b_150_100_16777215_00_images_nevisandegan_latif.jpgاولکامیز- آیا شایستگان ترکمن به پاس ۴۰ ساله شدن انقلاب به سمت فرماندار گنبد منصوب خواهند شد؟ آیا استاندار گلستان می تواند برای اولین بار تابوی عدم راهیابی نخبگان این قوم به کرسی فرمانداری گنبد را بشکند ؟ این قفل کی باز می شود ؟ و . . . اینها سئوالی است که در روزهای آتی پاسخ آن روشن خواهد شد. ترکمنها با مشارکت حداکثری خود در انتخابات بیش از 80 درصد به روحانی رای داده اند و این حق انهاست که در قبال آرای شان، انتظارت و خواسته های معقول و منطقی از دولتمردان داشته باشند. در کنار سهیم شدن عادلانه در ثروت و مدیریتهای کشوری، استانی و شهرستانی، یکی از مطالبات جدی آنها کسب جایگاه فرمانداری گنبد میباشد. گنبد دومین شهر استان گلستان و اولین شهر ترکمن صحراست. در این دیار امن و وفادار همه نگاهها به این شهر توریستی و تاریخی است .

❇️ در شرایطی که در ادوار مختلف سیاسیون ترکمن می توانند به مجلس راه بیابند و منشأ خدمت به ملت و میهن شوند به طریق اولی در جایگاه فرمانداری هم می توانند مفید و موثر باشند ، ولی این چه سر و رازی است که شایستگان این قوم چهار دهه است از این مسئولیت محروم هستند؟ آیا کرسی فرمانداری گنبد مهمتر از نمایندگی مجلس است که قفل آن هنوز گشوده نشده است؟ آیا این بار کلید روحانی این قفل را باز می کند ؟

❇️ اکثریت جمعیت شهرستان گنبد را ترکمنها تشکیل می دهند مطالبه داشتن یک فرماندار بومی اهل سنت حق آنهاست و این خواسته به ضرر نظام و یا برخلاف امنیت ملی نیست چرا که انتصاب فرمانداران شایسته ترکمن باعث تقویت وحدت، اخوت و افزایش همدلی و امید می شود. 
❇️این قوم مرزبان و مشارکت جو که در تمام صحنه های انقلاب از انتخابات تا دفاع مقدس و مراسم های مذهبی ، ملی انقلابی حضوری حماسی دارند چرا نمی توانند هم راستا با جنس، زبان ، مذهب و فرهنگ خود فرماندار داشته باشند چنانکه دیگران دارند؟ و یا اینکه آیا در گنبد با قحط الرجال مواجه هستیم؟ این سئوالی است که باید استاندار گلستان پاسخگو باشند .

❇️ به باور این قلم وجود فرماندار ترکمن در گنبد با سه ویژگی دلسوزی، مدیریت و توانمندی می تواند بیشتر از دیگران قوت ها، ظرفیت ها را بشناسد و مشکلات و کاستیها را رفع نماید. اعتماد و مشارکت مردم را بیشتر جلب کند. در بین مردم یک حس خوب و خوشایند ایجاد نماید و انرژی مثبت به جامعه تلقین کند.

❇️ انقلاب 40 ساله شد و به دوران تثبیت و پختگی رسید. این شرایط ایجاب می کند که نماینده عالی دولت تدبیر وامید در شهرستان گنبد یکی از شایستگان ترکمن باشد. چرا که آنها در گنبد بیشتر از دیگر اقوام استحقاق این جایگاه را دارند. بیشترین رای را به دکتر روحانی دادند. در همه حال حامی دولت اعتدال بودند و مثل برخی ها برای کسب منافع رنگ عوص نکرده اند. 

❇️ در دولت اصلاحات، آق قلا و بندرترکمن و دولت مهرورزی گمیشان و مراوه تپه از فرماندار بومی و اهل سنت برخوردار شدند که برای نظام یک امتیاز بود. ولی هنوز در کمال شگفتی در گنبد و کلاله این مهم صورت نگرفته است. اگر تحقق می یافت هیچ آسیب و ضربه ای هم به نظام نمی رسید بلکه مایه عزت و آبرو بود. به مصلحت و منفعت جامعه بود. ظرفیت بالای نظام را نشان می داد و اعتبار نظام را بالا می برد و مشارکت اهل سنت در مدیریت ها نمایان تر میشد. هر چند آقای استاندار در انتصاب فرماندار کلاله اشتباه کرد ولی امیدواریم که در مورد گنبد خطا نکند و با وسواس و دقت بیشتری مصالح و منافع عمومی جامعه را در نظر بگیرد.
❇️رهبر معظم انقلاب در دیدار با ارتش، فساد و تبعیض را دو معضل بزرگ کشور دانستند و گفتند: "مسئولین در رفع فساد و تبعیض تلاش کنند. مردم نسبت به فساد و تبعیض گلایه دارند. " این سخن بجا و درستی است که باید همه مسئولین به آن عمل نمایند. 

❇️آقای استاندار به باور نگارنده، عدم استفاده از شایستگان ترکمن در پست فرمانداری ویژه گنبد یکی از نمونه های بارز مصادیق " تبعیض " است که در افکارعمومی بازتاب منفی می گذارد و دلها را نامید می کند. به این تبعیض پایان دهید و بگذارید اقوام بصورت عادلانه و با توجه به وزن سیاسی و جمعیتی شان‌ برای توسعه و آبادانی شهر و دیارشان بکوشند. بدون شک این تصمیم درست دل دلسوزان نظام را شاد خواهد کرد و بازتاب بین المللی خواهد داشته و همدلی و انسجام اقوام را بیشتر خواهد کرد.

❇️ آقای مناف هاشمی در این مسیر از نگاههای انحصارطلبانه و امنیتی نباید هراسید و از فشار افراد و گروههایی که معلوم نیست به حسن روحانی رای داده اند نباید هیچ تردیدی به خود راه داد بلکه با اقدام انقلابی" آتش به اختیار" به این تبعیض پایان دهید و در حفظ منزلت ترکمنها که توصیه دکتر روحانی است جامه عمل بپوشانید. / والسلام ۲۵ بهمن ۹۶
 * لطیف ایزدی مدیر اولکامیز
@ulkamizcom

 


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • آقای ایزدی، واقعا خودتان به این اعتقاد دارید که یک فرماندار ترکمن برای گنبد انتصاب کنند حتی از میان ضعیفترین هایش که فقط سمبل باشد.
  اولکامیز- ما با یا انتصاب افراد ضعیف در پست های مختلف از هر قوم و نژاد مخالفیم. دراین یاداشت اگر توجه کنید بکارگیری از شایستگان ترکمن در سمت فرمانداری تاکید شده است .

  آخرین بار در تاریخ حدودا 3 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
 • مهمان - حسینعلی

  به نظر من فارس و ترکمن فرق نداره
  یکی باشه خدمت کنه

 • مهمان - شهروند

  اون که آره یکی باشه خدمت کنه ولی چرا تا حالا از قوم ترکمن کسی را فرماندار گنبدکاووس انتصاب نکردند که بیشترین جمعیت ترکمن را هم دارد یعنی تواین چهل سال یه ترکمن شایسته برای فرمانداری گنبدکاووس پیدا نشده یا نخواستند پیدا کنند !! امیدوارم این طلسم شکسته شودتا شایستگان ترکمن هم برای خدمت به مردم گنبد بکار گرفته شوند .

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.