b_150_100_16777215_00_images_tm_aspx.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : فصل انتصابات فرا رسیده و استاندارجدید گلستان بدون تعجیل و البته با تدبیر آرام آرام  جابه جایی مدیران را آغاز نموده است. پس از تغییر فرمانداران علی آباد، بندرترکمن و بندرگز حالا نوبت مرواه تپه ، آق قلا، گنبد و . . . است. این بار پرنده اقبال به سر چه کسانی خواهد نشست ؟ 
احتمالات و گمانه زنی ها در باره فرماندار آینده مراوه تپه حدودا از یک ماه پیش شروع شده و از گزینه های متعددی نام برده می شود. بسیاری از فعالین فرماندار بومی را بر غیر بومی ترجیح می دهند.  

همانگونه که در دوره دوم دولت روحانی برخی از وزرا و مقامات ابقا شدند . برخی ها ماندن اسماعیل تاجی را  به دلیل کارنامه مثبتش محتمل می دانند. تاجی معلمی کلاله ای که برآمده نماینده سابق بود و البته حمایت قلی زاده را نیز پشت سر داشت. ولی به نظر می رسد که در این برهه زمانی نماینده فعلی تغییر را به ابقا ترجیح دهد. حدس و گمان ها برای کرسی فرمانداری مراوه تپه از اسامی ذیل حکایت می کند :

الف - گزینه های مراوه تپه ای : 

نورمحمد کوسه غراوی معروف به نورجان  غراوی با پرستیز و شم سیاسی بالا،  تحلیلگر مسائل سیاسی و به اصطلاح مهندسی معکوس رفتاری سیاسیون. عضو ارشد ستاد روحانی در شهرستان مرواه تپه.  دبیر حزب اعتدال و توسعه شهرستان و رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان گلستان است. وی تشنه خدمت است نه قدرت.   

حضرتقلی  حاجیلی دوجی – چهره ای که اغلب او را  بنام مهندس حضرت می شناسند. در دوره دوم دولت روحانی ریاست اداره آموزش و پرورش شهرستان را بر عهده گرفت و عملکرد موفقی نیز داشته است. فعال سیاسی ترکمن که عضو اتحادیه انجمنهای اسلامی گلستان است. نیروی شاخص اصلاح طلب که زمانی ریاست ستاد انتخاباتی آیت الله نورمفیدی را برعهده داشته است. بر اساس شنیده ها حضرت رایزنی ها یی درباب فرمانداری داشته است.


کمال حاجیلی دوجی – چهره ای که مردم مراوه تپه او را بنام کمال شهردارمی شناسند .  برخی ها او را بهترین گزینه برای فرمانداری مراوه می دانند . کمال بخاطر توانمندی هایش بخشدار نمونه گمیشان و شهردارنمونه مرواه تپه شد. به نظر می رسد که ارتباط خانوادگی و تنگاتنگ با آخوند میرزاعلی مشاور استاندار در رسیدن به اهداف سیاسی اجتماعی اش بی تاثیر نباشد.   

وفا پران دوجی - چهره ای که دو دوره عضو شورای شهر مروا ه تپه بود. مدیر دبیرستان چمران  و مدیر کاروان حج است.  وفا در جامعه از مقبولیت نسبی برخوردار است. پشتیبانی بنام جلیل پران دارد که برخی ها  او را دست راست شهرام می دانند.

دکتر رحمان بردی اوزون دوجی- مردم او را دکتر رحمان میگویند. رئیس شبکه بهداشت است.  پزشکی که شخصیتی علمی و اجرایی دارد. نیرویی اعتدالی و بی حاشیه است که استحقاق رشد و ارتقا  را دارد.   

یازمراد کوسه غراوی مسئول بخش آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی استان گلستان است وی از بستگان نماینده و برادر مسئول دفترش است. شخصیتی که در مراوه تپه تقریبا گمنام مانده است ولی در مرکز استان فعال است.  

دکتر عارف شجاعی استاد دانشگاه اصالتا از گلیداغ و چند سالی است که در گرگان سکونت دارد. در همایش ها و نشست های علمی و سیاسی حضوری پربار دارد. شجاعی در ستاد روحانی فعالیت مستمری داشت.   

ب- گزینه های کلاله ای : برخی ها فرماندار غیر بومی را بیشتر می پسندند و می گویند که فرماندار مرواه تپه این بار از گنبد یا کلاله خواهد آمد. این تعداد از نام های زیر نام می برند :

شهرام شیروزاده معاون کنونی فرماندارکلاله. برخی ها او را دست راست برزگر می دانند. از یک نگاه میتوان او را عصای فرماندار کلاله دانست، همانگونه که مجله وزین " صدا " جهانگیری را عصای روحانی پنداشته است. شیروزاده مدیری توانمند و اعتدالی است که از پشتوانه اجتماعی بالایی برخورداراست.  

عدالحمید دین – اصالتا از روستای دهنه کلاله است. وزارت کشوری است زمانی معاون سیاسی فرمانداری آق قلا و زمانی دیگر بخشداربوده. تجربه کافی دارد. از شم و بینش سیاسی بالا برخوردار است. نیرویی اصلاح طلب است و برآمده  قلی زاده .

ج- گزینه های گنبدی 
غفور یاپنگ غراوی -  کارمند فرمانداری گنبد که دو بار توانست به شورای شهرگنبد راه یابد. شخصیتی مذهبی واعتدالی دارد. نامش در دوره قبل نیز برای فرمانداری مراوه مطرح بود. غراوی خواهر زاده محمد حاجی پران دوجی یکی از بزرگان مراوه  تپه است. به خوجه آخوند امام جمعه متنفذ مراوه تپه نیز نزدیک است. وی در رابطه با مسائل سیاسی اجتماعی اهل تحلیل و نظر است .

سلیمان هاشمی - اصالتا از روستای سلطانعلی گنبد. وی با پشتوانه اجتماعی  30  هزاررای  در انتخابات مجلس یکی از شایستگان ترکمن برای کسب مدیریت هاست. هر چند که در انتخابات همچون برمک و بردی پور و خیلی های دیگر با رقیب روحانی همراه بود . هاشمی ارتباطی نزدیک با نماینده شرق گلستان دارد. بخشدار اسبق داشلی برون بود و در سازمان جهاد استان نیز کار کرد. وی نیروری کاملا سیاسی است و از قدرت سخنوری و اجرایی بالایی برخوردار است. 

امان محمد دوجی - شهردار اسبق مراوه تپه ، مسئولیت دفتر مارامایی نماینده ادوار مجلس را برعهده داشت. تجربه ای که سنگین که کارنامه ای روشن برایش محسوب میشود. وی دربیمارستان تامین اجتماعی گنبد اشتغال دارد و مسئول امورتغذیه است.

سخن آخر – این گزینه ها قطعی نیست و کاهش و افزایش خواهد داشت . ولی در نهایت این مناف هاشمی است که تصممیم آخر را می گیرد که چه کسی بر اریکه قدرت تکیه زند. استاندار آیا تاجی را  ابقا می کند و یا اینکه نیروی قویتر و تازه نفس تر می آورد ؟ البته در این تصمیم مهم نظرات نماینده ، امام جمعه و دیگر مسئولین را هم لحاظ خواهد کرد. امید که تصمیمش به منفعت مردم باشد .      


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - مراد

    سلام دوستان درفرمانداری چه خبره همه اهل خدمتند صادقانه

  • مهمان - جبار

    بنظر میرسد با توجه به اینکه کمال شهردار زحمات زیادی را کشیدند ایشان گزینه خوبی برای فرمانداری است

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.