photo_2017-11-13_21-31-04.jpgاولکامیز- یکشنبه 21 آبان اعضای ارشد مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا و رؤسای ستاد انتخاباتی 6 شهر ترکمن نشین دکتر روحانی و نمایندگان ائمه جمعه و نمایندگان ادوار و معتمدین وفعالان اجتماعی با استاندار گلستان دیدار و نشست داشتند . دکتر حکیم کوچکی در این نشست گفت : این استان فرصت‌ها وظرفیت‌های فراوانی را دربردارد وجود صنایع گوناگون، تنوع محصولات کشاورزی، اقلیم زیستی متنوع، قومیت‌های متعدد و از همه مهم‌تر خیل عظیم جوانان پرشور وبا ایمان ازمزیت‌های بارز این استان است. 

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا که از طرف روسای 6 شهرستان ترکمن نشین سخن می گفت افزود: ما زمانی می توانیم به رشد وتعالی برسیم که گفتار ورفتارمان با هم یکی باشد صداقت درگفتار وعمل وعدالت در رفتار یکی از ویژگی انسان مومن ومتعهد است. ما نفسمان را به سان آیینه ای درنظربگیریم؛ هرچه آیینه پاکتر باشد ما حقیت اشیاء را بهتر می بینیم وخودمان را هم زیباتر مشاهده می کنیم. لذا در رعایت امور دیگران هم چون آیینه صریح وشفاف باشیم تا به خوبی بتوانیم از عهده مسئولیت خود برآییم ودرمسیر انجام مسئولیتمان عدالت ورزی را سرلوحه کارمان قرار دهیم.زیرا(بالعدل قامت السموات والارض)هستی بر اساس عدالت پایه گذاری شده است. عدالت به منزله ترازوی الهی است.(لیقومَ الناسُ بالقسط) تا مردم به دادگری قیام کنند. زیرا در رعایت حقوق شهروندی دو مقوله عدالت وتامین امنیت بسیار حائز اهمیت است، اجرای عدالت وتامین امنیت، هدف اصلی حقوق وکیمیای سعادت هرجامعه انسانی است. عدالت از مشتقات محرومیت ومظلومیت است انسانها وقتی در جامعه ای محروم ومظلوم واقع می شوند حس عدالت خواهی وظلم ستیزی دروجودشان رشد می کند وعدالت محور وظلم ستیز می شوند. در این صورت جزو انسانهایی می گردند که برای اجرای عدالت مایه می گذارند وهرنوع ایثار وفداکاری از خود نشان می دهند.

دکتر کوچکی خاطرنشان ساخت: هراقدامی که درآن عدالت ورزی به فراموشی سپرده شود مشروعیت خودش را از دست می دهد اگر عدالت نباشد امنیت هم درجامعه به خطر می افتد. پس فردی که مسئولیت بزرگ وخطیری را به عهده می گیرد باید به وسع خود در جهت تحقق بخشیدن مطالبات بحق مردم تلاش کند وهم در مسیر اجرای دقیق وعادلانه حقوق مشروع آنها مصمم باشد و بدون نگاه به هر گونه شاخصه انسانی مثل رنگ ونژاد وقومیت و.... بتواند خدماتی صادقانه ومفید به مردم آن جامعه ارائه نماید. از طرفی هم واقفیم که ما با دریایی از تغییرات وتحولات مواجه هستیم اگر با موج این دریا کنار نیاییم مسلما غرق خواهیم شد.

معاون حقوقی ونظارت ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گلستان تاکید کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه با هم در کنارهم با وحدت وهمدلی واخوت وبرادری می توانیم در ترقی وتعالی استانمان سهیم باشیم، سرنوشت توسعه این استان به دست توانای خودمان رقم می خورد زیرا خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) خداوند سرنوشت هیچ قومی یا ملتی را عوض نمی کند مگر اینکه خودشان آن را تغییر دهند و درتغییر وتحول آن سهیم باشند.

کوچکی گفت: جناب آقای استاندار یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالین اجتماعی و مردم شریف ترکمن صحرا در استان گلستان تحقق مطالبات بحق ومشروعشان است. این مردم نجیب، پیشینه درخشان خود را در همدلی وهمراهی با نظام جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این مجال باقی نگذاشته‌اند.


وی افزود: ما ترکمن ها، همدوش سایر هموطنان در همه ی مراحل شکل گیری، استقرار وپیشبرد آرمان های جمهوری اسلامی مشارکت فعال داشته وداریم و با حضور حداکثری خویش در تمامی انتخابات ها بویژه سال 96 وفاداری خودمان را به نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری اثبات کردیم و نشان دادیم که ما خواهان یک نوع تغییر ونگاه ویژه و پاسخ مثبت به مطالبات بحق و رعایت حقوق شهروندی در حقمان هستیم. در این مسیر نگاهی مثبت و عدالت محور را سراغ داشتیم، اما تاکنون نتیجه ی چندان مقبولی برایمان اتفاق نیفتاد.

رئیس مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا اظهار داشت : خواسته ها وآرمانهای شهروندان محبوب این استان بویژه ترکمن صحرا تحقق حقوق شهروندی وبکارگیری عادلانه نیروهای شایسته خود در سطوح مختلف معاونت، مدیریت های استانی و منطقه‌ای وفرمانداری 6 شهرستان می باشد. که متأسّفانه‌ سال‌هاست جز موارد نادر، مغفول مانده است. باوجود اینکه اهداف این نظام ومنویات مقام معظم رهبری نیز، رشد و تعالی، برابری و برادری و نگاه مساوی و عدم تبعیض می باشد.بنابر این کارگزاران دولت تدبیروامید نیز در راستای برنامه‌های دولت، گام‌های جدی برداشته و به ‌ویژه در سطح استان‌ها در این زمینه تلاش کنند. کشور باید با شایستگی پیش برود و این شایستگی در تمام قومیتها موجود است. 

کوچکی گفت: آقای استاندار از جناب عالی انتظار اهتمام به خواسته های این مردم نجیب و وحدت طلب ترکمن صحرا وبکارگیری از شایستگانشان را داریم وتا بتوانند به سهم خود، وبدون نگاه قومیتی به عنوان یک شهروند، خدماتی خالصانه برای مردم شریف این استان ارائه نمایند. امیدواریم با ایجاد ائتلافی فراگیر ازهمه نیروهای توانمند، دلسوز وهمراهی همه شهروندان عزیز گامی بزرگ در جهت رشد وتوسعه این استان برداشته و در جهت آبادانی وشکوفایی وحل مشکلات مردم استان گلستان موفق و موید باشید.  درپایان مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا در همه ی زمینه های رشد و تعالی استان، آمادگی مساعدت و مشاوره وهمراهی خود را برای جناب عالی استاندار محترم این استان اعلام می نماید.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.