b_150_100_16777215_00_images_tm_aspx.jpgاولکامیز- لطیف ایزدی : فصل انتصابات و جابجایی ها از یک ماه پیش شروع شده و به فاز جدیدی رسیده است . استانداران بسیاری از استان ها تعیین شدند ولی هنوز تکلیف استاندار گلستان مشخص نیست . اما با توجه به قرائن و شواهد رفتن حسن صادقلو جدی است. در این باره لحظاتی با حاج رحمت اله پران دوجی فعال سیاسی ترکمن و رئیس ستاد روحانی در شهرستان مراوه تپه گفتگو کردیم. مراوه تپه در استان گلستان خوش درخشید و به نسبت جمعیتش بیشترین رای را به سبد روحانی انداخت.
در باره استاندارآینده گلستان نظر شما چیست ؟
با توجه به اینکه ترکمنها در استان گلستان در انتخابات بیشترین حمایت را از روحانی داشتند و حدود 400 هزار رای به روحانی دادند اما غیر ترکمنها 200 هزار رای دادند بنابراین خواسته ها و انتظارات بحقی دارند که یکی از مهمترین این خواسته ها انتصاب یکی از شایستگان ترکمن صحرا برای استانداری استان گلستان است .
آیا برای کرسی استانداری گلستان گزینه هایی هم دارید ؟
بله . آقای یاغمر قلی زاده شایستگی استاندار شدن را دارند چرا که وی بعنوان یکی از سیاسیون
برجسته اصلاح طلب و اهل سنت در شمال کشور ازکارنامه درخشانی برخوردار هستند. نمایندگی
مجلس ، معاونت استاندار گلستان در دوره اصلاحات ، مدیر عامل شرکت خیبر وابسته به وزارت
بازرگانی ، رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران ، معاونت سازمالن توسعه تجارت ایران به مدت 3 سال ، مشاور
وزیر صنعت و معدن و تجارت را در رزومه خود دارند. قلی زاده کارشناسی ارشد حقوق تجارت
بین الملل است
در باره جابجایی های استان پس از تعیین استاندار صحبت کنید ؟
انتظار ما از مسئولین کشوری و استانی این است که به ترکمنها توجه بیشتری داشته باشند بیش از 70 اداره کل در استان فعالیت می کند که متاسفانه فقط یک نفراز مدیران کل ادارات از ترکمنها هستند که آن هم زیر نظر جهاد کشاورزی است. در انتصابات به میزان رای اقوام توجه شود و باید عدالت رعایت شود بقول مقام معظم رهبری در پاسخ تاریخی اش به نامه مولوی عبدالحمید که باید فصل الخطاب همه دولتمردان و تصمم گیران کشور باشد تبعیض و نابرابری باید از میان مذاهب و اقوام برداشته شود. پس بنابراین ما می خواهیم که نسبت به این قضیه با دیدگاه باز عمل شود. شایستگان ترکمن به بهانه های واهی از خدمت به مردم و احراز پست ها محروم نشوند. در مناصب مختلف از نخبگان و فعالین و مدیران این قوم استفاده مطلوب شود مردم ترکمن احساس تحقیر نکنند و وحدت و همگرایی و همدلی در جامعه بیش از پیش بیشتر شود.
در سطح شهرستان مراوه تپه چه خواسته ای دارید ؟
مراوه تپه بشیترین رای را به آقای روحانی داد . خواسته ما این است که افراد شایسته بومی در پست های مختلف منصوب شوند.
اگر به این خواسته توجه نشود رفتار شما چگونه خواهد بود ؟
اگر خواسته ترکمنها برآورده نشود با فعالین نشستی خواهیم داشت ناف ما را با اصلاح طلب نبریدند به سمت جریانی می رویم که به حقوق ما بیشتر توجه کند
در پایان باره نقش احزاب در انتصابات صحبت کنید ؟
احزاب در زد و بندها سیاسی و جابجایی ها نقش دارند از احزاب و تشکل ها احزاب انتظار داریم که از حقوق ما دفاع کنند ولی وقتی می بینیم که در شورای مرکزی احزاب ترکمنها کمترین حضور را دارند برنامه های آنها در حد شعار می دانیم . اگر احزاب استانی شورای مرکزی را بازنگری نکنند تقاضای خروج فعالین ترکمن را از این احزاب خواهیم داد. @ulkamizcom


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
IMAGE فراخوان جشنواره همگام با مختومقلی فراغی
شیوه نامه برگزاری مسابقات جشنواره همگام با مختومقلی فراغی شاعرو عارف نامی استان...

یادداشت

IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..
IMAGE « تأزه یئلئ »

اولکامیز- شعری از شاعر طنزپرداز ترکمن منصور طبری : ادامه مطلب ..
IMAGE چرا فساد در اقتصاد ما فراگیر شد؟

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بعد از چهل سال از انقلاب فساد در سیستم اقتصادی و اداری ایران بقدری بدیهی و آشکار شده است که کسی را یارای تکذیب و انکار آن نیست. ادامه مطلب ..
IMAGE به بهانه 8 مارس

 اولکامیز- یادداشتی از آنا محمد بیات : بیش از 112سال است این روز به عناوین مختلف به نام روز مادر، زن در سطح بین المللی گرامی داشته میشود البته در بعضی کشورها مثلا در سوییس از سال 1917 تاکنون دوم ماه... ادامه مطلب ..
IMAGE حجاب درون

 اولکامیز- به قلم محمد سلاق: این روزها مقوله حجاب بعد از فساد های ساختاری در جامعه ایران یکی از داغ ترین بحثها در محافل عمومی وشبکه های مجازی میباشد، آیا حجاب مصونیت است یا محدودیت؟ ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دانشجوی مراوه تپه ای که جایزه نیم میلیون تومانی اش را به مدرسه بخشید

اولکامیز- سال گذشته مراوه تپه درکنکورخوش درخشید و 15 نفر قبولی به تربیت معلم داشت. با یکی از دانش آموزان ساعی و موفق گفتگویی انجام دادیم که در پی می آید: @ulkamizcom ادامه مطلب ..
IMAGE نظیره ای بر شعر زیبای نإمه سن

اولکامیز- روزهای مختومقلی ایّام مقدسی است، بسا قدر نهیم به این روز. بنده برای یکی از اشعار مختومقی عاریف، زمانی نظیره ای سروده بودم. ادامه مطلب ..
IMAGE مقاله تاریخی در باره خوجه نفس

اولکامیزز-  این بخش "مدخل" کتاب "اشعار سروده شده در اسارت"، از جانب د. خ. تنظیم گردیده است که علاوه بر تحقیقات دیگران، به عنوان حاشیه به این دوره از تاریخ تورکمن اختصاص داده شده است تاجهت درک بهتر... ادامه مطلب ..
IMAGE مراوه تپه را باید دید

 عبدالکریم قزل ، فعال فرهنگی : گردشگری منبع و منشاء درآمدهای هنگفت در عصر و ایام کنونی می باشد. امروزه جذب توریست و گردشگر یکی از عوامل مهم توسعه است. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر بدون روتوش

 اولکامیز- محمد سلاق : مادری که قصد داشت دختر چهارساله اش را بخاطر فقر به مبلغ پانصد هزار تومان بفروشد، ادامه مطلب ..
IMAGE مطالبات اهل‌سنت در آینه حقوق شهروندی

اولکامیز- سید علاءالدین حیدری : اهل‌سنت ایران شهروندان اصیل ایرانی هستند که به درازای تاریخ این مرز و بوم سابقه ایثار، همدلی و برادری با دیگر اقوام و مذاهب ایرانی را دارند. ادامه مطلب ..
IMAGE مذهب علیه مذهب

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی تحلیلگر سیاسی ترکمن : شهرت دراویش بعد ازدرگیریهای اخیر بیشترشده است. گاهی اوقات دشمن به دشمن بهتر از دوست خدمت می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE در شرایط بی اعتمادی

ولکامیز- امان محمد خوجملی : نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب می گذرد. بعد از چهل سال که پشت سر خود را نگاه می کنیم مسائل زیادی تغییر کرده است. هم افراد تغییر کرده اند هم شخصیتها هم مواضع دولت و حکومت. ادامه مطلب ..
IMAGE فقر تابلو در جاده های گلستان

اولکامیز- امان محمد خوجملی: یکی از نشانه های توسعه و آبادانی هر کشور وجود جاده های آباد و استاندارد و حمل و نقل عمومی راحت و ارزان می باشد. این امر محقق نمی شود مگر با سرمایه گذاریهای گسترده و... ادامه مطلب ..
IMAGE نسخه سلامتی شما فقط به وسیله خودتان نوشته می شود

اولکامیز- محمد خوجه ، نویسنده : سلامتی بزرگترین وباارزش ترین نعمت های خداوندمنان است.کمترکسی تاآن راازدست نداده است قدرو ارزش آن رانمیداندودرحالت عادی متوجه آن نیستند،فقط زمانی که سلامتی... ادامه مطلب ..
IMAGE تساهل در اسلام

اولکامیز- عبا آخوند محمدنژاد در گروه تلگرامی انسجام و وحدت در باره آسانی وآسان گیری در دین اسلام نوشت :  خداوند متعال راه های کسب رضایت خویش را، بسیار آسان نموده است ودر عین حال اگر چنان چه... ادامه مطلب ..
IMAGE یاد روزگاران قدیم در ترکمن صحرا بخیر

اولکامیز- دلنوشته سخی گوگلانی : یاد دوران کودکی هایمان بخیر ادامه مطلب ..
IMAGE خلیفه باغشی دردی خان بهادری

دردی باغشی 1331-نجی ئیلدا جرگلان اتراینگ مزارلیق دیان اوبه سئنده دایخان مشغله‌دا‌ دونیا ایندی. ادامه مطلب ..
IMAGE بازگشت به کدام انقلاب ؟

روزنامه  کارگزاران : محمد قوچانی: نسل اول انقلاب اکنون باید راه را بر نسل جدید بگشاید و حکومت را به آنان منتقل کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انقلاب سیصد هزار نفری یا سه هزار نفری

اولکامیز- امان محمد خوجملی: اینکه گفته می شود در ایران صنعت طنز پر رونق است سخن یاوه و مفتی نیست و رگه هایی از حقیقت را در درونش دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه " اولین دفتر شعر ابراهیم نوری – بخش دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی*: " چشمه" اولین دفتر شعر ابراهیم نوری شاعر خوش قریحه کلاله ای اثری جذاب و پرمایه است . ادامه مطلب ..
IMAGE زمستان 96

 اولکامیز- بقلم دانگ اتار ارجبی : سخنم را با این جمله از فیلسوف و دانشمند عظیم الشان ایرانی که یکی دیگر از تخصص هایش  دانش پزشکی بود آغاز میکنم  ادامه مطلب ..
IMAGE چشم اندازی بر "چشمه" اولین اثر دفتر شعر ابراهیم نوری - بخش اول

اولکامیز- لطیف ایزدی ، دبیر ادبیات فارسی مدارس مراوه تپه ادامه مطلب ..

اخبار


14 اسفند 1396

آخرین نظرات

خب خبرنداشته شما گوشزد میکردید چرا نگفتید . حتما خبرهم داشتند اجازه ندارن بگن . اگه بگه خونه اش نمیر...
بازم خوبه خودتان میگید جوابی داده نشد !!!پس دنبال چی هستید . این زبان مادری که میگید کی درس بده حتی ...
باسلام خدمت شما نویسنده خوش ذوق و تهیه کننده اخبار مرتبط با شهرستان مراوه تپه ، در خصوص گردآوری ، ت...
سلام حتما خیر وبرکتی در کاراست زیاد اصرار نکنیم
ممنون از همه دوستانی که به فکر پایداری زبان و فرهنگ ترکمنی هستن.
لطفا اکه می تونید وبلاگ تورکمن دیل...
با سلام وخدا قوت برای دوست خوبمان آقای خوجه که این قدر به فکر دوستان هستید و از آسیب های تغذیه نامنا...
با سلام خدمت خوانندگان محترم..
البته قبل از اظهار نظر باید بگم که این خزعبلات شما حتی ارزش خواندن ر...
آقای احمدی نژاد مگه موقع ریاست جمهوری شما رئیس قوا کی بودند همینا بودند حالا که نزدیکانت به یه جرمی ...
سلام، از شنیدن این خبر بسیار نتأثّر شدم. تابستان دو سال قبل در تورکیّه نزدش بودم و امسال نیز امید دی...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.