b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-03-06_21-37-29.jpgاولکامیز- در حالیکه به مناسبت تعطیلات نوروزی مسابقه جذب مسافران و گردشگران در شهرهای کوچک و بزرگ کشور آغاز شده است و شهرداران و مسئولین شهری و شهرستانی و استانی با تبیین برنامه های متنوع و جذاب و ارائه بیشتر خدمات به مسافرین می کوشند تا در این مسابقه اقتصادی گوی سبقت را از دیگر رقبا بربایند شهردار مرواه تپه نیز در اقدامی شایسته برای اولین بار به برپایی دهکده گردشگری در ایام نوروز همت می گمارد . کاری سترگ که اگر با کیفیت و نظم و قوت انجام شود دستاورد و نتایج مثبتی برای این شهر مرزی و محروم به ارمغان خواهد آورد.

❇️ اولین شهردار زن استان گلستان که نامش یادآور بهار و طبیعت سبز و زیباست دو هفته مانده به سال 97 به منظور تشریح برنامه ها و فعالیت های شهرداری و شورای شهر مرواه تپه نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار کرد که مهم ترین بخش های سخنان بیگی زاده شهردار مراوه تپه به قرار ذیل بود :

❇️ مراوه تپه جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوانی دارد ولی هنوز گمنام و ناشناخته مانده است. باید کاری کنیم که این زیبایی ها و نقاط تفریحی دیده شوند.

❇️در نظر داریم برای اولین بار در ایام نوروزی دهکده گردشگری را در پارک شهر برای مسافرین و علاقمندان برگزار کنیم . برپایی دهکده گردشگری استارت اولیه است. زمینه ای خواهد شد تا سال های دیگر مسافران با شور و شوق بیشتری به مرواه تپه بیایند. اصحاب رسانه در جهت معرفی اماکن و طبیعت بکر و زیبای مراوه تپه و تبلیغ این برنامه های دهکده گردشگری کمک کنند .

❇️برپایی آلاچیق ها و چادرهای مربوط به غذاهای سنتی ، صنایع دستی ترکمنی ، عکاسی با لباسهای سنتی از جمله برنامه های ماست. همچنین برای پخت نان سنتی تنورهایی تعبیه کردیم. به علاقمندان خدمات سوارکاری و شترسورای و عکاسی با اسبان و شترهای محلی ارائه می دهیم.

❇️با همکاری اداره ارشاد شب های موسیقی را در تعطیلات نوروزی خواهیم داشت که هنرمندان محلی به اجرای موسیقی می پردازند. به همین منظور مشکل کم بودن روشنایی محیط پارک در شب را رفع خواهیم کرد.
❇️نگاه شهرداری برای امسال در دهکده نوروزی کسب درآمد نیست. غرفه ها را رایگان در اختیار متقاضیان دارای شرایط قرار می دهیم.
❇️شهر را برای ورود مسافران آماده می کنیم. زیباسازی و رنگ آمیزی محیط شهر را شروع کرده ایم.

❇️برای استفاده کودکان وسایل و مجموعه بازی پارک شهر را افزایش می دهیم. با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هماهنگ کردیم تا در ایام نوروزی برنامه آموزش سفال راه اندازی کنیم.
❇️اسکان مسافرین در مدارس انجام می شود که آموزش و پرورش شهرستان متولی آن است.
❇️در این نشست خبری بگ سوداگر عضو شاخص شورای شهر مرواه تپه نیز حضور داشت و به ایراد دیدگاهش پرداخت.
❇️خبرنگاران رسانه های جمعی از جمله کانال و سایت اولکامیز، صدا و سیمای گلستان ، کانال خبرهای مهم مرواه تپه، پیام مراوه تپه و کانال شهرداری مراوه تپه حضور داشتند.
❇️گفتنی است این نشست که در نوع مهم و قابل توجه بود. چرا که اولین نشست خبری یکی از مسئولین مراوه تپه در طی یک سال اخیر به شمار می رود. هنوز هیچکدام از روسای ادارات و نهادها و ارگانها در طی یک سال با رسانه های جمعی نشست خبری برگزار نکرده اند. امید که نشست خانم شهردار فتح بابی برای دیگر مسئولین شهرستان جهت پاسخگویی به سئوالات اصحاب رسانه باشد. / لطیف ایزدی @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.