b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-04-07_00-25-14.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : انتقاد شدید آخوند نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبد در تریبون نمازجمعه هفدهم فروردین 97 در خصوص استخدامی نورچشمی ها و نیروهای غیربومی بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های مجازی داشت. در این باره نکاتی را یادآور می شوم: یک- سخنان حق طلبانه آخوند نوریزاد که در واقع حرف دل مردم گنبد بود باب فتحی است تا آخوند جاور و ائمه جمعه اهل سنت ترکمن صحرا نیز به مسئله تبعیض و نابرابری در استخدامی ها و بکارگیری نیروها بصورت جدی ورود کنند و با شجاعت در تریبون های مقدس نمازجمعه و جلسات و نشستهای رسمی با مسئولین در میان بگذارند و احقاق حق نموده و از اشتغال نیروهای بومی دفاع نمایند.

❇️دو- یکی از رسالت های مهم نمازجمعه این است که در کنار امورمعنوی به امور دنیوی جامعه نیز پرداخته شود و مشکلات و مصائب مردم به مسئولین و تصمیم گیران متذکر شود. روشی نیکو که برخی از روحانیون مردمی به مانند آیت الله طالقانی و مولوی عبدالحمید و . . عامل به آن بوده اند . مسئله ای که در دیدگاه رهبرانقلاب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بارها به این موضوع توصیه فرموده اند .

❇️سه – عدالت خواهی روحانیون در نمازجمعه حس اخوت ، همدلی و وحدت را افزایش می دهد. مردم احساس می کنند که روحانیون در کنارشان بوده و صدای آنها هستند و به مشکلات معیشتی آنها اهمیت می دهند.

❇️چهار – همه ما در یک کشتی نشسته ایم و مسئول هستیم . در برابر ظلم و تبعیض و نابرابری نباید بی تفاوت باشیم و خاموش بنشینیم. در این رابطه البته نقش روحانیون و زعمای قوم به ویژه ائمه جمعه مهمتر است. مقام معظم رهبری نیز بارها به رسانه ها، ائمه جمعه و گروههای مرجع جامعه تاکید کرده اند که برعملکرد مدیران نظارت کنند و در مقابل تبعیض و کارشکنی سکوت نکنند .

❇️پنج- عبدالباسط آخوند نوریزاد در نمازجمعه هفته گذشته یادآور سلف سخنور خویش مرحوم تکه آخوند بودند که منادی وحدت بودند و از بیان کلام حق ابایی نداشتند . خدایش بیامرزاد و در فردوس برین جای دهاد .

❇️شش- انتظار می رود که امام جمعه گنبد به مسئله انتصابات هم ورود کنند و خواستار بکارگیری عادلانه شایستگان ترکمن در سطوح مختلف مدیریتی از کلان تا شهرستان باشند . نوریزاد در جلسات شورای اداری شهرستان گنبد حضور دارند و حتما واقف هستند که تعداد مدیران ترکمن نسبت به غیر ترکمن ناچیز و تحقیر کننده است.

❇️هفت- در 40 سالگی انقلاب ائمه جمعه بلوغ سیاسی شان را نشان دهند و می بایست به مانند فعالین سیاسی - اجتماعی روحیه مطالبه گری شان را افزایش دهند و دردهای جامعه را بدون هیچ ملاحظه ای شفاف و صریح بیان کنند. به باور این قلم همگرایی روحانیون و سیاسیون ترکمن مکمل هم بوده و دو بال برای رسیدن به مطالبات به شمار می روند.

هشت – آخوند میرزاعلی امام جمعه نیک اندیش آق قلا در نقش مشاور اهل سنت استاندار ایفای نقش دارند ، این فرصتی است که همه باید مغتنم بدانیم . روحانیون و ائمه جمعه با وی ارتباط بیشتری داشته باشند و مشکلات منطقه را مطرح نمایند و در صدد رفع آن برآیند.

❇️نه - این حرکت آخوند نوریزاد تاریخی و ماندگار بود . امیدها را زنده و دلها را شاد کرد و رضایتمندی مردم را به دست آورد . در پایان رجای واثق داریم که اینگونه سخنان، مواضع ، دیدگاههای حق طلبانه و مردم پسندانه با قوت بیشتری تداوم یابد. چنین باد.
( این متن را اگر می پسندید به دیگران هم ارسال کنید )

* مراوه تپه - هجدهم فروردین 97 @ulkamizcom

❇️


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - حاجی نظر آق بندئی

  تقدیر و تشکر از روحانی شجاع فرزند زنده آخوند نوریزاد

 • مهمان - آمان غراوی

  واقعا به جا بود حاج آخوند نوریزاد

 • مهمان - طواق یلمه

  بعد از سالها حضور در نماز جمعه حرکت برتی مردم شروع شد ..

 • مهمان - فؤاد

  خداوند حفظشان کند حاج آخوند نوری زادرا فرزندخلف استاد محمد آخوند نوری زاد . درسایه وحدت ائمه جمعه ومردم بسیاری از کارها شدنی است . تشکراز نویسنده مقاله .

یادداشت

به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...
باسلام
ضمن تبریک سالروزولادت شاعرواندیشمندبزرگ مشرق زمین مختومقلی فراغی بحضورتمامی دوستداران و ارا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.