در ایام انتخابات نقش بی... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام تسلیت به حاج حمید کمی سردبیر صحرا
 دوست فرهیخته جناب آقای حاج حمید کمی سردبیر صحرا از شنیدن خبر درگذشت مادرخانم...

اخبار

آخرین نظرات

باسلام وباتشكرازنويسنده متن ، بنظرم اجتهادشجاعانه موردنظرنويسنده مقابل اجتهادعرفي فقط من يا گروه ما ...
اگر به این آقایان باشد ، ایده آل و خواست قلبیشان هست ، اصل 15 قانون اساسی ، حتی در بکارگیری پیشخدمت ...
من نمی دانم ، چه اصراری است که فرقه های مختلف به وحدت و اتحاد برسند؟!در هر کشوری هر شهروندی باید آزا...
خب مدیرن دیگه تازه معاونین خودراهم میبرند وقتی ارباب ورجوع به ادارشون بره کسی نیست جواب ارباب رجوع ر...
آره والا . وقتی یه فروشنده را میگیرند در همان لحظه با پول آزاد میشه !! مشخصه که فروشنده زیاد میشه ال...
هرنویسنده هرجا احساس کرد که بنویسد باید بنویسد چه مذهبی باشد چه دنیوی و اجتماعی باشد تازه این هم آخر...
با شناختی که از سوابق نوشتاری آقای کامبیز قوجق نژاد داریم ، بسیار عجیب است چنین متن ضعیفی از ایشان ی...
لازم بود توضیح داده شود که خوانندگان میتوانند ، این مطلب را بطور کامل ، در سایت ویکی پدیا ، با عنوان...
ای مردم همدیگر را در یابید این دنیا میگذرد درمشکلات یار وغمخوار هم باشیم گذشت و ایثار داشته باشیم.
البته در مذهب ما که تا حالا هیچ یک از علما نگفتند که پیاده به زیارتگاه ثواب داره بالاخره خداوند قبول...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.