13960202001616_Test_PhotoH.jpg  


اولکامیز- لطیف ایزدی*: حجت الاسلام منصوری در نمازجمعه هفته گذشته بندرترکمن( دهم آذرماه ) در واکنش تند به انتصاب شایسته مسعود ایمری در سمت ریاست آموزش و پرورش بندرترکمن، وطنی مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان را با صفاتی مذموم همچون: " دروغگو ، ترسو ، بی تدبیر، بی لیاقت ، بی کفایت ، خائن و بی شخصیت " مورد خطاب قرار داد که به دور از انصاف و وهن تریبون مقدس نمازجمعه بود. به راستی از فضلا و علمای جلیل القدر باید سئوال کرد که کجای دین اسلام افترا و اهانت به شخصیت ها آن هم در نماز جمعه رخصت می دهد؟ منصوری دلیل انتقادش از وطنی را چنین برشمرد : " آقای نامنی فرزند شهید بود و به عنوان مدیر نمونه کشوری که شاخصه های آموزشی شایسته ای را در استان با اقدمات خود ایجاد نمود چرا باید او را از این پست بر دارند؟! "
حاج آقا ، در حفط و پاسداشت مقام والای شهیدان که همه ما مدیون آن عزیزان هستیم هیچ بحتی نیست ولی آیا مسئولیت یک فرزند شهید در فلان اداره و ارگان فرهنگی یا سیاسی باید ثابت و همیشگی باید باشد؟ پس این همه فرزندان شهید که مسئولیت داشتند و خدمت کردند ولی پس از مدتی  جای خود را به افراد لایق دیگری دادند چه می شود ؟


آیا به اهل سنت و اقوام در سطوح مختلف نباید فرصت داد پس مشارکت عادلانه اهل سنت در مدیریت ها چه می شود ؟ حاج آقا شما که از حق یک شهروند دفاع می کنید برای دفاع از حقوق شهروندی اهل سنت چه کرده اید ؟ 

 

شیخ منصوری اعلام کرد: " مدیر کل آموزش وپرورش استان که بگوید نماینده مجلس برای جابجایی مدیر،به من فشار آورده اصلا به درد این جایگاه نمی خورد، چرا دروغ می گویید و در زد و بندها سیاسی خود مانند اسرائیل رفتار می کنید!چرا بی شخصیتی کردید ؟ "


حاج آقا چرا یک انتصاب ساده که با تغییر دولت ها و گرایش ها امری معمولی بوده و البته در این باب  بادرایت و هوشمندانه نیز انجام شده و بسیاری از شهروندان ترکمن صحرا که دل در گرو عزت و آبادانی کشور دارند را شاد کرده مخالف هستید و آن را به رفتار اسرائیلی تشبیه می کنید ؟

 حاج آقا شما استاد ما هستید، متاسفانه تشبیه تان بلا مرجح است و در این وادی به خطا رفته اید. 

آقای منصوری سخنان آتشین شما که در آستانه گرامیداشت هفته وحدت بیان شد هیچگونه سنخیتی با این مناسبت نداشت. حرفهای شما وحدت شکن و دلسرد کننده بود. ولی اقدام شجاعانه وطنی تقویت کننده وحدت و همدلی آحاد جامعه است.

حاج آقا به باور ما اسلام دین اعتدال است نه دین افراط و تفریط. سخنان شما در باره وطنی همراه با افراط بود. شما جانب انصاف را رعایت نکرده و در این میدان یکجانبه تاخته اید.

امام جمعه اهل تشیع بندرترکمن گفت : " این اقدام خیانت به خون شهداست، شمایی که خود را جانباز می دانید با این اقدام به خون شهدا خیانت کردید " .

حاج آقا ، اینگونه ادبیات تند و خائن نامیدن یک انسان متعهد هرگز روا نیست. حتما بهتر از این حقیر می دانید که آرمان و هدف شهدا پاسداری از وطن، استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی بود. در مرام شهدا تبعیض و بی توجهی به حقوق هموطنان معنا نداشت. اهل سنت هم بخشی از ایران بزرگ است.

آیا شهرستان ترکمن که اکثریت مردمانش ترکمن هستند و شما امام جمعه جمعیت قلیلی ازبرادران شیعه مذهب ما هستید مصلحت نظام ایجاب نمی کرد که یکی از شایستگان ترکمن در راس اداره آموزش و پرورش باشد؟

حاج آقا، شهدا به دنبال عدالت و مساوات و برابری و برادری  بودند.  چرا برای رسیدن به مقاصد سیاسی تان ازشهدا هزینه می کنید ؟ 


حجت الاسلام منصوری در خاتمه سخنرانی آتشین خود در نمازجمعه از استاندار و نمایندگان مجلس خواستار عزل وطنی شدند و گفتند :" مدیر کل ترسویی که در مقابل فشارهای سیاسی تاب نیاورد لیاقت و ارزش نشست در جایگاه آموزش و پرورش را ندارد ".

حاج آقا در بینش شما  آیا جایجایی کردن دو فرهنگی ، توسط یک مدیر کل جانباز و انقلابی نشانه ترسو بودن است . بگذاریم جامعه نفش بکشد مدیریت ها چرخش داشته باشد و محدودیت و انحصار کنار رود. مشارکت بالای شایستگان اهل سنت و اقوام در سطوح مختلف مدیریتی را یک فرصت و مایه آبروی نظام بدانیم.  . تنوع مدیریتی را به رسمیت بشناسیم کشور ما همه است. از شما انتظار می رود که در سخنان تان تامل کنید و مصالح جامعه را در نظر گرفته و دفاع  از حقوق همه شهروندان شیعه و سنی را بدون حب و بغض داشته باشید تا نام نیک از شما  بیادگار بماند.     *  مدیر مسئول و سردبیر سایت و کانال اولکامیز


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - سخاوی

    اگر به این آقایان باشد ، ایده آل و خواست قلبیشان هست ، اصل 15 قانون اساسی ، حتی در بکارگیری پیشخدمت اداره و صدور جواز کسب بقالی نیز ، تعمیم و کاربرد پیدا کند . تأسف و هزار افسوس به حال و روز ایران عزیز .

یادداشت

کارِ کارگر ، قربانی تکنولوژی کاراندو

اولکامیز- عظیم قرنجیک: تمدن بشری سامان یافته کار است . تاکنون هر فردی در جهان ، هویت خود را در رابطه با کارش تعریف کرده و این پندار ، که هر فردی خودش را "شهروندی سودمند " تلقی نماید ، در شخصیت ملی... ادامه مطلب ..
Zenan men

  اولکامیز- شعری زیبا در باره زنان ادامه مطلب ..
IMAGE به یاد مرحوم حاجی محمد کر

 اولکامیز- لطیف ایزدی : یک سال از وفات حاجی محمد کر گذشت . ظهرگاه یکشنبه سوم تیرماه 97 به همت خانواده بزرگوارش اولین سالگرد وی با حضور سبز اقوام و خویشان و یارانش برگزار میشود. ادامه مطلب ..
IMAGE پایان نوشتن !

اولکامیز- امان محمد خوجملی : فعال سیاسی و رسانه ای ترکمن صحرا :  گاهی اوقات اتفاقاتی پیش می آید که اختیار تصمیم نهایی آن دست خودِ آدم نیست انسان مجبور می شود اطاعت کند یا تبعات احتمالی مترتب بر... ادامه مطلب ..
به یاد نادر ابراهیمی *

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- امروز 16 خرداد 1397 دهمین سالروز خاموشی نادر ابراهیمی نویسندۀ خوش‌ذوق ایرانی است که بیشتر با آثاری چون  مجموعۀ «آتش بدون دود» و «‌یک عاشقانۀ آرام» و همچنین «سه دیدار»،... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا در جا می زنیم ؟

اولکامیز- جعفر محمدی سردبیر و صاحب امتیاز سایت پر مخاطب عصر ایران نوشت :  چرا در جا می زنیم؟ این سوالی است که از زاویه های مختلفی می توان بدان نگریست و آن را کاوید. امروز می خواهم یکی از مهم  ترین... ادامه مطلب ..
IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام وخسته نباشید سردارجان هرجا بازی کنی انشالله موفق باشید برای ما ایرانیها ومردم ترکمن صحرا افتخار...
دهه ی شصت ؛ ما - بچه های محله ی خالدنبی گنبد - با همان کتاب ها یعنی: عقیده ی ترکمانی و تحفة الرجال ،...
در مورد ذکر تاریخ تولدها اسم یکی از افرادی که میشناختم و کارمند شده بود رو دیدم
متاسفانه این رفتارها روش عادی برای بعضی شده است بنابر این بهتر است قبل از رای دادن به فکر این گونه س...
وقتی برای جلف بازیهای " اندی " ، "خوشگلا باید برقصند " و عربده های گوشخراش مقلدان او از بلندگوهای پر...
امیدارم اول به یک نتیجه واحد درکتابت وتلفظ برسند چون آموزشهای سلیقه ای در ادوار آبنده سر در گمی را ب...
تلگرام به کجای مسایل خانوادگی ورود کرده اصلا تلگرام که فقط یه بستره به چیزی ورود نمیکنه
سلام آقای قجقی ان شاءالله نماز روزتون قبول باشه مهدی یزدان پرست هستم.
با عرض تشکر برای زحمت هایی ک...
درود بر شما
گفتگوی جالب و بسیار شفافی بود که کمتر در کشور شاهدش هستیم چه برسد به ترکمن صحرا
بخصوص ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.