download

همزیستی نیوز - تاج محمد کاظمی : قدرت یک جمع فراتر از همه قدرت های فردی است، وقتی جمعی تصمیم می گیرند که کاری انجام دهند اجرای آن تصمیم منوط به این است که افراد آن جمع کنار هم قرار بگیرند، با هم گفت و گو کنند، به همدیگر اعتماد کنند، از هم حمایت کنند، هدفشان مشترک باشد و برای رسیدن به آن هدف، روی یک برنامه مشخص متمرکز شوند و هر کس به سهم خود مسئولیت اجرای بخشی از این برنامه را به عهده بگیرد.

یک جمع ۶۰نفره از افراد خیر در شهرستان آق قلا نمونه ای روشن از قدرت پیدا کردن یک جمع از این طریق است.

مجمع خیرین سلامت این شهرستان که از سال ۱۳۹۰فعالیت خود را با ثبت رسمی یک نهاد غیر دولتی در وزارت کشور در حوزه سلامت شروع کرده و در امور مرتبط با بیمارستان و امور بهداشتی، خرید تجهیزات پزشکی و کارهای عمرانی و اجتماعی درمان و بهداشت شهرستان آق قلا فعال است، امروز بعد از شش سال فعالیت شبانه روزی به یک نهاد قدرتمند در این حوزه تبدیل شده است.

حاج حکیم موحد هماهنگ کننده این جمع و رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا مظهر قدرت یک تفکر جمعی است، نگاهش، حرکاتش و سکناتش همه و همه از یک واقعیت سخن می گوید! این واقعیت چیست؟ این واقعیت همان قدرت مردمی است، قدرت لایزال جمع! یک جمع وقتی کنارهم، پشت هم و برای هم باشند یک کوه را هم می توانند جابجا کنند!

ساخت یک درمانگاه بدون یک ریال بودجه دولتی

حاج حکیم وقتی از ساخت یک درمانگاه تخصصی و دیالیز بدون یک ریال بودجه دولتی توسط این مجمع در آق قلا سخن می گوید به یاد این قدرت می افتم و از او می خواهم که قدرت این ۶۰خیر را در ساخت این درمانگاه بیشتر توضیح دهد!

” از صفر تا ۱۰۰این درمانگاه را ما خیرین عضو مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا بدون یک ریال بودجه دولتی ساختیم، برای ساخت این درمانگاه افزون بر ۱۵میلیارد ریال هزینه کردیم و با همت این خیرین بهترین امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی را در این درمانگاه بکار گرفتیم به طوری که در ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۴ این درمانگاه به عنوان درمانگاه تخصصی نمونه کشور شناخته شد.”

به گفته حاج حکیم در این درمانگاه تقریبا همه تخصص ها وجود دارد، یعنی پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های داخلی، زنان و زایمان، قلب، چشم پزشکی، ارتوپدی، دندانپزشکی، مامایی ، فیزیوتراپی، اکو کاردیوگرافی و تست ورزشی در این درمانگاه به بیماران خدمات مناسب ارائه می کنند.
82418154-71388657
از حاج حکیم می خواهم از مزیت های دیگر این درمانگاه نسبت به درمانگاه های دولتی بگوید!

” یک دستگاه نوبت دهی تمام الکترونیکی از طریق تلفن گویا در این درمانگاه نصب کردیم. هزینه خرید و نصب این دستگاه که افزون بر ۵۹۰میلیون ریال شد، توسط دکتر شاهپور اسماعیلی خیر عضو مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا پرداخت شد.”

از دیگر خدمات ارائه شده به این درمانگاه از سوی خیرین عضو مجمع، به گفته حاج حکیم، اهداء سه میلیارد ریال کمک از سوی خانواده حاج آقی آل جلیل به نام سلطان بی بی معروفی و اهداء ۲۵۰میلیون ریال جهت خرید دستگاه معاینه چشم از سوی حاج دولی پوری است.

رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا به سایر خدمات این مجمع اشاره می کند و می گوید: با تمام پزشکان، آزمایشگاه ها و سونوگرافی های گرگان قرارداد بستیم و طبق این قرارداد افراد معرفی شده از سوی این مجمع به صورت رایگان ویزیت یا خدمات به آنها ارائه می شود. همچنین برای بیماران کم بضاعت خدمات مددکاری انجام می دهیم و بیماران دیالیزی که بضاعت مالی کم دارند و رفت و آمد برای آنها مشکل است، سرویس رایگان گرفتیم.

حاج حکیم از خرید یک دستگاه لاپارسکوپ( لاپاراسکوپی یا پهلوبینی(به انگلیسی: Laparoscopy) نوعی تکنیک برای درون‌بینی شکم و لگن است. اغلب لاپاراسکوپی اقدامی تشخیصی است ولی گاه می‌تواند درمانی نیز باشد) برای بیمارستان حاجی آقی آل جلیل شهرستان آق قلا با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان هم خبر می دهد و می گوید: سهم مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا در خرید این دستگاه یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال است که در همین جا از زحمات دکتر فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و دکتر علیمی رییس و دکتر وطنخواه مدیر بیمارستان حاجی آقی آل جلیل و پیگیری های مجمع خیرین سلامت استان گلستان در خصوص خرید و نصب این دستگاه تقدیر و تشکر می شود.

به گفته وی بسیاری از خدمات و تجهیزات موردنیاز بیمارستان حاجی آقی آل جلیل آق قلا از جمله راه اندازی بخش “سی سی یو” و نصب افزون بر ۱۵دستگاه اسپلیت و مانند آنها نیز توسط مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا انجام شده است، مضاف بر اینکه حداقل ۸۰درصد خانه های بهداشت شهرستان آق قلا هم توسط این مجمع به “سونوکیت”(جنین یاب) مجهز شده است و کار ساخت مرکز جامع شهری شماره یک آق قلا با پنج میلیارد ریال کمک این مجمع و مابقی هم توسط دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان در محل درمانگاه قدیمی آق قلا واقع در خیابان امام خمینی شمالی در حال انجام است و به مرحله نصب سقف آن رسیده است.
images
خدمات مجمع در خارج از آق قلا

رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا به خدمات این مجمع به مناطق خارج از این شهرستان نیز اشاره می کند و با بیان این مطلب که نگاه و ایده خیرین این شهرستان فراتر از مرزهای جغرافیایی، قومیتی و عقیدتی است از اقدامات و پیگیری های این مجمع در ارائه خدمات در شهرستان های بندرترکمن، گمیشان و علی آباد کتول سخن می گوید:

“راه اندازی درمانگاه تخصصی مرحوم حاج رجب کرم در سیمین شهر بندرترکمن با سه میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال هزینه که ۵۰درصد آن را مجمع خیرین سلامت آق قلا و ۵۰درصد بقیه را دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تامین کردند از جمله این خدمات است.”

“تجهیز مرکز بهداشت روستای آرخ بزرگ از توابع بندرترکمن به بخش دندانپزشکی و خرید کولر برای این مرکز و همچنین تجهیز خانه بهداشت روستای قلعه کریم ایشان از توابع شهرستان گمیشان و اهداء دستگاه سونوکیت(جنین یاب)به بیمارستان امام خمینی بندرترکمن هم از دیگر خدمات مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا بشمار می رود.

” در روستای قره بلاغ از توابع شهرستان علی آباد کتول هم خیری افزون بر ۷۰۰میلیون ریال و خیر دیگری زمینی به مساحت ۳۰۰مترمربع برای ساخت بنای مرکز اورژانس ۱۱۵به مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا اهداء کردند که متاسفانه بعد از دو سال دوندگی به رغم آماده بودن همه امکانات موردنیاز، مجوز ساخت این مرکز هنوز داده نشده است!”

وی در همین رابطه از بوروکراسی اداری و عدم همکاری برخی از دستگاه های ذیربط با خیران شهرستان در عرصه های دیگر انتقاد می کند و می گوید: مثلا من خیری را می شناسم که حاضر به ساخت سه باب مدرسه در هرسال بود ولی چون با همکاری و استقبال مناسبی از سوی دستگاه های ذیربط روبرو نشد از این کار منصرف شد.

حاج حکیم با اشاره به اینکه خدمات این مجمع باعث شده تا اسم آق قلا در عرصه سلامت استان زبانزد شود بطوری که بسیاری از بیماران شهرستان های گرگان، بندرترکمن و گمیشان برای استفاده از این خدمات به آق قلا مراجعه می کنند بر نظارت قوی و غیر محسوس این مجمع بر خدمات درمانی و بهداشتی بیمارستان و درمانگاه های این شهرستان تاکید کرد.
1437988841_img_9400
رییس مجمع خیرین سلامت شهرستان آق قلا با تقدیر و تشکر از همه خیرین عضو این مجمع که با خلوص نیت و تنها برای رضای خدا و بندگان مخلص خدا در این امر الهی و انسانی تشریک مساعی کرده و باعث نشستن لبخند شادی و رضایت بر لب های بیماران و وابستگان آنها می شوند، تصریح می کند: البته غیر از این عزیزان، صدها خیر بی نام و نشان نیز با کمک های بسیار جزئی در این نهضت خیر با ما همگام هستند که تنها به یکی از آنها که یک پیرزن ۸۰ساله آق قلایی است اشاره می کنم که از محل یارانه خود ۱۰۰هزار ریال به مجمع کمک کرد که ارزش معنوی آن برای ما بی نهایت است.

حاج حکیم موحد در پایان از همه عوامل اجرایی این مجمع مخصوصا حاج علی آخوند آرخی که به عنوان مدیر اجرایی این مجمع، منشاء خدمات زیادی بوده و هست، تقدیر و تشکر کرد و از کسانی که توانایی پیوستن به این مجمع تحت هرعنوان را دارند، خواست به این نهضت انسانی بپیوندند.

وقتی حرف های حاج حکیم به پایان می رسد از خودم می پرسم چرا در همه عرصه ها و در همه شهرها و روستاها حرکاتی از این دست مشاهده نمی شود، شاید هم باشد و من و من نوعی از آنها بی خبریم، ولی من مطمئن هستم که اگر دولت ها بجای ایجاد دستگاه های عریض و طویل و حاکم کردن بوروکراسی، امور مردم را به خود مردم یعنی همین نهادهای خودجوش مانند خیران واگذار کنند، تحولی بزرگ در ایجاد رفاه و سلامتی مردم ایجاد می شود!

در همه دنیا ثابت شده که بخش غیردولتی بهتر از بخش دولتی امور خدماتی را مدیریت کرده است، مشکل ما در ایران این است که تفکر دولتی تفکر غالب در کشور است و چون همه امکانات هم در دست دولت است مجالی برای عرض اندام بخش غیر دولتی وجود ندارد و اگر تلاش همین معدود افرادی که در قالب نهادهای غیردولتی مانند خیران فعال هستند، نبود چه بسا که وضعیت در عرصه هایی مانند عرصه سلامت از این همه بدتر می شد.

در هر صورت نمونه حاج حکیم ها در کشور عزیز ما بسیار زیاد است، مهم این است که این نمونه ها به هم بپیوندند و قدرت بیشتری پیدا کنند تا افراد نیازمند بیشتری تحت پوشش خدمات آنها قراربگیرند، سلامتی اولین اصل در زندگی ما انسان هاست، بنابراین کسانی که بانی ارائه خدمات در عرصه سلامت هستند، مهم ترین خدمت را به ما انسان ها می کنند! خدماتشان را پاس بداریم!


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا - قسمت دوم

اولکامیز- عبدالغفار علاقی : انسان کامل در هر زمانی به دنبال این است که به دیگران کمک کند و معرفت آنها را بالا ببرد. او با اخلاق حسنه خود زندگی می کند، لذا چهره زیبایی از خود به نمایش می گذارد، همه... ادامه مطلب ..
IMAGE اصلاح طلبان واقعی مقابل خواسته های مردم نمی ایستند

به نقل از سایت جلالی زاده : حدود ۹ ماه بعد از انتخابات اردیبهشت که با حضور گسترده مردم همراه شد و مردم نام حسن روحانی را تکرار کردند حالا عرصه سیاسی کشور با شرایطی جدید همراه شده است. ادامه مطلب ..
IMAGE حقیقت ایمان دینی

 پرستش هوای نفس هم بُت‌پرستی است و با این حساب، اگر من شیفتۀ عقاید خود شوم و آن‌ها را بپرستم، این هم نوعی بُت‌پرستی است. امّا کسی که حق‌پرست است، بُت‌پرست نیست و چون حق‌پرست است، شیفتۀ هوای... ادامه مطلب ..
IMAGE چگونه می توان تقصیر دولت ها از حکومتها را جدا کرد؟

امان محمد خوجملی: استیت یا دولت در نظامهای غربی بیشتر شامل نظام می شود. یعنی مجموعه ی قوای مجریه و مقننه و قضائیه و سایر نهادهای تحت اختیار. اما گاورمنت یا حکومت شامل قوه ی مجریه می شود. ادامه مطلب ..
IMAGE نسل نو و تفکرنو

اولکامیز- یحیی یاری : نوع پذیرش تغییر و تحولات اجتماعی عامل اختلاف دودیدگاه و تفکرات نسل جدید(نو)بانسل گذشته(قدیم) می باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE نکاتی در باره شعر و اندیشه بای محمد قلیچی

اولکامیز- هر دو متولد بهاریم . سوم اردیبهشت سال جلالی چشم به جهان زیبا و پر رمز و راز گشودیم با این تفاوت که او بقول ترکمنها  یک " مؤچه " از من بزرگتر است. ادامه مطلب ..
ببار ای برف

  عصر ایران؛ مهرداد خدیر- و سرانجام برف بارید و امسال بیش از هر سال قدر برف را می دانیم و باید بدانیم. چرا که کابوس خشک سالی بیش از هر زمان دیگری سایه انداخته است. بیش از هر سال دیگر آلودگی هوا را... ادامه مطلب ..
آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

به نظر من فارس و ترکمن فرق نداره
یکی باشه خدمت کنه
آقای ایزدی، واقعا خودتان به این اعتقاد دارید که یک فرماندار ترکمن برای گنبد انتصاب کنند حتی از میان...
باسلام برهمگی نویسندگان ودلسوزان ادبیات ترکمن ، آقای دیه جی خداقوت ،ازخداعمربابرکت وطولانی برشما خوا...
حیفم آمد قسمتی از مصاحبه آقای اغاجری را به آقای خوجملی نشان ندهم.
واقعیت این است جمع بندی ۲۰ ساله ج...
با عرض سلام به خدمت جناب کریم پقه.
من در این یادداشت از کسی اسم نبردم تا آبروی کسی نرود. اگر در مقا...
هرصنف وگروهی اگر خودش را نقد نکند وناخالصی راازخود نراندوخودش راپالایش نکندمحکوم به شکست است ، مخصوص...
مدیر محترم سیایت وزین اولکامیر.
قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن...
سالها بایدبکوشیم تا مردم را بیدارکنیم تا ازفریب ودروغ ودعا نویسها و . . . دورشوند البته با وجودتبلی...
سلام. شما فکر کنم از حامیان قورلیزاده باشید. چون دیدگاه شما جانب داری و از روی تعصب است. لطفا بی طرف...
با سلام سردار با قدرت بازی میکند چون صددرصد میدانم به پرتغال واسپانیا گل خواهند زد وقتی به این دو تی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.