b_150_100_16777215_00_images_33.jpgاولکامیز- بایرام قولجانی فعال پیشکسوت انتخاباتی شهرستان گنبد در پیشنهادی درمورد  یاشولی ها نوشت : وجود یاشولی ها در انتخابات مجلس و شورای شهر روستا از ضروریات است اما چاره ای اندیشیده شود تا یاشولی ها از انحرافات اجتماعی مصون بمانند لذا پیشنهاد میشود اعضای یاشولی ها و امین اعضا با نظر نمایندگان کاندیداها انتخاب و مصوبات با نظارت آنها اجرا گردد. برای فراهم نمودن مقدمات تشکیل یاشولی ها، امین اعضا، هیئت نظارت، هیئت مؤسس موقت متشکل از قرجه طیار نماینده فعلی – صمد بردی پور – سلیمان هاشمی - نماینده یاشولی ها و نماینده امین اعضا تعیین و پس از انتخاب هیئت نظارت منحل گردد.

مراحل انتخاب و معرفی کاندیدا به شیوه ذیل باشد :

1-از مجموع کاندیداهای تایید شده با رای مخفی یک دوم توسط امین اعضا انتخاب و به یاشولی ها معرفی میشود.

2-نصف منتخبین امین اعضا توسط یاشولی ها با رای مخفی انتخاب و بعنوان منتخبین یاشولی به مردم معرفی میشوند در وضعیت حساس یک نفر با رای مخفی توسط یاشولی ها و نظارت با رای مخفی انتخاب و به عنوان منتخب یاشولی ها اعلام می گردد. اما در این باب توججه به سه تذکر ضروری است :

تذکر 1 –در انتخاب امین اعضا  از تمرکز در یک تقطه جدا خودداری شود

2-در روستاها از کلیه طوایف با مشورت بزرگان آن روستاها انتخاب شود.

3-کلیه هزینه های ایاب و ذهاب ، پذیرایی ، فتوکپی و عکس و تبلیغات  یاشولی ها، هیئت نظارت و امین اعضا توسط کاندیداها تامین و پرداخت می شود. 


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - توانا

  با تشکر از دیدگاه این بزرگوار نکته ای مد نظر قرار میگیرد و سئوالی پیش می آید که معمولا در انتخاب هیئت موسس چه دائمی و یا موقت در انتخابات شرکت های سهامی و عام و تعاونی ها افرادی که کاندید حضور در انتخابات میباشند در هیئت موسس حق حضور نخواهند داشت لذا این مورد را بایستی حتما مدنظر قرار داد باقی مسائل که بماند خیلی ابتدایی عنوان گردیده است و باید اساسنامه و .... شرایط خاص خودش را داشته باشد . باری حرکت به این سمت خوش یمن و مفید فایده خواهد بود و در شرایط فعلی و قبل از شور و شوق انتخاباتی و با دید باز انجام دادن این مورد بنفع ملت گنبد و منطقه خواهد بود تا سوءاستفاده کنندگان در این قضیه بفرض نداشتن زمان با عجله و فوریت به اهداف از پیش تعیین شده خود دست نیابند ممنون

 • مهمان - علی

  خودم عقل دارم وخودم انتخاب میکنم لازم نیست کسی برام انتخاب کنه

 • مهمان - شهروند ترکمن

  آیا این سه نفر کاندیدای مورد اشاره قیم تمام کاندیداهای احتمالی دیگر هستند؟

 • مهمان - حاجی گدی

  تعجب بنده این است که قبل و حین انتخابات مختلف انواع فعالیت برای تشکیل گروه های یاشولی یا مصلاحت انجام و هزاران طرح و نقشه کشیده می شود و وقتی که انتخابات تمام شد و فرد مورد نظر انتخاب گردید همه به خانه رفته به علت خستگی میخوابند!تا انتخابات بعد دوباره همان آش و همان کاسه!این همه زحمت فقط برای این که یک ترکمن انتخاب شود؟مگر قرار نبود این آدم خودی بیانگر درد و دل شما باشد؟آیا از منتخبین خود پرسیدید که چرا بودجه های آنچنانی به جاهائی که نباید برود می رود؟چه کاری برای ناکارآمدی و فساد انجام دادند؟2/3 بودجه که دولت مدعی است که در اختیارش نیست کجا می رود؟از منتخبین شورا ها هم که انگار نه انگار!

 • مهمان - آچیک

  با احترام به طرفداران یاشولی گری ؛بهتر است بساط یاشولی لی گری قومی را برچینیم وبه شایستگان شهرستان فارغ از قومیت ومذهب درجهت تعمیق وحدت واقعی وتوسعه اجتماعی واقتصادی وسیاسی گام برداریم ؛حق گرفتنیست اما نه با تعصبات صرف قومی بلکه با وحدت وافزایش ارتباطات درون وبرون منطقه ای وبا مجاری قانونی.

 • مهمان - سخاوی

  راه نجات فقط دمکراسی واقعی با تمام ملزومات و ضروریات شناخته شده اش ، بخصوص تشکلهای حزبی با برنامه مشخص و مدون برای ایران یکپارچه . هر چیز دیگری ، بطور عام و خاص ، منطقه ای و ملی ،جز بازی بزرگان ، برای حفظ و افزایش قدرت و منافع شخصی و باندی نیست .

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

لطیف جان آیدیم آیتماق به امر به معروف و نهی از منکر چه ارتباطی داره عزیز دل آخه
برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.