b_150_100_16777215_00_images_1.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : انتشار مطلب « چرا مراوه تپه به فرماندار جدید و توانمند نیاز دارد ؟ » در اولکامیز بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی و فعالین شرق گلستان داشت و واکنش هایی را بر انگیخت. مهمترین آن جوابیه فرماندار بود که حاوی گزارش اقدامات برخی از ادارات در دو بخش مرکزی و گلیداغ بود با این ترجیع بند که در توزیع اعتبارات و امکانات نگاه متوازن و عادلانه به این دو بخش لحاظ شده است .

❇️آقای تاجی ، با توجه به جوابیه غیر منطقی و غیر واقعی شما و به منظور شفاف سازی و تنویر افکار عمومی و باز شدن برخی ناگفته ها بنا به رسالت رسانه ای، بر آن شدم که ضمن پاسخ به شما، گامی در روشنگری مخاطبین برداشته باشم :

❇️فرمودید : " نوشته هایتان نظر شخصی شماست." بله ، این مکتوبات نظر و دیدگاه شخصی بنده است ولی اذعان دارم که بسیاری از فعالین و دلسوزان منطقه در این مسیر با من همراه و موافق هستند. خبرنگاران آیینه تمام نمای جامعه بوده و زبان گویای مردم هستند. طبعا تحلیل ها و یادداشت هایشان حاصل تامل، تتبع ، مطالعه ، بازخورد افکارعمومی و آرا و دیدگاههای افراد مختلف جامعه به ویژه فعالین است. بنابراین یک خبرنگار با مردم رابطه ای دوسویه دارد. از انها تاثیرمی پذیرد و تاثیرهم می گذارد .
❇️ با چند بار مطالعه جوابیه شما پی بردم که دقیقا طوری نوشته شده که انگارفقط شما به استنادات دسترسی کامل دارید و دیگران از دستبابی به منابع و اطلاعات محروم هستند درحالیکه در زمانه سیطره ی تلگرام همه چیز دیده می شود و راهی برای پنهانکاری نیست.
به بهانه پاسخگویی هم نباید کارهایی را که جزو برنامه های دولت هست که روتین انجام میشود یا پیگیری های دیگر مسئولان مثل نماینده را برای خود مصادره کنیم .
❇️پس از انعکاس یادداشت بنده در فضای مجازی ، جنابعالی و چندی از عزیزان نقد را تاب نیاورده ابتدا کل مطلب را با دست آویز قرار دادن طیفی خواستید اصل مسئله را به سوئی غیر واقعی سوق داده و با طرح موضوع قومیت میخواستید مسئله را با رنگ سیاه پاک نمائید . حقیر بمنظور شفاف شدن موضوع به یک یک آنان میپردازم.
❇️البته این را هم عرض کنم که جوابیه ای که دادید بیشتر به یک بروشور رنگی تبلیغاتی انتخاباتی شبیه بود که برای کسب آراء مردم آماده شده بود تا جوابیه بنده و پیامد این بحث فرصتی شد که در اصلاح آن نیز اقدام نمائید چون مردم دیگر الان گول بروشور دروغین و زرق و برق دار را نمیخورند و این اینگونه اعمال را توهین به شعور خود دانسته جواب دیگرگونه به آن میدهند چون با حیله کبک در برف اشنا هستند.

❇️به خاطر اینکه درابتدای جوابتان خود را پاک و عاری از هرگونه سوء نظر قومیتی نموده اید باید بگویم که شما در توزیع ۴میلیون تومان کمک به مساجد ،
۵۰۰ هزارتومان به گلیداغ،
۵۰۰ هزار تومان به قوشه سو،
۵۰۰هزار تومان به اسلام اباد،
۵۰۰هزار تومانبه کنت یری،
۵۰۰ هزار تومان به پلی،
۵۰۰ هزار تومان به قرناوه ،
۵۰۰هزار تومان به قازانقایه ،
اختصاص دادید و امام جمعه مراوه نیز بخاطر ایجاد وحدت بیشتر و جلوگیری نگاه تفرقه افکنانه شما اعتراض نموده اند، آیا این عمل تفرقه افکنانه در نظر شما وحدت آفرین است ؟
❇️اصرار شما بر عزل دو مدیر توانمند علیرغم مقاومت امام جمعه محترم بیانگر هدفی غیر از این نبوده است؟ این عزیزان اگر توانمند نبودند بجای مدیریت یک شهرستان ، دو شهرستان را به یکی ازانها و معاونت اداره کلی یکی از واحدهای استانداری در خارج از استان به یکی دیگر از این عزیزان سپرده نمیشد.

❇️شما در انعکاس عملکرد خود طوری قلم فرسائی کردید که در اخصاص بودجه به استان انگار غیر از خودتان هیچ کس دیگری هیچگونه نقشی نداشته اند و حتی اختصاص اعتبارات و اجرای پروژه ها حتی اعتبارات اختصاص یافته از طرف مقام معظم رهبری و دیگر عزیزان را نیز بدون اینکه از ایشان نامی ببرید بنام خود انتقال داده اید . بعنوان مثال جاده یکه چنار به آشخانه از رهاورد سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی بوده و پروژه هم بعد از تخصیص اعتبار فوق توسط استان خراسان اجرا شده نه تنها شما بلکه استان گلستان نیز در اجرای ان نقشی نداشت.

❇️و اینکه از بیمارستان نام برده اید که اعتبار این بیمارستان نیز در سفر اقای سعیدی کیا اختصاص یافت و خودتان هم به امام جمعه محترم گفتید که اقای سعیدی کیا گفته اند که من این بیمارستان را به حاج اقا دادم اگر این عرض بنده به دور از واقعیت باشد میتوانید از خود امام جمعه محترم بپرسید.
❇️همچنین از نیروگاه برق اسم برده اید که آن پروژه نیز توسط شخصی خارج از استان سرمایه گذاری و اجرا شده که هیچ ارتباطی به شما ندارد. @ulkamizcom


❇️در خصوص گازرسانی و سی ان جی مراوه باید بگویم که اختصاص یک واحد سی ان جی و گازرسانی به چهار روستای مسیر یازگلدی توسط معاون محترم وزیر نفت در زمان فرمانداری آقای کرمانی و نمایندگی اقای سید نجیب و بدرخواست اقای کرمانی انجام گرفت.
❇️اینکه دربازدیدهایتان مناطق جنوب و شرق شهرستان را مدنظر داشتید که امام جمعه یک بار که از شما پرسیدند بازدید کدام بخش بودید وقتی شما از یکی از روستاهای شرقی نام بردید ایشان گفتند که شهرستان فقط یک یا دو روستای خاص نیست چرا خبری از روستاهای غرب نمی گیرید؟
اداره تبلیغات اسلامی نیز از زمان فرمانداری سابق شروع گردید.
❇️اعتبار اولیه مرمت مدرسه سید قلیچ ایشان نیز در زمان فرمانداری آقای کرمانی در بازدید اقای پور مهدی میرکل وقت میراث فرهنگی اختصاص یافت .
۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اولیه پروژه های آرامگاه مختومقلی فراغی نیز بعد از انتصاب اقای مهندس کریمی بعنوان‌مدیرکل میراث فرهنگی از سوی وی تخصیص یافته و اعتبار اخیر نیز توسط اقای هاشمی استاندار و معاون محترم عمرانی استاندار جناب اقای مهندس امیرغراوی و نماینده محترم مهندس شهرام غراوی انجام گرفت .
❇️جنابعالی طوری در جذب اعتبارات به شهرستان گفته است که انگار در جذب این اعتبارات نمایندگان ادوار گدشته و فعلی و استانداران محترم هیچ نقشی نداشته اند.
❇️سد چایلی نیز یک پروژه ملی بوده و از زمان‌ فرمانداری اولین فرماندارمراوه آقای کیپور آغاز شد. اقای فرماندار شما انقدری که به عشایر خراسان ارادت داشته و در ارائه خدمات به آنان تلاش دارید که به عشایر بومی ندارید مگر اینها در کار تولید گوشت ولبنیات کشور سهمی ندارند؟ شما چندین بار به عشایر خراسان سر زده و چندین جلسه با اداره عشایر در این خصوص جلسه گذاشته و درتاریخ بیست و دوم همین ماه نیز طی جلسه ای نسبت به حل مشکلات عشایر بهار میدان و دیگر عشایر تاکید فراوان داشته و پشت سر هم با امضاء مشترک سعی در ارتقاء خدمات به ان بوده و حتی اقای هاشمی استاندار محترم را به میان آنها بردید ولی یک بار تا حالا یک مسئول را به به میان عشایر بومی نبردید در صورتی خود بهتر میدانید چند درصد عشایر موجود در استان را عشایر بومی تشکیل میدهند.
❇️البته باز این حرف بنده مانند یموت - گوگلان نمودن و ابزاری برای دست آویز قرار دادن شما و عزیزان دیگر نباشد چون بنده با عشایر عزیز هیچ مشکلی ندارم به فرموده امام ( ه ) عشایر ذخائر انقلابند چه عشایر گلستان ، چه عشایر خراسان یا اذربایجان یا فارس و یا خوزستان ، همه این عزیزان مرزداران غیور وطن هستند و در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز همین عزیزان نقش مهمی ایفا نمودند .
❇️آقای فرماندار در مورد روستاهای طرح کوچ‌ اقدام درخور و موثر از شما ندیدیم و در این باهر در جوابیه کاملا با کلی گویی جواب داده اید . تابه حال جلسه بامردم منطقه دراین خصوص نگذاشتید . روستاههای قپان وغیره درشهر فراغی ساکن شدند با پیگیری جدی فرماندار دوباره جای قبلی بازگشتند چرا در موردهفت روستای طرح کوچ مراوه تپه چنین نشده است ؟
❇️مهندس غراوی نماینده مردم چندین با روستاییان طرح کوچ جلسه گذاشت ولی اقای تاجی درهیچکدام جلسات حضور نداشته اید . این یعنی همدلی ؟!
در سفر اخیر استاندار به مراوه تپه شما مخالف تجمع مسالمت آمیز مردم بودید در حالیکه عشایرخراسان بخاطر مشکلاات شون جلوی فرمانداری مراوه جمع شدند و مشکل شون تا حدودی حل شده است . به بهانه طرح کوچ ماشین آاتش نشانی روستای سوزش به روستاهای دیگه داد اینکه عمرانی نیست
❇️دامداران ذیحق سوزش و همت اباد که بخشی ازمراتع انها بخاطر اجرای تونل انحرافی وجاده واگذار شده به اب منطقه ای هنوز هیچ حق حقوقی به دامداران ذیحق ندادند، شغل اصلی این مردم دامداری میباشد درخواست دادیم ولی هنوز هیچ خبری نیست .
❇️درمورد جابجایی طرح کوچ هفت روستاهیچ نامه کتبی برای اسکان در محل جنوب روستا گینگ جای نامه کتبی به شورا ها و دهیار ها ابلاغ نشده مردم همچنان از عملکرد فرماندار نگران هستند.
❇️به خاطر مشکلات عشایرخراسان در مراوه تپه جلسه برگزار میشود ولی در مورد مشکلات عشایر تراکمه که چندین سال در رنج و زحمت و بلا تکلیفی دامداران طرح کوچ از جانب فرماندار و مدیر کل عشایر گلستان تا حالا هیچ جلسه ای تشکیل نشده است.
چطور به طرح کوچ روستاهای پنج روستا ی گوگلان رسیدگی جدی می شود ولی در مشکلات هفت روستاهای حاشیه اترک نشینان چندین ساله که بلاتکلیف هستند کاری صورت نمی گیرد ؟
❇️شواهد و قرائن نشان می دهد که فرماندار مراوه در خصوص روستاهای طرح کوچ مماشات می کند. نقشه های مراتع به نفع عشایر کرد عوض شده است . مرتع ها در حال نابودی هستند. @ulkamizcom


❇️در خصوص آموزش و پرورش مهمترین انتقاد نوع نگاه شما به مسائل فرهنگی است. در مراسم بزرگداشت روز معلم سال گذشته حضور نیافتید . به جای تشویق یکی از بهترین مدارس شهرستان به بهانه خرید چند میز به آن مدرسه گیر می دهید و حتی یک نیروی شایسته آن به امر شما جابه جا می شود.
❇️جنابعالی رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان هستید حتما واقف هستید که ساخت مدرسه آزادی دولت اورلان مصوب میشود ولی یک شبه تصمیم عوض می شود و به جای آن احداث مدرسه شهید بهزادی پالچیقلی قطعی می شود.
در جوابیه تان مدارس خیرین ساز را هم به آمار عملکردتان اضافه می کنید در حالیکه این مدارس به همت افراد خیر و نیکوکار ساخته می شود.
مدرسه آق توقای را خیرین ساختند
❇️در دوره فجوری مدرسه عرب قارری حاجی را با پنج میلیارد تومان هزینه کردید ولی مدارس قره گل – سوزش – آق توقای - فرق سر – قوشه تپه کلنگی ماند .
با کمی دقت میتوان دریافت که مدارس آباد شهرستان به مانند شهید منگلی زاده آق امام – اما محمد باقر خانگه – عرب قارری حاجی داشی الوم – تربی بقیجه – ایمان قولاق کسن – عمار گلیداغ – خاللی زاده یانبلاغ همراه با سالن – سردار جنگل آقجه آقاشلی – توحید داشلی آرقاچ – انقلاب کسن – شهید بهزادی پالچیقلی مربوط به کدام قسمت هستند ؟
❇️آقای فرماندار بخاطر عدم تامین نظر شخصی تان عطاخانی را که با بیش از یک دهه تجربه خبرنگاری، نقش ارزنده ای در معرفی این شهرستان محروم داشت با به حاشیه راندن و حتی درگیری لفظی او را به بخشداری منتقل نموده و مانند بخشدار و رئیس راه سابق مراوه کمر همت بر نیروسوزی بسته اید.
❇️در خصوص پیشنهاد به مشاوره به علمای بخش مرکزی باید عنوان میکرد که به کدامیک از علمای بخش مرکزی پیشنهاد نموده است؟ مگر امام جمعه مقام رسمی از طرف نماینده مقام رهبری در استان نیست؟ آیا نباید با او در انتخاب مشاور مشورت کرد ؟ در واقع این انتخاب در راستای دهن کجی به امام جمعه بود. چند بار در بین روحانیون این منطقه جلسه گذاشتید و به حرفهای آنها در خصوص مسائل اجتماعی و آسیبها حرف زدید ؟ این در حالی هست که روحانیون باسوادی در منطقه وجود دارد .
❇️درخصوص بخش کشاورزی که نارضایتی عمومی نسبتا زیاد است متاسفانه اغلب اعتبارات کشاورزی به بخش گلیداغ سوق داده می شود. با اندکی تحقیق و تفحص می توان دریافت که وضعیت چگونه نابسامان است و ضعف مدیریتی کاملا مشهود است. بودجه را دقیقه آخر می گذارند. سال قبل 250 میلیون تومان پول برای خشکسالی آمد. مدیر جهاد تعلل کرد. لیست کشاورزان را نفرستادید
چرا در کشت مستقیم که 80 درصد آن سهمیه مراوه تپه بود آن را یکشبه به گلیداغ واگذار کردند؟ و بعد مرواه ای ها برای احقاق حق به استان رفتنذ .
❇️طرح اشتغالزایی روستاییان و مرزنشینان حمایت نمی شود فقط سال 93 معاونت توسعه روستایی رئیس جمهور به مراوه امد و به روستاهای مرزنشین توجه کرد. آقای تاجی طرح تنسیخ مراتع را که قول دادید چرا عمل نکردید ؟ حق آبه رودخاته اترک چه شد ؟ حسن صادقلو استاندار سابق در اولین سفراستانی اش به مراوه تپه قول داد که تا 5 یا 6 ماه آینده حق آبه را میگریم ولی 5 سال گذشته است و هنوزخبری نیست . در این خصوص فرماندار چه اقدامات و پیگیری هایی انجام داده است ؟ برای مردم نه آب مانده است نه مرتع ؟ یکی از روند توسعه ای شهرستان رشد آمار اشتغال است لطفا امار بدهید که در زمانه 4 ساله و اندی ماه حضورتان در شهرستان مراوه تپه چند نفر مشغول کار پایدار شده اند ؟
❇️چرا ییش از یک و نیم سال است که هنوز جلسه پرسش و پاسخ با حضور همه خبرنگاران منطقه برگزار نکرده و به سئوالات اصحاب رسانه پاسخ نداده اید ؟
❇️انتخابات را خوب برگزارنکردید استقاده از نیروهای کم تجربه خارج از شهرستان در صندوق مدرسه امام بهره بردید. اکراد در آنجا رای دادند و سرنوشت انتخابات شورا تغییریافت. شما می گفتید مر قانون اجرا شود ولی در برخی جاها نشد.
❇️جنابعالی با شنیدن یک انتقاد اینقدر سرآسیمه می شوید و نگارنده این سطور را به قومیت گرایی و ایجاد اختلاف و تفرقه و بهره برداری از احساسات دیگران متهم می کنید در حالیکه هدف بنده چیزی جز شفافیت ، صراحت و حق طلبی و مطالبه گری نیست. نه در سودای پست و مقام هستم و نه دلبسته رانت و منافع. برایم حق و حقوق و منافع ملت مهم است. بیان واقعیت های جامعه ، نقد و تحلیل و کنکاش اقدامات و عملکرد مسئولین رسالت ماست و این اقتضای روزنامه نگاری است. متاسفانه با این نوع نگاه منفی به نقد ، فرسنگ ها با سیاست راهبردی دولت تدبیر وامید ( نقدپذیری و شنیدن صدای مخالفان ) فاصله دارید. رفتار شما یاد آورمسئولین احمدی نژادی است. لطفا قدری سعه صدر داشته باشید و ظرفیت تان را بالا ببرید و انتقادپذیر باشید. @ulkamizcom


❇️سخن آخر - نوشتن و انتقاد حق مسلم خبرنگار هست. اصولا تریبون وقلم دست مردم نیست. تریبون دست دولتی ها و قلم دست خبرنگارهست. خبرنگار حرف دل مردم را منتقل میکند اگر اینکار را نکند حلقه اتصال قطع میشود و به قول معروف صدای مردم خفه میشود پس بجای برآشفته شدن از انتقادات باید در صدد جوابگویی برآمد و قانع کرد مخاطب را . والسلام @ulkamizcom
لطیف ایزدی / مراوه تپه 27 فروردین 97


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...
باسلام
ضمن تبریک سالروزولادت شاعرواندیشمندبزرگ مشرق زمین مختومقلی فراغی بحضورتمامی دوستداران و ارا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.