889.jpgپسر جوان که در جریان رقابت عشقی، دو پسر دانش‌آموز را با ضربه‌های چاقو کشته بود، همراه همدستش بازداشت شد. متهمان جسد دو دانش‌آموز را در اطراف تپه‌های روستا دفن کرده بودند تا ردی از خود برجای نگذارند.

 جام‌جم، عدنان و مهران 16 و 17 ساله از یک سال پیش با هم دوست شده بودند و دردو محله از شهر گنبدکاووس زندگی می‌کردند. ساعت 20 و 20 دقیقه جمعه 6 مرداد آنها تصمیم گرفتند برای تفریح به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت بروند. بعد از خروج از خانه، ارتباطشان قطع شد. خانواده این دو نوجوان زمانی که موفق به یافتن آنها نشدند جست‌وجوهایشان را آغاز کردند و حتی اطراف جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت را جست‌وجو کردند؛ اما خبری از فرزندانشان نبود. روز بعد به پلیس آگاهی گنبدکاووس رفتند و با ارائه آخرین عکس‌های آنها به پلیس آگاهی، برای یافتن این دو گمشده کمک خواستند.

کشف اجساد دانش‌آموزان

جست‌وجوهای این دو خانواده همراه ماموران انتظامی استان گلستان و شهر گنبد ادامه داشت تا این که عصر پنجشنبه گذشته و زمانی که شش روز از گم‌شدن آنها گذشته بود، مرد چوپانی که برای چرای دام‌هایش به تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس رفته بود، با سر و صدای سگ گله‌اش روبه‌رو شد. او زمانی که خود را به سگش رساند با بخشی از دست یک نفر که از دل خاک بیرون آمده بود، روبه‌رو شد. مرد چوپان زمانی که خاک‌ها را به کناری زد، دید جسد یک پسر نوجوان در آنجا دفن شده است. در همین موقع متوجه دست دیگری شد که کنار این جسد افتاده بود. خاک آنجا را هم که کنار زد و با جسد دیگری روبه‌رو شد. مرد چوپان با رها کردن گله‌اش به سمت اولین پاسگاه رفت و موضوع را خبر داد. دقایقی بعد گروهی از ماموران همراه مرد چوپان به محل کشف دو جسد رفته و مشاهده کردند گفته‌های چوپان صحت دارد .

ماموران موضوع را به بازپرس کشیک قتل دادسرای گنبدکاووس خبر دادند و با هماهنگی قضایی جسد این دو پسر نوجوان را که مدارک هویتی همراهشان نبود به پزشکی قانونی منتقل کردند. در این مرحله ماموران برای مشخص شدن هویت آنها به بررسی پرونده افراد گمشده پرداختندکه متوجه شدند نام این دو پسر که عدنان و مهران نام دارد، در فهرست افراد گمشده در پلیس آگاهی ثبت شده و خانواده آنها هفتم مرداد امسال گم شدن آنها را خبر داده‌اند.

گزارش پزشکی قانونی هم نشان داد این دو نوجوان بر اثر اصابت ضربه‌های چاقو از پای درآمده‌‌اند. بیش از پنج روز از مرگ آنها می‌گذرد و به نظر می‌رسد آنها در مکان دیگری به قتل رسیده باشند.

دستگیری عامل جنایت

بنابراین تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت آغاز شد تا این که در جریان بررسی‌های محلی معلوم شد این دو نوجوان در شبی که ناپدید شده‌اند همراه دوست 21 ساله خود بوده‌اند که در این مدت از آن جوان خبری در روستا نبوده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد. پسر
21 ساله به نام فرید به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که دو روز بعد از کشف اجساد شناسایی و بازداشت شد.

اعتراف به قتل

او با انتقال به پلیس آگاهی گنبدکاووس مورد بازجویی قرار گرفت و اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرد تا این که شامگاه شنبه سکوت خود را شکست و به قتل این دو نوجوان اعتراف کرد. متهم به قتل به افسر تحقیق گفت: من به دختری علاقه‌مند بودم، گمان می‌کردم عدنان نیز به آن دختر علاقه دارد. به همین خاطر دوست نداشتم رقیبی داشته باشم. بنابراین شب جنایت زمانی که دیدم عدنان و دوستش مهران برای تفریح به جنگل می‌روند، آنها را سوار خودرویم کردم و سه نفری به جنگل رفتیم. بعد از ساعتی تصمیم گرفتیم برگردیم. در میانه راه خودرو را متوقف کردم. بعد به عدنان گفتم چرا می‌خواهد با دختر مورد علاقه‌ام
دوست شود .

وی افزود: او می‌گفت اشتباه می‌کنم، اما من دست‌بردار نبودم، همانجا دعوایمان شد. دوستش می‌خواست میانجیگری کند که نشد. من عدنان را با ضربه‌های چاقو کشتم. مهران با دیدن این صحنه شوکه شده و می‌خواست فرار کند. او شاهد جنایت بود و اگر زنده می‌ماند مرا به پلیس لو می‌داد. با همان چاقویی که عدنان را کشتم، ضربه‌هایی هم به مهران زدم که او نیز فوت کرد. مانده بودم با اجساد آنها چه کنم، تلفنی ماجرا را به یکی از دوستانم خبر دادم. او به محل جنایت آمد و دو نفری اجساد را داخل خودرویم گذاشته و به سمت تپه‌های اطراف روستای آجی‌قوشان رفتیم و اجساد را کنار هم دفن کردیم.

در جستجوی متهم فراری

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان گلستان به جام‌جم گفت: با اعتراف متهم به قتل، همدست او نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. او در جریان تحقیقات اعلام کرد در قتل نقشی نداشته و فقط به دوستش در دفن اجساد کمک کرده است. متهمان صحنه جنایت را بازسازی کرده‌اند و تحقیقات از متهمان در حالی ادامه دارد که شواهد نشان می‌داد آنها همدست دیگری هم داشته‌اندکه تحقیقات برای دستگیری او نیز ادامه دارد .

رسیدگی سریع به پرونده

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری گلستان هم به جام‌جم گفت: همزمان با گم‌شدن این دو نوجوان پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شد. قاتل و یکی از همدستان او دستگیر شده‌اند و تلاش برای دستگیری همدست دیگر قاتل ادامه دارد.

وی افزود: به این پرونده خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و پرونده در دادسرا درحال رسیدگی است.

درخواست قصاص برای قاتل

پسرعموی عدنان به خبرنگار جام‌جم گفت: ساعت 20 جمعه گذشته بود که عدنان و دوستش مهران برای تفریح از بوستان محله به جنگل تنگه چهل‌چای مینودشت رفتند. او حتی به مادرش پیامک زده و تلفنی با برادرش حرف زده بود که به جنگل می‌رود و زود باز می‌گردد. اما دیگر بازنگشت و تلفن همراهش خاموش شد. همین باعث شد برادر او همراه دو نفر از دوستانش برای یافتن آنها بروند.

وی افزود: آنها به جنگل تنگه چهل‌چای رفتند و تا نیمه ‌شب مراکز خدماتی و رستوران‌های آنجا را جست‌وجو کردند اما ردی از آن دو نوجوان پیدا نشد. بعد همه اعضای خانواده، فامیل و همسایه‌‌ها جست‌وجو‌ها را ادامه دادند. روز شنبه به پلیس گم‌شدن آنها را خبر دادیم. چون محل دقیق ناپدید شدن آنها معلوم نبود هلال‌احمر بدرستی نتوانست به ما در یافتن آنها کمک کند. خانواده عدنان و مهران هنوز مرگ آنها را باور ندارند. والدین عدنان و دوستش برای قاتل قصاص می‌خواهند.

خبر فارسی


ارسال نظر به عنوان مهمان

0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • به خانواده ها توصيه مي كنم ايمني و امنيت را آموزش ببينند و به فرزندانشان هم آموزش بدهند تا احتمال رخ دادن چنين اتفاقات ناگواري كم شود. مثلا اين روزها همه از گوشي هاي هوشمند استفاده مي كنند. در اين گوشيها مي
    توان نرم افزارهایی را نصب كرد. اين برنامه ها به والدين امكان مي دهند موقعيت مكاني فرزند خود را در هر لحظه بيابند، مسير حركت آنها را ببينند و در صورت ورود و خروج از نقاط خاص (مثل مدرسه) صداي بيپ بشنوند. اين نرم افزارها مجهز به دكمه آژير كمك هم هستند يعني اگر اعضاي خانواده احساس خطر كنند، با فشار دادن اين دكمه مي توانتد به ساير اعضاي خانواده يك پيام اتوماتيك همراه با موقعيتشان بفرستند.
    البته توصيه مي كنم خانواده ها اول با فرزندانشان در ميان بگذارند و توجيه كنند كه چرا چنين برنامه اي لازم است و چگونه و در چه شرايطي بايد استفاده شود.

    آخرین بار در تاریخ حدودا 1 ماه پیش توسط لطیف ایزدی ویرایش شده است
    از 1

یادداشت

چرا نباید بی تفاوت بود ؟

عصر ایران؛مازیار آقازاده - شاید برای بسیاری از انسان های روی کره خاکی کمک کردن برای التیام زخم های انسان هایی هزاران کیلومتر دورتر از آنها معنا و مفهومی نداشته باشد و این دسته از انسان ها بر... ادامه مطلب ..
IMAGE آیدئنگ گیجه

 اولکامیز- شاپور دوجی : عادت به نوشتن ندارم آدم دست به قلم نیستم شاید بعضی وقتها کتاب شعری به دست بگیرم، چون عاشق شعروشاعران هستم... ادامه مطلب ..
تحلیل اجتماعی یک شعر

اولکامیز - امان محمد خوجملی: بعضی از اشعار سروده شده ی شاعران در ایام قدیم معانی و مضامینی بسیار عمیق و تاثیر گذاری داشته اند. اما به مرور زمان با تغییر و تحولات اجتماعی و با بوجود آمدن ارزشهای... ادامه مطلب ..
IMAGE قجقی نژاد:صوفیه معمولا تحت تاثیر عقایدو آرای فرق غیر اسلامی بوده است

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:با عرض سلام به کاربر محترم سایت وزین اولکامیز.کاربر محترمی سوال کردند:آیا شما با تمامی طرق صوفیه مخصوصا نقشبندیه که در منطقه ترکمن صحرا رواج دارد مخالف هستید؟پاسخ:... ادامه مطلب ..
نگاهی به فرامین اسلام

اولکامیز خوجه دردی قجقی : درفلسفه ی فرامین اسلام مانند: صدقات ؛ عشر؛ زکوة؛ خمس ؛ امربه معروف ونهی ازمنکر وغیره طوری طرح ووضع گردیده است: ادامه مطلب ..
"الف " را بهتر بشناسیم

ا لکامیز - طوی قلیچ طاطار : مقاله ای با عنوان «الف را بشناسیم» درباره شناسایی بیشتر حرکات (اِعراب) و صداهای حروف خط رایج ترکمن (یورگینلی خط) و انتقادی بر اشکالات و کمبودهای نوشتاری خط جدید... ادامه مطلب ..
چالش شهردار گرگان

کانال گلستان و توسعه - حامد صمدلویی ( دکترای علوم سیاسی)     حماسه 29 اردیبهشت شهروندان گرگانی و انتخاب تمام و کمال لیست غیر سیاسی, فراجناحی و توسعه محور حامیان صادقلو نقطه عطفی در تاریخ تحولات... ادامه مطلب ..
IMAGE یادداشت کامبیز قجقی نژاد درخصوص نقد تصوف و صوفی گری

اولکامیز – کامبیز قجقی نژاد:تقلید کورکورانه در عقاید و عباداتِ شریعتِ دینِ اسلام جایز نیست ما مسلمانان از پیروی آداب و سنن اهل کتاب و مشرکان نهی شده ایم عرفان و تصوف در اعمالشان با اهل کتاب... ادامه مطلب ..
IMAGE جلسه ی دیدار با قرجه طیار

اولکامیز-امان محمد خوجملی : گروههای تلگرامی و فضای مجازی شهرستان گنبد کاووس برای عمران و آبادانی و عقب ماندگی گنبد از سایر شهرهای بزرگ بسیار حساس هستند. این طلیعه ای مبارک و میمون برای حرکت در... ادامه مطلب ..
IMAGE درباره مسلمانان روهینگیا

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:مسلمانان روهینگا در برمه توسط بوداییان مورد کشتار و تعرض و ظلم قرار گرفتند متاسفانه این ظلم و تجاوز در حال حاضر به اوج خود رسیده است در حالیکه دنیا و تمام طواغیت بر... ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخ به کامبیز قجقی نژاد:نیست پیغمبر ولی کتاب دارد

اولکامیز-آخوند بهلکه:و علیکم السلام کامبیز عزیز۱- هجویری نوشت: از پیغمبر علیه السّلام پرسیدند از شعر ، وی گفت ، صلی اللّه علیه : «کلامٌ حَسَنُه حَسَنٌ و قبیحُه قبیحٌ.» سخنی است، نیکوی آن نیکو... ادامه مطلب ..
IMAGE فساد در ایران و فساد در غرب

اولکامیز- امان محمد خوجملی: فساد یک اتهام کلی است که می شود قباحت هر جُرم و بزه و گناه را با آن واژه بیان کرد بی آنکه نوع و جنس آن تفکیک و مشخص شود. عنوان فساد همواره در عرصه ی سیاست و اقتصاد و دین و... ادامه مطلب ..
IMAGE بای ذنب قتلت ؟!

اولکامیز - دکتر اراز محمد سارلی :  برمه، دولتی کوچک و خاموش در دنیای امروز است. کشوری با عقاید متعصبانه ی بودیسم، با گرایش های افراطی‌ و با نظامیانی که به راحتی مسلمانان را با تیر مستقیم می کشند  ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخ به آخوند بهلکه:مسائل اعتقادی را فقط از قرآن و حدیث رسول الله (ص) می توان برداشت کرد

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:با عرض سلام به آخوند بهلکه و کاربران وزین سایت اولکامیز.دوبیتی که از مولانا گفتید دلالت به حاضر و ناظر بودن من دون الله را ندارد بلکه دلالت به عالم کبری بودن آدمی را... ادامه مطلب ..
IMAGE عوامل فزونی جرم و جنایت در گنبد کاووس

اولکامیز - حاج قوجق قلی آق:مدتی است بزه و جرم در شهرستان اپیدمی شده فقط چند صباحی جامعه و مسئولین، موقتی دردمند شده افسوس می خورند و سپس فراموش می کنند. فراوانی اعمالی مثل سب وشتم ،ضرب و جرح ، قتل... ادامه مطلب ..
IMAGE من دون الله....

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:جمله قرآن هست در نفی سبب. کار خدا مانند انسان به علت و دلیل نیاز ندارد. انبازها و معبودهای دروغین را به فریاد بخوانند نمی توانند شما را یاری کنند. من دون الله؛ نمی... ادامه مطلب ..
IMAGE نامه محمدرضا کیانفر به رئیس جمهور: فرصت نجات کشور رااز دست ندهید

رئیس جمهور محترم آقای دکتر حسن روحانیمایه ی مسرت بسیار است که موفق شدید کابینه ای تشکیل دهید که می توان به آن نام واقعی ی اعتدال را داد و نسبتاً مطمئن بود که دیگر مشکل عمده ای برای دستیابی به... ادامه مطلب ..
IMAGE کارخانه ید اینچه برون عنصر پرتوزای رادیوم تولید می کند

یک فعال محیط زیست گفت : کارخانه ید با بازگرداندن و رها پساب ها در تالاب اینچه تهدیدی برای محیط زیست جانوری به شمار می رود. کارخانه کانسار خزر ، ۲۰۰ لیتر بر ثانیه پساب اسیدی تولید می‌کند و مکاتبه... ادامه مطلب ..
IMAGE پاسخی به نظرات کاربران:مجریان شبکه های مروج وهابیت بزرگان اهل سنت نیستند

اولکامیز- آخوند بهلکه:با سلام و تبریک عید پرشکوه قربان۱. بدیهی است که اولکامیز خوانندگان زیادی دارد و آخوند بهلکه نمی تواند همه را در یک سطح بینگارد. نگارنده توقّع ندارد که همه ی دلها را تسلیم... ادامه مطلب ..
IMAGE عید سعید قربان مبارک باد

اولکامیز - کامبیز قجقی نژاد:قلم می گوید:ای همراه حیران منبنگر ای عاشقتوحید ابراهیمی راز ساقی مست شوبندهٔ شهنشاهی لطیف شو«بیزار شدم ز بت پرستان کنشت»ابراهیم علیه السلام به پدرش می گفت:پدرم! چرا... ادامه مطلب ..
IMAGE غارت ثروت ملی به بهانه ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی

    اولکامیز - احمد مراد پور * : نیلكوه بخشي از  زنجيره پاياني كوههاي البرز در شمال شرق كشور   از سال ٩٠ تا كنون توسط شركت سيمان پيوند  گلستان تراشيده ، تجزيه و فروخته  و وجه حاصل از فروش نيز به... ادامه مطلب ..
IMAGE افراط و تفریط ،تیشه بر ریشه ی دین

اولکامیز- آخوند بهلکه: چهارشنبه ی گذشته ۲۵ مرداد ، همایشی تحت عنوان:تکفیر و افراط گراییاز دیدگاه قرآن و سنّت در شهر بندر ترکمن برگزار گردیده است.ترکمن صحرا پویاست ، پویا تر باد.امروزه اهمیّت... ادامه مطلب ..
IMAGE توکه نوشم نه ای،نیشم چرایی؟

اولکامیز – آتا گوگلان: چند سالی می شود که فروشندگان گنبدی  یک هفته مانده به عید های فطر و قربان ،شبانه  در خیابان کاخ  گردهم می آیند و از تقاطع سعدی تا وشمگیر بازاری پرجنب و جوش که دیگر لفظ... ادامه مطلب ..
IMAGE رشته زبان ترکمنی دانشگاه شمس؛طرحی با بنیان علمی محکم یا حرکتی سمبولیک با رویکردی پوپولیستی

اولکامیز –(یادداشت ذیل توسط برادر بزرگوارمان عطا محمد فروز شاعر ،نویسنده ودبیر ادبیات برای سایت ارسال شده است Tاولکامیز نظری در رد یا تایید مطالب مطروحه ایشان ندارد و ازنظرات دیگر مخاطبان... ادامه مطلب ..
IMAGE فساد فرزند انحصار

اولکامیز- امان محمد خوجملی: ایران یکی از کشورهایی است که فساد اداری و اقتصادی آن در سطح بسیاری بالایی قرار دارد. کاریابی برای جوانان بیکار و تحصیل کرده دشواراست. برای استخدام درکارهای دولتی... ادامه مطلب ..

اخبار


23 شهریور 1396

آخرین نظرات

به نظر من برای یک بار هم که شده اهل سنت چاله دروغگویان(اصلاح طلبان،که وعده دروغ می دهند و هیچ وقت عم...
سلام خسته نباشید آره فقط نان قیمتش برای مردم مناسب بوده مردم این استان هم بیشتر به نان تمایل دارند ا...
اگر گوش شنوائی باشد پیشهاد خوبی است و این کار شاید باعث شود که افراد توانمند برای امر خیر با همدیگر ...
مثلا چکار می خواهد بکند و چکار می تواند بکند؟ تبعیض تبعیض است.
آقای طیار چرا صحبت از یوسف آباد و نورحان آباد نکردید که ظرفیت شهرشدنش بیش از محله گدم اباد شماست در ...
سپاس از جناب آقای طیار
خداقوت پهلوان
پاینده وپیروز باشید درسایه ی الطاف بیکران الهی
با سلام خدمت نویسنده محترم آقای قجقی
بنده هم معتقدم بعضی از صوفیان غلو میکنند و برخی طرق صوفیه از ...
نقد صوفی نه همه صافی بی غش باشد
ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

روح و روان حافظ شاد باد که هموا...
و اینجاست ک معلوم میشود حکومت های اسلامی دست نشانده ی چند کشور بزرگ هستن و خاک بر سر ان ملت های بیسو...
مهمان - آقای سخاوی نمیدانم شمادرچه پست ومقامی هستی اگربرای شمایک دوست صمیمی چنین مطالبی رامی نوشتند ...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.