1298.jpgخبر اق قلا- حسین زارعی  اظهار کرد: ما در استان گلستان هشت مرکز پزشکی قانونی فعال داریم که دو مرکز در غرب استان، هفت مرکز در شرق استان و یک مرکز در گرگان فعال است.

وی ادامه داد: حدود یک سوم پرونده‌های قضایی برای امر کارشناسی در موضوعات پزشکی به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شود و بار مراجعان ما به صورت مراجعات سرپایی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در سال‌های گذشته در مرکز پزشکی قانونی گرگان افتاده است، راه‌اندازی بخش آزمایشگاه بود که نیاز استان را در این بخش به استان‌های دیگر از بین برد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان تاکید کرد: در گذشته تعداد زیادی از نمونه‌های آزمایشگاهی به تهران و استان‌های همجوار فرستاده می‌شد که در حال حاضر در این زمینه مشکل خاصی نداریم.

زارعی در خصوص تعداد پزشکان و کارشناسان فعال در مراکز پزشکی قانونی گفت: در وضعیت فعلی تعداد پزشکان وضعیت خوبی دارد و کار کارشناسی در حوزه‌های تصادفات، نزاع‌ها، روان‌پزشکی، معاینات خاص مردان و زنان که ارجاع شده از مراجع قضایی است بدون مشکل انجام می‌شود.

وی در خصوص مدت زمان پاسخگویی به استعلام‌ها و آزمایشاتی که از سوی مرجع قضایی ارجاع داده می‌شود، گفت: در موضوع معاینات همان روز پاسخگو هستیم و تمام مراجعه‌های سرپایی در همان روز پاسخ داده می‌شود مگر آنکه نیاز به مشاوره‌های تخصصی باشد که زمان بیشتری باید صرف شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان اضافه کرد: در حوزه آزمایش‌ها با توجه به نوع آزمایش، زمان بیشتری باید صرف شود اما برای نمونه‌های اجساد بین 30 تا 45 روز پاسخ لازم داده می‌شود که در گذشته این زمان بیش از چهار ماه بود.

افزایش 11 درصدی کشته‌های سوانح رانندگی در گلستان

زارعی در پاسخ به این سوال که پزشکی قانونی در چند شهرستان استان گلستان فعال است، تاکید کرد: در شرق استان شهرستان گنبدکاووس، کلاله، مینودشت، آزادشهر، علی‌آبادکتول و در غرب استان نیز شهرستان‌های بندرترکمن و کردکوی و در گرگان مراکز فعال پزشکی قانونی است که در ساعات اداری به درخواست مراجعان پاسخ می‌دهند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته به دلیل کمبود امکانات و کمبود نیروی انسانی ناچار شدیم دو مرکز در شهرستان آق‌قلا و بندرگز را تعطیل کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان در خصوص آمار سوانح رانندگی در سطح استان گلستان، تصریح کرد: در خصوص حوادث ترافیکی منجر به فوت در 6 ماه نخست امسال 237 نفر جان خود را از دست دادند که در مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

زارعی تاکید کرد: از این مجموع 192 نفر مرد و 45 نفر زن بوده‌اند و 142 مورد در محورهای برون‌شهری و 49 مورد در جاده‌های درون‌شهری و بخش دیگری در جاده‌های روستایی و نامعلوم بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین وسیله نقلیه استفاده شده در حوادث رانندگی طی این مدت موتورسیکلت بوده که 40 درصد از افراد فوت شده را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند.

زارعی در خصوص مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در نیمه نخست سال جاری خاطرنشان کرد: طی این مدت 5 هزار و 243 مورد مصدوم به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.

وی در پایان ابراز کرد: تمام تلاش ما بر این است که خدمات مناسب با کیفیت خوب به مردم ارائه دهیم و عمده مراجعان به پزشکی قانونی مصدومان و مجروحان ناشی از سوانح رانندگی است و تقاضای ما از شهروندان این است که با صبر و حوصله بیشتری در مراکز پزشکی قانونی حضور پیدا کنند که همکاران ما با کیفیت بهتری خدمات ارائه دهند.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE نقدی بر نماینده گنبد

اولکامیز - حاج قوجق قلی آق*: گویا در تلگرام و فضای مجازی هوادارن نماینده گنبد افاده ریختند که ایشان از رئیس جمهور سوال کردند ادامه مطلب ..
IMAGE از پپسی کولا تا بنجلات چینی !نگاهی به کاستی های نوروزگاه گنبدکاووس

اولکامیز -آتا گوگلان - (اولکامیز نظری در تایید و یا رد مطالب مطروحه  ندارد)بالاخره بهار از راه رسیدو از نمایشگاه  نوروزی گنبد کاووس که دائما مانورش داده می شد رونمایی صورت گرفت لکن با ورود به... ادامه مطلب ..
IMAGE شعار سال، بایدها و نبایدها

اولکامیز- سعید ایگدری: پس از گذشت سالیان متوالی برای اولین بار بود که رهبر معظم انقلاب در دو سال متوالی تقریبا از یک شعار مشابه برای سال جدید استفاده کردند و این نشان از وجود دغدغه های جدی در... ادامه مطلب ..
IMAGE چرا روشنفکران ثروتمند نیستند؟!

اولکامیز- امان محمد خوجملی عضو هیئت تحریریه سایت اولکامیز : اینکه بیشتر روشنفکران زندگی فقیرانه دارند یا متوسط یا ثروتمند نیستند طبیعی است. چون روشنفکران دنبال ثروت نیستند وذات روشنفکری با... ادامه مطلب ..
IMAGE شوراها و چالش ها

اولکامیز- حاج حمید کمی روزنامه نگار باتجربه گمیشانی و سردبیر هفته نامه صحرا در آخرین شماره این نشریه پرمخاطب  و تاثیرگذار در سال 95  تحلیلی پرپیمان در باره شورا و چالش هایش به رشته تحریر... ادامه مطلب ..
IMAGE دو روایت در باره آرامگاه بهاءالدین ایشان

ااولکامیز- خوجه دردی قوجقی : درضلع غربی روستای خوجه لر ، حد فاصل سیمین شهر و بندرترکمن قبرستانی قراردارد که به زیارتگاه بهاءالدین موسوم است. ادامه مطلب ..
IMAGE معرفی یکی از مدیران موفق گنبدی

اولکامیز- یکی از مدیران موفق و شاخص آموزش و پرورش گنبد. شهروندی فعال و مسئولیت پذیر که برای خدمت به مردم  در همه حال اماده و مهیاست. کسی که خدمت را  بزرگترین توفیق می داند و با عزم راسخ و باور... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگو با دکتر توماج پژوهشگر سلولهای بنيادی در آمريکا

به نقل از کانال آق قلا - یوسف قوجق* : وقتی برای نخستين بار ايشان را ديدم، فکر نمی کردم با فردی روبرو شده ام که بر قله های رفيع دانش و فناوری جديد گام برداشته باشد. چنان خاضع و فروتن است که فکر می کنی... ادامه مطلب ..
IMAGE «امحای استاندارد زباله های خانگی» ، شاید وقتی دیگر

 اولکامیز- به قلم وحید حاج سعیدی: شب از نیمه گذشته است. اما تاریکی هوا نیز مانع کارش نمی شود. کیسه اش را روی زمین می گذارد و تا کمر داخل سطل آشغال مکانیزه می رود و با چوب میخ داری که در دست دارد،... ادامه مطلب ..
IMAGE جلوه زیبای بهار در آثار مولانا

اولکامیز -  گفتاری از کامبیز قجقی نژاد * : از بهاران کی شود سر سبز رنگ /  خاک شو تا گل برویی رنگ رنگ، ادامه مطلب ..
IMAGE اهمیت تربیت فرزندان در خانواده ها

 اولکامیز- خوجه دردی قوجقی : :  تربیت درخانواده ها اصلی ترین رکن واصولی ترین دانش درسیمای اخلاق اسلامی بشمارمی رود۰ تربیت درخانواده هاپایه هاواسکلت خانواده هارا استحکام می بخشد۰ ادامه مطلب ..
IMAGE علل پیدایش گروههای موازی با یاشولی های سنتی

اولکامیز - این یاداشت کوتاه و انتقادی زیر به قلم حاج قوجق قلی آق فعال انتخاباتی گنبدی بوده و دیدگاه شخصی ایشان است. طبعا سایت اولکامیز در رد یا  تایید آن مختار است. یاشولی ها می توانند با تامل و... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار، فصل آرامش

اولکامیز- محمد حاجیلی دوجی دانش آموز ساعی دهم تجربی دبیرستان امام مراوه تپه در باره عروس فصل ها بهار نوشت : ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش نشست یاشولی های شریعتی منصفانه نبود

اولکامیز -نور محمد نظری -  آقای آتا گوگلان:آنچه را که جنابعالی نگاشته اید منصفانه به نظر نمی آید. بنده یکی از منتقدان به یاشولی ها و امین اعضاها بودم ولی در پی شرکت در جلسات گوناگون اینچنینی و... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی ویژه سایت اولکامیز با عاشرمحمد رئوفی تهیه کننده تقویم ترکمنی ایل آرمان

 اولکامیز- لطیف ایزدی: درآستانه سال نو، تقویم های مختلف فارسی – ترکی – کردی – عربی ترکمنی علاقمندان زیادی دارند. در ترکمن صحرا دو تقویم ایل آرمان و فراغی نیز با حضور سبز خود مخاطبان زیادی را... ادامه مطلب ..
IMAGE شادی حق مسلم ایرانی هاست

عصر ایران - اخیراً تعدادی از طلاب و روحانیون خراسان جنوبی، در اعتراض به سخنان استاندارشان تحصن کردند و خواستار برکناری وی شدند. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر یک ضرب المثل ترکمنی : کول دن، اوت دوغار

اولکامیز- خوجه دردی قوجقی: کول دن اوت دوغار ۰ یعنی؛ خاکستری که نتیجه ی بازپس مانده ی سوختن انواع موادسوختنی مانند: هیزم است؛ آنچه را برجای می گذارد۰ جز خاکسترنمی تواندباشد۰ ادامه مطلب ..
IMAGE آنچه که در نشست یاشولی ها ی شریعتی گذشت

اولکامیز- آتا گوگلان-(اولکامیز نظری درتایید وعدم تایید مطالب مطروحه ندارد)جلسه بی روح بود و کسل کننده ،با تذکرات سفت وسختی که مجری در ابتدای جلسه از روی نوشته قرائت نمود حساب کار دست حاضران آمد ادامه مطلب ..
IMAGE جشن باستاني نوروز در آئینه ملل و اقوام

 اولکامیز- : شهروندان تاجیکستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و قرقیزستان در حوزه جغرافیایی آسیای میانه و قفقاز، با آیین‌های متفاوتی جشن ایرانیِ نوروز را برگزار می‌کنند. جشن... ادامه مطلب ..
IMAGE نقدی بر شورای شهر گنبد

اولکامیز-   امان محمد خوجملی: فصل فصل ِ حساب کشی از نهادهای انتخابی و مسئولان اجرایی و سکانداران شهری است آیا به وعده هایشان عمل کرده اند یا نه؟ البته برای نقد و ارزیابی به سراغ شعارها و وعده های... ادامه مطلب ..
IMAGE دوران پیدایش انسانها

اولکامیز- خوجه دردی قوجقی : کره ی خاکی که چندصباحی روی آن فرصت گذران حیات دارند برای ادامه ی گذران زندگی درحال جنب وجوش میباشند ۰ ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان عیدی اونق در جمع مشتاقان ادبیات / دیوان مختومقلی به تنقیح نیاز دارد

اولکامیز- لطیف ایزدی: عیدی اونق را می توان خاقانی ترکمنها  دانست. شاعری صاحب سبک و پرمایه که دراشعارش از واژه های فخیم و کهن و گاه متروک ترکمنی بهره می گیرد. این شاعر سخنور از حافظه ای قوی... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی در مورد ازدواجِ زودهنگامِ دختران

اولکامیز- تحلیل ذیل از محمد توانگری است و انتشارش لزوما به معنای تایید آن نیست. موافقان و منتقدان می توانند نظرات و یا مطالب خود را در این خصوص از طریق تلگرام  یا کامنت ارسال نمایند : هشتم مارس... ادامه مطلب ..
IMAGE اظهار نظر افراد را نباید به حساب گروه ها گذاشت

اولکامیز- اصلاح طلب مجازی (مستعار)از آنجائیکه جایگاه احزاب و گروه ها در ایران رشد و توسعه نیافته است،همه گروه ها به صورت یک طیف هستند ادامه مطلب ..
IMAGE نقطه نظرات مخاطب اولکامیز در خصوص نقد یاشولی ها

اولکامیز- عبدالله (مستعار یا حقیقی)برداشت های این حقیر در رابطه با گروه یاشولی:1- اصلی ترین رکن تجمع این گروه قرار داشتن افراد گروه در قالب یک زبان یا مذهب است. ادامه مطلب ..

اخبار

آخرین نظرات

سلام،
لطفاً در درج عنوان این خبر ناگوار بیشتر دقت فرمایید. چراکه آنچه در نخستین وهله به ذهن خوانند...
گوگلان عزیز ، با تشکر از شما ، لازم دیدم موارد زیر را نیز اضافه کنم . آیا ایجاد این همه آلاچیق و غرف...
به امید پروردگار انتخابات خوبی خواهیم داشت .و همان جمله تاریخی امام خمینی رحمت الله علیه که فرمودندم...
بیشتر خبرهاتون در مورد گنبده ...
" قرار گرفتن هر چیز در جای خود " از جمله تعاریف شاخص عدالت است . حالا دلیل این امر هر چه میخواهد باش...
ازجمع حاضر و محتوای سخنان در این جمع تقدیر می نمایم در ضمن ضرب المثل ها و توصیه ها بسیار جالب بود . ...
لطفا سعی کنید در یادداشتهایتان نام نویسنده را مشخص نمایید
درمیان گروه های انتخاباتی گنبد کاووس گروه یاشولی های با تمام حمله هایی که به آنان می شود به آرامی به...
سلام . دوستمان آقای ارازجان کاسب فرد دلسوز و مهربان است و به جمع و کار دسته جمعی علاقمند بوده و اعتق...
بنده به سبب مشغله کاری نمی توانم در جلسات شرکت نمایم منتهی یکی از سایت های مرجع برایم اولکامیز می با...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677
استیل پارسه

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.