889.jpgپسر جوان که در جریان رقابت عشقی، دو پسر دانش‌آموز را با ضربه‌های چاقو کشته بود، همراه همدستش بازداشت شد. متهمان جسد دو دانش‌آموز را در اطراف تپه‌های روستا دفن کرده بودند تا ردی از خود برجای نگذارند.

 جام‌جم، عدنان و مهران 16 و 17 ساله از یک سال پیش با هم دوست شده بودند و دردو محله از شهر گنبدکاووس زندگی می‌کردند. ساعت 20 و 20 دقیقه جمعه 6 مرداد آنها تصمیم گرفتند برای تفریح به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت بروند. بعد از خروج از خانه، ارتباطشان قطع شد. خانواده این دو نوجوان زمانی که موفق به یافتن آنها نشدند جست‌وجوهایشان را آغاز کردند و حتی اطراف جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت را جست‌وجو کردند؛ اما خبری از فرزندانشان نبود. روز بعد به پلیس آگاهی گنبدکاووس رفتند و با ارائه آخرین عکس‌های آنها به پلیس آگاهی، برای یافتن این دو گمشده کمک خواستند.

کشف اجساد دانش‌آموزان

جست‌وجوهای این دو خانواده همراه ماموران انتظامی استان گلستان و شهر گنبد ادامه داشت تا این که عصر پنجشنبه گذشته و زمانی که شش روز از گم‌شدن آنها گذشته بود، مرد چوپانی که برای چرای دام‌هایش به تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس رفته بود، با سر و صدای سگ گله‌اش روبه‌رو شد. او زمانی که خود را به سگش رساند با بخشی از دست یک نفر که از دل خاک بیرون آمده بود، روبه‌رو شد. مرد چوپان زمانی که خاک‌ها را به کناری زد، دید جسد یک پسر نوجوان در آنجا دفن شده است. در همین موقع متوجه دست دیگری شد که کنار این جسد افتاده بود. خاک آنجا را هم که کنار زد و با جسد دیگری روبه‌رو شد. مرد چوپان با رها کردن گله‌اش به سمت اولین پاسگاه رفت و موضوع را خبر داد. دقایقی بعد گروهی از ماموران همراه مرد چوپان به محل کشف دو جسد رفته و مشاهده کردند گفته‌های چوپان صحت دارد .

ماموران موضوع را به بازپرس کشیک قتل دادسرای گنبدکاووس خبر دادند و با هماهنگی قضایی جسد این دو پسر نوجوان را که مدارک هویتی همراهشان نبود به پزشکی قانونی منتقل کردند. در این مرحله ماموران برای مشخص شدن هویت آنها به بررسی پرونده افراد گمشده پرداختندکه متوجه شدند نام این دو پسر که عدنان و مهران نام دارد، در فهرست افراد گمشده در پلیس آگاهی ثبت شده و خانواده آنها هفتم مرداد امسال گم شدن آنها را خبر داده‌اند.

گزارش پزشکی قانونی هم نشان داد این دو نوجوان بر اثر اصابت ضربه‌های چاقو از پای درآمده‌‌اند. بیش از پنج روز از مرگ آنها می‌گذرد و به نظر می‌رسد آنها در مکان دیگری به قتل رسیده باشند.

دستگیری عامل جنایت

بنابراین تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت آغاز شد تا این که در جریان بررسی‌های محلی معلوم شد این دو نوجوان در شبی که ناپدید شده‌اند همراه دوست 21 ساله خود بوده‌اند که در این مدت از آن جوان خبری در روستا نبوده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد. پسر
21 ساله به نام فرید به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که دو روز بعد از کشف اجساد شناسایی و بازداشت شد.

اعتراف به قتل

او با انتقال به پلیس آگاهی گنبدکاووس مورد بازجویی قرار گرفت و اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد تا این که شامگاه شنبه سکوت خود را شکست و به قتل این دو نوجوان اعتراف کرد. متهم به قتل به افسر تحقیق گفت: من به دختری علاقه‌مند بودم، گمان می‌کردم عدنان نیز به آن دختر علاقه دارد. به همین خاطر دوست نداشتم رقیبی داشته باشم. بنابراین شب جنایت زمانی که دیدم عدنان و دوستش مهران برای تفریح به جنگل می‌روند، آنها را سوار خودرویم کردم و سه نفری به جنگل رفتیم. بعد از ساعتی تصمیم گرفتیم برگردیم. در میانه راه خودرو را متوقف کردم. بعد به عدنان گفتم چرا می‌خواهد با دختر مورد علاقه‌ام
دوست شود .

وی افزود: او می‌گفت اشتباه می‌کنم، اما من دست‌بردار نبودم، همانجا دعوایمان شد. دوستش می‌خواست میانجیگری کند که نشد. من عدنان را با ضربه‌های چاقو کشتم. مهران با دیدن این صحنه شوکه شده و می‌خواست فرار کند. او شاهد جنایت بود و اگر زنده می‌ماند مرا به پلیس لو می‌داد. با همان چاقویی که عدنان را کشتم، ضربه‌هایی هم به مهران زدم که او نیز فوت کرد. مانده بودم با اجساد آنها چه کنم، تلفنی ماجرا را به یکی از دوستانم خبر دادم. او به محل جنایت آمد و دو نفری اجساد را داخل خودرویم گذاشته و به سمت تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان رفتیم و اجساد را کنار هم دفن کردیم.

در جستجوی متهم فراری

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان گلستان به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم به قتل، همدست او نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او در جریان تحقیقات اعلام کرد در قتل نقشی نداشته و فقط به دوستش در دفن اجساد کمک کرده است. متهمان صحنه جنایت را بازسازی کرده‌اند و تحقیقات از متهمان در حالی ادامه دارد که شواهد نشان می‌داد آنها همدست دیگری هم داشته‌اندکه تحقیقات برای دستگیری او نیز ادامه دارد .

رسیدگی سریع به پرونده

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان هم به جام‌جم گفت: همزمان با گم‌شدن این دو نوجوان پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شد. قاتل و یکی از همدستان او دستگیر شده‌اند و تلاش برای دستگیری همدست دیگر قاتل ادامه دارد.

وی افزود: به این پرونده خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و پرونده در دادسرا درحال رسیدگی است.

درخواست قصاص برای قاتل

پسرعموی عدنان به خبرنگار جام‌جم گفت: ساعت 20 جمعه گذشته بود که عدنان و دوستش مهران برای تفریح از بوستان محله به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت رفتند. او حتی به مادرش پیامک زده و تلفنی با برادرش حرف زده بود که به جنگل می‌رود و زود باز می‌گردد. اما دیگر بازنگشت و تلفن همراهش خاموش شد. همین باعث شد برادر او همراه دو نفر از دوستانش برای یافتن آنها بروند.

وی افزود: آنها به جنگل تنگه چهل‌چای رفتند و تا نیمه ‌شب مراکز خدماتی و رستوران‌های آنجا را جست‌وجو کردند اما ردی از آن دو نوجوان پیدا نشد. بعد همه اعضای خانواده، فامیل و همسایه‌‌ها جست‌وجو‌ها را ادامه دادند. روز شنبه به پلیس گم‌شدن آنها را خبر دادیم. چون محل دقیق ناپدید شدن آنها معلوم نبود هلال‌احمر بدرستی نتوانست به ما در یافتن آنها کمک کند. خانواده عدنان و مهران هنوز مرگ آنها را باور ندارند. والدین عدنان و دوستش برای قاتل قصاص می‌خواهند.

خبر فارسی


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • به خانواده ها توصيه مي كنم ايمني و امنيت را آموزش ببينند و به فرزندانشان هم آموزش بدهند تا احتمال رخ دادن چنين اتفاقات ناگواري كم شود. مثلا اين روزها همه از گوشي هاي هوشمند استفاده مي كنند. در اين گوشيها مي
  توان نرم افزارهایی را نصب كرد. اين برنامه ها به والدين امكان مي دهند موقعيت مكاني فرزند خود را در هر لحظه بيابند، مسير حركت آنها را ببينند و در صورت ورود و خروج از نقاط خاص (مثل مدرسه) صداي بيپ بشنوند. اين نرم افزارها مجهز به دكمه آژير كمك هم هستند يعني اگر اعضاي خانواده احساس خطر كنند، با فشار دادن اين دكمه مي توانتد به ساير اعضاي خانواده يك پيام اتوماتيك همراه با موقعيتشان بفرستند.
  البته توصيه مي كنم خانواده ها اول با فرزندانشان در ميان بگذارند و توجيه كنند كه چرا چنين برنامه اي لازم است و چگونه و در چه شرايطي بايد استفاده شود.

  آخرین بار در تاریخ حدودا 9 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
  از 1
 • مهمان - هادی

  قاتل مهران و عدنان باید سنگسار شود
  این قاتل کثیف باید به دست مردم سپرده شود تا خودشان مجازاتش کنند
  مهران و عدنان عزیزم روحتان شاد

یادداشت

IMAGE نقد و بررسی تقویم ترکمنی ایل آمان

اولکامیز- لطیف ایزدی: تقویم ترکمنی 1397 " ایل آمان " به همت و کوشش عاشورمحمد رئوفی نیمه دوم بهمن ماه 96 با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و تیراژ وسیع منتشر گردید که در نوع خود کاری تازه و نو بود ولی از... ادامه مطلب ..
IMAGE کدام قانون، کدام مجلس، آقای لاریجانی ؟!

 عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با توجه به کمبودهایی که در زمینۂ قوانین مربوط به حوزۂ فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد با استفاده از ظرفیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE اسب ها را نکشید

90 اسب در چند روز کشته شدند، در مناطق مرزي. نماينده نقده و اشنويه راهي منطقه شده و با مسئولان استاني نشست‌هايي داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE حضرت آیت‌الله، «بی‌بندوبار» همان جوان انقلابی نزدیک انتخابات نیست؟

عصر ایران؛ مصطفی داننده- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد فرموده‌اند: «با کنسرت، موسیقی مبتذل و نابهنجار و فسق و فجور خیابانی جوان شاد نمی‌شود، این یک آب‌نبات چوبی است که به... ادامه مطلب ..
IMAGE در رثای سلاله

اولکامیز- با کمال تأسف باخبر شدیم که صحرای ما شاهد فاجعه ای بس دردناک و جانگداز که وجدان بشریّت را بلزه درآورده است، می باشد.  ادامه مطلب ..
IMAGE ضرورت نگاه روشنفکرانه به اشعار فراغی

اولکامیز- - گفتاری از یحیی یاری : یکی از عمده مشکلاتی که در پی یافتن سیرتاریخی و تحّول ذهنی شاعران ما وجود دارداینست که ،شاعران قدیم ما،سیرتاریخی وتحول ذهنی خود را ثبت نکرده اند ادامه مطلب ..
IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

ضمن سلام وخسته نباشید بیانات ونظرات جنابعالی در مورددهکده قابل تحسین است
باسلام آقای نویسنده شما هم خوب شروع کردید ولی آخرش را بنظرمن خراب کردید شما هم آخرش با تبلیغ خاتمه د...
باسلام . حدود دوسال از دوران نمایندگی آقای طیار می گذرد ، در این مدت چه فعالیتی را در باره جاده نفت ...
دنیای اقتصاد – گرگان : معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور...
سلام و عرض احترام ، و ضمن پوزش ، در بند 3 یادداشت ارسالی با عنوان تاملی بر مقاله .... ، اشتباه تای...
با سلام و عرض ادب ، جناب آقای قره باش یادداشت کارشناسانه و قابل تاملی را - با اشاره به چالش هایی ک...
با سلام خدمت مخاطبان عزیز سایت وزین اولکامیز
عرض تسلیت ضایعه هجرت سلاله کوچولوخدمت فرزندان ترکمن ...
ان شاله خداوند تبارک تعالی به خانواده سلاله جان صبر جمیل بده.
بعد ظهر روز پنج شنبه خبری منتشر شد که...
جناب ارمان قوجق کوموش تپه ازشهرهای قدیم ترکمن صحراست و ساکنانش ازدیرباز یکجانشین میباشند و بخاطر اقت...
سلاله‏ ‏قربانی‏ ‏سهل‏ ‏انگاری‏ ‏مواظب‏ ‏کودکان‏ ‏باشیم‏ ‏افراد‏ ‏فاسد‏ ‏بیمار‏ ‏در‏ ‏کمین‏ ‏هستند‏ ‏...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.