1298.jpgخبر اق قلا- حسین زارعی  اظهار کرد: ما در استان گلستان هشت مرکز پزشکی قانونی فعال داریم که دو مرکز در غرب استان، هفت مرکز در شرق استان و یک مرکز در گرگان فعال است.

وی ادامه داد: حدود یک سوم پرونده‌های قضایی برای امر کارشناسی در موضوعات پزشکی به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌شود و بار مراجعان ما به صورت مراجعات سرپایی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که در سال‌های گذشته در مرکز پزشکی قانونی گرگان افتاده است، راه‌اندازی بخش آزمایشگاه بود که نیاز استان را در این بخش به استان‌های دیگر از بین برد.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان تاکید کرد: در گذشته تعداد زیادی از نمونه‌های آزمایشگاهی به تهران و استان‌های همجوار فرستاده می‌شد که در حال حاضر در این زمینه مشکل خاصی نداریم.

زارعی در خصوص تعداد پزشکان و کارشناسان فعال در مراکز پزشکی قانونی گفت: در وضعیت فعلی تعداد پزشکان وضعیت خوبی دارد و کار کارشناسی در حوزه‌های تصادفات، نزاع‌ها، روان‌پزشکی، معاینات خاص مردان و زنان که ارجاع شده از مراجع قضایی است بدون مشکل انجام می‌شود.

وی در خصوص مدت زمان پاسخگویی به استعلام‌ها و آزمایشاتی که از سوی مرجع قضایی ارجاع داده می‌شود، گفت: در موضوع معاینات همان روز پاسخگو هستیم و تمام مراجعه‌های سرپایی در همان روز پاسخ داده می‌شود مگر آنکه نیاز به مشاوره‌های تخصصی باشد که زمان بیشتری باید صرف شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان اضافه کرد: در حوزه آزمایش‌ها با توجه به نوع آزمایش، زمان بیشتری باید صرف شود اما برای نمونه‌های اجساد بین 30 تا 45 روز پاسخ لازم داده می‌شود که در گذشته این زمان بیش از چهار ماه بود.

افزایش 11 درصدی کشته‌های سوانح رانندگی در گلستان

زارعی در پاسخ به این سوال که پزشکی قانونی در چند شهرستان استان گلستان فعال است، تاکید کرد: در شرق استان شهرستان گنبدکاووس، کلاله، مینودشت، آزادشهر، علی‌آبادکتول و در غرب استان نیز شهرستان‌های بندرترکمن و کردکوی و در گرگان مراکز فعال پزشکی قانونی است که در ساعات اداری به درخواست مراجعان پاسخ می‌دهند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته به دلیل کمبود امکانات و کمبود نیروی انسانی ناچار شدیم دو مرکز در شهرستان آق‌قلا و بندرگز را تعطیل کنیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گلستان در خصوص آمار سوانح رانندگی در سطح استان گلستان، تصریح کرد: در خصوص حوادث ترافیکی منجر به فوت در 6 ماه نخست امسال 237 نفر جان خود را از دست دادند که در مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

زارعی تاکید کرد: از این مجموع 192 نفر مرد و 45 نفر زن بوده‌اند و 142 مورد در محورهای برون‌شهری و 49 مورد در جاده‌های درون‌شهری و بخش دیگری در جاده‌های روستایی و نامعلوم بوده است.

وی اضافه کرد: بیشترین وسیله نقلیه استفاده شده در حوادث رانندگی طی این مدت موتورسیکلت بوده که 40 درصد از افراد فوت شده را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند.

زارعی در خصوص مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در نیمه نخست سال جاری خاطرنشان کرد: طی این مدت 5 هزار و 243 مورد مصدوم به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.

وی در پایان ابراز کرد: تمام تلاش ما بر این است که خدمات مناسب با کیفیت خوب به مردم ارائه دهیم و عمده مراجعان به پزشکی قانونی مصدومان و مجروحان ناشی از سوانح رانندگی است و تقاضای ما از شهروندان این است که با صبر و حوصله بیشتری در مراکز پزشکی قانونی حضور پیدا کنند که همکاران ما با کیفیت بهتری خدمات ارائه دهند.


ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.

یادداشت

IMAGE یدی منزئل

اولکامیز- شعری از حاجی مراد آق شاعر خوش ذوق گنبدی  ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار با دکتر شهروز آق آتابای

اولکامیز-  فرهاد قاضی ❇️دیشب با هماهنگی قبلی برای اولین بار بعد از عمل جراحی و گذراندن دوره ی نقاهت باتفاق خانم به دیدار دکتر شهروز آق آتابای محقق و مترجم جوان ترکمن رفتیم. ❇️شهروز نزدیک به ۳... ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی بر پروژه پتروشیمی گلستان و ارائه راهکارها

اولکامیز-  رحمان قره باش دانشجوي دكترا مديريت كسب وكار : الف :مقدمه:معرفی پروژه پتروشیمی گلستان: ادامه مطلب ..
IMAGE اکبر پیرا مدیر " ساچاق "

اولکامیز- متولد 1351 شمسی درسلاق غایب یکی از روستاهای غرب گنبد . ادامه مطلب ..
IMAGE یک پایان تلخ بهتر از تلخی بی پایان است

اولکامیز- محمد سلاق : هنگامیکه برای چندمین بار توسط گروههای درگیر در سوریه از سلاح های شیمیایی به بهانه های مختلف بر سر مردم مظلوم و مستاصل سوریه بکارگیری شد جهان در بهت وحیرت فرو ماند وهمگان را... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش مسابقات جام نوروز در دوگونچی

اولکامیز-  دوگونچی روستایی که به گفته بزرگان و ریش سفیدان قرار بود شهر شود ولی کمی آنطرفتر بخاطر وجود پل قدیمی ورق برگشت و قصبه آق قلا به عنوان شهر انتخاب شد. ادامه مطلب ..
IMAGE دلنوشته پرویز مدنی برای پدر هنرمندش

     اولکامیز- پرویز مدنی یکی از فرزندان اهل نظر مرحوم قرباندوردی مدنی در باره پدرش نوشت : مدیر محترم سایت وزین اولکامیر. قبل از بیان عرایضم بنده بار دیگر سپاس و قدردانی خود و بازماندگان آن... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده های گردشگری نیازمند تفکری نو

اولکامیز- عائشه قزلجه کارشناس مدیریت بازرگانی : بزرگترین ایراد دهکده های گردشگردی یا نوروز گاههایی که در جای جای استان گلستان بنا شده است این است که متاسفانه کمترین توجه به انتقال حس خوب... ادامه مطلب ..
IMAGE گفتگوی اولکامیز با امان محمد خوجملی - قسمت دوم

اولکامیز- لطیف ایزدی : دومین بخش از گفتگوی صریح و شفاف اولکامیز با  یکی ازفعالترین یادداشت نویس سیاسی - اجتماعی - دینی  ترکمن صحرا را در ذیل می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE حب مقام و مقام پرستی

اولکامیز-  به قلم وحید دلیجه فعال سیاسی رسانه ای : 🌺بسم الله الرحمن الرحیم 🌺 تِلْک الدَّارُ الْاخِرةُ نَجْعَلُها لِلَّذینَ لا یرِیدُونَ عُلُوّاً فِی الْأرِضِ وَ لافَساداً وَالْعاقِبَةُ... ادامه مطلب ..
IMAGE دخالت و قضاوت ممنوع!

اولکامیز-  زبیده سوقی عضو شورای مرکزی حزب مجمع زنان اصلاح طلب کشور: اگه میشد این جمله رو تو جامعه جا انداخت باور کنید زندگی خیلی زیباتر و راحت تر میشد. ادامه مطلب ..
IMAGE غوغای چنار در نوروزگاه گنبد

 به گزارش اولکامیز گروه موسیقی چنار در دهکده گردشگری گنبد غوغا به پا کرد. ادامه مطلب ..
IMAGE تحلیلی متفاوت از محمد توانگری

اولکامیز- در پاسخ به سوال مدیر سایت اولکامیز مهم ترین اتفاق سال 96 اعتراضات خیابانی دی ماه بود که حاصل تخریب روان عمومی ست. آن جا که سیاست به قول آلن بدیو کنترل نفرت است نه کنترل عشق، پس بگذارید... ادامه مطلب ..
IMAGE دهکده گردشگری آق قلا و ذکر سه نکته

اولکامیز- ساعت ۱۱ ساعت به وقت رسمی به همراه خانواده با شور و شوق زیادی به تماشای دهکده گردشگری آق قلا رفتم ولی در کمال تعجب دیدم که درها بسته بود و چراغها خاموش‌. دهکده گویی در خوابی عمیق به سر... ادامه مطلب ..
IMAGE دکتر سارلی : رادیو گرگان به ترکمنها خدمت کرد

اولکامیز-  سخنان دکتر اراز محمد سارلی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی را در ذیل میخوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE احسان مکتبی: قدر درختان مثمر فرهنگ را بدانیم

 اولکامیز- احسان مکتبی مدیر کل امور سیاسی - انتخاباتی استانداری گلستان یکی از سخنرانان اصلی مراسم بزرگداشت موسی جرجانی در آق قلا بود. ادامه مطلب ..
IMAGE سخنان استاد هوشنگ جاوید در آق قلا

اولکامیز-  سخنرانی استاد هوشنگ جاوید بنیانگذار موسیقی نواحی کشور در مراسم بزرگداشت موسی جرجانی مورد توجه حاضرین قرار گرفت. مهمترین بخش سخنان این صاحبنظر و استاد موسیقی مقامی کشور را به روایت... ادامه مطلب ..
IMAGE در باب جمعیت ترکمنهای گلستان

 اولکامیز- اکبر پیرا * : متاسفانه چند روزی است که آمار کذب و حساس اینکه کمتر از 40 درصد جمعیت استان را ترکمن ها تشکیل میدهد مثل ویروس از سایتهای متفاوتی خروجی داده است که این امر حساسیت قوم شریف و... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو سلام

اولکامیز- لطیف ایزدی :  سالی دیگر با مهر و لبخند سلام داد . سالی با هزاران امید و آرزو فرا رسید. ادامه مطلب ..
IMAGE ❤️سال ۱۳۹۷❤️

اولکامیز- وحید دلیجه ، فعال سیاسی آق قلایی : سا ل ۹۶ با تمام فراز و نشیب خود به پایان رسید و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را باهم تجربه نمودیم. ادامه مطلب ..
IMAGE بیائید بهاری شویم

اولکامیز- دکتر اراز محمد سارلی: از گذر زمستان، به بهار رسیده ایم اما هنوز تا بهاری شدن خیلی راه داریم. معمولا هر ساله با نزدیک شدن بهار خانه تکانی می کنیم، فرش ها و پرده ها را نو می کنیم، ولی کمتر... ادامه مطلب ..
IMAGE بهار از راه رسید

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: فصل بهار از راه رسید و آثار دوست را می توان در آفاق طبیعت دید این نقاش بی صورت و بی سیرت هر لحظه روی کوهها، درختان، مزارع، دشتها، ... ادامه مطلب ..
IMAGE سال نو انسان نو

اولکامیز- وحید دلیجه : سال نو ، انسان نو آرام آرام صدای پای بهار به گوش می رسد، خواب و خیال خزان برآشفته ، و بوی مشک عنبر و ریحان ، بیداری و حرکت، صدای نهر های روان ، جیک جیک پرندگان ، در دشت های... ادامه مطلب ..
IMAGE شعری از ستار سوقی در باره بهار

 اولکامیز- شعری زیبا  از ستار سوقی شاعر پر آوازه ترکمن صحرا  در باره بهار  را در پی می خوانید :  ادامه مطلب ..
IMAGE گمراه کنندگان طریق خدا

اولکامیز- کامبیز قجقی نژاد: و از مردمان کسانی هستند که دربارۀ الله، در وجود الله، یا در اسما و صفات وی مجادله بیهوده می کنند. ادامه مطلب ..

اخبار


16 فروردين 1397

آخرین نظرات

لطیف جان آیدیم آیتماق به امر به معروف و نهی از منکر چه ارتباطی داره عزیز دل آخه
برادر من، پس چرا اسم نماینده ی نیشابور و فیروزه جناب دکتر سبحانی نیا در لیست درج نشده؟؟؟!!! 6 دوره ن...
فقط با نوشتن مطلب در این سایت جلوی اینچنین اتفاقات ناروائی گرفته نمیشود . پیشنهاد میکنم در اینباره ب...
چناب ایزدی : عرض سلام و ادب . از متن زیبای شما در باره دکتر زیبا کلام لذت بردم . پیشنهاد میکنم تا بی...
بنده یک فارس و از اهالی روستای تلور شهرستان بندرگز هستم ولی در دل و ذهنم بر این باورم که انتخاب مدیر...
بهتر است این جوان جویای نام بداند ، اثر ماندگار ، اثریست که بطور گسترده در جامعه فرهیختگان و کارشناس...
قدرت شیرین است اگه به خود بشار بود شکست خورده بود ولی بعضی کشورها با پول مردم خودشان بشار را شارژ کر...
باسلام استاد بیات کاملا صحیح نوشتید واقعا هم اینطوریه البته فقط این سه نماینده نیست که جزء عده ای ان...
از آقای نور قلی پور تشکر میکنم . خانوادهای زیادی از نگرانی دراومدن . امیدوارم بقیه زندانیان ایرانی د...
برادر بزرگوار ، جناب آقای حاج آخوند نوریزاد : در صحت و درستی این حرف که در همه کارها از جمله جذب و ا...

آمار بازدید

تبلیغات در اولکامیز
09119738028
09111753677

تبلیغات هزینه نیست. سرمایه گذاری است.