اولکامیز- امان محمد خوجملی : اخیراً اعضای هیئت رئیسه ی حوزه ی شهرستانها ی حزب اتحاد ملت ایران در استان گلستان دیداری یک و نیم ساعته با استاندار گلستان داشتند. در این دیدار 14 تن از مسئولان حزب مسائل سیاسی ، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و کشاورزی و محلی را با استاندار در میان گذاشتند تا استاندار برای این مشکلات چاره اندیشی کند. در این دیدار دکتر علی رضا عبداللهی که خود در رشته اقتصاد درس خوانده و کارمند استانداری می باشد مطالبی خوبی را در خصوص معضلات و مشکلات اقتصادی بیان کردند و گفتند:

((مشکل اقتصادی ما سیاسی است. تا زمانیکه این مشکل حل نشود بقیه تلاشها راه به جایی نخواهد برد)). به نظر می رسد این مشکل به شرح تفسیر بیشتری نیاز دارد که دکتر عبداللهی نتوانست به علت ذیق وقت آنرا مطرح کند. بنده ضمن تایید سخنان دکتر عبداللهی نظر چند نفر از صاحب نظران را که در رسانه ها مطرح شده است یادآوری می کنم.

1- خیلی از صاحب نظران سیاست خارجی ایران را صلح آمیز نمی دانند و با این سیاست تنش آمیز که همه اش در اختیار دولت هم نیست و گاهی در سخنان مسئولان مختلف بیان می شود سرمایه گذاران خارجی به ایران نخواهند آمد. حتی بیشتر سرمایه های داخلی هم به خارج مهاجرت می کنند. چون سرمایه چه داخلی و چه خارجی برای سرمایه گذاری محل امن می خواهد که حد اقل افق چشم انداز آن سی سال آینده را مناسب و امن ترسیم نماید.

2- برخی از صاحب نظران هم معتقدند تا زمانیکه ایران از شعارهای ایئولوژیک دست برنداشته و روابط خود را بر اساس منافع ملی با غرب و مخصوصاً امریکا عادی سازی نکند این مشکلات همچنان خواهد بود. چون دشمنان ایران مانند امریکا و اسرائیل و عربستان سعودی می دانند بزرگترین ضعف ایران در اقتصاد است. آنها به همین تقطه ضعف فشار وارد می کنند که تا ایران به زانو در بیاید. تمام برنامه های ترامپ در خصوص برهم زدن برجام(توافق هسته ای) هم در همین راستا ارزیابی می شود که ایران از مزایای بر جام بهره مند نشود تا قبل از خروج احتمالی امریکا خود از آن خارج شود. تا ادامه تحریمها را پی بگیرند. دیگران را هم در صورت همکاری با ایران با جریمه های سنگین مجازات نمایند.

3- یکی ازاقتصاددانان مطرح کشور چند وقت پیش اعلام کرده بود اگر ما بخواهیم همین وضعیت فعلی را حفظ بکنیم سالانه به 70 الی 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم. تمام درآمدهای نفتی ما هم به امور جاری خرج می شود. اگر این مقدار(70 الی 100 میلیارد دلار) سرمایه گذاری هم جذب شود حدود دو الی سه سال طول می کشد تا جواب دهد وبه اشتغال تاثیر گزارد.

4- گفته می شود یکی از مشکلات اساسی کشور این است که احزاب و جناحهای سیاسی کشور هنوز جمع بندی وتوافق روشنی در مورد منافع ملی ندارند که چه چیزی منافع ملی است یا نه، تا همه در مورد رعایت آن اجماع داشته باشند. به خاطر همین گاهی اوقات از تریبونهای رسمی و نمازهای جمعه سخنانی گفته می شود که باعث حیرت و تعجب همگان می شود که فکر می کنند این حرفها به نفع کشور و ملت است. به هرحال در کشور ما سخنان غیر مسئولانه کم نیست که دود آن سخنان ناپخته به چشم همه می رود.

5- اینها همه و هزاران مسئله دیگرمانند دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد، عدم پرداخت مالیات توسط برخی نهادها، سیاسی بودن قوه ی قضائیه، رقابتی نبودن اقتصاد، مشکلات موئسسه های مالی، رانتها و اختلاسها در ارتباط با اقتصاد کشور هستند که سیاست در مورد آن تصمیم می گیرد. اگر این تصمیمهای اساسی و ضروری به موقع گرفته نشود مشکلات ما روز به روز و سال به سال سنگینتر و پیچیده تر و در عین حال حل آنهم مشکلتر خواهد شد. امید است این تصمیم نهایی و فیصله بخش هر چه زودتر گرفته شود تا راه برای حل مشکلات هموار شود.18/12/1396
Id @akhojamli


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.