889.jpgپسر جوان که در جریان رقابت عشقی، دو پسر دانش‌آموز را با ضربه‌های چاقو کشته بود، همراه همدستش بازداشت شد. متهمان جسد دو دانش‌آموز را در اطراف تپه‌های روستا دفن کرده بودند تا ردی از خود برجای نگذارند.

 جام‌جم، عدنان و مهران 16 و 17 ساله از یک سال پیش با هم دوست شده بودند و دردو محله از شهر گنبدکاووس زندگی می‌کردند. ساعت 20 و 20 دقیقه جمعه 6 مرداد آنها تصمیم گرفتند برای تفریح به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت بروند. بعد از خروج از خانه، ارتباطشان قطع شد. خانواده این دو نوجوان زمانی که موفق به یافتن آنها نشدند جست‌وجوهایشان را آغاز کردند و حتی اطراف جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت را جست‌وجو کردند؛ اما خبری از فرزندانشان نبود. روز بعد به پلیس آگاهی گنبدکاووس رفتند و با ارائه آخرین عکس‌های آنها به پلیس آگاهی، برای یافتن این دو گمشده کمک خواستند.

کشف اجساد دانش‌آموزان

جست‌وجوهای این دو خانواده همراه ماموران انتظامی استان گلستان و شهر گنبد ادامه داشت تا این که عصر پنجشنبه گذشته و زمانی که شش روز از گم‌شدن آنها گذشته بود، مرد چوپانی که برای چرای دام‌هایش به تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس رفته بود، با سر و صدای سگ گله‌اش روبه‌رو شد. او زمانی که خود را به سگش رساند با بخشی از دست یک نفر که از دل خاک بیرون آمده بود، روبه‌رو شد. مرد چوپان زمانی که خاک‌ها را به کناری زد، دید جسد یک پسر نوجوان در آنجا دفن شده است. در همین موقع متوجه دست دیگری شد که کنار این جسد افتاده بود. خاک آنجا را هم که کنار زد و با جسد دیگری روبه‌رو شد. مرد چوپان با رها کردن گله‌اش به سمت اولین پاسگاه رفت و موضوع را خبر داد. دقایقی بعد گروهی از ماموران همراه مرد چوپان به محل کشف دو جسد رفته و مشاهده کردند گفته‌های چوپان صحت دارد .

ماموران موضوع را به بازپرس کشیک قتل دادسرای گنبدکاووس خبر دادند و با هماهنگی قضایی جسد این دو پسر نوجوان را که مدارک هویتی همراهشان نبود به پزشکی قانونی منتقل کردند. در این مرحله ماموران برای مشخص شدن هویت آنها به بررسی پرونده افراد گمشده پرداختندکه متوجه شدند نام این دو پسر که عدنان و مهران نام دارد، در فهرست افراد گمشده در پلیس آگاهی ثبت شده و خانواده آنها هفتم مرداد امسال گم شدن آنها را خبر داده‌اند.

گزارش پزشکی قانونی هم نشان داد این دو نوجوان بر اثر اصابت ضربه‌های چاقو از پای درآمده‌‌اند. بیش از پنج روز از مرگ آنها می‌گذرد و به نظر می‌رسد آنها در مکان دیگری به قتل رسیده باشند.

دستگیری عامل جنایت

بنابراین تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت آغاز شد تا این که در جریان بررسی‌های محلی معلوم شد این دو نوجوان در شبی که ناپدید شده‌اند همراه دوست 21 ساله خود بوده‌اند که در این مدت از آن جوان خبری در روستا نبوده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد. پسر
21 ساله به نام فرید به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که دو روز بعد از کشف اجساد شناسایی و بازداشت شد.

اعتراف به قتل

او با انتقال به پلیس آگاهی گنبدکاووس مورد بازجویی قرار گرفت و اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد تا این که شامگاه شنبه سکوت خود را شکست و به قتل این دو نوجوان اعتراف کرد. متهم به قتل به افسر تحقیق گفت: من به دختری علاقه‌مند بودم، گمان می‌کردم عدنان نیز به آن دختر علاقه دارد. به همین خاطر دوست نداشتم رقیبی داشته باشم. بنابراین شب جنایت زمانی که دیدم عدنان و دوستش مهران برای تفریح به جنگل می‌روند، آنها را سوار خودرویم کردم و سه نفری به جنگل رفتیم. بعد از ساعتی تصمیم گرفتیم برگردیم. در میانه راه خودرو را متوقف کردم. بعد به عدنان گفتم چرا می‌خواهد با دختر مورد علاقه‌ام
دوست شود .

وی افزود: او می‌گفت اشتباه می‌کنم، اما من دست‌بردار نبودم، همانجا دعوایمان شد. دوستش می‌خواست میانجیگری کند که نشد. من عدنان را با ضربه‌های چاقو کشتم. مهران با دیدن این صحنه شوکه شده و می‌خواست فرار کند. او شاهد جنایت بود و اگر زنده می‌ماند مرا به پلیس لو می‌داد. با همان چاقویی که عدنان را کشتم، ضربه‌هایی هم به مهران زدم که او نیز فوت کرد. مانده بودم با اجساد آنها چه کنم، تلفنی ماجرا را به یکی از دوستانم خبر دادم. او به محل جنایت آمد و دو نفری اجساد را داخل خودرویم گذاشته و به سمت تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان رفتیم و اجساد را کنار هم دفن کردیم.

در جستجوی متهم فراری

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان گلستان به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم به قتل، همدست او نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او در جریان تحقیقات اعلام کرد در قتل نقشی نداشته و فقط به دوستش در دفن اجساد کمک کرده است. متهمان صحنه جنایت را بازسازی کرده‌اند و تحقیقات از متهمان در حالی ادامه دارد که شواهد نشان می‌داد آنها همدست دیگری هم داشته‌اندکه تحقیقات برای دستگیری او نیز ادامه دارد .

رسیدگی سریع به پرونده

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان هم به جام‌جم گفت: همزمان با گم‌شدن این دو نوجوان پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شد. قاتل و یکی از همدستان او دستگیر شده‌اند و تلاش برای دستگیری همدست دیگر قاتل ادامه دارد.

وی افزود: به این پرونده خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و پرونده در دادسرا درحال رسیدگی است.

درخواست قصاص برای قاتل

پسرعموی عدنان به خبرنگار جام‌جم گفت: ساعت 20 جمعه گذشته بود که عدنان و دوستش مهران برای تفریح از بوستان محله به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت رفتند. او حتی به مادرش پیامک زده و تلفنی با برادرش حرف زده بود که به جنگل می‌رود و زود باز می‌گردد. اما دیگر بازنگشت و تلفن همراهش خاموش شد. همین باعث شد برادر او همراه دو نفر از دوستانش برای یافتن آنها بروند.

وی افزود: آنها به جنگل تنگه چهل‌چای رفتند و تا نیمه ‌شب مراکز خدماتی و رستوران‌های آنجا را جست‌وجو کردند اما ردی از آن دو نوجوان پیدا نشد. بعد همه اعضای خانواده، فامیل و همسایه‌‌ها جست‌وجو‌ها را ادامه دادند. روز شنبه به پلیس گم‌شدن آنها را خبر دادیم. چون محل دقیق ناپدید شدن آنها معلوم نبود هلال‌احمر بدرستی نتوانست به ما در یافتن آنها کمک کند. خانواده عدنان و مهران هنوز مرگ آنها را باور ندارند. والدین عدنان و دوستش برای قاتل قصاص می‌خواهند.

خبر فارسی


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • به خانواده ها توصيه مي كنم ايمني و امنيت را آموزش ببينند و به فرزندانشان هم آموزش بدهند تا احتمال رخ دادن چنين اتفاقات ناگواري كم شود. مثلا اين روزها همه از گوشي هاي هوشمند استفاده مي كنند. در اين گوشيها مي
  توان نرم افزارهایی را نصب كرد. اين برنامه ها به والدين امكان مي دهند موقعيت مكاني فرزند خود را در هر لحظه بيابند، مسير حركت آنها را ببينند و در صورت ورود و خروج از نقاط خاص (مثل مدرسه) صداي بيپ بشنوند. اين نرم افزارها مجهز به دكمه آژير كمك هم هستند يعني اگر اعضاي خانواده احساس خطر كنند، با فشار دادن اين دكمه مي توانتد به ساير اعضاي خانواده يك پيام اتوماتيك همراه با موقعيتشان بفرستند.
  البته توصيه مي كنم خانواده ها اول با فرزندانشان در ميان بگذارند و توجيه كنند كه چرا چنين برنامه اي لازم است و چگونه و در چه شرايطي بايد استفاده شود.

  آخرین بار در تاریخ حدودا 5 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
  از 1
 • مهمان - هادی

  قاتل مهران و عدنان باید سنگسار شود
  این قاتل کثیف باید به دست مردم سپرده شود تا خودشان مجازاتش کنند
  مهران و عدنان عزیزم روحتان شاد

IMAGE پیام تسلیت اولکامیز به قدیر و ابراهیم کریمی
جناب آقای قدیر و ابراهیم کریمی درگذشت مادر عزیزتان را به شما و خانواده داغدارتان...

یادداشت

آقای صدیقی! نماز جمعه هم فرصت است

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- واکنش سریع و صریح رییس جمهور روحانی به سخنان حجت الاسلام صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران ناخرسندی امام جمعه موقت را در پی داشته است. ادامه مطلب ..
IMAGE سوختن در آب، غرق شدن در آتش

اولکامیز- سوختن در آب،غرق شدن در آتش بی رحم ترین پارادوکس دنیاست. خدایا دلم از دريايى گرفت كه زورش به آتش نرسيد.هر چه بسوزد آبش می زنند ، وای به روزی که آب بسوزد! @ulkamizcomمعجزه حضرت ابراهیم خلیل (ع)... ادامه مطلب ..
IMAGE شعر گونگل و ترجمه فارسی آن

اولکامیز- مهندس محمد طواق خوش کام  شاعر و ادیب  گنبدی یکی از بهترین مترجمان حال حاضر اشعار مختومقلی فراغی در ترکمن صحراست. ترجمه منظوم  شعر پر محتوای گونگول به زبان فارسی گویای این مدعاست .  ادامه مطلب ..
IMAGE نماز جمعه و تریبونی برای وحدت آفرینی

ایرنا- محمدستاری : به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه شانزدهم دیماه 1396 در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین... ادامه مطلب ..
ریشه اعتراضات را در داخل کشور و عملکرد خودتان جست و جو کنید

عصر ایران؛ جعفر محمدی* - بعد از حدود یک هفته، ناآرامی ها در کشور پایان گرفت اما ناآرامی های کلامی در برخی تریبون های نماز جمعه همچنان ادامه دارد.در ایامی که خیابان های حدود 80 شهر ایران درگیر... ادامه مطلب ..
IMAGE آنها که بذر نومیدی کاشتند پاسخ دهند

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- برخی می گویند در این دو سه روز که فضا ملتهب شده چرا روحانی سکوت کرده و سخنی نمی گوید؟کسانی البته دوست داشتند او کلامی را بر زبان آورد تا آماج شعارهای خیابانی قرار گیرد و... ادامه مطلب ..
IMAGE گونده لیک

اولکامیز- دکتر ارازمحمد سارلی : ۶نجی دی آیی ۱۳۹۶ گچن گون قزلجه آق امام دا، استاد اراز بردینگ چادرینا باردیم. همه تانیش یوزلری گورودم. قزلجه لرینگ دأبينده، چادر اوچی بیلن ییقلیار. بأشی یدی سی... ادامه مطلب ..
IMAGE ایران امن یا ناامن ؟

اولکامیز-  یادداشتی از محمد سلاق : به نظر می رسد اقتصاد به شدت بیمار و درمانده و بدون درمانگر ایران این روزها بد جور سرد و بیرحمانه نفس هایمان را به شمارش انداخته ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ پویا و ایستا از زاویه دیگر

اولکامیز- امان محمد خوجملی: مهمترین بخش فرهنگ ما ترکمنها دین و مذهب می باشد که در تار و پود جامعه ما رسوخ دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE ترکمن صحرای ایستا یا پویا ؟!

اولکامیز- محمد جان آخوند بهلکه :  وبسایت اساس نیوز ، فایل های ویدیویی از یک میزگرد علمی - دینی، نشر کرده است. در این میزگرد چند روحانی ترکمن و چند استاد دانشگاه، تحت عنوان: (( بررسی مسایل جهان... ادامه مطلب ..
IMAGE قانون بودجه و رقص اعداد در فضای مجازی

عصر ایران - مهرداد خدیر : همین چند سال پیش مردم چندان ازلایحه بودجه سالانه سر در نمی آوردند و در رسانه های رسمی هم تنها اعدادی اعلام می شد که به خاطر بزرگ بودن حتی گاه قابل خواندن نبود ادامه مطلب ..
IMAGE امشب نوبت کجاست ؟

 به قلم یکی از کاربران اولکامیز : زلزله ی کرمانشاه و سرپل ذهاب سینه ها را به درد آورد. صحنه هایی را دیدیم که هیچگاه فراموششان نخواهیم کرد. بنابر عادت دیرین فکرش را نمی کردیم زلزله به این زودی و به... ادامه مطلب ..
IMAGE غارا یِل

اولکامیز- طاهر عبدی راد: گیجأنینگ بیر ماحالئ بۇلوپ .تۇی سۇوولوپدئ.رحمان اۇل گیجأنی دۇسی یاغمئرئنگ میخمانئ بۇلمالئ بۇلوپ ،تۇی یردن بیله لیکده یاریشدا بایراق آلان آطئ غارا یل بیلن ،یاغمئر لارا... ادامه مطلب ..
IMAGE در کنار مختومقلی

اولکامیز- از پل و رودخانه ی اترک که می گذرم نگاهم به چهار ستون وگنبدی در بالای آن نظر من وهر بیننده ای را به خود جلب می کند. ادامه مطلب ..
IMAGE انسان دوستی مولانا – قسمت اول

اولکامیز- مقاله ای از عبدالفغار علاقی صاحبنظر ادبیات عرفانی :   26 آذر سالروز وفات حضرت جلال الدین محمد بلخی معروف به حضرت مولانا است. این شب به شب عروس مشهوراست. شبی که مولانا به وصال حق رسید. در... ادامه مطلب ..
IMAGE علت العلل مسافرت به خارج

اولکامیز- امان محمد خوجملی : بودجه سال 1397 سرو صدای زیادی به راه انداخته است. دولت برای تامین بودجه ی خود برای عمران و آبادانی کشور دست به جیب مردم برده است. ادامه مطلب ..
IMAGE آیا خیّرظالم ممکن است?!

اولکامیز- امان محمد خوجملی : خیّر ظالم!! تناقض آمیز نیست؟ این سئوالی است گاهی پرسیده می شود. آیا ممکن است یک انسان هم خیّر باشد هم ظالم؟ همزمان هم کار خوب بکند و هم کار بد؟. هم به دیگران کمک بکند و... ادامه مطلب ..
IMAGE ای مهربانترین همدم من

اولکامیز- دلتنگم،دلتنگ لبخندهای شیرینت،دلتنگ دست های پیرت. دلتنگ آن روزها،که بودی،دلم بدجور هوای تو دارد. ادامه مطلب ..
IMAGE نوشته یک نوجوان ترکمن در باره جام جهانی

اولکامیز- 184 روز باقیست تا شروع بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان یعنی " #جام جهانی"‌ .  به شروع جام جهانی روز به روز نزدیک میشویم و همه ی تیم ها در تکاپوی برنامه ریزی و هماهنگی تیم خود برای حضوری... ادامه مطلب ..
IMAGE قصه ی مادبزرگم

اولکامیز- مادر پدر من ان موقع که من نبودم وحتی از ان هم دیرینه زمانی که پدرم بسیار کوچک بوده از دنیا رفته است ادامه مطلب ..
IMAGE وحدت اسلامی از زاویه ای دیگر

 اولکامیز- گفتاری از امان محمد خوجملی* : کشور ما از فِرق، اقوام و مذاهب گوناگونی تشکیل شده است که در جای جای ایران بزرگ زندگی می کنند. اتفاقاً زندگی آرام و دوستانه و برادرانه هم با یکدیگر دارند... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت "مدیرعامل خانه کتاب ایران" در پی درگذشت مدیر "کتابفروشی قابوس"

📝 "مجيد غلامی جليسه" مدیرعامل خانه کتاب ایران در یادداشتی درگذشت "مراد دردی قاضی" مدير كتابفروشی قابوس گنبدکاووس و از پیشکسوتان نشر فرهنگ و ادب ترکمن را تسلیت گفت. متن این یادداشت را در ادامه... ادامه مطلب ..
IMAGE اختلاف اسلوب اندیشه در گفتار و نوشتار

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: این قرآن افراد بشر را به بهترین راه هدایت می کند. علم نیز قلب انسان را گشاده می گرداند البته علمی که توام با حکمت قرآنی باشد. ادامه مطلب ..
IMAGE ابتذال سیاست در ورزش

اولکامیز- امان محمد خوجملی : نارکارآمدی سیاست درخودِ سیاست به خاطر انتصابات و انحصاراتی که در آن وجود دارد دقیقاً مشخص نمی شود. چون همه چیز را نمی شود دقیقاً با دیگر کشورها با بیان مصداقهای آن... ادامه مطلب ..
IMAGE نویسنده‌ی بزرگ برایان آلدیس

نشریه صحرا - نویسنده: دکتر یوسف آزمون / ترجمه از ترکمنی به فارسی توسط آنادردی عنصری : (نوشته زیر به مناسبت درگذشت برایان آلدیس شاعر و رمان نویس مشهور انگلستان به رشته تحریر درآمده است. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

قبلاٌ هم عرض کردم بنده ادیب نیستم.استدعا دارم از بکار بردن جملات پرطمطراق خودداری فرمایید.این گونه ن...
سلام اقای مدیر.واقعا مطلب دردناکی بود.مسوولان و خیرین شهر باید دست به کار شوند.
راه نجات فقط دمکراسی واقعی با تمام ملزومات و ضروریات شناخته شده اش ، بخصوص تشکلهای حزبی با برنامه مش...
با احترام به طرفداران یاشولی گری ؛بهتر است بساط یاشولی لی گری قومی را برچینیم وبه شایستگان شهرستان ف...
تعجب بنده این است که قبل و حین انتخابات مختلف انواع فعالیت برای تشکیل گروه های یاشولی یا مصلاحت انجا...
آیا این سه نفر کاندیدای مورد اشاره قیم تمام کاندیداهای احتمالی دیگر هستند؟
یاشاسین استاد سارلی . آخون بهلکه هیچ وقت از رسول الله وصحابه کرام دلیلی برای هفت روز عزا گرفتن برای ...
فتنه گران کدام قشر جامعه هستند کسانی که به گرانی ومشکلات اقصادی اعتراض کردند یا قشر دیگه ی بودند الب...
خودم عقل دارم وخودم انتخاب میکنم لازم نیست کسی برام انتخاب کنه
با تشکر از دیدگاه این بزرگوار نکته ای مد نظر قرار میگیرد و سئوالی پیش می آید که معمولا در انتخاب هیئ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.