b_150_100_16777215_00_images_44258.jpgاولکامیز- در پی انتشار مطلب انتقادی سایت اولکامیز با عنوان " چرا مراوه تپه به فرماندار جدید و توانمند نیاز دارد " که البته بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی و همچنین بین فعالین و محافل سیاسی شهرستان داشت، اسماعیل تاجی فرماندار مرواه تپه به منظور شفاف سازی و تنویر افکارعمومی جوابیه ای بلند بالا و طولانی به اولکامیز ارسال نموده اند که بی کم و کاست و بدون دخل و تصرف در ذیل منتشر می شود با ما همراه باشید : 

مدیر مدیر محترم سایت اولکامیز

با سلام و احترام ، با توجه به اینکه از جانب شما مدیر محترم در سایت اولکامیز مطلبی با عنوان «چرا مراوه تپه به فرماندار جدید و توانمند نیاز دارد» نوشته شده بود که البته قطعاً نظر شخصی حضرتعالی بوده و جوابیه بنده بخاطر اصرار در ماندن در این سمت و توجیه آن نیست زیرا که این امر از اختیارات استاندار محترم و مقام عالی وزارت می باشد اما چون در رسیدن به اهداف خود به مطالبی اشاره کرده اید که قطعاً باعث ایجاد اختلافات قومی و قبیله ای در شهرستان شده و تاثیر منفی در رشد و توسعه شهرستان و وحدت موجود در شهرستان دارد بر خود لازم دانستم که علیرغم میل باطنی و جهت تنویر افکار عمومی به موارد اشاره شده به صورت اختصار مطالبی را بیان کنم اگر چه اعتقاد راسخ دارم که مردم فهیم مراوه تپه چه در بخش مرکزی و چه در بخش گلیداغ سالهاست این افکار تحجّر آمیز و عصر حجری را کنار گذاشته و اعتقادی به تعصبات قومی و قبیله ای ندارند . اما ممکن است برخی از افراد در فکر جوابیه یا تحلیل هایی بر آیند که باعث زنده شدن برخی کدورت ها و کینه ها شود و از مردم فهیم می خواهم ادامه دهنده این مسائل نامیمون نباشند .


اما در خصوص عملکرد الحمدالله در طی 4 سال شهرستان مراوه تپه از نظر جذب اعتبارات در بین 14 شهرستان هر ساله جزء رتبه های دوم یا سوم بوده است که گاهی گلایه برخی از شهرستان های دیگر را نیز به همراه داشته است که این اعتبارات روند توسعه ای شهرستان را تسریع نمود .
شما در بخشی، توزیع اعتبارات را قومی ، قبیله ای و مختص یک بخش دانسته اید . بنده نیز برای روشن شده موضوع به چند مورد اشاره می کنم .البته اعتبارات بر اساس تعاریف و شاخص ها و فاکتور های مختلف نیاز سنجی و پیشنهاد های دستگاه ها با تأیید در کمیته برنامه ریزی شهرستان و تصویب شورای برنامه ریزی استان توزیع و هزینه می شود .


راه سازی
ابتداً در رابطه با راه سازی که حضرتعالی نیز توجه ویژه ای به آن داشته اید در طی 4 سال خدمت بنده با حمایت مسئولین استانی ، کشوری و نمایندگان محترم فعلی و سابق بیش از 180 کیلومتر از جاده های شهرستان آسفالت یا روکش آسفالت شده و یا در حال انجام می باشد که به قول اهل فن انقلابی در امر جاده سازی استان بوده است که از این 180 کیلومتر بیش از 150 کیلومتر آن در بخش مرکزی بوده که این مورد نیز بر اساس اولویت ، نیازمندی و محرومیت بخش بوده است و هیچ برنامه یا هدف خاصی نبوده و نمی باشد . به عنوان مثال اعتبارات بخش مناطق محروم 2 میلیارد 300 میلیون تومان بوده که برای راه دولت اورلان ، آبرسانی دیکلی داش بخش مرکزی با توجه به شاخص ها هزینه شد .


بخش مرکزی :
آنتنی های قره گل ها 3.5 کیلومتر ، جاده امید 21.5 کیلومتر ، جاده مراوه تپه به کلاله 39 کیلومتر از سمت مراوه تپه ، آسفالت سرد نارلی آجی سو 18 کیلومتر ، محور بسطام دره 14 کیلومتر ، روکش مراوه تپه به سمت قازانقایه 10 کیلومتر ، پست دره 3کیلومتر و مسیر دادلی غزنین 23 کیلومتر و 11 کیلومتر قازانقایه به خراسان شمالی و 2 کیلومتر چایلی نیز در حال اجرا می باشد.


بخش گلیداغ:
روکش آسفالت چاتال به گلیداغ 6 کیلومتر ، 7 کیلومتر لهندر که با حمایت نماینده فعلی از آسفالت سرد به گرم تبدیل شد، 6 کیلومتر یانبلاق به اسلام آباد ، 9 کیلومتر قرناق و 10 کیلومتر اوچران اجرا شد و 12 کیلومتر گلیداغ به قرناوه و 2 کیلومتر چنارلی به قرناوه که در حال اجرا می باشد.
35 کیلومتر یکه چنار به آشخانه که مشترک بین بخش گلیداغ و بخش مرکزی می باشد .


در بحث بهداشت و درمان
بخش مرکزی :
افتتاح و تجهیز مرکز درمان بستر لقمان حکیم با اعتبار بیش از 10 میلیارد تومان
آغاز ساخت مرکز جامع مراوه تپه که در داخل شهر می باشد ، بیمارستان 64 تختخوابی شهر مراوه تپه توسط بنیاد مستضعفان در حال اجرا بوده و اورژانس قره گل و قازانقایه که در حال انجام است .
بخش گلیداغ :
مرکز جامع سلامت قولاق کسن که از اعتبارات بنیاد برکت بوده و شبانه روزی شدن خدمات درمانگاه شهر گلیداغ اورژانس عرب قاری حاجی و گلیداغ که در حال پیگیری می باشدکه البته برای موارد یاد شده موافقت اصولی وزارت بهداشت لازم و با نظر و نیاز سنجی دستگاه مربوطه انجام می شود و فرمانداری در تأمین اعتبارات مورد نیاز که توسط دستگاه ها اعلام می شود اقدام می نماید .
در زمینه آبرسانی
بخش مرکزی
آبرسانی روستاهای دادلی غزنین ، مردم دره ، دولت اورلان ، آق تقه جدید و قدیم ، یازگلدی ، یکه توت ، گواندر ، قوشه تپه ، ترناولی ، فرخسر ، گوگدره ، و مجتمع چناران تا دیکلی داش و روستای یکه چنار انجام شد و روستاهای چرله ، بالکور ، عطاجانقربانی در حال مطالعه و اجرا می باشد.


بخش گلیداغ :

آبرسانی روستاهای دالی بق قجه ، داشلی اولوم ، کچیک ، یانبلاق و مجتمع قرناوه اجرا شده و آق امام نیز در حال اجرا می باشد.

در بحث گازرسانی :
با حمایت مسئولین استانی ، شهرستانی و نمایندگان که جا دارد از همه تشکر شود نهضتی در امر گاز رسانی به وقوع پیوست که از یک روستای گازدار در سال 93 امروز به 60 روستا رسیده است و 30 روستا نیز در حال اجرا می باشد ودر هر دو بخش فقط روستاهای طرح کوچ ( در بخش گلیداغ 7 روستا ، در بخش مرکزی 6 روستا ) فعلا اجرایی نشده است که ان شاء الله پس از مشخص شدن وضعیت روستاها در سال 97 پیگیری خواهد شد و ما بقی روستاهای صعب العبور 2 بخش باقی می ماند که مطابق بند (ق) وزارت نفت فعلا قابلیت اجرایی ندارند که از مجموع 120 روستای مراوه تپه 10 روستا را شامل می شود که برخی هنوز کد آبادی ندارند .
علاوه بر آن در شهر مراوه تپه نیروگاه برق با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان ، اولین CNG با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان ،کتابخانه محله خداقلی ، ساختمان ادارات تبلیغات اسلامی ، پست ، امداد و نجات ، گاز ، پلیس راهور و غیره اجرا شده و ساختمان فرمانداری و فنی و حرفه ای نیز در حال اجرا می باشد که البته به علت مرکزیت شهرستان این ساخت و سازها طبیعی است که در بخش گلیداغ هنوز اتفاق نیفتاده است .


آموزش و پرورش
بخش مرکزی
خوابگاه شبانه روزی امام خمینی (ره)و مدرسه دولت اورلان و ..... به بهرهبرداری رسید .
مدرسه آق تقه جدید ، محله تقتمش شهر مراوه تپه ، قازانقایه ، مدرسه خیریه پورانی و ....... که در حال اجرا می باشند.


بخش گلیداغ
مجتمع عرب قاری حاجی ، مدرسه یاسر گلیداغ و بیاتلر اجرا شده است همچنین مدرسه خیریه پالچقلی نیز به بهره برداری رسید.


شبکه تلویزیونی دیجیتال
ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین صدا و سیما و جناب مهندس عبدالحسینی که با ورود ایشان به استان گلستان از سال 93 تا به امروز الحمدالله تمامی روستاهای بخش مرکزی و شهر مراوه تپه از نعمت دیجیتال برخوردار شدند و در بخش گلیداغ نیز قریب به 80 درصد این امر تحقق یافته است . اولین 4G شهر مراوه تپه و پس از آن اولین 3G شهر گلیداغ با تلاش همه مسئولین علی الخصوص نماینده محترم انجام و مدیر عامل مخابرات انجام شد .


بخش میراث فرهنگی و گردشگری
بخش گلیداغ:
300میلیون تومان مسجد و مدرسه کریم ایشان


بخش مرکزی:
آرامگاه مختومقلی فراغی یک میلیارد تومان که هر دو در حال اجرا می باشند و برای جلوگیری از اطاله کلام در سایر بخش ها در صورت ابهام و سوال حاضر به ارائه مستندات می باشیم و جا دارد از همه مسئولین استانی و شهرستانی و کشوری ، نماینده محترم ، ائمه جمعه و مردم عزیز سپاسگزاری نمایم .
شما مکرراً از اعتراض امام جمعه محترم شهر مراوه تپه و علمای بخش مرکزی مایه گذاشته اید که این بزرگواران پدران معنوی شهرستان بوده و همیشه و در همه حال خواهان وحدت و توسعه شهرستان می باشند و خود دارای تریبون و جایگاه می باشند . اما حضرتعالی برای رسیدن به هدف به این امر دامن می زنید که جز ایجاد اختلاف و تفرقه حاصلی ندارد گر چه ایمان راسخ دارم دیگر دوره بهره برداری از احساسات و اختلافات واهی گذشته است و انتخاب مشاور هیچگاه بر اساس حفظ میز نبوده و قطعا بدانید این امر ابتدا به علمای بخش مرکزی نیز پیشنهاد شده بود که خود بزرگواران شاهد این مدعا هستند.


در خصوص پیگیری سد چایلی یا سد مختومقلی که اکثریت مردم مطلع هستند که با عنایت خداوند و تلاش استاندار ، نماینده ، و مدیر عامل محترم آب منطقه ای بعد از 5 سال رکود، سد در سه بخش اجرایی شد.
احداث و تکمیل جاده امید با اعتبار بیش از 36 میلیارد تومان که از سال 94 آماده بهره برداری شد و موارد دیگر که در حال اجرا می باشند.
خط انتقال گاز که اصلاح مسیر شد و مکان کوچ این عزیزان قبل از سال قطعی و مشخص شد و 3 روستا در اولویت سال 97 قرار گرفت و بنیاد مسکن به عنوان پیمانکار آن مشخص شد که اعضای شورای محترم 3 روستا که 80 درصد ساکنین روستاها را شامل می شود از این موضوع مطلع هستند اما واگذاری انشعابات برق ، آب نیز با صورتجلسه ای که درفرمانداری صورت گرفت بلامانع اعلام شد.


در خصوص دعوت از خبرنگاران اگر انصاف به خرج می دادید خود حضرتعالی شاهد هستید که در تمام جلسات شورای اداری از همه خبرنگاران و بالاخص شما دعوت می شود و ما در دهه فجر امسال نیز نشست خبری با خبرنگاران برگزار کردیم و بلا استثناء از همه دعوت کردیم که برخی به علت مشغله کاری و نبودن در منطقه عذر خواهی کردند اما هر موقع حضرتعالی و هر خبرنگار دیگر چه برای حضور چه تلفنی ، مطلبی را خواستند با آغوش استقبال کردیم و درب فرمانداری برای همه مردم در تمام روزها باز می باشد.

در خصوص اینکه گفته بودید بنده با امام جمعه و نماینده محترم مجلس شورا ی اسلامی اختلاف دارم ابتداءً اعتقاد بنده این است که این بزرگواران جزء حامیان اصلی بنده برای ادامه راه هستند . حضور آنها در شهرستان یک پتانسل است و بنده به آن افتخار می کنم و تا به امروز نیز هیچ گلایه ای از آنان نشنیده ام . فکر می کنم با توجه به شناختی که از روحیات آن بزرگواران دارم اگر موردی بود حتماً بدون واسطه به خود بنده می گفتند و بنده هیچ وقت این اختلاف نظر را در عملکرد و رفتار ایشان ندیدم و بهتر است از عملکرد خود بنده انتقاد کنید و از جایگاه این عزیزان بهره برداری شود .
در پایان از همه عزیزان می خواهم که به این مسئله دامن نزنند و هر نوع پیشنهاد و انتقادی باشد در هر ساعتی بنده در خدمت عزیزان هستم .
خدایا چنان کن سر انجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
اسمعیل تاجی
فرماندار شهرستان مراوه تپه
19 فروردین 1397


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...
باسلام
ضمن تبریک سالروزولادت شاعرواندیشمندبزرگ مشرق زمین مختومقلی فراغی بحضورتمامی دوستداران و ارا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.