b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-06-07_01-57-12.jpg

اولکامیز- فصل  تغییرات و جابجایی ها در سطوح مختلف مدیریت های استانی و شهرستانی فرا رسیده است. ترکمنها با توجه به آرای بالایی که به دکتر روحانی داده اند از چهار معاونت استانداری گلستان، معاونت عمرانی را سهم خود می دانند. همانطور که در دوره اصلاحات یاغمر قلی زاده این مسئولیت مهم را به شایستگی برعهده داشت. در فضای مجازی برای تصدی سمت معاونت استانداری گلستان  از گزینه های مختلفی ذکر شده بود که انه محمد بیات فعال سیاسی و دبیر مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا در گفتگویی با سایت و کانال اولکامیز این گزینه ها را رد کرد. مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا یکی از فعالترین و قویترین تشکل سیاسی استان گلستان است  که 6 نفر از رؤسای ستاد روحانی شهرستان های ترکمن نشین، نمایندگان ادوار مجلس ، روحانیون شاخص و فعالین متنفذ منطقه عضو آن هستند. انا بیات در این گفتگو بر مشارکت متعادل و متوازن ترکمنها در مدیریت های استانی و شهرستانی تاکید کرد و ان را حق مسلم شایستگان ترکمن دانست. این گفتگوی سیاسی  را بی کم و کاست در ذیل می خوانید: :

اولکامیز- با توجه به اینکه ترکمنها  نسبت به دیگر قومیت ها در استان گلستان رای دو برابری به دکتر روحانی دادند خواسته های انها در دوره ی دوم دولت روحانی به ویژه در زمینه انتصابات و مشارکت عادلانه در سطوح مختلف مدیریتی چیست ؟  

بییات - در دیدار اخیر با استاندار(سید مناف هاشمی) دکتر کوچکی رِییس مجمع تدبیروامید ترکمنصحرا صراحتا اعلام داشتند: فرماندار 6 شهرستان ترکمن نشین که اکثریت جمعیت با ترکمنهاست از ترکمنهای شایسته و فعال ستاد روحانی منصوب شوند و دو معاونت استانداری و چندین مدیرکل استانی و مدیران خارج از حوزه ی استانداری و مدیریت شهرستانی به تناسب جمعیت از افراد نخبه بومی ترجیحا ترکمن,اهل سنت بکارگیری شود.


اولکامیز- گزینه های اصلی مجمع تدبیروامید ترکمن صحرا برای معاونت عمران استانداری گلستان چه کسانی هستند؟
بیات - هنوز بصورت رسمی برای معاونت عمرانی یا معاونت های دیگر استانداری افرادی را معرفی نکردیم در این خصوص با روسای ستاد دکتر روحانی در ترکمن صحرا و رییس و معاون حقوقی ستاد گلستان و بعضی نمایندگان مردم شریف گلستان در مجلس شورای اسلامی بالاخص سه تن از نمایندگان ترکمن و حاج آخوند میرزاعلی مشاور استاندار در امور روحانیون اهلسنت رایزنی و نشست هایی صورت گرفت که در آینده ای نزدیک به حضور استاندار معرفی خواهد شد.

اولکامیز- گویا میرمحمد غراوی(امیر) برای معاونت عمرانی استانداری گلستان مطرح میباشد,آیا ایشان مورد تایید مجمع تدبیروامید ترکمن صحرا و.. است؟
نظر مجمع در این باره چیست؟
بیات - امیر غراوی یا میرمحمد قره مشک غراوی مورد تایید مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا نیست.افراد مورد تایید مجمع ...,ترکمن اصلاح طلب و اهل سنت میباشد که فرد یاد شده 2 آیتم از سه فاکتور فوق را دارا نمیباشد.فکر نمیکنم وی تنها گزینه معاونت عمرانی استانداری باشد.افراد شایسته ترکمن نیز مطرح هستند البته روحانیون طراز اول ترکمن صحرا فکر نکنم ایشان را تایید نمایند,متاسفانه یکی از نمایندگان ترکمن در مجلس حامی او میباشد.


اولکامیز- اگر به مطالبات ترکمنها توجه نشود,آیا امکان گرایش آنها به اصولگرایان خواهد بود؟

بیات- هنوز زود است درباره این سوال اظهار نظر شود.اقلیت های قومی خصوصا اهلسنت ایران گرایش کمتری به اصولگرایان خصوصا به تندرو های جریان مذکور دارند,البته اگر رییس جمهور محترم به خواسته های قانونی اهلسنت ترتیب اثر ندهد و اصولگرایان در سیاستهای خود نسبت به اهلسنت تجدید نظر نمایند احتمال دارد بخشی از طیفهای مستقل اقوام و اهلسنت بسوی اصوگرایان جذب شوند.

اولکامیز- چندی پیش در فضای مجازی نام نازمحمد ولی پور و آنه محمد کوسه غراوی نمایندگان ادوار مجلس از ترکمن صحرا بعنوان گزینه ترکمنها برای یکی از معاونتهای استانداری مطرح شد,آیا نظر مجمع تدبیروامید ترکمن صحرا بود یا اینکه تشکل دیگری اسامی فوق را اعلام کرده اند؟در این خصوص شفاف سازی کنید؟
بیات - دو تن از بزرگواران یاد شده و سه یا چهار نفر دیگر از جمله: یوسف بسنجیده,دکتر گرکز و...نیز بودند که یکی از گروه های مجازی غرب استان "گرگان فردا"خبر فوق را درج کرده بودند و احتمالا یکی از خبرنگاران نزدیک به نازمحمد ولی پورخبر فوق را منعکس کردند که از سوی مجمع تدبیروامید ترکمن صحرا تکذیبه صادر شد. نام گروه یا تشکل دیگری درمیان نبود,مجمع... بدون هماهنگی نمایندگان گلستان در مجلس خصوصا سه تن از بزرگواران(غراوی-طیار-نورقلی پور)گزینه ای معرفی نخواهند کرد.به طبع افراد شایسته و با رزومه ی ایده آل خدمت استاندار محترم ارایه خواهد شد.

اولکامیز- به نظر شما استاندار فعلی گلستان(دکتر مناف هاشمی) برای جذب فعالین سیاسی اجتماعی و شایستگان ترکمن صحرا چه کاری باید انجام دهد؟
ج-:جواب این سوال بر همگان مشخص است,ارتباط تنگاتنگی با روسای تشکلهای مدنی, اجتماعی و ستاد دکتر روحانی داشته باشند از بین آنان مشاورین کار کشته انتخاب نماید,قطعا نخبگان و فعالین اجتماعی , انتخاباتی مدنی افراد دلسوز جامعه هستند و برای پیشرفت استان برنامه های مدونی دارند.


اولکامیز- همگرایی نمایندگان ترکمن در مجلس برای تحقق مطالبات ترکمنها و اهلسنت در تقسیم عادلانه قدرت,ثروت و امکانات و... چه تاثیری دارد؟
بیات -همگرایی و تعامل نمایندگان مردم در مجلس به خواسته ها و مطالبات قانونی ملت ترکمن صحرا تاثیر بسزایی خواهد داشت,در این صورت خواسته های اهالی ترکمن صحرا تعجیل خواهد شد و در اولویت دولت مردان قرار خواهد گرفت,دولتمردان به این نکته توجه نمایند,ترکمنها و اهلسنت ایران در دور اول و دوم قاطعانه از دکتر روحانی حمایت کردند و آرای آنان نقش بسزایی در به قدرت رسیدن روحانی داشته است,اگر آرای اهلسنت حتی آرای ترکمنها را از سبد روحانی کسر کنیم, رفتن وی به پاستور سخت بود,پس بنابراین خواسته ترکمنها را استانداری در اولویت قرار بدهد.


اولکامیز- آیا نمایندگان مجلس از ترکمن صحرا(طیار-غراوی-نورقلی پور)بصورت مشترک در خصوص انتصابات و خواسته های قانونی مردم ترکمن صحرا نشست مشترکی داشته اند؟
بیات -اگر منظورتان با مجمع تدبیروامید باشد,متاسفانه به صورت دسته جمعی ,خیر, نشستی نداشتیم.البته با حضور دو تن از نمایندگان در تهران , قبل از انتخابات ریاست جمهوری با اعضای ارشد مجمع دیدار داشته اند و اما بصورت انفرادی با هر کدام از بزرگواران(نمایندگان)نشست داریم,حتی با دیگر نمایندگان استان نیز رایزنی هایی در خصوص انتصابات و مشکلات گلستان داشتیم.

* لطیف ایزدی ، عضو مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...
باسلام
ضمن تبریک سالروزولادت شاعرواندیشمندبزرگ مشرق زمین مختومقلی فراغی بحضورتمامی دوستداران و ارا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.