b_150_100_16777215_00_images_925.jpgاولکامیز - آتا گوگلان:اولین گل به خودی مسئولین استانی را باید به نام میرزازنجانی شهردار بندرترکمن نوشت شهرداری غیر بومی و از نزدیکان استاندار که در نبود نیروی توانای بومی ! قبول زحمت نموده  ووظیفه ی بسیار سنگین تکیه برکرسی پراسم ورسم شهرداری بندرترکمن را متقبل شدند

ایشان تازگی ها با بیان اینکه «مدیریت سواحل گلستان بر عهده محیط زیست مازندران است» برگی زرین دیگری را از کفایت مسئولین استانی رو کرده اند .بدین ترتیب مشخص شد که هنوز هم بخش هایی در استان وجود دارند که اداره آنها به پیر استان شمال وابسته است و بدین ترتیب من بعد مسئولیت هرگونه آلودگی در سواحل گلستان برعهده مازندران است و مسئولین گلستانی از هرگونه کم کاری در این زمینه مبرا هستند!

دومین گل به خودی مسئولین استانی را هم  مجبور هستیم که به نام مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان ثبت نماییم زیرا که ایشان تازگی ها در مصاحبه ی خود سه برگ زرین دیگر از عملکرد مسئولین استانی را رو کرده اند که به دلیل پرهیز از اطاله کلام تنها به ادعای ایجاد هفت هزار شغل اشان می پردازیم که نامبرده معتقدند در روستاهای استان صورت تحقق به خود گرفته است البته  اگر هزینه ایجاد هرشغل را 50 میلیون تومان هم در نظر بگیریم این کار اعتباری حدودا 350 میلیلرد تومان را می طلبد که هم خود این عزیز و هم شما مخاطبان دانا وهم من نادان نیک می دانیم که در استانداری گلستان از این بودجه ها خبری نیست که نیست!

سومین مورد گل به خودی مسئولین استانی هم به خبر چهار بانده کردن جاده متروک و غیر اقتصادی آق قلا به گمرک برمی گردد که حتی صدای مردم فهیم آق قلا راهم در آورده است مردم آق قلا معتقدند که اگر مسئولین استانی می خواهند در این زمینه کار بکنند بهتر است که این پول را خرج محور حادثه خیز آق قلا به گنبد بکنند که دیگر ظرفیت حجم عظیم ماشین های عبوری را ندارد .البته این حقیر معتقدم که هدف مدافعان این پروژه ممکن است به جای خدمت رسانی به مردم آق قلا چیزهای دیگری باشد من جمله 1- خدمت رسانی به مردم انقلابی و همیشه در صحنه ی ترکمنستان ! 2- منحرف کردن افکارو اذهان مردم آق قلا از فاجعه زیست محیطی دپوی زباله های استان در بیخ گوش آنان ویا شاید هم نوعی پاسخ به انتقادات تند وتیز حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد باشد که ممکن است این گونه خواستند بگویند که ما برای استان تصمیم می گیریم  ونه کس دیگر و الله اعلم

و چهارم.........


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - ترکمن

  میرزا زنجانی هر کسی باشه از بسیاری شهردارهای ترکمن بهتر عمل کرده، شهردارهای قبلی « ترکمن » که فقط میخوردن و میخوابیدن.
  هر چی باشه مردم شهرستان ترکمن ازش راضی اند. امیدوارم هر چه زودتر امتیازات بخشی از سواحل خزر به گلستان برسه که این ها وظایف جناب دکتر رامین نور قلی پور نماینده کردکوی بندرگز و کوموش تپه و ترکمن هستند و مسئولین شهرهای ساحلی استان هستش. امیدوارم نماینده مردم شهرهای ساحلی به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

 • مهمان - حسام

  برادر ارجمند آیا از تلفات انسانی وعزیزانی که در این جاده به قول جنابعالی متروکه از میان مارفته اند خبر داری ؟معلوم است که جنابعالی کمتر به شهرستان آق قلا وجاده آق قلا به سمت مرزآمده اید وگرنه اینگونه اظهار نظر نمی کردید

 • مهمان - امین

  و چهارم نیز به عدم انتشار نتایج مدارس نمونه اشاره کرد یادم است در همیبن اولکامیز که از مدیر کل آموزش و پرورش به بیسوادی معلمان ابتدایی اشاره شده بود حال می پرسم آقای مدیر کل این تاخیر نتایج آزمون مدارس دولتی را به چه کسی باید گفت در حال حاضر تمام استان های کشور نتایج را اعلام کردند به غیر از استان گلستان , آیا این صحبت های بین مردم را در باره نتایج را که می گویند مسئولین آموزش پرورش برای این دیر اعلام می کنند که نورچشمی ها وم فامیل های خود را قبول کنند این تاخیر را بوجود می آورند آقای مدیر کل حال با این افرادی که موجب تاخیر نتایج شده و کنارگوش خودتان نیز می باشدو باعث استرس در والدین و دانش آموزان شاید برایتان اینقدر بی ارزش است که تاکنون پیگیر این مسئله نشده اید و این از نظر شما و ضربات روحی وروانی که بوجود می آورند برای شما ارزشی نداردو شاید نیز برای کمارشان نیز مورد تشویق نیز قرار گیرند. حال صحبت با استاندار می باشد که چرا بااین افراد,امثال مدیرکل آموزش و پرورش ) برخوردی نشده است .

یادداشت

IMAGE خطر بزرگ !

فرارو- دو کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با فرارو معتقدند برای مبارزه با این نوع فساد یک عزم فراقوه‌ای لازم است. به عقیده آنها اگر این عزم نباشد شعار دادن و قدم گذاشتن در راه مبارزه با فساد به... ادامه مطلب ..
IMAGE یادی از شاعر ارازمحمد ارازنیازی

 اولکامیز- فرهاد قاضی : مرحوم ارازمحمد ارازنیازی شاعر پیشکسوت و خوش قریحه ترکمن صحرا در سیزدهم مهرماه 1389شمسی در شهر گنبد درگذشت .  ادامه مطلب ..
IMAGE چگونه قلب پاک داشته باشیم ؟

اولکامیز-  مرکزیت وجودی انسان های زنده قلب است۰ قلب دایمٱ درحین انجام وظایف محوله ی خاص خودمیباشد۰ بهیچ عنوان تعلل پذیرنمی باشد۰ درغیراین صورت حیات به پایان خواهدرسید۰ ضمنٱ این عضواصلی... ادامه مطلب ..
IMAGE دیدگاه یک مغازه دار در مورد کیفیت مواد غذایی

اولکامیز-  گاهی اوقات انسان با افرادی روبرو می شود که هیج توقع و انتظاری برای شنیدن سخنان مهمی از آنها ندارد. اما با کمال تعجب سخنان مهمی از آنها سر می زند. حتماً به خاطر همین چیزهاست که گفته می... ادامه مطلب ..
IMAGE ضررهای اجتماعی بی اعتمادی

اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی: افزایش مشکلات اقتصادی سبب افزایش مشکلات اجتماعی هم می شود. مشکلات اجتماعی نابسامنی های زیادی را در رفتار فردی و جمعی و گروهی بوجود می آورد که به همه ی افراد... ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ تقدیس

اولکامیز- دکتر صادق زیباکلام فعال سیاسی و صاحب نظر مسائل سیاسی کشور  در سایت شخصی اش نوشت : توئیتی که بعد از مصاحبه تلویزیونی سه‌شنبه‌شب هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور گذاردم مبنی بر اینکه «به... ادامه مطلب ..
IMAGE تکثر هویتی

دکتر ناصر فکوهی استاد انسان شناسی دانشگاه تهران و مدیر "موسسه انسان شناسی و فرهنگ" در مصاحبه با خبرنگار عصرایران به موضوع هویت و جامعه امروز پرداخته است. به گزارش عصر ایران، متن گفت و گو به... ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت بازسازی قدرت نرم ایران در منطقه و فراسوی آن

خبر آنلاین - دیاکو حسینی : دنیای ما با بحران کانون‌های قدرت نرم همراه است و این باید فرصتی برای ایران در نظر گرفته شود که با بهبود دادن عملکرد فتح قلب‌ها و ذهن‌ها، به سوی تشکیل منطقه قوی‌تری... ادامه مطلب ..
IMAGE الزامات ثبت جهانی گنبد قابوس

 ایرنا- جعفر خاندوزی : 1 - میراث جهانی یونسکو (World Heritage Sites) به مجموعه‌ مکان ‌های فرهنگی و یا طبیعی ثبت‌ شده در سازمان جهانی یونسکو مانند جنگل، کوه، آبگیر، صحرا، بقعه، ساختمان، مجموعه و یا شهر... ادامه مطلب ..
IMAGE جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۱۷

اولکامیز-  امید کوکبی در کانال تلگرامی اش نوشت :  همونطور که انتظارش میرفت جایزه نوبل فیزیک امسال به سه فیزیکدانانی داده شد که تو کشف امواج گرانشی نقش عمده رو داشتن: رِینر وایس، بَری باریش و... ادامه مطلب ..
IMAGE ادامه گفتگوی سیاسی دکتر سارلی

اولکامیز- بخش دوم گفتگوی داغ و سیاسی با دکتر اراز محمد سارلی را به نقل از گروه فراغی در ذیل می خوانید . مدیریت این مصاحبه با خانم قرنجیک و ابراهیم دوگونچی بود.  ادامه مطلب ..
IMAGE نقد کتاب "گناه آینه" اثر عبدالملک خرمالی

 اولکامیز- "گناه آینه" دومین اثر ادبی عبدالملک خرمالی شاعر خلاق و پریسکه سرای ترکمن صحراست که در نوع خود قابل توجه می باشد.  چندی پیش استاد قربان صحت بدخشان نویسنده و صاحب نظر فرهنگ و ادبیات... ادامه مطلب ..
IMAGE بابک زنجانی درون ما

عصر ایران - احسان محمدی : ژیمناستیک واژگان یکی از تخصص‌های ایرانی است. زمانی در سریال «شب‌های برره» افعال معکوس به‌عنوان سوژه‌ای پرطرفدار دستمایه شوخی‌های کلامی شد که حتی به متن جامعه هم... ادامه مطلب ..
IMAGE مراسم عاشورا و تاسوعا و اهل سنت

 اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی: ماه محرم ماه سوگواری وعلی الخصوص دو روز تاسوعا  و عاشورا دهم محرم روز شهادت امام حسین علیه السلام روز عزاداری سراسری برادران شیعه می باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE مرد آرام و خندان

اولکامیز - سه روز از دومین سالگرد وفات نقدی گل چشمه یکی  از بزرگان و  سیاسیون بنام ترکمن صحرا می گذرد مطلبی به قلم بهزاد گل چشمه در فضای مجازی بازنشر شده بود که در پی می آید :  ادامه مطلب ..
IMAGE تاملی بر همه پرسی استقلال کردستان عراق

عصرایران ؛ رضا غبیشاوی - همه پرسی استقلال کردستان عراق روز دوشنبه (3 مهر) برگزار شد.   در این باره می توان به نکاتی اشاره داشت. ادامه مطلب ..
IMAGE آیا کفار باید از ما بترسند ؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی: در ایران صحبتها و رفتارهای خارج از عرف و عادت کم نیستند. یکی از مشکلاتی که در جامعه امروز ایران دیده می شود نحوه ی بر خورد با کفار یا با کشورهای غربی است. ادامه مطلب ..
IMAGE نقدی بر اوتیسم اجتماعی

 اولکامیز- این مطب تحلیلی چندی پیش به قلم ( ع . بخارایی ) در نشریه گلشن مهر منتشر شده است که به نقد رفتار سیاسی برخی از اصلاح طلبان پرداخته است که بی کم و کاست در پی می آید : کمی « نا در خودمانده »... ادامه مطلب ..
IMAGE توانا بود هر که دانا بود

  مادرم و من جلوی برج قابوس، دوره راهنمایی، بعد از گرفتن جایزه رتبه اولی مسابقات علمی، گنبدکاووس، سال ۱۳۷۳ مطمئنا داشتنِ سواد خوندن و نوشتن یا مدرک تحصیلی به تنهایی به معنای دانایی و به تبع اون... ادامه مطلب ..
IMAGE اول خلقت

محسن رنانی / ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ فردا اول مهر است. و برای من از وقتی مطالعاتم را به سوی «کودکی و توسعه» برده‌ام، دیگر اولِ مهر، اولِ مهر نیست، اول خلقت است. همه چیز از اول مهر آغاز می شود. سرنوشت یک... ادامه مطلب ..
چرا نباید بی تفاوت بود ؟

عصر ایران؛مازیار آقازاده - شاید برای بسیاری از انسان های روی کره خاکی کمک کردن برای التیام زخم های انسان هایی هزاران کیلومتر دورتر از آنها معنا و مفهومی نداشته باشد و این دسته از انسان ها بر... ادامه مطلب ..
IMAGE آیدئنگ گیجه

 اولکامیز- شاپور دوجی : عادت به نوشتن ندارم آدم دست به قلم نیستم شاید بعضی وقتها کتاب شعری به دست بگیرم، چون عاشق شعروشاعران هستم... ادامه مطلب ..
تحلیل اجتماعی یک شعر

اولکامیز - امان محمد خوجملی: بعضی از اشعار سروده شده ی شاعران در ایام قدیم معانی و مضامینی بسیار عمیق و تاثیر گذاری داشته اند. اما به مرور زمان با تغییر و تحولات اجتماعی و با بوجود آمدن ارزشهای... ادامه مطلب ..
IMAGE قجقی نژاد:صوفیه معمولا تحت تاثیر عقایدو آرای فرق غیر اسلامی بوده است

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:با عرض سلام به کاربر محترم سایت وزین اولکامیز.کاربر محترمی سوال کردند:آیا شما با تمامی طرق صوفیه مخصوصا نقشبندیه که در منطقه ترکمن صحرا رواج دارد مخالف هستید؟پاسخ:... ادامه مطلب ..
نگاهی به فرامین اسلام

اولکامیز خوجه دردی قجقی : درفلسفه ی فرامین اسلام مانند: صدقات ؛ عشر؛ زکوة؛ خمس ؛ امربه معروف ونهی ازمنکر وغیره طوری طرح ووضع گردیده است: ادامه مطلب ..

اخبار


23 شهریور 1396

آخرین نظرات

براستی که پایانی شبیه فیلمهای هندی ، برازنده چنین سوژه و سناریو آشفته ایست .
سایت عصرایران ذیل مقاله فوق فقط نظرات موید متن فوق را منتشر می کند.و از انتشار سایر متون که با ادله ...
باسلام وخسته نباشید چه سهم خواهی باشه چه توقع فرقش چیه مطالبات است اینو رساندند که مطالبات ترکمنها م...
با سلام و ضمن سپاسگزاری ازمحقق ارجمند .به ذکر چند فامیل اکتفا نموده اند که گرچه میتوانستند به فامیل ...
با تشکر از زحمات محقق گرامی،فامیل های دیگری هم ساروانلی هستند .بیشتر به جند تا اشاره وتکرار نموده ای...
این قلب مورد نظر در نوشته همان قلب ارگانیک و تپنده در قفسه سینه است؟ یا چیز دیگری است؟ چگونه این قل...
من نمی دانم که تورکمن ها هم قبلا تعارفات مصلحتی را می دانستند یا اینکه در اثر هم جواری یاد گرفتند؟. ...
سلام بیشر به درد کارهای تحقیقاتی میخورد تا شهرداری
ضمن عرض سلام اقای خوجملی شما با به بکار بردن چنین عبارات و پاسخهایی خلاف واقعیت متن سوال در جوابیه...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.