b_150_100_16777215_00_images_33.jpgاولکامیز- بایرام قولجانی فعال پیشکسوت انتخاباتی شهرستان گنبد در پیشنهادی درمورد  یاشولی ها نوشت : وجود یاشولی ها در انتخابات مجلس و شورای شهر روستا از ضروریات است اما چاره ای اندیشیده شود تا یاشولی ها از انحرافات اجتماعی مصون بمانند لذا پیشنهاد میشود اعضای یاشولی ها و امین اعضا با نظر نمایندگان کاندیداها انتخاب و مصوبات با نظارت آنها اجرا گردد. برای فراهم نمودن مقدمات تشکیل یاشولی ها، امین اعضا، هیئت نظارت، هیئت مؤسس موقت متشکل از قرجه طیار نماینده فعلی – صمد بردی پور – سلیمان هاشمی - نماینده یاشولی ها و نماینده امین اعضا تعیین و پس از انتخاب هیئت نظارت منحل گردد.

مراحل انتخاب و معرفی کاندیدا به شیوه ذیل باشد :

1-از مجموع کاندیداهای تایید شده با رای مخفی یک دوم توسط امین اعضا انتخاب و به یاشولی ها معرفی میشود.

2-نصف منتخبین امین اعضا توسط یاشولی ها با رای مخفی انتخاب و بعنوان منتخبین یاشولی به مردم معرفی میشوند در وضعیت حساس یک نفر با رای مخفی توسط یاشولی ها و نظارت با رای مخفی انتخاب و به عنوان منتخب یاشولی ها اعلام می گردد. اما در این باب توججه به سه تذکر ضروری است :

تذکر 1 –در انتخاب امین اعضا  از تمرکز در یک تقطه جدا خودداری شود

2-در روستاها از کلیه طوایف با مشورت بزرگان آن روستاها انتخاب شود.

3-کلیه هزینه های ایاب و ذهاب ، پذیرایی ، فتوکپی و عکس و تبلیغات  یاشولی ها، هیئت نظارت و امین اعضا توسط کاندیداها تامین و پرداخت می شود. 


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان - توانا

  با تشکر از دیدگاه این بزرگوار نکته ای مد نظر قرار میگیرد و سئوالی پیش می آید که معمولا در انتخاب هیئت موسس چه دائمی و یا موقت در انتخابات شرکت های سهامی و عام و تعاونی ها افرادی که کاندید حضور در انتخابات میباشند در هیئت موسس حق حضور نخواهند داشت لذا این مورد را بایستی حتما مدنظر قرار داد باقی مسائل که بماند خیلی ابتدایی عنوان گردیده است و باید اساسنامه و .... شرایط خاص خودش را داشته باشد . باری حرکت به این سمت خوش یمن و مفید فایده خواهد بود و در شرایط فعلی و قبل از شور و شوق انتخاباتی و با دید باز انجام دادن این مورد بنفع ملت گنبد و منطقه خواهد بود تا سوءاستفاده کنندگان در این قضیه بفرض نداشتن زمان با عجله و فوریت به اهداف از پیش تعیین شده خود دست نیابند ممنون

 • مهمان - علی

  خودم عقل دارم وخودم انتخاب میکنم لازم نیست کسی برام انتخاب کنه

 • مهمان - شهروند ترکمن

  آیا این سه نفر کاندیدای مورد اشاره قیم تمام کاندیداهای احتمالی دیگر هستند؟

 • مهمان - حاجی گدی

  تعجب بنده این است که قبل و حین انتخابات مختلف انواع فعالیت برای تشکیل گروه های یاشولی یا مصلاحت انجام و هزاران طرح و نقشه کشیده می شود و وقتی که انتخابات تمام شد و فرد مورد نظر انتخاب گردید همه به خانه رفته به علت خستگی میخوابند!تا انتخابات بعد دوباره همان آش و همان کاسه!این همه زحمت فقط برای این که یک ترکمن انتخاب شود؟مگر قرار نبود این آدم خودی بیانگر درد و دل شما باشد؟آیا از منتخبین خود پرسیدید که چرا بودجه های آنچنانی به جاهائی که نباید برود می رود؟چه کاری برای ناکارآمدی و فساد انجام دادند؟2/3 بودجه که دولت مدعی است که در اختیارش نیست کجا می رود؟از منتخبین شورا ها هم که انگار نه انگار!

 • مهمان - آچیک

  با احترام به طرفداران یاشولی گری ؛بهتر است بساط یاشولی لی گری قومی را برچینیم وبه شایستگان شهرستان فارغ از قومیت ومذهب درجهت تعمیق وحدت واقعی وتوسعه اجتماعی واقتصادی وسیاسی گام برداریم ؛حق گرفتنیست اما نه با تعصبات صرف قومی بلکه با وحدت وافزایش ارتباطات درون وبرون منطقه ای وبا مجاری قانونی.

 • مهمان - سخاوی

  راه نجات فقط دمکراسی واقعی با تمام ملزومات و ضروریات شناخته شده اش ، بخصوص تشکلهای حزبی با برنامه مشخص و مدون برای ایران یکپارچه . هر چیز دیگری ، بطور عام و خاص ، منطقه ای و ملی ،جز بازی بزرگان ، برای حفظ و افزایش قدرت و منافع شخصی و باندی نیست .

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.