b_150_100_16777215_00_images_photo_2018-01-20_16-34-01.jpgبه گزارش کانال اولکامیز انتصاب میر محمد غراوی به سمت معاونت استانداری گلستان با حواشی مختلفی همراه باشد. انتصابی که در فضای مجازی بازتاب گسترده ای یافت و بحث برانگیز بود. موافقان و مخالفینی داشت ولی تعداد مخالفان به مراتب بیشتر بود. این اقدام قابل تامل استاندار گلستان با انتقادات و اعتراضات جدی برخی از فعالین تاثیرگذار اصلاح طلب و اعتدالگرای ترکمن صحرا مواجه شد. 

اولکامیز با توجه به رسالت انعکاش دیدگاه های مختلف در خصوص مسائل سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، مدیریتی و . . . و همچنین تبادل افکار و تضارب آرا ، این سئوال را با جمعی از سیاسیون و فعالین ترکمن صحرا مطرح نمود : " دیدگاه شما در باب اقدام اخیر استاندار گلستان در خصوص انتصاب میرمحمد غراوی به معاونت استانداری گلستان چیست ؟ موافق هستید یا مخالف ؟ دلایل خود را بنویسید ؟ "
پاسخ برخی از چهره ها همچون جبار ایری، دکتر سارلی ، دکتر سعید یلقی هر یک بصورت مستقل در کانال اولکامیز منتشر گردید ولی برخی دیگر از فعالین نیز پاسخ های نسبتا کوتاه دادند که در ذیل می خوانید : @ulkamizcom
آنامحمد بیات کسی با نوشتن مطلب انتقادی " دهن کجی استاندار به ترکمنها و اهل سنت " استارت اولیه را زد و چراغ مخالفتها و اعتراضات را روشن ساخت در پاسخ به این سئوال نوشت : با انتصاب میر محمد غراوی در پست یکی از معاونین استانداری گلستان موافق نیستم دلیل اصلی مخالفتم، چون ایشان مدیر ارشد احمدی نژاد بود ومدیر توانمندی هم نیست.
این فعال سیاسی شاخص ترکمن افزود: اگر استاندار بخواهد به نام گزینه ترکمن از وی بهره برداری تبلیغی کند سخت در اشتباه است وی تنها از ترکمن بودن ، جزء فامیل هیچی ندارد، رزومه میرمحمد دوست استاندار بودن میباشد.
دبیر مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا و عضو حزب اتحاد ملت ایران شاخه گنبد اظهار داشت : این حرکت اشتباه دکتر هاشمی آرای یکدست ترکمنها واهل سنت که به سبد دکتر روحانی رفت را خدشه دار میکند. استاندار از فعالین ترکمن ستاد روحانی در این خصوص رسما عذر خواهی کند، کسب کرسی یکی از معاونت های استانداری خواسته ماست.
فرهاد کرعضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشگاه های استان گلستان نوشت : شناختی ندارم . ولی کمیته اهل سنت ستاد دکتر روحانی انتظار حداقل یک معاون استانداری و دو تا سه مدیرکل استانداری ( از میان نیروی های اهل سنت استان گلستان) را داشت که تا حال چنین اتفاقی نیفتاده است.
این فعال سیاسی بندرترکمنی افزود: استاندار محترم و نمایندگان استان خصوصا از سه نماینده اهل سنت ، مردم عملکرد دیگری داشتند که متاسفانه نرخ مشارکت اهل سنت و نیز آرا در سبد روحانی با این انتصاب هم خوانی ندارد. البته نماینده ولی فقیه هم رای اولش در مجلس خبرگان رهبری را مدیون اهل سنت است ( این دوره و نیز خصوصا دوره ی قبل ) توقع دارند مردم اهل سنت استان پاسخ محبت هایشان را جور دیگری دریافت می کردند.
وی افزود: البته حق هر مدیری است که زیر مجموعه خود و تیم کاری را انتخاب کنند ...این که فرد مورد نظر سهم است یا نه در اولویت نیست ٬ اصل تجارب کاری و تخصص و مدیریت افراد است که بتواند در مسئولیت خود کارآمد و مفید باشد ... این فرد رزومه کاری بسیار قوی و خوبی دارد که امید می رود تحول خوبی در استان بوجود خواهد آورد .
رشید نافعی دانشجوی مقطع دکترای رشته مدیریت اطلاعات و دانش که در سودای کرسی قرمزمجلس است و زودهنگام با شعار "موج شین " وارد کارزار انتخاباتی شده است در پاسخ به این سئوال نوشت : با عنایت به اینکه بحث نیروی انسانی و افراد در امر توسعه پایدار از الزامات اساسی میباشند و با تغییر دولتها تغییر مدیریتها نیز یک امر طبیعی و منطقی میباشد.
این فعال سیاسی سیمین شهری ساکن گرگان افزود: اگر تدابیری اندیشیده شود و مکانیزمی تعریف شود تا در کنار سایر شاخص های صلاحیتی' نظر کارمندان هر اداره کل درانتخاب مدیران کل اخذ شود شایسته خواهد بود چرا که در این صورت چون کارمندان در انتخاب مافوق نظرشان جلب شده است رضایت اداری حداکثری جلب شده و نیروها احساس حرمت بیشتری خواهند کرد که نهایتا به انگیزش کارآیی بیشتر و کمک به توسعه استان خواهد بود.
وی افزود: از این جهت گفته میشود اخیرا درمجموعه استانداری دو تا انتصاب صورت گرفت یکی مدیرکل و دیگری معاون استاندار بود که در مورد هردو انتصاب افکار عمومی حساسیت نشان داد برای اولی واکنش خوب ولی دومی واکنشها بی تفاوتی و خوب نبود. امید است با نگاه بهینه شاهد تقریب افکار توسعه گرا باشیم .
سلیمان هاشمی فعال سیاسی گنبد اولین نفری بود که به این سئوال پاسخ داد .
کاندیدای شاخص ادوار مجلس در عبارات کوتاه نوشت : اگر انتصاب ایشان به این معنی است که سهم یکنفر ترکمن را در معاونت اشغال بکند مخالف هستم. برای گزینه دیگر مساعدت بشود مشکلی نیست. @ulkamizcom

سایت اولکامیز, [۲۰.۰۱.۱۸ ۲۳:۳۳]
ادامه مطلب :
رحمت الله پران دوجی فعال سیاسی اصلاح طلب کوتاهترین جواب را داد. رئیس ستاد روحانی در مراوه تپه فقط به این جمله بسنده کرد : ازش شناخت ندارم .
حامد دلیجه فعال سیاسی آق قلایی وعضو جبهه سیاسی همدلان صحرا نوشت : موافقم . چون وی با سابقه فراوان در پستهای گوناگون اجرایی می تواند تحول چشم گیری در توسعه عمرانی استان ایجاد نماید . @ulkamizcom
سعید ایگدری فعال سیاسی گرگانی نوشت در باب انتصاب مهندس میر محمد غراوی باید به ایشان زمان داد و بازخورد عملکرد و کارایی ایشان را مشاهده نمود. امید است انتصابات بر اساس کارآیی و شایستگی باشد. چه بهتر که فرا قومی و حتی فرا جناحی عمل شود.
لطیف ایزدی مدیر اولکامیز نوشت: این اقدام استاندار گلستان برخلاف سیاست تدبیر و امید بود. سیاستی که در راستای مشارکت متعادل اقوام و اهل سنت در سطوح مختلف مدیریتی تلاش می کند و به نظرات گروههای مرجع سیاسی ارزش و بها می دهد.
عضو حزب اتحاد ملت شاخه گنبد افزود: در ترکمن صحرا قحط الرجال نیست . مدیران قوی و کارآمدی هستند که از پس این مسئولیت سنگین برآیند. کسانی که هم برای پیروزی حسن روحانی در انتخابات تلاش فراوانی کردند و هم از پشتوانه اجتماعی و اقبال عمومی برخوردار هستند. بی تردید انتصاب این گونه مدیران برای استاندار نقطه قوت محسوب میشد.
وی افزود: آقای مناف هاشمی با این اقدام عجیب و سئوال برانگیز و آوردن یک مدیر احمدی نژادی همه را شگفت زده کرد و بذر ناامیدی را کاشت. این اقدام استاندار آب سردی به جمع کثیری از فعالین اصلاح طلبان و اعتدالگرای ترکمن ریخت و این به مصلحت نبود و ایشان باید به افکار عمومی ترکمن صحرا پاسخگو باشند.
لازم به ذکر است چهار نفر از چهره های سیاسی ، دکتر حکیم کوچکی رئیس مجمع تدبیرو امید ترکمن صحرا، امان قلیچ شادمهرفعال فرهنگی – سیاسی شاخص ، نورمحمد کوسه غراوی رئیس حزب اعتدال در مرواه تپه و رشید خرمالی فعال انتخاباتی گنبدی به سئوال اولکامیز در مورد انتصاب غراوی به معاونت استانداری پاسخ ندادند. @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - جلال

    با سلام . دوست گرامی جناب اقای ایزدی . به نظر می رسد تنها گروهی که با این انتصاب مخالف است تیم الکامیز و افراد وابسته به آن مانند آقای خوجملی ، بیات و چند نفر دیگر می باشند بسیاری از افراد نیز با این انتصاب موافقند. و شما تلاش دارید با افرادی مصاحبه نمایید که از قبل خبر دارید که مخالف این انتصاب هستند. در صورتی که پست معاونت استانداری یک پست کاملاً تخصصی و حرفه ای می باشد و فرد مورد نظر باید سوابق عمرانی و اجرایی داشته باشد و صرف وابستگی سیاسی به گروه یا جناح دلیل بر انتصاب در این پست نیست . افرادی را که تیم شما و جبهة همدلان صحرا برای این پست مد نظر داشتند حتی سابقة یک روز کار اجرایی و عمرانی را نداشتند ، پس چطور مدعی اینگونه پست ها هستید. نکتة دیگر اینکه شما مرتب در مقالات خود به رای دادن ترکمن ها به دولت روحانی اشاره کرده و منت می گذارید ، در صورتی که همة مردم ایران به خصوص ترکمن ها وظیفه دارند در انتخابات و سرنوشت خود مشارکت نمایند و منتی بر نظام ندارند و مگر به غیر از روحانی به کس دیگری می توانستند رأی دهند؟ و نکتة آخر اینکه خواهشاً خواسته های قلبی خود و گروهتان را به کل ترکمن ها نسبت ندهید. "پخش نظر بینندگان نشانة تعهد رسانه ای شماست"

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.