b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-04-21_17-49-05.jpgاولکامیز- احمد مرادپور حقوقدان و تحلیلگر سیاسی : روحاني اگر چه با حمايت پدرخوانده اصلاح طلبان تاج دولت بر سر نهاد ليكن در پي مشاهده عاقبت رييس جمهور خاتمي ، دولت خود را اميد و تدبير نام نهاد وي هرگز مدعاي زعامت اصلاح طلبان را نداشت گرچه همه اصلاح طلبان وي را از خود مي پندارند اما بي شك او اصلاح طلب نيست، او يك اعتداليست، فردي ميانه رو ، حدفاصلي بين اصولگرايي و اصلاح طلبي، عافيت طلبي كه مناسب نياز زمانه در هر دو ميدان سينه مي زند .


روحاني سينه چاكان فراواني دارد ، از جمله انها اقوامند ، اقوام كه در راست گرايان غلظت مذهب و بنياد گرايي مي بينند از روحاني شعار سمهه و سحله رئيس جمهور خاتمي را به ياد مي ارند از اين رو جان و مال را بر كف اخلاص وانهاده و طبق معمول بيشترين نسبت آراء در سطح كشور را به جيب او مي ريزند اين نوستالژي اگر چه تعبيري نابسود است ليكن اين درد را علاجي نيست و عليرغم هيچ توفيقي براي اقوام در دولت تدبير و اميد ، اميد از دل اقوام نمي رهد.
تفسير پاره اي ديگر از دلبستگان صاحب دولت تدبير غريب تَر و شگفت تر است اينان بر اين عقيده اند كه در حيراني بر انتخاب خوب و خوبتر أولي اينست كه خوبتر انتخاب گردد لذا چون صاحب دولت تدبير خوب تَر از منتخب راستگرايان ( گزينه خوب) است لذا به حكم عقل خوب تَر را انتخاب مي كنيم.
شگفتا ، شگفتا از اين استدلال غريب، گويي خواص دو گونه گياهي را در آزمايشگاه به ترازو در مي كشند تا غلبه يكي بر ديگري را بدست آرند!!!!
پوپوليست ها
جزء آگاهانند ، آگاهاني در سرزمين ناآگاهان، چربدستاني كار بلد كه خميده با قامتي كوتاه به ديدار صاحبان آراء مي روند كه چنين بنمايانند كه ازجنس و گونه عامه هستند و ....چنين فريبا دلها و آراء را با هم مي ربايند،
پوپوليستها صاحب پياده نظام نيز هستند ، اينها نيز جزء آگاهانند و به درستي عاقبت اين ناژرف نگري و سياليت را مي دانند اما چه باك؟ توده مردم تلپاره اي را مانند كه كه ارزشي بيش از يك رأي ندارند ، ولي نعمتاني كه از وهم و سراب و مجاز سيراب مي گردندو اين تغذيه در توبره پوپوليستها بسيار يافت مي شود.
اين مكتوب پي در پي است.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - ایحجت خدا

    با سلام و تشکر از درج مطالب بسیار ادیبانه و وزین نگارنده محترم،با عرض پوزش نکاتی جهت یادآوری بحضور عرض میگردد: با توجه به اینکه خوانندگان محترم از اقشار متفاوتی از جامعه میباشند بنظر میرسد مقداری مطالب را ساده تر و قابل هضم تر نموده و لطف نمائید از ادامه دار و سریالی نمودن مطالب پرهیز تا مشابه سریالهای فوتبالیست ها و اوشین در زمانهای قدیم ،که خوانندگان با دهان باز تا درج مطالب بعدی منتظر نباشند و در صورت امکان لاقل دو قسمت اول را در یک قسمت لحاظ میکردید . انشاءالله در سری های بعدی مد نظر قرار خواهید داد. قبلا از نگارنده محترم تشکر و عذرخواهی می نمایم.

  • مهمان - سخاوی

    ضرورتی ندارد و اصلا عاقلانه نیست ، برای جلب نظر مخاطب مبتدی یا خاص ، نویسنده سبک و سیاق خود را تغییر و سطح نوشتار را تنزل دهد . این خواننده است که باید به تناسب آگاهی و ظرفیت و سلیقه ، انتخاب مطلب نماید . واضح است که تمدید و تعمیق و فزونی مطالعات ، باعث ارتقاء دانش ادبی و بسط و ترقی عرصه انتخاب خواهد شد .

  • مهمان - مهمان

    مطلب سرشار از عبارات و جملات لطیف و زیبا و پر نغز و مغز میباشد . آنهم در موضوعی که جز خشکی و خشونت انتظاری از آن نمیرود و غالبا تکرار مکررات است . " ولی نعمتانی که از وهم و سراب و مجاز سیراب میگردند و این تغذیه در توبره پوپولیستها بسیار یافت میشود " چقدر این عبارت کوتاه ، بیانگر وضعیت بخش بزرگی از جامعه ، به زیبایی و جامعیت تام میباشد !? و .......متشکریم از جناب مرادپور .

IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.