b_150_100_16777215_00_images_nevisandegan_latif.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : فاز جدید انتصابات آغاز شده است. فرمانداران جدید در راهند. مدیرانی که با فکر و توان جدید، انگیزه بالا و روحیه مضاعف به میدان می آیند. تاکنون فرمانداران بندرترکمن، کلاله ، بندرگز و . . تغییر یافته اند و جای خود را به نیروهای تازه داده اند. بی تردید شهرستان مراوه تپه نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

❇️جابجایی فرماندار شرقی ترین شهرستان استان گلستان بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. چهار سال و اندی مسئولیت برای یک مسئول زمان زیادی است . بگذاریم چرخه مدیریت از هوای تازه نفس بکشد. این اتفاق برای مردم هم خوشایند خواهد بود. مردم تنوع می خواهند و از تکرار دلزده می شوند و می دانند که تکرار به سکون ، رکود و استبداد می انجامد به همین سبب در هر نظامی چرخش مدیران یک اصل بنیادین است. شهرستان بکر و مرزی مراوه تپه نیازمند فرماندار توانمند، مردمی و بومی است. کسی که بتواند چرخهای توسعه را تندتر به حرکت در آورد و گشایشی در اقتصاد راکد منطقه ایجاد کند.

❇️اسماعیل تاجی به مانند هر مسئولی در حد توان کار کرد، زحمت کشید و منشا خدماتی شد که قابل کتمان نیست ولی این برای محرومترین شهرستان استان کفایت نمی کند. " دست بالای دست زیاد است. " مراوه تپه که در رای به روحانی رکورد شکست استحقاق بیشتری برای برخورداری از فرمانداری فعالتر و قویتر دارد. " گل بی خار کجاست " تاجی نیز درکنار قوت ها و محاسنش ، ضعف ها و معایبی هم دارد به همین سبب انتقاداتی جدی بر او وارد است که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم. @ulkaMizcom

❇️یکم - در طی چهار سال هر چه در توان داشت رو کرد و دیگر چیز جدیدی برای ارائه ندارد. از دیدگاه برخی از فعالین تاجی از فرمانداری اشباع شده و در سودای بهارستان است.
❇️دوم- یک نظر سنجی کافی است که بدانیم تاجی در بین فعالین و توده های مردمی از جایگاه والایی برخوردار نیست . اقبال عمومی به ادامه کار وی کم است. شواهد حاکی از این است که مردم فرماندار جدید می خواهند که شایسته ، تازه نفس و بومی باشد، البته اینگونه افراد در سطح منطقه کم نیستند.

❇️سوم- فرماندار مرواه تپه نگاه دوگانه و متفاوتی به دو بخش شهرستان دارد. بررسی دقیق اقدامات انجام شده ، امکانات و اعتبارات تخصیص یافته گواه این مدعاست. رشد ناموزون در دو بخش مرکزی و گلیداغ نتیجه رفتار دوگانه است به گونه ای که بیشترین توجه و اعتبارات مراجعات به یک سمت و سو سوق پیدا کرده است که حتی باعث رنجش امام جمعه و شهروندان شده است.

❇️چهارم – شواهد و قرائن نشان می دهد تاجی برای ماندن تلاش می کند. مطلعین میگویند او برای حفظ قدرت به اکراد متوسل می شود چون می داند که وزیر کشور کرد خراسانی هست و اقوامش بصورت فصلی در شهرستان هستند.

❇️پنجم- همسو نبودن با امام جمعه و نماینده یکی از موارد بسیار مهمی است که باعث تلف شدن انرژی هایی میشود که اگر همسو بود میشد در جهت پیشرفت منطقه استفاده کرد.

❇️ششم – برخی ها محرومیت روستاهای طرح کوچ سد چایلی ازامکانات اولیه نظیر ممنوعیت ساخت وساز و کلیه انشعابات و.. را ناشی از تعلل و عدم توجه و ی می دانند. 9 سال می گذرد ولی هنوز نقطه کوچ روستاها مشخص نشده است ومردم همچنان در بلاتکلیفی و فلاکت به سر می برند.

❇️هفتم - توزیع نامتوازن اعتبارات راه و شهرسازی در دو بخش شهرستان هست که یک نمونه اش آسفالت نشدن جاده مشرف به بسطام دره ودادلی غزنین اشاره کرد علیرغم اینکه رئیس اداره راه سابق و فعلی از فرزندان روستاهای یادشده هست ولی هنوز که هنوز هست شاهد برخورداری آنها از نعمت راه آسفالته نیستیم. @ulkamizcom

❇️هشتم – از مهر سال گذشته تاکنون که یک و نیم سال گذشته است هنوز یکبار نشست خبری با دعوت و حضور همه خبرنگاران و اصحاب رسانه در فرمانداری شهرستان برگزار نشده است. برای آقای تاجی گویا فقط صدا و سیما رسانه است و بس.غافل از اینکه با وجود نعمت تلگرام انحصار شکسته شده و رسانه ملی برخلاف نامش با کاهش اقبال عمومی روبرو است.

❇️نهم - انتخاب یکی از روحانیون چنارلی بعنوان مشاور باعث نارضایتی اهالی شمال شهرستان قرار گرفته است. چگونه از حوزه علمیه ای که در یک قدمی فرمانداری قرار دارد مغفول می ماند و مهم اینکه برخی ها میگویند انتخاب وی بعنوان مشاور در پایان خدمتش برای استفاده از جایگاه چنارلی و حفظ میز میباشد.
❇️دهم - با این تفاسیر، آقای استاندار شهرستان مرزی مراوه تپه لایق بهترین هاست در این بازه زمانی می طلبد که اهتمام ویژه ای در انتصاب فرمانداری شایسته ، مردمی و بومی داشته باشید تا رضایتمندی مردم صادق و مشارکت جوی دیار مختومقلی حاصل شود. بی تردید در این مسیر نماینده شرق گلستان نیز با جنابعالی همراه و همگام خواهد شد. * مدیر سایت اولکامیز @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

لطیف جان آیدیم آیتماق به امر به معروف و نهی از منکر چه ارتباطی داره عزیز دل آخه
برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.