b_150_100_16777215_00_images_photo_2017-07-19_17-41-04.jpgاولکامیز- فعالین سیاسی شاخص ترکمن صحرا با آیت الله نورمفیدی نماینده رهبر معظم انقلاب در استان گلستان دیدار کردند. در این نشست مهم فعالین برجسته ترکمن صحرا ، مجمع تدبیر وامید ترکمن صحرا(دکترحکیم کوچکی) ، جبهه متحد همدلان صحرا (مهندس عبدالغفار رادمهر) ، گروه همفکری (دکتر جلال الدین سیدی)  ، ماصلاحات توپری (حکیم آل جلیل) ،  اقوام ومذاهب (جبار ایری ) واعضای رؤسای ستاد در 6 شهرستان گلستان و معاون ومشاورین دکتر روحانی در ترکمن صحرای استان گلستان حضور سبز و موثر داشتند . دکتر حکیم کوچکی مسئول مجمع تدبیر و امید ترکمن صحرا به نمایندگی از فعالین و تشکلهای سیاسی ترکمن صحرا مطالبات ترکمنها را بصورت مکتوب بیان نمود. مطالباتی که صریح و شفاف بود و نیاز به گوش های شنوا دارد . خواسته هایی که حق مفغول مانده ترکمنهاست . این متن تاریخی را در ذیل می خوانید :  ضمن عرض تسلیت ایام محرم، و درود و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار انقلا ب اسلامی و شهدای گرانقدر ، و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری و سلام صمیمانه به محضر ریاست محترم جمهوری؛ جناب دکترحسن روحانی ؛ وسلام ویژه داریم خدمت نماینده ولی وفقیه وخبرگان رهبری حاج آقا آیت الله نورمفیدی وهمه مهمانان عزیزومحترم. مستحضرید  یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر فعّالان‌ مدنی وانتخاباتی تورکمن ، روحانیون و نخبگان و اساتید و دانشجویان و دلسوزان اهل سنت پی گیری مطالباتشان است.


یکی از دغدغه‌های جدی و فراگیر بعنوان بخشی از شهروندان جمهوری اسلامی ایران وهمچنین بخشی از اهل سنت ایران پی گیری وتحقق مطالبات قانونی ومشروعشان می باشد که در قانون اساسی بدان تصریح گردیده ولی کماکان معلق و معوق مانده است . شهروندان ترکمن و اهل سنت ایران دارای پیشینه درخشانی در دفاع از حاکمیت وتمامیت ارضی کشور می باشند. و صداقت خود را در همدلی و همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی ثابت نموده و جای هیچ گونه شک و تردیدی در این زمینه باقی نگذاشته‌اند. حمایت قاطع اهل سنت از جناب آقای دکتر حسن روحانی بیانگر همدلی وهمراهی با نظام و امید به بهبود اوضاع و توجه به مطالبات، به لحاظ رویکرد ایشان نسبت به اقوام و مذاهب ایرانی بود.


مطالبات شهروندان ترکمن و اهل سنت چیزی نیست جز همان حقوق مصرح درقانون ومشروع شهروندی که هر ایرانی آنها را حق مسلم خود می‌داند و بعنوان کف حقوق اساسی بایستی به آنها دست یابد ومی دانیم خواست بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری نیز بوده ومی باشد. یکی از‌ این مطالبات قانونی بکارگیری نیروهای شایسته از میان اهل سنت در سطوح مختلف مدیریتی کشوری، استانی و منطقه‌ای است که متأسّفانه‌ سال‌هاست مغفول مانده است. جز موارد نادر.


شهروندان نجیب و وحدت طلب ترکمن با جمعیتی بالغ بر45% جمعیت استان گلستان متأسّفانه‌ علی‌رغم‌ تمام همراهی‌ها وتعاملاتشان با دولت ونظام ، هنوز شاهد عدم اهتمام به شایستگان اهل سنت این استان بوده وهستند. سؤال اساسی ما از ریاست محترم جمهوری و وزیر کشور و مدیران استان بطور عام اینست که چرا شایستگان ما را نمی‌بینید؟ و چرا به استفاده از ظرفیت های این جمعیت چشمگیر مخلص اهتمام نمی ورزند.؟ مدّت‌هاست بدنبال پاسخی برای اقناع فرزندان ومردم خود هستیم ولی همچنان در فقدان توجیهی معقول و قانونی درمانده ایم.


علیرغم اینکه مقام معظّم‌ رهبری، ریاست محترم جمهوری و نیز بزرگان نظام در مورد برادری و برابری شهروندان ایرانی و اهل سنت و اهل تشیّع، تأکید ویژه داشتند ودارند به نظر می رسد حقوق قانونی اهل سنت در به کارگرفته شدن در مدیریت های کلان کشوری و منطقه ای عمدا یا سهوا مغفول مانده واین مسئله به نوعی نادیده گرفتن قانون، بی‌توجهی به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های عدالت محورانه ی نظام بوده است.


همانگونه که مبرهن است که لزوم حفظ وحدت و همدلی در بین تمامی آحاد واقشارجامعه از ملزومات افزایش همگرایی در میان ملت بزرگ ایران می باشد و تأثیر‌ مستقیم مشارکت همه مردم در سیستم سیاسی کشور ضریب مقبولیت ومشروعیت و به تبع آن امنیت و ثبات نظام را افزایش می دهد. بر این باوریم که سیستم های امنیتی کشور سیاست خود را هرگز بر حذف جمعیت، گروه، مذهب و یا قوم خاصی بنا ننهاده است. بر عکس آنچه دشمنان و بدخواهان نظام سعی در القاء آن دارند همه ی ارکان نظام تأکید‌ بر الزام سیاست‌های مبتنی بر امنیت پایدار ملّی‌ نظام جمهوری اسلامی بواسطه ی مشارکت همه ایرانیان معتقد و متعهد به نظام ، در همه سطوح مدیریتی دارد.
مایلیم باورمان در این خصوص تقویت شود که ایجاد محدودیت بر شهروندان ترکمن و اهل سنت با توجه به سابقه وفاداری، تعهّد‌ و ایثارگری‌هایشان از نظر مسئولین محترم فاقد توجیه امنیتی بوده و هیچ‌وقت‌ نگاه‌ها به ما نگاه تهدیدمحور نبوده و نخواهد بود. بلکه بالعکس، سیاست دولت فرصت‌محور بوده و فاکتور عدالت اجتماعی در تنظیم سیاست ها توسط دولت از پشتوانه چنین استنباط و تحلیل قانونمدارانه و عدالت گسترانه ئی برخوردار و متمتع می باشد.
در اینصورت می‌توان نتیجه گرفت که «عدم بکارگیری نیروهای شایسته و توانمند اهل سنت ناشی از بی‌تدبیری و کج‌سلیقگی مدیران می‌باشد.» و این بی‌توجهی و عدم به کارگیری دقیقاً‌ بر خلاف سیاست‌ها و استراتژی نظام جمهوری اسلامی می‌باشد و لزوم بازبینی و بازنگری در عملکرد مدیران کشوری و استانی را در این زمینه لازم و ضروری می‌نمایاند.

چنانچه مدیران ارشد استان نسبت به بکارگیری و استفاده از شایستگان اهل سنت در مدیریّت‌ها تجدید نظر نکنند و یا توجهی به این مسئله ننمایند، از نظر فعالین اجتماعی وانتخاباتی مردم شریف ترکمن صحرا قابل توجیه و اغماض نبوده و قطعاً‌ عملکرد آنها در محضر تاریخ و از منظر بی کیاستی در تشخیص و درک مصلحت نظام و کشورمورد قضاوت قرار خواهد گرفت.لذا انتظار پاسخی شایسته به این همه خلوص و صداقت مردم و فعالین مدنی تورکمن ها را از مسئولان اجرائی ودولت محترم وعنایت ویژه ومحبت آمیز حضرت عالی داریم.

امید است که همه ما بتوانیم در راستای سربلندی ایران اسلامی به وظایف و تکالیف خود جامه عمل بپوشانیم! تا همهٔ اقوام ایرانی، احساس پیوند بیشتری با بدنهٔ ملت بزرگ ایران داشته باشند.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.