b_150_100_16777215_00_images_925.jpgاولکامیز - آتا گوگلان:اولین گل به خودی مسئولین استانی را باید به نام میرزازنجانی شهردار بندرترکمن نوشت شهرداری غیر بومی و از نزدیکان استاندار که در نبود نیروی توانای بومی ! قبول زحمت نموده  ووظیفه ی بسیار سنگین تکیه برکرسی پراسم ورسم شهرداری بندرترکمن را متقبل شدند

ایشان تازگی ها با بیان اینکه «مدیریت سواحل گلستان بر عهده محیط زیست مازندران است» برگی زرین دیگری را از کفایت مسئولین استانی رو کرده اند .بدین ترتیب مشخص شد که هنوز هم بخش هایی در استان وجود دارند که اداره آنها به پیر استان شمال وابسته است و بدین ترتیب من بعد مسئولیت هرگونه آلودگی در سواحل گلستان برعهده مازندران است و مسئولین گلستانی از هرگونه کم کاری در این زمینه مبرا هستند!

دومین گل به خودی مسئولین استانی را هم  مجبور هستیم که به نام مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان ثبت نماییم زیرا که ایشان تازگی ها در مصاحبه ی خود سه برگ زرین دیگر از عملکرد مسئولین استانی را رو کرده اند که به دلیل پرهیز از اطاله کلام تنها به ادعای ایجاد هفت هزار شغل اشان می پردازیم که نامبرده معتقدند در روستاهای استان صورت تحقق به خود گرفته است البته  اگر هزینه ایجاد هرشغل را 50 میلیون تومان هم در نظر بگیریم این کار اعتباری حدودا 350 میلیلرد تومان را می طلبد که هم خود این عزیز و هم شما مخاطبان دانا وهم من نادان نیک می دانیم که در استانداری گلستان از این بودجه ها خبری نیست که نیست!

سومین مورد گل به خودی مسئولین استانی هم به خبر چهار بانده کردن جاده متروک و غیر اقتصادی آق قلا به گمرک برمی گردد که حتی صدای مردم فهیم آق قلا راهم در آورده است مردم آق قلا معتقدند که اگر مسئولین استانی می خواهند در این زمینه کار بکنند بهتر است که این پول را خرج محور حادثه خیز آق قلا به گنبد بکنند که دیگر ظرفیت حجم عظیم ماشین های عبوری را ندارد .البته این حقیر معتقدم که هدف مدافعان این پروژه ممکن است به جای خدمت رسانی به مردم آق قلا چیزهای دیگری باشد من جمله 1- خدمت رسانی به مردم انقلابی و همیشه در صحنه ی ترکمنستان ! 2- منحرف کردن افکارو اذهان مردم آق قلا از فاجعه زیست محیطی دپوی زباله های استان در بیخ گوش آنان ویا شاید هم نوعی پاسخ به انتقادات تند وتیز حجت الاسلام ترابی امام جمعه گنبد باشد که ممکن است این گونه خواستند بگویند که ما برای استان تصمیم می گیریم  ونه کس دیگر و الله اعلم

و چهارم.........


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - ترکمن

  میرزا زنجانی هر کسی باشه از بسیاری شهردارهای ترکمن بهتر عمل کرده، شهردارهای قبلی « ترکمن » که فقط میخوردن و میخوابیدن.
  هر چی باشه مردم شهرستان ترکمن ازش راضی اند. امیدوارم هر چه زودتر امتیازات بخشی از سواحل خزر به گلستان برسه که این ها وظایف جناب دکتر رامین نور قلی پور نماینده کردکوی بندرگز و کوموش تپه و ترکمن هستند و مسئولین شهرهای ساحلی استان هستش. امیدوارم نماینده مردم شهرهای ساحلی به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

 • مهمان - حسام

  برادر ارجمند آیا از تلفات انسانی وعزیزانی که در این جاده به قول جنابعالی متروکه از میان مارفته اند خبر داری ؟معلوم است که جنابعالی کمتر به شهرستان آق قلا وجاده آق قلا به سمت مرزآمده اید وگرنه اینگونه اظهار نظر نمی کردید

 • مهمان - امین

  و چهارم نیز به عدم انتشار نتایج مدارس نمونه اشاره کرد یادم است در همیبن اولکامیز که از مدیر کل آموزش و پرورش به بیسوادی معلمان ابتدایی اشاره شده بود حال می پرسم آقای مدیر کل این تاخیر نتایج آزمون مدارس دولتی را به چه کسی باید گفت در حال حاضر تمام استان های کشور نتایج را اعلام کردند به غیر از استان گلستان , آیا این صحبت های بین مردم را در باره نتایج را که می گویند مسئولین آموزش پرورش برای این دیر اعلام می کنند که نورچشمی ها وم فامیل های خود را قبول کنند این تاخیر را بوجود می آورند آقای مدیر کل حال با این افرادی که موجب تاخیر نتایج شده و کنارگوش خودتان نیز می باشدو باعث استرس در والدین و دانش آموزان شاید برایتان اینقدر بی ارزش است که تاکنون پیگیر این مسئله نشده اید و این از نظر شما و ضربات روحی وروانی که بوجود می آورند برای شما ارزشی نداردو شاید نیز برای کمارشان نیز مورد تشویق نیز قرار گیرند. حال صحبت با استاندار می باشد که چرا بااین افراد,امثال مدیرکل آموزش و پرورش ) برخوردی نشده است .

IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا - قسمت دوم

اولکامیز- عبدالغفار علاقی : انسان کامل در هر زمانی به دنبال این است که به دیگران کمک کند و معرفت آنها را بالا ببرد. او با اخلاق حسنه خود زندگی می کند، لذا چهره زیبایی از خود به نمایش می گذارد، همه... ادامه مطلب ..
IMAGE اصلاح طلبان واقعی مقابل خواسته های مردم نمی ایستند

به نقل از سایت جلالی زاده : حدود ۹ ماه بعد از انتخابات اردیبهشت که با حضور گسترده مردم همراه شد و مردم نام حسن روحانی را تکرار کردند حالا عرصه سیاسی کشور با شرایطی جدید همراه شده است. ادامه مطلب ..
IMAGE حقیقت ایمان دینی

 پرستش هوای نفس هم بُت‌پرستی است و با این حساب، اگر من شیفتۀ عقاید خود شوم و آن‌ها را بپرستم، این هم نوعی بُت‌پرستی است. امّا کسی که حق‌پرست است، بُت‌پرست نیست و چون حق‌پرست است، شیفتۀ هوای... ادامه مطلب ..
IMAGE چگونه می توان تقصیر دولت ها از حکومتها را جدا کرد؟

امان محمد خوجملی: استیت یا دولت در نظامهای غربی بیشتر شامل نظام می شود. یعنی مجموعه ی قوای مجریه و مقننه و قضائیه و سایر نهادهای تحت اختیار. اما گاورمنت یا حکومت شامل قوه ی مجریه می شود. ادامه مطلب ..
IMAGE نسل نو و تفکرنو

اولکامیز- یحیی یاری : نوع پذیرش تغییر و تحولات اجتماعی عامل اختلاف دودیدگاه و تفکرات نسل جدید(نو)بانسل گذشته(قدیم) می باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE نکاتی در باره شعر و اندیشه بای محمد قلیچی

اولکامیز- هر دو متولد بهاریم . سوم اردیبهشت سال جلالی چشم به جهان زیبا و پر رمز و راز گشودیم با این تفاوت که او بقول ترکمنها  یک " مؤچه " از من بزرگتر است. ادامه مطلب ..
ببار ای برف

  عصر ایران؛ مهرداد خدیر- و سرانجام برف بارید و امسال بیش از هر سال قدر برف را می دانیم و باید بدانیم. چرا که کابوس خشک سالی بیش از هر زمان دیگری سایه انداخته است. بیش از هر سال دیگر آلودگی هوا را... ادامه مطلب ..
آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE ترکمن صحرای ایستا یا پویا ؟!

اولکامیز- محمد جان آخوند بهلکه :  وبسایت اساس نیوز ، فایل های ویدیویی از یک میزگرد علمی - دینی، نشر کرده است. در این میزگرد چند روحانی ترکمن و چند استاد دانشگاه، تحت عنوان: (( بررسی مسایل جهان... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

به نظر من فارس و ترکمن فرق نداره
یکی باشه خدمت کنه
آقای ایزدی، واقعا خودتان به این اعتقاد دارید که یک فرماندار ترکمن برای گنبد انتصاب کنند حتی از میان...
باسلام برهمگی نویسندگان ودلسوزان ادبیات ترکمن ، آقای دیه جی خداقوت ،ازخداعمربابرکت وطولانی برشما خوا...
حیفم آمد قسمتی از مصاحبه آقای اغاجری را به آقای خوجملی نشان ندهم.
واقعیت این است جمع بندی ۲۰ ساله ج...
با عرض سلام به خدمت جناب کریم پقه.
من در این یادداشت از کسی اسم نبردم تا آبروی کسی نرود. اگر در مقا...
هرصنف وگروهی اگر خودش را نقد نکند وناخالصی راازخود نراندوخودش راپالایش نکندمحکوم به شکست است ، مخصوص...
مدیر محترم سیایت وزین اولکامیر.
قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن...
سالها بایدبکوشیم تا مردم را بیدارکنیم تا ازفریب ودروغ ودعا نویسها و . . . دورشوند البته با وجودتبلی...
سلام. شما فکر کنم از حامیان قورلیزاده باشید. چون دیدگاه شما جانب داری و از روی تعصب است. لطفا بی طرف...
با سلام سردار با قدرت بازی میکند چون صددرصد میدانم به پرتغال واسپانیا گل خواهند زد وقتی به این دو تی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.