889.jpgپسر جوان که در جریان رقابت عشقی، دو پسر دانش‌آموز را با ضربه‌های چاقو کشته بود، همراه همدستش بازداشت شد. متهمان جسد دو دانش‌آموز را در اطراف تپه‌های روستا دفن کرده بودند تا ردی از خود برجای نگذارند.

 جام‌جم، عدنان و مهران 16 و 17 ساله از یک سال پیش با هم دوست شده بودند و دردو محله از شهر گنبدکاووس زندگی می‌کردند. ساعت 20 و 20 دقیقه جمعه 6 مرداد آنها تصمیم گرفتند برای تفریح به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت بروند. بعد از خروج از خانه، ارتباطشان قطع شد. خانواده این دو نوجوان زمانی که موفق به یافتن آنها نشدند جست‌وجوهایشان را آغاز کردند و حتی اطراف جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت را جست‌وجو کردند؛ اما خبری از فرزندانشان نبود. روز بعد به پلیس آگاهی گنبدکاووس رفتند و با ارائه آخرین عکس‌های آنها به پلیس آگاهی، برای یافتن این دو گمشده کمک خواستند.

کشف اجساد دانش‌آموزان

جست‌وجوهای این دو خانواده همراه ماموران انتظامی استان گلستان و شهر گنبد ادامه داشت تا این که عصر پنجشنبه گذشته و زمانی که شش روز از گم‌شدن آنها گذشته بود، مرد چوپانی که برای چرای دام‌هایش به تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس رفته بود، با سر و صدای سگ گله‌اش روبه‌رو شد. او زمانی که خود را به سگش رساند با بخشی از دست یک نفر که از دل خاک بیرون آمده بود، روبه‌رو شد. مرد چوپان زمانی که خاک‌ها را به کناری زد، دید جسد یک پسر نوجوان در آنجا دفن شده است. در همین موقع متوجه دست دیگری شد که کنار این جسد افتاده بود. خاک آنجا را هم که کنار زد و با جسد دیگری روبه‌رو شد. مرد چوپان با رها کردن گله‌اش به سمت اولین پاسگاه رفت و موضوع را خبر داد. دقایقی بعد گروهی از ماموران همراه مرد چوپان به محل کشف دو جسد رفته و مشاهده کردند گفته‌های چوپان صحت دارد .

ماموران موضوع را به بازپرس کشیک قتل دادسرای گنبدکاووس خبر دادند و با هماهنگی قضایی جسد این دو پسر نوجوان را که مدارک هویتی همراهشان نبود به پزشکی قانونی منتقل کردند. در این مرحله ماموران برای مشخص شدن هویت آنها به بررسی پرونده افراد گمشده پرداختندکه متوجه شدند نام این دو پسر که عدنان و مهران نام دارد، در فهرست افراد گمشده در پلیس آگاهی ثبت شده و خانواده آنها هفتم مرداد امسال گم شدن آنها را خبر داده‌اند.

گزارش پزشکی قانونی هم نشان داد این دو نوجوان بر اثر اصابت ضربه‌های چاقو از پای درآمده‌‌اند. بیش از پنج روز از مرگ آنها می‌گذرد و به نظر می‌رسد آنها در مکان دیگری به قتل رسیده باشند.

دستگیری عامل جنایت

بنابراین تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت آغاز شد تا این که در جریان بررسی‌های محلی معلوم شد این دو نوجوان در شبی که ناپدید شده‌اند همراه دوست 21 ساله خود بوده‌اند که در این مدت از آن جوان خبری در روستا نبوده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد. پسر
21 ساله به نام فرید به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که دو روز بعد از کشف اجساد شناسایی و بازداشت شد.

اعتراف به قتل

او با انتقال به پلیس آگاهی گنبدکاووس مورد بازجویی قرار گرفت و اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد تا این که شامگاه شنبه سکوت خود را شکست و به قتل این دو نوجوان اعتراف کرد. متهم به قتل به افسر تحقیق گفت: من به دختری علاقه‌مند بودم، گمان می‌کردم عدنان نیز به آن دختر علاقه دارد. به همین خاطر دوست نداشتم رقیبی داشته باشم. بنابراین شب جنایت زمانی که دیدم عدنان و دوستش مهران برای تفریح به جنگل می‌روند، آنها را سوار خودرویم کردم و سه نفری به جنگل رفتیم. بعد از ساعتی تصمیم گرفتیم برگردیم. در میانه راه خودرو را متوقف کردم. بعد به عدنان گفتم چرا می‌خواهد با دختر مورد علاقه‌ام
دوست شود .

وی افزود: او می‌گفت اشتباه می‌کنم، اما من دست‌بردار نبودم، همانجا دعوایمان شد. دوستش می‌خواست میانجیگری کند که نشد. من عدنان را با ضربه‌های چاقو کشتم. مهران با دیدن این صحنه شوکه شده و می‌خواست فرار کند. او شاهد جنایت بود و اگر زنده می‌ماند مرا به پلیس لو می‌داد. با همان چاقویی که عدنان را کشتم، ضربه‌هایی هم به مهران زدم که او نیز فوت کرد. مانده بودم با اجساد آنها چه کنم، تلفنی ماجرا را به یکی از دوستانم خبر دادم. او به محل جنایت آمد و دو نفری اجساد را داخل خودرویم گذاشته و به سمت تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان رفتیم و اجساد را کنار هم دفن کردیم.

در جستجوی متهم فراری

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان گلستان به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم به قتل، همدست او نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او در جریان تحقیقات اعلام کرد در قتل نقشی نداشته و فقط به دوستش در دفن اجساد کمک کرده است. متهمان صحنه جنایت را بازسازی کرده‌اند و تحقیقات از متهمان در حالی ادامه دارد که شواهد نشان می‌داد آنها همدست دیگری هم داشته‌اندکه تحقیقات برای دستگیری او نیز ادامه دارد .

رسیدگی سریع به پرونده

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان هم به جام‌جم گفت: همزمان با گم‌شدن این دو نوجوان پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شد. قاتل و یکی از همدستان او دستگیر شده‌اند و تلاش برای دستگیری همدست دیگر قاتل ادامه دارد.

وی افزود: به این پرونده خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و پرونده در دادسرا درحال رسیدگی است.

درخواست قصاص برای قاتل

پسرعموی عدنان به خبرنگار جام‌جم گفت: ساعت 20 جمعه گذشته بود که عدنان و دوستش مهران برای تفریح از بوستان محله به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت رفتند. او حتی به مادرش پیامک زده و تلفنی با برادرش حرف زده بود که به جنگل می‌رود و زود باز می‌گردد. اما دیگر بازنگشت و تلفن همراهش خاموش شد. همین باعث شد برادر او همراه دو نفر از دوستانش برای یافتن آنها بروند.

وی افزود: آنها به جنگل تنگه چهل‌چای رفتند و تا نیمه ‌شب مراکز خدماتی و رستوران‌های آنجا را جست‌وجو کردند اما ردی از آن دو نوجوان پیدا نشد. بعد همه اعضای خانواده، فامیل و همسایه‌‌ها جست‌وجو‌ها را ادامه دادند. روز شنبه به پلیس گم‌شدن آنها را خبر دادیم. چون محل دقیق ناپدید شدن آنها معلوم نبود هلال‌احمر بدرستی نتوانست به ما در یافتن آنها کمک کند. خانواده عدنان و مهران هنوز مرگ آنها را باور ندارند. والدین عدنان و دوستش برای قاتل قصاص می‌خواهند.

خبر فارسی


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • به خانواده ها توصيه مي كنم ايمني و امنيت را آموزش ببينند و به فرزندانشان هم آموزش بدهند تا احتمال رخ دادن چنين اتفاقات ناگواري كم شود. مثلا اين روزها همه از گوشي هاي هوشمند استفاده مي كنند. در اين گوشيها مي
    توان نرم افزارهایی را نصب كرد. اين برنامه ها به والدين امكان مي دهند موقعيت مكاني فرزند خود را در هر لحظه بيابند، مسير حركت آنها را ببينند و در صورت ورود و خروج از نقاط خاص (مثل مدرسه) صداي بيپ بشنوند. اين نرم افزارها مجهز به دكمه آژير كمك هم هستند يعني اگر اعضاي خانواده احساس خطر كنند، با فشار دادن اين دكمه مي توانتد به ساير اعضاي خانواده يك پيام اتوماتيك همراه با موقعيتشان بفرستند.
    البته توصيه مي كنم خانواده ها اول با فرزندانشان در ميان بگذارند و توجيه كنند كه چرا چنين برنامه اي لازم است و چگونه و در چه شرايطي بايد استفاده شود.

    آخرین بار در تاریخ حدودا 3 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
    از 1
IMAGE تسلیت به وابستگان جانباختگان زلزله کرمانشاه
به خانواده های داغدار و مصیبت دیده  جانباختگان زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور...

یادداشت

IMAGE چرا باید خیراندیش هم باشیم؟

 اولکامیز- دراین عالم هستی برای انسان  بطریق اجتماعی زیستن وطبق کارحلال امرارمعاش نمودن بدون شک وشبهه به نفع  بشریت محسوب می شود۰ همچنین داشتن اتحادپایدار ومقاومت دربرابر برخی نارسایی هابه... ادامه مطلب ..
IMAGE بیایید خود بحران نباشیم!

عصر ایران، نورالله نصرتی- واقعه دلخراش دیگری به وقوع پیوسته؛ تن ایران عزیزمان دوباره از زلزله ای مهیب لرزیده؛ چه دلها که شکسته؛ چه چشمها که چشمه اشک شان خشکیده؛ چه دلهای مهربان که در سراسر این... ادامه مطلب ..
IMAGE چپ علیه چپ‌روی

کارگزاران - محمد قوچانی : چرا بهزاد نبوی همچنان از حسن روحانی حمایت می‌کند؟ پیرمرد با قامتی خمیده از رنج حبس شش ساله و تجربه‌ی یک عمر زندگی انقلابی و از آن مهم‌تر؛ تفکر انقلابی این روزها به... ادامه مطلب ..
IMAGE سخنی با زمین

اولکامیز- دلنوشته عبدالکریم قزل*: امروز صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به زیر آوار فرهاد رفته باشد ادامه مطلب ..
IMAGE پایان تلخ

اولکامیز- وحید دلیجه : یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.  ادامه مطلب ..
IMAGE راز توسعه ژاپن، کره جنوبی و مالزی

 عصر ایران؛ جعفر محمدی* - در یک ماه اخیر، فرصتی دست داد تا سفرهایی به ژاپن، کره جنوبی و مالزی داشته باشم؛ کشورهایی که هر گاه سخن از توسعه ایران گفته می شود، نامی از آنها نیز به میان می آید: زمانی... ادامه مطلب ..
IMAGE ظروف یک بار مصرف و تهدید محیط زیست

اولکامیز- یادداشتی از امان محمد خوجملی: پیشرف علم،صنعت و تکنولوژی و فناوری فرصتهای مناسبی را در اختیار انسانها قرار داده است. درسایه این پیشرفت هاست که انسانها اشتهای فزاینده ای به مصرف پیدا... ادامه مطلب ..
IMAGE اتوبوس‌های مرگ و درد عادی شدن

عصر ایران؛ مصطفی داننده- این روزها برخی از جریان‌ها و افراد سیاسی از چرخش روحانی به سمت اصول‌گرایان سخن می‌گویند. من هم می‌خواستم از این افراد سوال کنم دقیقا از کدام چرخش سخن می‌گویید؟ کاری... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه رحمان قره باش به استاندار

اولکامیز- رحمان قره باش یکی از چهره های شاخص و اعتدالگرای اقتصادی و سیاسی در استان گلستان است. وی شخصیتی تاثیرگذار در ترکمن صحراست که در پیشبرد ستاد استانی دکتر روحانی در ایام انتخابات نقش بی... ادامه مطلب ..
IMAGE اولین ها در باره شهردار مراوه تپه

اولکامیز- یکی از کاربران خوش قلم و تیزبین کانال تلگرامی اولکامیز در باره گلالگ بیگی زاده گزینه نهایی شورای شهر مراوه تپه برای احراز پست شهرداری مطلبی کوتاه و خواندنی نوشته اند که بی کم و کاست... ادامه مطلب ..
IMAGE فاجعه !

عصرایران-احسان محمدی: چند وقتی است که تصمیم گرفته ام اتفاقات خوب زندگی را هم ببینم. چشمم را به «بد» دیدن و دستم را به «سیاه» نوشتن عادت ندهم اما مگر می شود؟ وقتی اخبار بد مثل هوای آلوده پیرامون... ادامه مطلب ..
IMAGE دست از سر من بردارید!

فرارو- «دولت دوازدهم ادامه این دولت، دولت اعتدال و دولت اصلاحات است.» حسن روحانی این حرف را 23 اردیبهشت در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران و در برابر چشم 20 هزار نفر هوادار خود بیان کرد، همان... ادامه مطلب ..
IMAGE وضعیت کشورهای اسلامی

اولکامیز- امان محمد خوجملی: کشورهای اسلامی با تمام ادعاهای خود در هیچ زمینه ای وضعیت مناسبی نسبت به دیگر کشورهای غیر اسلامی ندارند. در زمینه های اقتصادی و اجتماعی وصنعت و تکنولوژی و فناوری و... ادامه مطلب ..
IMAGE جهالت و تخریب فرهنگی

کمی بالاتر از مصلی اهل سنت گنبد قبرستانی معروف به نام نازقلی خوجه وجود دارد که در محدوداش شخصیت های بسیاری از تورکمن ها آرمیده اند. از جمله این شخصیتها خوده نازقلی خوجه می باشد که قبرستان به نام... ادامه مطلب ..
IMAGE ادبیات مختومقلی

کانال مختومقلی : دکتر مصطفی تانچ، استاد دانشگاه ترکیه : عصری که مختومقلی در آن می زیست بهترین آثار ادبی ترکمن به اوج خود رسید. این آثار و سخن ناب شاعر برای ما خیلی پرفایده است. ادامه مطلب ..
IMAGE مجموعه طوایف اغوزخان

اولکامیز-  مجموعه ی قبایل بزرگ اعوذخان ازنسل فرزندقره خان ازآسیای میانه برخاسته اند۰ بیشترین آنها درتمامیت نقاط قاره ی آسیاودیگرقاره هابطورپراکنده گسترش پیداکرده مستقرشده اند؛البته... ادامه مطلب ..
IMAGE نکته های یک جشن

 اولکامیز- مراسم جشن فارغ التحصیلی طلاب جوان حوزه علمیه قازانقایه پیام ها و نکته های تلخ و شیرین داشت که به شرح ذیل می خوانید : ادامه مطلب ..
IMAGE دین و اجبار

 احسان مکتبی - ايمان از منظر لاك، وجهي با اجبار ندارد، آزادي انتخاب، حق اوليه انسان‌هاي عاقل و بالغ است و كسي را نمي‌توان به غير آنچه خود مي‌خواهد به ديني وا‌داشت ضمن آن‌كه حوزه دين حوزه... ادامه مطلب ..
IMAGE چه کردیم با سرزمین خود !

به قلم مهرداد خدیر- «ما خودخواه ترین نسلی هستیم که در طول هفت هزار سال پیش در این سرزمین زیسته چون هر بلایی بر سر حوزه محیط زیست آمده طی چهار دهه گذشته بوده است. ادامه مطلب ..
IMAGE فرصت‌ها را دریابیم...

خانم ناظم از دختر محصل پرسید: به خاطر غیبت دیروز گواهی پزشک آورده‌ای؟ دختر نوجوان پاسخ داد: نه. چون بیمار نبودم و مادرم هم اطلاع داده بود که نمی توانم به مدرسه بیایم. ادامه مطلب ..
IMAGE فرهنگ تقدیس

  گفتاری از صادق زیباکلام : توئیتی که بعد از مصاحبه تلویزیونی سه‌شنبه‌شب هفته گذشته آقای رئیس‌جمهور گذاردم مبنی بر اینکه «به نظر می‌رسد ما دو ایران داریم یکی در عالم واقعیت و دومی هم در ذهن... ادامه مطلب ..
IMAGE ماجرای سپنتا و یک پرسش متفاوت: رییس قوه مقننه کیست؟

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- سخنان روز یکشنبه رییس مجلس شورای اسلامی در ابراز مجدد مخالفت با لغو عضویت سپنتا نیک نام عضو زرتشتی شورای شهر یزد تغییری در موضع فقهای شورای نگهبان ایجاد نکرده و سخنگو... ادامه مطلب ..
IMAGE وصیت کورش یا منشور سبز؟

 کانال فردای بهتر - گفتاری از سید مصطفی‌ تاجزاده : ✅ قطعه زیر را به کورش نسبت می دهند. صرف نظر از درستی یا نادرستی این انتساب، می توان آن را به عنوان"منشور سبز" معرفی کرد و برای تحقق توصیه هایش... ادامه مطلب ..
IMAGE نیست های هست نما

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد: در این دنیا هر شخصی شب و روز در جستجوی چیزهایی است که فعلا نیست بعدا هست می شود مثلا اگر کسی گدایی می کند طالب بخششی است که فعلا یافت نمی شود ادامه مطلب ..
واکنش‌ها به درگذشت علی‌اشرف درویشیان

ایسنا نوشت: محمود دولت آبادی، شمس لنگرودی و جمال میرصادقی در پی درگذشت علی اشرف درویشیان از این نویسنده پیشکسوت و دغدغه‌هایش سخن گفتند. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

روز18 ابان هم سالگرد شهید حاج معمی هلاکو نماینده شجاع اسبق و سیاستمدار برجسته ترکمن بود لطفا در رسان...
اقای یلمه شما دیگه این حرف را نزنید خواهشا یلمه ها که مدعی اند ادم و حوا یلمه بوده
البته در ثلاثین حضور داشتند نه در اربعین
ضمن اینکه تک تک افراد جامعه در حفظ محیط زیست مسئولیت دارند افراد متولی امور اجتماعی لازم است طرح هائ...
لطیف جان ، تعداد نمایندگان شهید در سقوط یاک 40 بیشتر از 5 نفر بودند . لطفا اصلاح فرمایید. ممنون
مطالب نگارش شده کامل نبوده قهرمانی تیم کلنی اق قلا درسطح کشورجام نصر ویادی ازپدرفوتبال اق قلانشده وا...
سلام دوست عزیز ما فرزندان آدم وحوا هستیم مطرح کردن چنین مسا ئلی عقبگرد مردم یک منطقه را می رساند ب...
اظهارات شماپسندیده است۰ واقعٱ سقف وشیشه های اتوبوس عمومی چندان ایمنی نیستند۰ بایدفکری خوب وایمنی بای...
درگذشت حاج آقای نافعی که به ورزش مدارس نیز خدمت فراوانی کرد را تسلیت گفته و برای او و سایر درگذشتگان...
ببخشید که جسارت میکنم و واقعا شرمنده ام که عرض میکنم ولی شما یموت ها تنگ نظرترین افراد برای تاریخ ت...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.