b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-10_17-47-11.jpg

اولکامیز- کریم قزل، فعال سیاسی اجتماعی : نشست سیاسی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مرواه تپه امروز جمعه 19 آبان ماه  ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عوض نفس آخوند جانقربانی آغاز شد. مهندس حضرتقلی حاجیلی دوجی دبیر انجمن اسلامی شهرستان مراوه تپه عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان داشتند و ضمن تشکر از حضور امام جمعه قازانقایه و هیات همراه از حضور پرشور فعالین اجتماعی در این جلسه اعم از فرهنگیان ،عضو شورای اسلامی شهر مراوه تپه،کسبه،کارمندان اداره جات و دانشجویان قدردانی نمودند.

حاج رحمت الله پران دوجی رییس ستاد دکتر روحانی مرد خستگی ناپذیر و چهره ی اصلی برپایی این جلسه بودند.

بعد از مهندس حاجیلی دوجی حاج آقای علی اصغری به ایراد سخنرانی پرداختند. اهم سخنان این چهره ی ملی سیاسی اجتماعی مذهبی به شرح بود : 

اشاره به شرافت ، صداقت و فرهنگ اصیل و نجیب مردمان مراوه تپه که با توجه به کمترین امکانات و شدت محرومیت بیشترین خدمات را به انقلاب انجام دادند.

توجه ی ویژه به مراوه تپه داریم چون بزرگانی مثل حاج ناصرآخوند قزل و مهندس حضرتقلی دوجی و بقیه ی عزیزان سالهاست عضو اتحادیه هستند.

اسلام محوریت انسجام و وحدت جوامع بشری بوده و هست. حضرت امام (ره) اعتقاد داشتند مردم خود حاکم بر سرنوشت شان باشند. آمریکا و رژیم طاغوت فکر نمی کردند انقلاب پیروز شود.


اتحادیه های انجمن اسلامی همگام و همراه با نهضت امام راحل سازماندهی شد و شکل گرفت . وظیفه ی اتحادیه انجمن های اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی در راستای حفظ منافع مردم و حفاظت از جمهوریت نظام می باشد. مردم در حاکمیت نقش داشته باشند.فرصت دادن به مردم برای ابراز نظر.

داشتن فکر انقلابی ضامن توسعه و پیشرفت هست. امام راحل همواره تاکید به دین مردم و حفظ منافع مردم داشتند.

امام حسین علیه السلام دلایل اعتراض به حاکمیت جور زمان ،یزید ملعون، احیای دین جد مبارک خویش و رعایت نکردن حدود دین و رعایت نشدن منافع مردم بیان کردند.

حاج علی اصغری با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان یاد و خاطره سیدالشهدا و شهیدان کربلا را گرامی داشتند. در ادامه ایشان وظیفه اصلی اتحادیه را رابط بین حاکمیت و مردم برشمردند. آگاه کردن مردم نسبت به انقلاب و مطالبه از مسوولین برای خدمت بیشتر به مردم از جمله وظایف اتحادیه است.

احترام به رای مردم و حمایت از دولت منتخب را نیز از وظایف اتحادیه برشمردند.

تبدیل به استان شدن گلستان از تفکرات موسسین اتحادیه انجمن اسلامی بوده که توسط شهید بزرگوار قندهاری و سایر عزیزان پیگیری و عملیاتی شد.
از پنج شهرستان قبل از استان شدن در حال حاضر چهارده شهرستان در استان موجود می باشد که شهرستان مراوه تپه محرومترین دربین شهرستانها است.

دفاع تفکر امام راحل و دفاع از ولایت فقیه از اهداف اتحادیه می باشد.

در ادامه حاج علی اصغری راهکارهای عملی برای توسعه ی شهرستان ارایه نمودند که تشکیل تعاونی های خرد و کلان از جمله ی پیشنهادات بود.
پسته ی چندهزار هکتاری قازانقایه و فرش دستباف زنان و دختران ترکمن را پتانسیل بالقوه شهرستان اشاره کردند که با همت و هم اندیشی جوانان می توان آن ها را به بالفعل تبدیل کرد تا با عرضه ی این محصولات در داخل کشور و صادرات آن به سایرکشورها منبع درآمد خوبی برای شهرستان بشود.
جوانان جویای نام و انقلابی را دعوت به کارآفرینی نمودند.
از اعضای انجمن خواستند با تشکیل کمیته های تخصصی به پیگیری مطالبات بپردازند.

وی از یغمور قلی زاده به نیکی یاد کرده و ایشان را چهره ی تاثیر گذار ملی دانستند و ماندگارترین معاون استاندار نام بردند و در پایان آرزوی رونق و توسعه ی شهرستان داشتند. و از حضور همه ی عزیزان بالاخص از زحمات و تلاش های حاج رحمت الله پران دوجی تشکر و قدر دانی نمودند.

سخنران بعدی حاج ناصرآخوند قزل امام جمعه ی دهستان پالیزان بودند.
ایشان در سخنان خود ضمن تشکر از تشریف فرمایی جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان ،دولت تدبیر و امید دکتر روحانی را ایده ال ترین دولت دانستند و از مسوولین خواستند که مردم را دریابند و اشاره داشتند که رنج ها و آلام مردم که حاصل بی تدبیری و عدم ثبات بازار و اقلام مورد نیاز زندگی روزمره بود در دولت دکتر روحانی برطرف شد و مردم خیال شان آسوده است که دیگر افزایش لحظه ای قیمت ها را نخواهند داشت.
ان شاءالله روز به روز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در سایه ی زعامت مقام معظم رهبری  خواهیم بود.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.