b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-11-10_17-47-11.jpg

اولکامیز- کریم قزل، فعال سیاسی اجتماعی : نشست سیاسی شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی مرواه تپه امروز جمعه 19 آبان ماه  ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط عوض نفس آخوند جانقربانی آغاز شد. مهندس حضرتقلی حاجیلی دوجی دبیر انجمن اسلامی شهرستان مراوه تپه عرض خیر مقدم به مدعوین جلسه جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان داشتند و ضمن تشکر از حضور امام جمعه قازانقایه و هیات همراه از حضور پرشور فعالین اجتماعی در این جلسه اعم از فرهنگیان ،عضو شورای اسلامی شهر مراوه تپه،کسبه،کارمندان اداره جات و دانشجویان قدردانی نمودند.

حاج رحمت الله پران دوجی رییس ستاد دکتر روحانی مرد خستگی ناپذیر و چهره ی اصلی برپایی این جلسه بودند.

بعد از مهندس حاجیلی دوجی حاج آقای علی اصغری به ایراد سخنرانی پرداختند. اهم سخنان این چهره ی ملی سیاسی اجتماعی مذهبی به شرح بود : 

اشاره به شرافت ، صداقت و فرهنگ اصیل و نجیب مردمان مراوه تپه که با توجه به کمترین امکانات و شدت محرومیت بیشترین خدمات را به انقلاب انجام دادند.

توجه ی ویژه به مراوه تپه داریم چون بزرگانی مثل حاج ناصرآخوند قزل و مهندس حضرتقلی دوجی و بقیه ی عزیزان سالهاست عضو اتحادیه هستند.

اسلام محوریت انسجام و وحدت جوامع بشری بوده و هست. حضرت امام (ره) اعتقاد داشتند مردم خود حاکم بر سرنوشت شان باشند. آمریکا و رژیم طاغوت فکر نمی کردند انقلاب پیروز شود.


اتحادیه های انجمن اسلامی همگام و همراه با نهضت امام راحل سازماندهی شد و شکل گرفت . وظیفه ی اتحادیه انجمن های اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی در راستای حفظ منافع مردم و حفاظت از جمهوریت نظام می باشد. مردم در حاکمیت نقش داشته باشند.فرصت دادن به مردم برای ابراز نظر.

داشتن فکر انقلابی ضامن توسعه و پیشرفت هست. امام راحل همواره تاکید به دین مردم و حفظ منافع مردم داشتند.

امام حسین علیه السلام دلایل اعتراض به حاکمیت جور زمان ،یزید ملعون، احیای دین جد مبارک خویش و رعایت نکردن حدود دین و رعایت نشدن منافع مردم بیان کردند.

حاج علی اصغری با اشاره به اربعین سرور و سالار شهیدان یاد و خاطره سیدالشهدا و شهیدان کربلا را گرامی داشتند. در ادامه ایشان وظیفه اصلی اتحادیه را رابط بین حاکمیت و مردم برشمردند. آگاه کردن مردم نسبت به انقلاب و مطالبه از مسوولین برای خدمت بیشتر به مردم از جمله وظایف اتحادیه است.

احترام به رای مردم و حمایت از دولت منتخب را نیز از وظایف اتحادیه برشمردند.

تبدیل به استان شدن گلستان از تفکرات موسسین اتحادیه انجمن اسلامی بوده که توسط شهید بزرگوار قندهاری و سایر عزیزان پیگیری و عملیاتی شد.
از پنج شهرستان قبل از استان شدن در حال حاضر چهارده شهرستان در استان موجود می باشد که شهرستان مراوه تپه محرومترین دربین شهرستانها است.

دفاع تفکر امام راحل و دفاع از ولایت فقیه از اهداف اتحادیه می باشد.

در ادامه حاج علی اصغری راهکارهای عملی برای توسعه ی شهرستان ارایه نمودند که تشکیل تعاونی های خرد و کلان از جمله ی پیشنهادات بود.
پسته ی چندهزار هکتاری قازانقایه و فرش دستباف زنان و دختران ترکمن را پتانسیل بالقوه شهرستان اشاره کردند که با همت و هم اندیشی جوانان می توان آن ها را به بالفعل تبدیل کرد تا با عرضه ی این محصولات در داخل کشور و صادرات آن به سایرکشورها منبع درآمد خوبی برای شهرستان بشود.
جوانان جویای نام و انقلابی را دعوت به کارآفرینی نمودند.
از اعضای انجمن خواستند با تشکیل کمیته های تخصصی به پیگیری مطالبات بپردازند.

وی از یغمور قلی زاده به نیکی یاد کرده و ایشان را چهره ی تاثیر گذار ملی دانستند و ماندگارترین معاون استاندار نام بردند و در پایان آرزوی رونق و توسعه ی شهرستان داشتند. و از حضور همه ی عزیزان بالاخص از زحمات و تلاش های حاج رحمت الله پران دوجی تشکر و قدر دانی نمودند.

سخنران بعدی حاج ناصرآخوند قزل امام جمعه ی دهستان پالیزان بودند.
ایشان در سخنان خود ضمن تشکر از تشریف فرمایی جناب آقای حاج علی اصغری و دکتر کوهساریان ،دولت تدبیر و امید دکتر روحانی را ایده ال ترین دولت دانستند و از مسوولین خواستند که مردم را دریابند و اشاره داشتند که رنج ها و آلام مردم که حاصل بی تدبیری و عدم ثبات بازار و اقلام مورد نیاز زندگی روزمره بود در دولت دکتر روحانی برطرف شد و مردم خیال شان آسوده است که دیگر افزایش لحظه ای قیمت ها را نخواهند داشت.
ان شاءالله روز به روز شاهد شکوفایی ایران اسلامی در سایه ی زعامت مقام معظم رهبری  خواهیم بود.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE تسلیت به وابستگان جانباختگان زلزله کرمانشاه
به خانواده های داغدار و مصیبت دیده  جانباختگان زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور...

یادداشت

IMAGE بیایید خود بحران نباشیم!

عصر ایران، نورالله نصرتی- واقعه دلخراش دیگری به وقوع پیوسته؛ تن ایران عزیزمان دوباره از زلزله ای مهیب لرزیده؛ چه دلها که شکسته؛ چه چشمها که چشمه اشک شان خشکیده؛ چه دلهای مهربان که در سراسر این... ادامه مطلب ..
IMAGE چپ علیه چپ‌روی

کارگزاران - محمد قوچانی : چرا بهزاد نبوی همچنان از حسن روحانی حمایت می‌کند؟ پیرمرد با قامتی خمیده از رنج حبس شش ساله و تجربه‌ی یک عمر زندگی انقلابی و از آن مهم‌تر؛ تفکر انقلابی این روزها به... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با زمین

اولکامیز- دلنوشته عبدالکریم قزل*: امروز صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به زیر آوار فرهاد رفته باشد ادامه مطلب ..
IMAGE پایان تلخ

اولکامیز- وحید دلیجه : یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.  ادامه مطلب ..
IMAGE راز توسعه ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 عصر ایران؛ جعفر محمدی* - در یک ماه اخیر، فرصتی دست داد تا سفرهایی به ژاپن، کره جنوبی و مالزی داشته باشم؛ کشورهایی که هر گاه سخن از توسعه ایران گفته می شود، نامی از آنها نیز به میان می آید: زمانی... ادامه مطلب ..
IMAGE ظروف یک بار مصرف و تهدید محیط زیست

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی: پیشرف علم،صنعت و تکنولوژی و فناوری فرصتهای مناسبی را در اختیار انسانها قرار داده است. درسایه این پیشرفت هاست که انسانها اشتهای فزاینده ای به مصرف پیدا... ادامه مطلب ..
IMAGE اتوبوس‌های مرگ و درد عادی شدن

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از جریان‌ها و افراد سیاسی از چرخش روحانی به سمت اصول‌گرایان سخن می‌گویند. من هم می‌خواستم از این افراد سوال کنم دقیقا از کدام چرخش سخن می‌گویید؟ کاری... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه رحمان قره باش به استاندار

اولکامیز- رحمان قره باش یکی از چهره های شاخص و اعتدالگرای اقتصادی و سیاسی در استان گلستان است. وی شخصیتی تاثیرگذار در ترکمن صحراست که در پیشبرد ستاد استانی دکتر روحانی در ایام انتخابات نقش بی... ادامه مطلب ..
IMAGE اولین ها در باره شهردار مراوه تپه

اولکامیز- یکی از کاربران خوش قلم و تیزبین کانال تلگرامی اولکامیز در باره گلالگ بیگی زاده گزینه نهایی شورای شهر مراوه تپه برای احراز پست شهرداری مطلبی کوتاه و خواندنی نوشته اند که بی کم و کاست... ادامه مطلب ..
IMAGE فاجعه !

عصرایران-احسان محمدی: چند وقتی است که تصمیم گرفته ام اتفاقات خوب زندگی را هم ببینم. چشمم را به «بد» دیدن و دستم را به «سیاه» نوشتن عادت ندهم اما مگر می شود؟ وقتی اخبار بد مثل هوای آلوده پیرامون... ادامه مطلب ..
IMAGE دست از سر من بردارید!

فرارو- «دولت دوازدهم ادامه این دولت، دولت اعتدال و دولت اصلاحات است.» حسن روحانی این حرف را 23 اردیبهشت در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران و در برابر چشم 20 هزار نفر هوادار خود بیان کرد، همان... ادامه مطلب ..
IMAGE وضعیت کشورهای اسلامی

اولکامیز- امان محمد خوجملی: کشورهای اسلامی با تمام ادعاهای خود در هیچ زمینه ای وضعیت مناسبی نسبت به دیگر کشورهای غیر اسلامی ندارند. در زمینه های اقتصادی و اجتماعی وصنعت و تکنولوژی و فناوری و... ادامه مطلب ..
IMAGE جهالت و تخریب فرهنگی

کمی بالاتر از مصلی اهل سنت گنبد قبرستانی معروف به نام نازقلی خوجه وجود دارد که در محدوداش شخصیت های بسیاری از تورکمن ها آرمیده اند. از جمله این شخصیتها خوده نازقلی خوجه می باشد که قبرستان به نام... ادامه مطلب ..
IMAGE ادبیات مختومقلی

کانال مختومقلی : دکتر مصطفی تانچ، استاد دانشگاه ترکیه : عصری که مختومقلی در آن می زیست بهترین آثار ادبی ترکمن به اوج خود رسید. این آثار و سخن ناب شاعر برای ما خیلی پرفایده است. ادامه مطلب ..
IMAGE مجموعه طوایف اغوزخان

اولکامیز-  مجموعه ی قبایل بزرگ اعوذخان ازنسل فرزندقره خان ازآسیای میانه برخاسته اند۰ بیشترین آنها درتمامیت نقاط قاره ی آسیاودیگرقاره هابطورپراکنده گسترش پیداکرده مستقرشده اند؛البته... ادامه مطلب ..
IMAGE نکته های یک جشن

 اولکامیز- مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب جوان حوزه علمیه قازانقایه پیام ها و نکته های تلخ و شیرین داشت که به شرح ذیل می خوانید : ادامه مطلب ..
IMAGE دین و اجبار

 احسان مکتبی - ايمان از منظر لاك، وجهي با اجبار ندارد، آزادي انتخاب، حق اوليه انسان‌هاي عاقل و بالغ است و كسي را نمي‌توان به غير آنچه خود مي‌خواهد به ديني وا‌داشت ضمن آن‌كه حوزه دين حوزه... ادامه مطلب ..
IMAGE چه کردیم با سرزمین خود !

به قلم مهرداد خدیر- «ما خودخواه ترین نسلی هستیم که در طول هفت هزار سال پیش در این سرزمین زیسته چون هر بلایی بر سر حوزه محیط زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است. ادامه مطلب ..
IMAGE فرصت‌ها را دریابیم...

خانم ناظم از دختر محصل پرسید: به خاطر غیبت دیروز گواهی پزشک آورده‌ای؟ دختر نوجوان پاسخ داد: نه. چون بیمار نبودم و مادرم هم اطلاع داده بود که نمی توانم به مدرسه بیایم. ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ تقدیس

  گفتاری از صادق زیباکلام : توئیتی که بعد از مصاحبه تلویزیونی سه‌شنبه‌شب هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور گذاردم مبنی بر اینکه «به نظر می‌رسد ما دو ایران داریم یکی در عالم واقعیت و دومی هم در ذهن... ادامه مطلب ..
IMAGE ماجرای سپنتا و یک پرسش متفاوت: رییس قوه مقننه کیست؟

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- سخنان روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی در ابراز مجدد مخالفت با لغو عضویت سپنتا نیک نام عضو زرتشتی شورای شهر یزد تغییری در موضع فقهای شورای نگهبان ایجاد نکرده و سخنگو... ادامه مطلب ..
IMAGE وصیت کورش یا منشور سبز؟

 کانال فردای بهتر - گفتاری از سید مصطفی‌ تاجزاده : ✅ قطعه زیر را به کورش نسبت می دهند. صرف نظر از درستی یا نادرستی این انتساب، می توان آن را به عنوان"منشور سبز" معرفی کرد و برای تحقق توصیه هایش... ادامه مطلب ..
IMAGE نیست های هست نما

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: در این دنیا هر شخصی شب و روز در جستجوی چیزهایی است که فعلا نیست بعدا هست می شود مثلا اگر کسی گدایی می کند طالب بخششی است که فعلا یافت نمی شود ادامه مطلب ..
واکنش‌ها به درگذشت علی‌اشرف درویشیان

ایسنا نوشت: محمود دولت آبادی، شمس لنگرودی و جمال میرصادقی در پی درگذشت علی اشرف درویشیان از این نویسنده پیشکسوت و دغدغه‌هایش سخن گفتند. ادامه مطلب ..
IMAGE خطر بزرگ !

فرارو- دو کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با فرارو معتقدند برای مبارزه با این نوع فساد یک عزم فراقوه‌ای لازم است. به عقیده آنها اگر این عزم نباشد شعار دادن و قدم گذاشتن در راه مبارزه با فساد به... ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

روز18 ابان هم سالگرد شهید حاج معمی هلاکو نماینده شجاع اسبق و سیاستمدار برجسته ترکمن بود لطفا در رسان...
اقای یلمه شما دیگه این حرف را نزنید خواهشا یلمه ها که مدعی اند ادم و حوا یلمه بوده
البته در ثلاثین حضور داشتند نه در اربعین
ضمن اینکه تک تک افراد جامعه در حفظ محیط زیست مسئولیت دارند افراد متولی امور اجتماعی لازم است طرح هائ...
لطیف جان ، تعداد نمایندگان شهید در سقوط یاک 40 بیشتر از 5 نفر بودند . لطفا اصلاح فرمایید. ممنون
مطالب نگارش شده کامل نبوده قهرمانی تیم کلنی اق قلا درسطح کشورجام نصر ویادی ازپدرفوتبال اق قلانشده وا...
سلام دوست عزیز ما فرزندان آدم وحوا هستیم مطرح کردن چنین مسا ئلی عقبگرد مردم یک منطقه را می رساند ب...
اظهارات شماپسندیده است۰ واقعٱ سقف وشیشه های اتوبوس عمومی چندان ایمنی نیستند۰ بایدفکری خوب وایمنی بای...
درگذشت حاج آقای نافعی که به ورزش مدارس نیز خدمت فراوانی کرد را تسلیت گفته و برای او و سایر درگذشتگان...
ببخشید که جسارت میکنم و واقعا شرمنده ام که عرض میکنم ولی شما یموت ها تنگ نظرترین افراد برای تاریخ ت...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.