b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-06-07_01-57-12.jpgاولکامیز- در تعطیلات نوروزی امسال مهمترین رویداد سیاسی که در سطح ترکمن صحرا رخ داد نشست قرجه طیار ، شهرام غراوی و رامین نورقلی پور نمایندگان ثلاثه ترکمن صحرا سر یک سفره در کنار هم بود. نشستی مهم و دلگرم کننده در آغاز سال نو که از جهات مختلفی حائز اهمیت میباشد و امید است تداوم یابد. برای کسب اطلاع بیشتر از کم و کیف این نشست و آگاهی از جزئیاتش با آنه محمد بیات فعال سیاسی رسانه ای ترکمن گفتگویی از طریق مجزی انجام دادیم که در پی می آید . پرسشهای اولکامیز چنین بود :

✅در مورد جزییات این نشست توضیح دهید ؟
✅متولی این نشست کدام گروه سیاسی بود ؟

✅در این نشست چه مسائلی بحث و بررسی گردید ؟

✅ دستاوردها و نتایج این نشست سیاسی چه بود ؟

✅ آیا نشست های مشترک نمایندگان ترکمن تداوم خواهد داشت ؟

✅بعنوان یک فعال سیاسی ترکمن بفرمایید چه ضرورتی به نشست مشترک نمایندگان ترکمن احساس میشود ؟

❇️ توضیحات و پاسخ ِآنه محمد بیات را در این باره بی کم و کاست در ذیل میخوانید :

❇️ با سلام و درود خدمت مدیر پرتلاش سایت وزین اولکامیز . در جواب پرسشهای شما شاید نتوانم شفاف جواب بدهم متاسفانه خیلی از بزرگواران به دلایلی اعتقاد کمتری به مطبوعات و اطلاع رسانی دارند لابد نگرانی آنان قابل هضم باشد، به هر حال سعی میکنم در حدی بتوانم خوانندگان فهیم سایت فعال اولکامیز .

❇️سه تن از منتخبین ترکمن صحرا در مجلس برای اولین بار بعد از مدتها تلاش دوستان ، در غرب استان به میزبانی و همکاری یکی از دلسوزان به توسعه و همدلی استان تشکیل شد ، هماهنگی را میزبان و رییس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا و رییس ستاد دکتر روحانی در گنبد انجام. دادند.

❇️صحبتهایی خوب و بعضا حاشیه ای بسیاری صورت گرفت چون از ورود اولین مهمان تا آخرین نفر، یعنی 3 تن از بزرگواران حداقل دو و نیم ساعت طول کشید و 2 تن از نمایندگان همراهان بسیاری با خود به همراه داشتند.
در خصوص انتصابات و وحدت رویه 3 تن از نمایندگان ترکمن صحرا و تعامل با سایر نمایندگان استان و تشکیل دبیرخانه مشترک، عدم توازن خدمات رسانی و رشد شمال و جنوب گلستان ، بیکاری جوانان خصوصا در ترکمن صحرا و..... بحثهایی صورت گرفت و گاها پرسش و پاسخ و انتقادهایی از عزیزان داشتند.

❇️به نظر حقیر این نشست خروجی چندانی نداشت، واقعیت امر متاسفانه 2 تن از بزرگواران منتخبین ملت ترکمن هیچ گونه ارتباط و هماهنگی با هم ندارند و اختلاف آنان نیز کم نیست ، بهتر است در این خصوص از خود آقایان علت اختلاف سئوال کنید .

❇️ اینجانب بنا ندارم به همه سئوالات جنابعالی که ارادت ویژه بهت دارم جواب بدهم، یادآوری نمایم شخصا یک سوال از محضر نمایندگان کردم و یک پیشنهاد دادم، البته اعتراف نمایم خیلی از پرسشهای حضار بی پاسخ ماند ،

❇️سوال من این بود: با وجود 3 نماینده ترکمن صحرا چرا موفق نشدید یک ترکمن به معاونت استانداری گلستان بگمارید؟ و پیشنهاد دادم دبیرخانه مشترک برای حل مشکلات مشترک حوزه های نمایندگان ترکمن صحرا و هماهنگی با سایر نمایندگان تشکیل دهند.

❇️ یکی از نمایندگان با پیشنهاد من شدیدا مخالفت کردند، یکی سکوت کرد و سومی استقبال کرد و اعلام داشت: برای هماهنگی و تعامل نیاز به دبیرخانه مشترک داریم .

❇️ و اما در خصوص سئوالم یکی از عزیزان نماینده چنین گفت: افراد شاخص، شایسته و رزومه دار بین ترکمنها نداریم اگر دارید اعلام نمایید!!

❇️ در جواب سوال سوم که آیا چنین نشستهای تدوام خواهد داشت؟ عرض شود : فکر نکنم دیگر نشستی سه جانبه بین آنان صورت بگیرد .

❇️ چنین نشستهای لازم و ضروری است وحدت و همدلی ،توسعه و رشد اقتصادی و فرهنگی منطقه گلستان خصوصا شمال استان را به دنبال خواهد داشت.

❇️ قطعا هر نشستی ولو ضعیف نتایجی را به دنبال دارد حقیر از نشست فوق اقناع نشدم بیشتر تعارفات خشک و خالی بود، دیگر نیاز به نشست مجدد نمی بینم، مگر دوستان نماینده در رفتارشان تجدید نظر نمایند.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.